Príkrmy a prechod na umelé mlieko. Ako to spraviť?

kamiletka
14. feb 2009

amiletka • Dnes o 20:30

Ahojte, chcem sa spytat na vas nazor, ohaldom PRIKRMU, ked moja mala ma uz takmer ukonceny 7. mesiac a stale ju kojim, ale zaroven papa, asi takto:
rano o 7.00 - dojcim
o 11.00 - obed - mrkva, masko, kel, karfiol,,,, vsetko mozne a dost vela,,,
o 14.00 - frutapuru - alebo domaci ovocny mix
o 17.30 - dojcim
o 19.30 - po kupani zase dojcim
o 02 .00 v noci zase dojcim
a tak dookola,,,,
ako postupovat, ked uz nechcem vstavat v noci,,, a chcem spat celu noc,,, CO MAM DOPLNIT ALEBO ZMENIT?
mam pocit ze je v noci hladna,,,

mukky
15. feb 2009

amliletka...dojci i v noci,je to naj co mozes urobit pre svoje dietatko,moze byt i smadna ak je v byte teplo z radiatorov.No mne vstava raz,niekedy nevstane azz okolo 5az6 rano.A moze ta iba potrebovat a citit sa dobre v tvojom naruci,no i hladna iste moze byt 🙂 ja ale by som neodporucala kupovane kase na noc,ale to som pisala uz inde preco nie....ale je to len na Tebe,ahoj

mimakro
15. feb 2009

kamiletka, skús večer kašičku. nemusí byť mliečna, kupovaná. Môže byť len ryža uvarená vo vode a rozmixovaná s ovocím, alebo zemiak s mrkvou, pšeno s jabĺčkom - to ju kus zasýti a možno bude spať lepšie. Na druhej strane možno chce byť s Tebou - dojčené deti sú také. Aj tie moje boli a hladné isto neboli. UM som nedala a ani som nad tým nepremýšľala.

kisska
15. feb 2009

Ako pise mimakro - mozes skusit vecer kasicku. Aj ked my fungujeme tak, ze o siedmej sa papa kasa, potom kupanie a najneskor o dve hodky sa ide spat aj s kojenim. Ale potom v noci kojim uz len raz az do rana do deviatej 😉

kamiletka
autor
15. feb 2009

dakujem vam za odpovede, pomohli ste mi,,, dnes som jej dala nutrilon nemliecnu kasu,ta co sa miesa s vodou,,, a uvidime ako to bude v noci travit,,,, spapala len asi 1/3 zo 140 g ako odporuca vyrobca,,, som zvedava,, ako to mala zvladne,,,,

kamiletka
autor
15. feb 2009

ak vas este nieco napadne budem vdacna,.,,,

kisska
15. feb 2009

kamiletka - ak sa ti podari odsat, kludne ju zarob s MM, bude jej viac chutit 😉 Adam este minuly tyzden papal mnozstvo pre 4. mesacne deticky, takze mnozstvo zalezi od apetitu 😉

matysekasasenka
17. feb 2009

vy sa mate baby, to ja este vkuse dojcim a noc vyzera asi takto.dojcim 9.30, potom okolo 1, potom o 3, potom o 4, 5, 6.30, 7.30, atd....no proste vzdy ked sa zobudi a pocujem ako mliaska, tak viem ze si pyta mliecko. ale nestazujem sa, lebo viem ze to raz prestane, len vam tak tisko zavidim.........

kisska
17. feb 2009

sasi ale vy ste este malickyyyyyy 😉 neboj, dockas sa, aj ti luto bude (ako mne) 😅

nina4321
18. feb 2009

kami citala som o teba v teme ,,dakujeme annag,,skoda davat umele, ak mas este mliecko, ja cez den takmer nekojim a nedavam umele, materske je naj, tak sa tes z toho ,ze kojis 😵 aj to malo je viac ako umele 😉

katun
18. feb 2009

Baby ja tiez kojim, aj prikrm zapije niekedy mojim mlieckom, tiez to vyzera tak, ze rano kojim, desiata ovocie (zapije mm) obed zelenina s maskom (zapije mm) olovrant som zvykla davat teraz mliecnu kasu s hruskami a jablkom zaraba sa s vodou. potom vecer po kupani dojcim, zaspavame dojcenim a teraz si zvykol zobudit sa o tretej rano na papanie a potom aj o siestej a o deviatej zase ovocie... ale chcem sa spytat, myslite si, ze je zle ked davam tu kasu mliecnu? mam kupit radsej nejaku nemliecnu? svoje nechcem odsavat, nerobi mi to dobre na bradavky, ja som radsej, ked si potiahne sam a tak by som tie kase nerada zarabala svojim mlieckom.. alebo co mu mam dat ine na ten olovrant? dakujem vam za odpoved, co ste uz skusene. Mame ukonceny 8. mesiac, prikrmujem od januara (narodil sa mi totiz v 36tt)

kisska
18. feb 2009

katun ja tiez davam mliecne kase, najviac nam chutia Sunarky, alebo sme teraz dostali od kamosky Milupu, ani Nestle neodmietne. Ale ja ju davam ako prvu veceru.
Mozes skusit aj nemliecnu, ale s vodou je to blue (aj ked dieta moze mat iny nazor) a ked uz ju mas zarabat s UM, tak to je naozaj jednoduchsia mliecna kasa 😉 . Pripadne skus pohladat, babule tu varia domace kase, ale uz bez mlieka. Pomalicky by ste uz mohli zavadzat lepok, tak sa ti rozsiri obzor o chlebik, pecivo. Najma ak kojis, mozes skusit, lebo MM vraj chrani sliznicu zaludka a criev pred ucinkami lepku. Tym padom budes moct aj na obed davat nevajecne cestoviny, obilniny...

tina_
18. feb 2009

ahojte, my sme este len zacali so zeleninkou, inak papame mm,...
Niezeby som sa zatial chystala davat kase, ale ked rozrabate kasu s materskym mliekom, kolko ho asi treba na jednu davku odstriekat?

kisska
19. feb 2009

zalezi od davky a druhu kase, myslim, ze minimalne 100-150ml, to je celkom dost (u mna by to bol 3-dnovy zber) 😉 na moj vkus je to prilis komplikovane so sterilitou, ohrevom a pod.

sofia99992
19. okt 2012

Ahoj, chcem sa spytat, v januari musim nastupit do roboty a moj syncek bude mat iba 8 mesiacov. ako dlho mi potrva prechod s materskeho mlieka na umele ?? pretoze nemam inu moznost. dakujem