Príkrmy Hami

lara45
15. okt 2021

Dobrý večer, máte niektorá skúsenosť s prikrmami od Hami počula som ,že to nie je dobra značka malu začíname ešte len prikrmovať takže ma to naozaj zaujíma.Chcem vedieť pozitívne aj negatívne skúsenosti.Dokonca som počula ,že sa z tej značky môže spraviť salmonelòza.

pribinak
15. okt 2021

@lara45 ideálne je si variť vlastnú stravu doma

lara45
autor
15. okt 2021

@pribinak to áno samozrejme tým začíname ale vyhrali sme balík od Hami tak neviem či dať malej alebo posunuť niekomu ďalej

pamela_9
15. okt 2021

@lara45 ahoj, my sme malemu dali úplne prvý prikrm od Hipp - moja prvá brokolica .. ja na Hipp nedám dopustiť,, potom samozrejme som začala variť malemu a jedol varenú stravu, občas aj príkrm keď som nestihla uvariť .. jedol aj od Hami,, môžem porovnať niesu zlé, a tie najnovšie Hami Bio s tou farebnou etiketu,,tie sú od Hami asi najlepšie .. lebo tie v priesvitných flaškách sú take, podľa mna priemer …

lara45
autor
15. okt 2021

@pamela_9 Ďakujem čiže sa nsmam čoho báť a môžem vyskúšať?

pamela_9
15. okt 2021

Ale čo sa týka detských veci, nemôžem povedať nič zle, či výživy či prikrm .. určite mamičky prvorodičky nevedia hneď z prvej čo variť dieťaťu, čo môže čo nemôže .. kedy môže zacat jest… firmy by si nedovolili robiť zlé veci pre detičky .. to ide cez veeeeelmi prísnu kontrolu .. a pokial sa ti to zdá Dobre ´ to jedlo, tak kľudne 🙂

pamela_9
15. okt 2021

@lara45 áno kľudne skús 🙂 .. nemáš sa coho báť, vylej to do misky, zohrej a uvidis aké to je 🙂 .. kľudne skús ,,

lara45
autor
15. okt 2021

@pamela_9 áno ako píšeš je to moje prvé dieťa a ak mám pravdu povedať tak mam strach zo všetkého čo je pre nás obidve nové tak preto sa radčej opýtam aj stoviek matiek ak môžem😀

pamela_9
15. okt 2021

@lara45 ja som tiež prvorodička, no môj maly má už rok a 8 mesiacov .. tak my sme vyskúšali všetko asi už 😀 a tiež ked bol menší tak som nevedela čo a ako vooobec… tiež som sa pýtala, a baaaala som sa všetkého,,

pribinak
15. okt 2021

@lara45 pozri, to babatkovske jedlo musí spĺňať nejaké normy a štandardy
Nemyslím si, že by to mohlo bábätku nejako uškodiť, ale ak tomu nedôveruješ tak podaruj ďalej. Niekto sa určite poteší

pamela_9
15. okt 2021

A jedlo varené ti poradím ,, skús vývar slepačí / hovädzí to je jedno,,ale hlavne nie veľa soli ani vegety,,a čierne korenie vôbec nedávaj ,,,,.trosku daj soli aj vegety aby nebola bez chuti úplne ,, a nejakú cestovinu najlepšie ABecedu .. je to maličké , a prehltne to kraaaasne .. toto ti bude určite papat 🙂 nepoznám bábätko čo s tým nezačalo papat 🙂

katulastraka
16. okt 2021

@pamela_9 preboha malemu dietatu davat sol a vegetu? Akoze ok sol, aj ked ta by sa tiez vobec nemala, lebo to zatazuje oblicky babatkam, ale ty kks vegetu? Vsak to je totalny sajrajt

alzbeta311
16. okt 2021

@pamela_9 nechcem vyznieť ako majster sveta ale ak toto radíš iným mamičkám tak pomoc, moja dcéra ma skoro 10 mesiacov, ešte ani jeden jediný krát som jej nič neprisolila. Ako náhrada vegety je zdravgetka ale tu používam len občas. Soľ urcite nie, záťaž na obličky veľká.

zuvelyn
16. okt 2021

Tak napr. Ovocné prikrmy Hami vyšli v nejakom teste ako tie kvalitnejšie/lepšie (neviem, ja to nesledujem, len co mi švagriná hovorila). Ja som kupovala Hami tiež na prípad núdze, malému chutili (za mna bezchutne ale to všetky). Najviac mu chutila morská šťuka a ryža. Nedavas to predsa každý deň.

merrysa
16. okt 2021

@lara45 v bananovej kasi urcitej sarze nasli salmonelu. Ked mas len jedno dieta, nemas cas podusit a pomixovat zeleninu/ovocie? To nie v zlom., len sa pytam.. Ved to je vsetko co musis urobit.. A hlavne ziadnu sol a korenie pre boha, ako tu niekto radil..zeleninu mozes kludne aj mrazit a pouzit neskôr ked budes potrebovať, ak sa ti nechce stale varit male mnozstva, co chápem.. Rovnako maso.. V mraznicke to vydrzi aj niekolko mesiacov

janulik2008
16. okt 2021

@pamela_9 malá zbožňuje Hipp tie hotové jedlá, teda Bolonske špagety a to má 6 rokov 🤣

lara45
autor
16. okt 2021

@merrysa praveže mam čas aj jej varim zatial jeme len zemiak ideme postupne..len ma zaujimalo vas nazor ako vsetkých na túto konkretne značku

lara45
autor
16. okt 2021

@pribinak pravdepodobne podarujem nechcem riskovať.A ako som spomínala mam len jedno dieťa takže jej budem variť ved zas toľko veľa toho nezje este sa len učíme papať.