Príkrmy a veľkosť porcií

luciamax
1. jan 2012

Ahojte, mam 7,5 mesacneho synceka ktory nema problem s tuhou stravou. Spapa od kase po zeleninu vsetko (samozrejme jedla urcene pre jeho vek)
mam na Vas otazocku ohladom velkosti porcii. Udavaju ze jedna porcia ma byt okolo 150-200g. Otazocka: Gramaz je myslena v surovom stave alebo hotovy prikrm? ja si myslim ze hotovy prikrm, ale ja mam pocit ze moj maly spapa raz tolko. Je dost velky 10kg 75 cm ale urcite nechcem prekrmovat. Dakujem

ela2710
1. jan 2012

@luciamax ja som nikdy nekrmila maleho podla tabuliek. Dieta sa neda prekmrovat 🙂 nas ked ma dost, jednoducho sa odtiahne, vidno, ze uz viac nechce - nezje. To keby tvoje dietatko chcelo zjest o 100 g viac, nechas ho hladne len preto, aby neprekrocilo limit 200g? urcite nie 🙂 tak kasli na taketo clanky, kazde babo samo najlepsie vie, kolko spapat chce a kolko sa donho zmesti 😉

gaby21
2. jan 2012

Ako vazne nemozes riesit kolko tvoje dieta spapa a uz vobec nie podla tabuliek 😠 . Ved ked bude mat dost tak prestane papat, aj ty sa stravujes podla tabulky a nie podla toho aka si hladna? Deti maju rozne obdobia aj co sa papania tyka, niekedy jedia az prilis potom zase vobec, niekedy iba maso, potom iba ovocie. Daj mu kolko pyta a neries, vie sam kedy ma dost a prekrmovani nemoze byt rec, hadam ho nenechas hladne 😝

tereza123123
2. jan 2012

Ja viem ake to je. Ked som bola tehotna vzdy som si myslela ze nakrmit babo je to najjednoduchsie no z krasneho sna som sa prebrala hned po porode.Nas maly ma 5 mesiacov a 7,5kg este sa mi nestalo ze by mi odmietol flasu so sunarom prikrmujem ho 2 tyzdne vsade v mudrych knizkach sa pise ze take 5 mesacne babo toho vela nespapa a maly si da cely velky zemiacik a ktomu este 120ml sunaru a to mrnci ked je nadne flasky.Tiez by som rada vedela kedy co kolko...a citim sa ako Alenka v krajine zazrakov :D

evka4
2. jan 2012

@luciamax ahoj, bud rada, ze ti tak pekne papa. co by ine mamicky dali za to, aby nemuseli pred svojim dietatom saskovat, aby zjedlo aspon par lyziciek 🙂 ja mam doma zlu jedacku a vzdy si hovorim, ze radsej mat o dve kila tazsie dieta, co zje vsetko, co nezje jeho, ako takeho nejedlika 🙂 mas o starost menej, ked nemusis riesit, ze preco zasa zjedol tak malo. daj mu tolko, kolko potrebuje 🙂

dadulajda
2. jan 2012

@tereza123123 Moj maly vcera zacal piaty mesiac a uz vazi 7600g. kojim stale, ale na veceru mu uz davam nutrilon, skusam, ci ho viac nezasyti..no zatial vyzera ze ani nie. 😖 Tak asi budem musiet zacat s prikrmovanim. A presne ako pises, ani on mi v zivote nepovedal, ze nieco nechce...vypije plnu davku a pyta sa na prso! 😅 Lyzickujeme krasne od 2 tyzdnov-on zje vsetko co mu pride pred usta.... 😝 uz cakam kedy zje mna! 😀