Príkrmy od 4. mesiaca dieťaťa. Môže to uškodiť bábätku?

dobra
8. jan 2009

ahojte,
zaujima ma vas nazor,
zacala som prikrmovat moje dieťa od ukonceneho 4 mes.
Od narodenia je bohuzial na UM, no ked som zacala s výživkami, malé uplne ožilo, zbožňuje ich.
Je to skoro?
Navyše pije od 3tt čajíky, cca 30 ml za deň, pediatrička to povolila kvoli častým štikútkam..

No a teraz mi vrta hlavou, ci som so skorými príkrmami nespravila chybu...

ako to moze v buducnosti uškodit zdraviu?

lenka1smejka
27. dec 2009

janka-ale ako vidis tak to tak neni

danu
27. dec 2009

jankaxxx • 1d • Včera o 19:58
ahojte chcela by som sa spytat ze ked sa zacne prikrmovat babatko kolko ma toho spapat???ja mam doma maleho 4 a pol mesacneho hladosa,kojim ho este stale ale uz par dni mu davam ryzu v pudingu a detske vyzivy lebo on je stale hladny a na moje prekvapenie to miluje,ale nechcem to prehanat a on na prvy krat spapal polku malej detskej vyzivy a uz chce aj viacm,ked mu nedam tak place ale neviem ci moze tolko toho papat,tak prosim poradte mi ci je to bezpecne,nechcem ho prekrmit alebo nieco...prikrmujeme fakt 4 dni a uz papa 2 krat denne taku stravu🙂))ani mliekom nikdy nepohrdne ,ale nechcem aby mal nejake problemy s bruskom......
dakujem vopred za rady 😉

crca • 2d • Včera o 20:14
Jankaxxx,když jsem dávala první příkrm dětem,tak holka mě byla schopná sníst celou tu malou skleničku s mrkví 😅 Samozřejmě,že jsem jí to ale nedala,přeci jen na poprvé......,ale pak jsem se na to ptala u své dr.když jsme byli v púoradně a ta mě řekla,že když jí to chutná,tak že jí můžu dát kolik chci-koneckonců.buď jí to nebude vadit,nebo se poblinká a já uberu 😅 ,takže jsem asi po týdnu 14 dnech najela na jídlo ve stylu,kolik sníte,tolik vám dám 😉 a bylo to bez problémů 😀

neu.sona • 1d • Včera o 20:14
Ahojky,

a na tu rýžu v pudingu ses ptala doktorky?To by takhle malý určitě ještě neměl vůbec jíst. A proč ho tak brzo přikrmuješ? Já měla taky v tomhle období, co máš malého ty, krizi. Myslela jsem si, že má hlad, ale houby. Spíš začal vnímat a chtěl prostě prsíčko.
Na Tvém místě, bych začala jenom zeleninkou po pár lžičkách. Je nejzdravější a pro něj nelepší. Po měsíci bych teprve začala s ovocem. Protože když ochutnají tu sladkou chuť, tak jim to potom hrozně zachutná 🙂

jankaxxx • 1d • Včera o 20:22
soni tak ta ryza v pudingu je od 4 mesiacoch takze je to uplne bezpecne,kazdi mi hovori ze je to dost skoro na prikrmovanie ale ja mam mlieka kopu,v tom to neni ale maly sa mi budi aj kazdu hodinu v noci na mliecko a okdedy ho prikrmujem tak sa budi 2 krat za noc....a s tymi chutmi mi asi problem mat nebude, hocico mu dam nerobi ziadne drahoty a spapa ci zeleninu tak aj ovocie takze to som velmi rada,lebo ja osobne som tie zeleniny chutnala a je to teda dobry humus no 😀 a maly mi ani nezvracia ani nic je v pohode ....len sa mi to zda predsa vela

ale ako pisala crca deti asi vedia kolko chcu a kedy dost 😀

lenka1smejka • 1d • Včera o 20:47
Ja malu dokrmujem od 4mesiacov,do 6mesiaca bolo vsetko ok a od 6mesiaca nechcela jest asi do 8mesiaca a teraz konecne zacina byt hlados,teda aby som to neprechvalila 😀 Ja by som dala malemu kolko on chce a bud rada,ze namate take problemi z jedenim ako sme mali my

ukana • 1d • Včera o 20:50
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

crca • 2d • Včera o 20:50
Jankaxxx,já naštěstí taky s dětma nemám problém s jídlem,holka nám cucala i stroužek česneku a na citron dělá mňam 😀 a to je jak nudle,ale zase je strašně aktivní v 6 měsících se nám postavila a teď už ani nemluvím,to Matýsek je normální miminko a taky mě sní všechno,ale radši má ovoce a jogurty 😅
Jankaxxx,my teda začínali taky zeleninkou(mrkev,brambor,brokolice),ale teď už jim vařím doma pořádný kuřecí vývar 😀 .Zkus mu dávat kolik chce třeba po 14 dnech a uvidíšKrmení zdar 😀

jankaxxx • 1d • Včera o 20:59
crca ver mi ze aj ja som velmi rada ze naozaj zje vsetko...snazim sa mu to striedat takze kady den mu davam nieco ine a nove a chuti mu vsetko 😀 asi bude po otcovi tak zatial mu davam 2 krat denne tak uvidim co bude po tyzdni🙂a inac aj lucas je velmi aktivny uz sedi sam opreti a aj na nozky sa v pohode zdvidne a udrzi ked mu drzis rucicky,je velmi silny a hlavne take salene babatko🙂))mozno preto je aj taky hladny🙂))

no lenka tak dufam ze maly bude ok aj neskor a neprastane mi papat,ja sa ho chystam kojit este dlho,nedbam ked aj do roka lebo mlieka mam stale vela aj ked uz tolko nepije🙂

junovka • 2d • Včera o 21:14
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jankaxxx • 1d • Včera o 21:34
a este som sa chcela spytat co si myslite o krupicovej kasi???mozu to papat aj babatka ci uz len vacsie deti?

angela211 • 1d • Včera o 22:03
jankaxxx krupicovu kasu sa odporuca davat tak od 8.mesiaca, dovtedy by sa nemali podavat detickam potraviny s obsahom lepku kvoli alergiam. Ja mam doma pinceznicku vo veku tvojho drobca, tak to mam nastudovane 😉

kessiee • 1d • Včera o 22:15
janka pozri temu "zaciname s prikrmi" tam sa dozvies vsetko 😉

ja teda na toto este nie som odbornik, my tiez len pomalicky zaciname, ale tu krupicu ozaj nie, pre babätka su ine obilninove kasicky, zo zaciatku by bola najlepsia ryzova...
mozem sa ta spytat, aky puding to je? este som nevidela nikde v obchode puding pre babätka od 4.mes.
inak tych vyrobkov od uk. 4. mesiaca je uz dost, ale mozno by bolo lepsie ist troska po poriadku, nie hadzat malinkemu "hocico", lebo mu to chuti. moj malinky papal zatial len zeleninku, o par dni skusime mäsko, zltok, ovocie atd. aj odstup medzi jednotlivymi potravinami by si mala dodrziavat, kvoli alergickym reakciam. keby ti naaahodou na nieco zle zareagoval, ani nebudes vediet na co to bolo...
aspon teda podla mna, ale fakt nie som odbornik, len slaby zaciatocnik, tak ma baby opravte 😅

kessiee • 1d • Včera o 22:19
jani este som sa chcela spytat, nema lucasko problem s kakanim, ked uz papa tuhu stravu dvakrat denne?

veronika81 • 1d • Včera o 22:35
dojčené 4 a pol mesačné bábätko papá po 4 dňoch prikrmovania 2 x denne?? 😕 ☹ a puding?? a uvažuješ o krupici?

janka, pre dobro tvojho malého si prosím ťa naštuduj stránku, ktorú ti dala ukana 😉

jankaxxx • 1d • Včera o 23:18
ano ja som to citala tiez vsetko ved nic ine nerobim len citam o babatkach strave a tak...ale zase netreba sa vsetkeho pridrziavat boze tak ked mu nie je nic tak preco mu to nemam davat ked mi aj lepsie spava...

no kessie tak ja zijem v londyne tak neviem ci na svk mate take iste vyrobky ale vola sa to rice in pudding od vyrobcu Heinz a je to od stvrteho mesiaca,pediater mi dokonca povedal ze s tym mat zacat....nie je to normalny puding preboha tak co ste take zhrozene 😀 e to sice moje prive babo ale nie som taka hlupa ze by som mu dala hocico,a inac mali sme uz alergicky rekciu na jahody....
kakanie ma maly v pohode,stolicu ma 2 krat denne ale je uz trosku hustejsia odkedy ho prikrmujem...

lilly21 • 1d • Dnes o 01:18
moja mala ma 4 mesiace, kojim, tiez hyperaktivna, od 2 mesiach sa prehadzuje, teraz uz beha z jedneho konca postele na druhy, na nohach mi uz sama posadi , aj ked jej to velmi nechcem dovolit zatial... od mesiaca mi spavala v noci 12 hodin s jednym papanim po 8 hodinach..ale posledny tyzden, ako keby utalo, budi sa v noci niekedy aj kazde 3 hodiny so strasnym narekom a upokoji sa az po napapani, potom hned zaspi.. tak neviem, ci nejaka laktacna kriza alebo co..zda sa mi, ze papa dost.. o prikrmoch som zatial ani nerozmyslala...skor ma napadlo UM, ale nerada by som, kym to nie je nutne... radsej k nej budem v noci vstavat...co myslite? cim to moze byt?

babulka123 • 1d • Dnes o 08:02
ahojte, my sme na UM od 2 mesiacov, a od 4 mesiaca sme pekne zacali so zeleninkou {mrkva, zemiak, pastrnak, cvikla, cukina, tekvica.. toto zatial vsetkovyskusala..} a musim povedat ze po 3 tt podavania zeleniny na obed spapa bez najmensich problemov 120g... je velmi sikovna, krasne otvara usta, normalne si pyta.. je super.. tak pol hod, hod po krmeni jej dam este troska mliecka.. tak cca 60ml.. obcas vypije obcas nie..
niekedy si da az po 2 hod.
od noveho roku ideme skusat uz aj ovocie na desiatu tak uvidime co z toho bude..

od 3 mesiacov spi 10 hod v noci, s jednyum krmenim po 8 hod. cez den spi tak 4-4.5 hod.. {na 3x}

zuzkaku • 2d • Dnes o 10:24
lilly... u malých detí nikdy nieje nič isté a trvalé...ak ti takto krásne spinkala už od začiatku neznamená to, že ti bude takto spať v noci až kým nevyrastie...Možno má teraz "zlé obdobie" a ono to rýchlo pominie, ale možno jej pôjdu zúbky...Ja by som na tvojom mieste chvíľu vydržala v noci k nej vstávať a kojiť, ale ak by to trvalo dlhšie skús jej dať pred spaním jednu dávku UM, uvidíš či to pomôže 😉 držím palce
pozn.: ja som jedna z tých maminiek, ktoré v noci vstávajú k malému častejšie...ja skoro každú hodinu - dve... skúšala som kadečo a nič nepomáha, tiež ho kojím, ale pred spaním som mu začala dávať kaše-- trrrrošíčku to pomohlo, vydrží mi spať niekedy aj 5 hodín vkuse 😕 ale nie vždy...

jankaxxx • 1d • Dnes o 11:03
lilly a zuzkaku ja som preto zalozila tuto temu ze som tiez jedna z mamiciek ktora vstavala aj kazdu hodinu na kojenie v noci🙂musim vsak poklopat odkedy ho prikrmujem je to ovela lepsie a spinka mi...ja som tie chcela len kojit do 6 mesiaca lebo kazdy mi hovoril ze kojenie sa upravi a on bude spinkat ale vobec to nebolo tak preto som sa ho rozhodla prikrmovat nie z mojej lenivosti. a ruku na srdce ktoremu babetku ublizili prikrmi ked aj od 4 mesiaca ved predsa by to nevyrabali keby to pre ne bolo nebezpecne a predsa stale este aj kojim a kojit aj budem kym budem mat mlieko.

kessiee • 1d • Dnes o 11:22
jani, ale aj tak by som trosku pribrzdila... pisala si, ze prikrmujes len 4dni, a hned uz aj dvakrat denne. pre babatko je to velika zmena... na tvojom mieste by som sa strasne bala toho kakania napr.
my ked sme zacali s prikrmami, bolo vsetko ok, stolica pravidelna a teraz po dvoch tyzdnoch papania tuhej stravy je to hruza, tlaci, tlaci a nic ☹ a stolicu ma strasne tvrdu... stalo sa mi to takto asi dva-tri krat, prave teraz cez sviatky a to teda davam len zeleninku... nieco som si o tom precitala a poobede mu letim kupit nejake probiotika a dufam len, ze pomozu...
ja viem, ze kazde babo je individualne, ale aj tak by som spomalila a skor dokrmila UM alebo kasickou...

zuzkaku • 2d • Dnes o 11:28
kessiee..súhlasím s tebou, tiež si to myslím...
jani nenahnevaj sa my to myslíme v dobrom...ozaj radšej vyskúšaj kaše a UM, nie často, len na dokŕmenie...napr. nakojíš ho a dokŕmiš UM uvidíš či to nepomôže 🙂
ozaj kessie, s čím si začala prikrmovať? Ja som malému dala mrkvové pyré a raz zemiakové a on sa mi vysypal...teraz neviem z čoho lebo som nedodržala odstup pár dni medzi týmito jedlami 😅 Tak som mu dala pauzu pár dní a teraz len kojím...

jankaxxx • 1d • Dnes o 11:29
kessiee nehovorim ze nemas pravdu ved preto aj tato tema lebo aj mne sa zda ze je to privela ale nevedela som absolutne kolko mu toho mozem dat ked mu to tak chutilo ale asi znizim davku na jeden krat denne ale myslim si ze mi preto nemame problem s kakanim lebo mu davame feniklovy cas skusila si to?

kessiee • 1d • Dnes o 12:10
samozrejme, cajiky pije odkedy sme presli na UM, teda od tretieho mesiaca. pije feniklovy aj kamilkovy, a vypije ho teda vazne dost; obcas ovocny, ale ten len malicko, lebo sa mi zda strasne sladky. a problem so stolicou ma aj tak. ja som ti to napisala hlavne preto, lebo jemu to zacalo len teraz, pred par dnami, predtym bol uplne v pohode - papkal pekne a kakal pravidelne... to vies, davame im papat nieco nove, a aj ked je to zo zaciatku fajn, moze ich to postupne "upchat" ako sa to stalo aj alexikovi, tak isto aj kamaratkinemu malemu... ale ako som uz pisala, je to "indi-vindi" u kazdeho 🙂
alexi je tiez velky papkac a keby som mu davku nestanovila a postupne nezvysovala, tak by tiez spapal vsetko 🙂)) ja som tie zeleninove vyzivy tiez skusala a suhlasim s tebou, je to "humus" ale aj tak mu to strasne chuti 😅 a kasicky tak isto. zatial mal len ryzovu na zaciatok a pred tyzdnom som mu kupila tu bananovu, tu mu davam vecer pred spanim taku redsiu a pije ju z flase.

kessiee • 1d • Dnes o 12:16
zuzi, ja ten odtup radsej dodrzujem, lebo ked este papkal moje mlieko a ja som si dala co i len kusok ovocia, ci zeleniny, hned to mal na telicku a tvaricke v podobe takych cervenych vyrazok...
alexi zatial papkal ako prvu mrkvicku, potom zemiak, potom obe spolu - vsetko s trojdnovym odstupom, dalej brokolicku, karfiol a vcera sme zacali spenatikom. vsetko mi doteraz spapkal krasne, ale napr. zemiak a karfiol mu az tak nechutili 😅 je to sranda sledovat ako reaguje na jednotlive chute 🙂 za brokolicou sa isiel zblaznit 😀

ozaj janka, kvoli tej tvrdej stolici som mu skusila davat aj tie dzusiky od 4.m - na zmäkcenie stolice je napr. marhulovy, ci slivkovy, najskor sa mi zdalo, ze to pomohlo, ale potom mal problem znova ☹

jankaxxx • 1d • Dnes o 13:22
kessie tak mas pravdu no...teraz si ma troska vystrasila aj tak dnes uz mu dam len pred kupanim tu kasu z mrkvy takze len raz denne to spomalim no ....ale od rana len kojim ale nejaky je nervozny a toto iste mi robil vcera kym som mu nedala vyzivu ale skusim dnes teda len raz a kedy mu to mam potom zvysit?tak po dvoch tyzdnoch alebo.. .??ja s prikrmovanim nemam naozaj nijake skusenosti
,mama mi poradit nevie lebo ona ma nekojila takze to bolo ine a tie clanky okolo toho je tiez niekedy blbost....a ako dlho ho uz vlaastne prikrmujes a odkedy?

berenika39 • 2d • Dnes o 13:44
janka,klidek, ono je to všude jinak a hlavně se to dost mění...určitě v uk jsou jiná doporučení. tady se jede podle dost striktního schématu, ketrý je dost dobře rozpitvaný na www.kojeni.net, tak mrkni, prostě se začíná později, dává se nejdřív jen zelenina, dost dlouho třeba i měsíc,pak ovoce, zase dost dlouho, prostě jen jeden příkrm...a každý druh zeleniny i ovoce se dádá s odstupem nekolika dní, aby se vychytala případná alerg.reakce a věděla jsi,na co byla...Kaše nic moc, prázdné kalorie, třeba i v osmi měsících, spaní se po nich jen někdy zlepší.

Ono to, že ted jí hodně věcí a nic jí není je sice hezký, ale ono se to může bohužel projevit mnohem později alergií, třeba až ve škole,pubertě...prostě - tomu celkem věřím - zažívání tak brzo není připravené na tu zátěž všelijakých potravin a může se poškodit stěna tenkého střeva - z toho jsou exemy a k tomu se váže pozdější astma atd.

Ale jsem pro nějakou střední cestu, prostě pokud přikrmuješ, tak jen uber na druzích potravin, oni stejně nepoznají, co všehcno by mohly dostat, je to jen na tobě. A v uk je to jistě malinko jinak - jiné výrobky, jiné názory pediatrů atd. Prostě osobně si myslím, že do půl roku -pokud už přikrmuješ -by nemusela plácat všechno možné, stačí jen zeleninka a třeba odpo ovoce, nic víc.

kessiee • 1d • Dnes o 14:15
janka neboj, nechcela som ta vystrasit, len z mojho pohladu ides na to trosku rychlo. ja som napr. okrem tych clankov na stranke, ktoru spominala berenika, citala aj toto:
http://www.hami.sk/sk/na-stahnutie/sprievodcovi... vyber si tam sprievodcu, ktory sa ti hodi.
tam mas konkretny postup. ja idem zatial podla toho, zda sa mi to fajn, tak skus 🙂

jankaxxx • 1d • Dnes o 14:16
ok idem si to nastudovat

jankaxxx • 1d • Dnes o 14:42
kessiee prestudovala som tie tabulky hami no to je pre nedojcene deti a ja maleho kojim,ale v tabulkach je tiez prikrm dvakrat denne raz zeleninovy a raz kasa tak to az tak velmi neprehanam a musim ti povedat ze malemu som od rana davala len mlieko a absolutne mi nespal len na mna cely den krical a teraz som mu dala mrkvovu kasu,spapal vsetko a bol velmi stastny a uz aj spinka 🙂 takze neviem...

rimmel • 1d • Dnes o 15:48
mne to pride ozaj smutne ze mamicky zacnu prikrmovat tak skoro aj ked im babatka dobre priberaju len aby sa v noci mohli lepsie vyspat ☹ ☹ nemyslia na ich zaludky, na problemy ktore tymto mozu sposobit.

janka tiez zijem v uk a rice pudding som mu nikdy nedala. sprav mu baby rice doma.

rimmel • 1d • Dnes o 15:51
a este chcem povedat to ze heinz ci ine znacky co vyrabaju detske vyzivy povedia ze toto ci hento sa moze od xy mesiaca nic neznamena! urcite by som sa tym neriadila ved kolkokrat tam maju co ja viem rajciny od 7m ci cestoviny od 6m ci pomarancova stava skoro vsade..atd atd atd..

a heinz co som pozerala v obchode zo zaujimavosti su hadam ta najhorsia znacka, kludne do cerealii ci porridge davaju cukor tak isto to inych vyrobkov 😒

jankaxxx • 1d • Dnes o 18:15
rimmel tak to si vyprosim ze si napisala ze maleho som zacala prikrmovat z lenivosti,to urcite nie mne by bolo jedno ho kojit aj 2 roky keby mu to stacilo ale ocividne nestaci lebo cely den je nervozny a krici a ked mu dam papat nieco normalne tak je spokojny a aj zaspinka a okrem toho ma vsetky znaky ze je pripraveny na prikrmovanie,sam drzi hlavku,natahuje sa za jedlom,budi sa v noci tak neviem preco by mu to malo ublizovat a popri tom ja ho kojit neprestanem kym budem mat mlieko.a urcite by som s vojmu babetku nechcela ublizit...

jankaxxx • 1d • Dnes o 18:25
a este k tomu heinz ja stale pozeram co to obsahuje a nedam mu hocico!!!a ked nie je napisane ze obsahuje cukor tak neviem odkial vies ze ho obsahuje...nie som zase taka hlupa zeby som mu dala hocico a vsetko konzultujem z lekarmi

rimmel • 1d • Dnes o 18:29
janka prepac tak som to nemyslela...ale aj ked on moze byt pripraveny, jeho brusku urcite nieje.

heinz dava cukor lebo si citam co presne obsahuje vzadu na baleni...neviem ci presne ten pudding ano, ale ine heinz vyrobky ano 😉

prepac ja som to tak zle nemyslela ..nemyslim si ze sihlupa alebo nieco take 😵

rimmel • 1d • Dnes o 18:31
ja osobne si myslim ze je proste hladny, mozno ma aj rastovy spurt a treba to proste vydrzat, mliecka mas ako hovoris dost no tak bude nejaku dobu visiet na prsniku ale sak to prezijes, ja by som urco nezacala s prikrmovanim je to veeeeeelmi skoro.

jankaxxx • 1d • Dnes o 18:39
ja viem ze niektore vyrobky maju cukor ale ja tiez citam co to obsahuje predtym ako to kupim 😉

a mne by vobec nevadilo keby mi visel aj cely den na cicke keby to mliecko chcel ale on niekedy absolutne nechce,pluje ho von ale pritom je hladny lebo by mi zjedol aj celu ruku tak fakt uz neviem co s nim mam robit preto som sa tak rozhodla a aj mne sa to zda skoro ale urcite nie som jedina,proste deti su rozne ty mas mozno z tych lepsich🙂))))

rimmel • 1d • Dnes o 18:45
a ako vies ze je tohlad? mozno zubky mozno ja neviem co 😀 ale ak ako hovoris papanicka je jedine co ho ukludni tak no jo 😎 ale radsej ostan pri tom baby rice a podobnych veci nech nezatazujes jeho brusko zbytocne 😉

emanka • 1d • Dnes o 18:52
ja úplne súhlasím s rimmel....sorry, Janka, ale keď si začala malého prikrmovať, tak si si mala najskôr zistiť, aký je postup a všetko okolo toho....problémy s bruškom, ktoré si mu možno ty spôsobila týmto stravovaním, sa môžu prejaviť oveľa, oveľa neskôr...aj o pár rokov 😠

jankaxxx • 1d • Dnes o 18:53
tak ano zubky nas uz trapia tiez ale podla toho viem ze je to hlad lebo ked sa napapa tak je naozaj kludny....a ja mu davam len tu ryzu a od hipp tu kasicku z mrky alebo tak,urcite nie nejake blbosti....ty si co este davala malemu?

radka.m. • 4d • Dnes o 19:16
jankaxxx-jestli ti malý začal pít málo mléka,nebo jej i odmítat,může jít o bojkot,tady v kojencích bylo téma právě na odmítání mléka,zkus ho najít,třeba tam najdeš,co potřebuješ,psali tam i mamky,co jim děti začaly bojkotovat kojo ve dvou měsících,řešili to potom kašemi a mléčnými výrobky,přece jenom je malý ještě kojenec a mléko potřebuje,takže pokud vypije málo mléka,tak se snaž mu to nahradit mléčnými výrobky,rimmelděláš,jako kdyby ve 4měsících bylo na příkrmy hooodně brzo 😕 😕 😕 ,ted nemyslím jankaxxx,to spíše vypadá na bojkot,ale je blbost,jak jsi napsala,že raději,aby dítě viselo na prsu,právě,když vypije přes litr a pořád pije mléko,tak je to i znáka toho,že dítěti mléko už nestačí a že je čas na příkrmy 😎 ,a ty hned začneš s tím,že je to z pohodlnosti matek,už se hod s tím kojení do klidu,at si to každý dělá jak chce,to je každého věc,zakladatelka přišla pro radu a ty z toho hned uděláš,že je to lenivost,když nemá dítě přicuclé imrvére 😠

jankaxxx • 1d • Dnes o 19:35
diky radka ze sa ma aspon niekto zastal🙂))lebo uz som si zacinala mysliet ze som zla matka a akoby som mu ublizovala alebo co....ake kase mas namysli????kazdy pise o kasiach ale neviem akych?ja mu davam od hipp len taky kasicky z ryze a uz som mu dala aj kasicku z mrky a zapija to stale mliekom!!!a mas pravdu ja som sa pytala na rady ako a kolko prikrmovat a namiesto toho ma tu kazdi sudi! ☹

radka.m. • 4d • Dnes o 19:45
jankaxxx-určitě tyhle počáteční kaše,jak píšeš,hipp je taky dobrá značka,s tou krupičkou bych ještě určitě počkala,nedoporučuje se ne kvůli lepku,jak tady někdo psal,ale kvůli tomu,že je těžko stravitelná,jinak jen pro zajímavost,lepek se doporučuje zavádět mezi první příkrmy 😉 😉 😉

jmisa • 1d • Dnes o 19:45
Osobně mám mlíka dost, ale lehce před pátým měsícem začal malej vyžadovat kojení častěji a častěji a častěji a to i v noci, takže se nevyspal, pak byl protivnej apod. Abych věděla, kolik mu "nestačí", tak jsem i odsávala a dávala do lahvičky, na jeden zátah vyzunknul čtvrt litru a dal by si ještě.
Takže mi pediatra řekla, že už by začala s příkrmama, že je dost velký (měl cca 7 kilo), aby ustál příkrm o měsíc dřív. Sdělila mi, že krom všeho ostatního je jedním z ukazatelů nutnosti přikrmit, když dítě začne vyžadovat mlíko častěji než 8-10x za den, akorát myslím, že udávala podmínku váhu nad 6 kilčo. Jinak malej přírůstek na váze měl, ale za cenu permanentního kojení, což mu rozhodně dobře nedělalo.

Tak jsme začali se zeleninkou, teď (více než měsíc na příkrmech) už má i ovoce na sváču a občas dostane kousínek masa. Od minulého týdne dostává ráno kaši, osvědčila se nám, na což jsem přišla mimoděk, když jsem mu ji dala místo kojení ráno kvůli plavču, aby u něj neměl hlad. Malej je teď spokojenej, kojíme "pro radost" asi 2-3x za den.

Osobně nemám ráda to "do půl roku musíš kojit, ikdyby Ti dítě mělo k prsu přirůst", nic se nemá přehánět a vždy je potřeba koukat na konkrétního jedince a jsem ráda, že jsem našla super pediatru, která nejede striktně dle tabulek.

jmisa • 1d • Dnes o 19:46
lepek mi pediatra doporučila zkoušet po 6 měsíci, dokud ještě kojím, údajně si tělo s tím líp poradí, ale zase na to bude určitě víc názorů.

radka.m. • 4d • Dnes o 19:49
jmisa-přesně,jak jsi to napsala,já jsem to tak srozumitelně nenapsala 😉 😉 😉 to není doporučení jenom tvého pediatra,ale doporučení WHO,pokud nestačí mléko,tak je čas začít s příkrmama a ne mít 5měsíční dítě u prsa nonstop,to je známka,že mu mléko už nestačí 😉

radka.m. • 4d • Dnes o 19:51
s tím lepkem to je tak jak píšeš 😉

jankaxxx • 1d • Dnes o 20:24
dakujem baby ste ma naozaj ukludnili....tak ja ho teda neprestanem uz prikrmovat ale vsetko budem robit s mierou a pomaly🙂a kojit samozrejme neprestanem....budem mu davat len tie kasicky z ryze a zeleniny a tak o 2 tyzdne aj ovocne a masko tak o mesiac asi ale to vsetko radsej budem kupovat🙂lebo ja velmi varit neviem a bojim sa ze by som nieco pokazila.....

radka.m. • 4d • Dnes o 20:32
jankaxxx-s tím kupovaným-to je věc názoru,někdo by nedělal domácí a někdo by nedal skleničky,ale těch skleniček-kupovaných se nemusíš bát,my jsme byli do roka jenom na skleničkách 😉 😉

jmisa • 1d • Dnes o 20:33
No já skelničky moc nedávám, vadí mi, co v tom všechno je. Takže vařím, složitý mi to nepřijde. Nakrájím zeleninu a šoupnu ji do papiňáku, pak rozšťouchám a je to, nic složitého.

rimmel • 1d • Dnes o 20:33
podla mna janka mu tvoje mliecko staci, cim viac vypije, tym viac sa ti bude tvorit a on moze viac pit ak chce. 4.5 mesiaca je naozaj velmi priskoro zacat prikrmovat kojene dieta. hlavne ked ako hovoris mliecka mas dost nuz ale je to na tebe 😉

a doporucujem papanicku neskor varit ..neni to narocne, zeleninku osupes, nakrajas a povaris vo vode ci na pare a rozmixujes, nic narocne 😀

radka.m. • 4d • Dnes o 20:41
jmisa-mně takyy nevadilo vařit,ale malý prostě preferoval kupovaný,některý děti to tak prostě dělají 🙂 rimmel-ted tady podáváš naprosto mylnou informaci-pokud dítě starší 4měsíců vypije kolem 1litru mléka a vyžaduje mléko častěji,než předtím,je to známka toho,že je čas na příkrmy,jo a je úplně jedno,jestli je dítě kojené,nebo na um,s příkrmama je to ted už stejně,to jenom,aby jsi zbytečně neplašila maminy 😎

jankaxxx • 1d • Dnes o 20:44
no tak ja nehovorim ze nebudem vobec varit no🙂))ved som uz aj kupila mixer 😀 doma je to ok ale sklenicky su dobre ked im ides a fakt nemyslim ze by ich predavali keby nejako skodily,musi to predsa prejt prisnymi kontrolami a testami(co som citala)

a rimmel ja viem ze si myslis ze staci ved aj ja som si myslela zo zaciatku ze staci lebo niekedy uz aj grcka l mlieko tak som myslela ze je prejedeny ale nie este v pohode spapal prikrm a az potom bol kludny....

a este som sa chcela spytat ze co si myslite o zohrievani cajika alebo prikrmov v mikrovlnkach?lebo o tom som tiez vela citala a tiez su na to rozne nazory tak neviem co si mam o tom mysliet???

rimmel • 1d • Dnes o 20:49
janka mne sa nepaci ze do nich davaju veci ako napr rajciny a povedia ze sa to moze papat od 7m 😒 verim ze su v nich OK potraviny, zeleninka ale niektore veci mi nesedia plus nikdy to nechuti ako prave jedlo , ako ked si uvaris(mam odskusane) ..a smrdi to 😀 😀 😀

ja zohrievam v mikrovlnke 🙂 a cajik ci tak neviem, nepijeme ho.

jmisa • 1d • Dnes o 20:50
Já si nosím i to domácí 😀
Ohřívám v 99% ve vodní lázni, pak tam do vypnutého šoupnu i lahvičku s vodou, aby se to trochu zavlažilo. V mikrovlnce ohřívám jen v nouzi, vím, že názory jsou opět různé, ale já bych si dávala pozor hlavně na pořádné promíchání tak ohřátého pokrmu, protože mikrovlnka ohřívá nerovnoměrně.

lucyy01 • Dnes o 21:00
janka v mikrovlnke ja zohrievam len vodu vo flasticke bez cumlika, potom uz pridam cajik ci UM mliecko. prikrmy len vo vodnom "kupeli" v mikrovlnke sa vraj nicia vitaminy - to som ale len pocula, takze nic overene, ani som si to nezistovala, nejako ma to nezaujimalo, ved v tom vodnom kupeli je to rychlo a asi aj zdravsie 😉

baby tie zeleninove kasicky mame aj u nas v obchodoch? ja som doteraz videla len ovocne - bananove, jablkove, marhulove... atd.

jmisa • 1d • Dnes o 21:06
http://www.hero.cz/SUNARKA/produktove-portfolio...

u nás to maj i v super nebo hypermarketech.

jankasz • 2d • Dnes o 21:08
jankaxxx poviem ti som naozaj rozcarovana z tvojho pristupu...nie som staromodna,ale 4mesacne babo pokial kojis je absolutne nevhodne prikrmovat...4 mesacne deti sa prikrmuju pokial su na umelom mlieku,pretoze umele mlieko nema tolko vitaminov ako materske...mam syna vo veku tvojho dietatka,ale neviem si predstavit,ze by som mu davala ryzu,krupicovu kasu alebo vyzivu...aj moj teraz horsie spava,ale jedna z pricin mozu byt aj zubky alebo chce citit tvoju blizkost alebo kolika,ale to nieje dovod,aby si ho napchavala takymi vecami,ved nic nezmeska...kojene deti sa zacinaju prikrmovat az od 6,mesiaca a zacina sa postupne so zeleninou...poviem ti prveho syna som kojila do 2 rokov a davala som si ozaj pozor na sol,med alergeny,ved je teraz toho vela....zbytocne zatazujes svojmu dietatu organizmus,mliecna ryza obsahuje urcite kravske mlieko a toje absolutne nevhodne minimalne do roka...mozes byt vdacna,ze kojis lebo je vela mamiciek co by kojili radi aj v noci,ale jednoducho im to nebolo dane,a ty takto hazardujes zo zdravim svojho dietata...viem,ze ta moj nazor poburi,ale mne to nevadi lebo nevedomost neospravedlnuje a mala sisa spytat lekarky,ze ked iba kojis tak prikrmy sa davaju az od 6.mesiaca a po troske,aby si traviaci trakt zvykol aj na inu potravu ako je mm mlieko,alebo sisi mala nastudovat literaturu,ale nie,ze mu od buka davas jest hoci co...asi tolko...

radka.m. • 4d • Dnes o 21:13
jankasz-ted jsi ale úplně mimo,akorát tady maminky pleteš,najdi si nejnovější doporučení WHO a zjistíš,že se už rozdíly mezi dětma kojenýma a na um nedělají!!!pokud prospívají a nevypijí více než litr mléka,nemusí se dávat nic na pití,a s příkrmy se může začít až od uk.6měsíce a to i děti na um!!!většinou všechny odkazy jsou v angličtině,pokud chceš,tak mrkni na net kojení,tam se doporučuje úplně to samé,protože se řídí právě radami WHO 😎 😎 😎

jankaxxx • 1d • Dnes o 21:13
no tak jasne ze mikrovlnka ohrieva nerovnomerne ale pravdaze to premiesam🙂

a rimmel ked sa ti nepaci ze tam pridavaju rajciny tak kupuj take kde nie su😀ja som este nekupila ani jednu co ma rajciny,a je to od hippu a mas aj take ze mix vegetables a bez rajciny....

ja to zatial zohrievam v specialnom zohrievaci mlieka a prikrmov ale sem tam supnem aj do mikrovlnky🙂

a luccy tak baby tu pisu ze pouzivaju hipp prikrmy a ja tiez kupujem len to a oni maju vsetko ci zeleninu,ovocie,ryzu hocico takze pravdepodobne to mate aj na svk

radka.m. • 4d • Dnes o 21:18
JANKASZ-KDE PROBOHA ŽIJEŠ,ŽE SE U VÁS NEDOPORUČUJE RÝŽOVÁ KAŠE!!! 😕 😕 😕 takovou blbost,jak to tady vůbec můžeš napsat!!!když je to kojenecká strava,tak je to z km,ano,ale z upraveného,zrovna tak,jako je um,to by jsi rovnou mohla napsat,že um se může dávat až od roka!koukám,že ty asi taky nemáš moc literatury nastudováno,bud tak laskavá a neosočuj janku,když sama víš houby 😠 😠

jankaxxx • 1d • Dnes o 21:22
janka mna to nepoburilo ale kazdy ma iny nazor...ale taketo co mi tu pises ze mu davam hocico od buka do buka je hlupost nevies o tom nic a zase ma len odcuzdujes tak na co tu potom prispievas...ja somprecitala mozno o tom stokrat viac ako ty a o prikrmoch mam najmenej 20 knih a aj na kliniku kde mame healty visitors chodim kazdy tyzden a aj ti mi povedali uz co pise radka lebo teraz uz naozaj nie su rozdiely medzi kojenimi a nekojenimi detmi lebo um je uzna urovni mm!!!!a neviem co tu pises o kravskom mlieku ked uz pises take kritiky tak si precitaj temu od zaciatku ze som pisala ze davam velky pozor na to co tie prikrmy obsahuju a nedavam mu hocico!!!!!!a nehovor mi o nevedomosti lebo nie si jedina matka na svete a ja zase nie som jedina ktora musi prikrmovat lebo babatku proste mlieko nestaci!!!!!!!!!!!!!

rimmel • 1d • Dnes o 21:30
um nikdy nebude na urovni mm..som si nemohla odpustit 😀 😅

rimmel • 1d • Dnes o 21:33
janka ja to nekupujem, ja varim iba doma ale vsimla som si ze to maju lebo raz tyzdenne mu idem kupit ovocicko ked napr doma nemam ziadne z coho by som mu spravila alebo tak 😉 ale ja iba hovorim ze daj si nato pozor a nespoliehaj sa nato ze sak to predavaju tak to musi byt OK pretoze neni

jankasz suhlasim s tebou

tu bude zase boj tych co zacali prikrkovat a tych co su proti a cakaju az do 6 m 😀 😀 😀

momin • 1d • Dnes o 21:35
Je na kazdem co svemu diteti da ! ! !
jankaxxx ja uz sem davno zjistila ze tady nemuzes rict svuj nazor bez toho aby te tu "neukamenovali" 😀 😀 ja s tebou souhlasim........

jankaxxx • 1d • Dnes o 21:36
nikto tu nechce vies ziadny boj preboha!!!!ja som chcela naozaj len poradit a pokecat s mamickami,pripadne vymenit skusenosti a nadviazat nejake kamaratsva ....nie zvadzat boje boze...!!!!!!!! ☹

rimmel • 1d • Dnes o 21:39
janka ja nehovorim o tebeeeeeeeee 😉 😉 len tak vseobecne ze ked je takyto prispevok ludia zvycajne maju dva opacne nazory a tie sa tu budu omielat hadam donekonecna 😀 ako napr.ja ze by si mala pockat a druhy nazor ze nie, uz mozes prikrmovat nic sa nestane. 😎

momin • 1d • Dnes o 21:39
😀 😀 ja vim ale vysvetli to tu nekterym...... 😎
A zeleninu uz si davat zkousela? Na obed?

rimmel • 1d • Dnes o 21:43
momin ticho!! 😝 😀 😀

zeleninku nedavaj...daj tie mliecne kase..chod do boots alebo do nejakeho obchodu a kup baby rice sa to vola, je to taky powder, ryzova kasa a to zmiesas s mlieckom ci uz tvojim alebo UM a to on papa...alebo mozes kupit maju mix baby rice s oats..to sa tusim ale miesa iba s vodou, lebo to mliecko uz ten prasok obsahuje, vsetko to je organicke, nekupuj ale heins kasu v tej krabicke lebo ta obsahuje cukor.. mne sa paci boots organic veci. so zeleninkou pockaj az neskor..kasicka by ho mala zasytit. jej hustotu mozes tiez ovplyvnovat tym ako vela mliecka don das.. 😉

rimmel • 1d • Dnes o 21:44
alebo si mozes baby rice spravit sama doma ale to sa veru ani mne nechcelo a nemala som k tomu dovod nakolko tieto kase su organicke, a maju aj navyse vitaminy ktore moj potreboval nakolko sa narodil predcasne a ja som mu prestala davat kvapky ktore nam lekar predpisal..no ale to je uz o inom 😀

lenka1smejka • 1d • Dnes o 21:59
Mamicky vy ste este nepochopili,ze tato stranka je len pre niektorych???Lebo ak tady vyjadrite svoj nazor tak ste tie najhorsie 😀 😀 😀

jankaxxx • 1d • Dnes o 22:00
momin ano skusila🙂dala som mu mrkvicku od hipp a isiel sa zblaznit za tym tak neviem.....ani som mu tolko nedal kolko chcel....

a rimmel tak ja som kupila detsku organickku ryzu ale od hipp tak si myslim zeby to malo byt v pohode....a inac na heinz konzerve co je ryza je napisane gluten free tak odkial vies ze to obsahuje cukor? 🙂

jankaxxx • 1d • Dnes o 22:03
tak lenka ja chcem prave preto aby tu do mojej temy mamicky pisali svoje nazory a nie sa navzajom odsudzovali...

lenka1smejka
27. dec 2009

no ale ako vidis su tu aj take individua ktore odsudzuju 😀

jankaxxx
27. dec 2009

tak dobre tak my ktore take niesme tak si radsej mozme pisat rady a nazory bez toho aby sme sa hrali na najmudrejsie matky na svete ktore vedia vsetko najlepsie...

lenka1smejka
27. dec 2009

no to ano ale aj tak ta ukamenuju 😀

jankaxxx
27. dec 2009

tak si to ani nebudem vsimat boze nech si hovoria co chcu ....

momin
28. dec 2009

rimmel tichooooo..... 😀 😀 😎

ja bych s tou zeleninkou klidne pokracovala kdyz malemu chutna.. my taky prikrmujeme od 4 mesicu a danik porad zije... 😀

jankaxxx
28. dec 2009

momin akoze nechcem velmi nic povedat lebo hned povedia ze nemam skusenosti ale ja si tiez myslim to iste ze ublizit mu to nemoze ked mu to tak chuti!!!a k tym neskorym chorobam-mna mama kojila skoro 2 roky a zacala prikrmovat v 7 mesiaci a aj tak mam ekzem takze to je naozaj individualne!

momin
28. dec 2009

jani takovych lidi si nevsimej. 😉 😀 kasli na ne! Vsak mu nechces davat vepro-knedlo zelo...... 😀 Kdyz zacnes pomalu s prikrmama nic se nestane. 😉 A jeste kdyz to prckovi tak chutna tak proc ne. 🙂

cerkris
28. dec 2009

ja som kojila do 7 mesiacov , ale malý mal4,5 mesiaca ked som ho začala dokrmovať.bol veľký, neustále hladný a veľa priberal ved bolo aj tak , že mi za mesiac pribral 2kg od materského mlieka, takže som ho začala dokrmovať skôr ako sa u kojených má, ale myslím, že som mu nepoškodila, čo sa týka množstva obaja moji chlapci boli schopní zjesť celú výživu na prvý krát, to som sa vždy smiala ked som si prečítala, že ak dieťa zje 2-3 lyžičky tak je to úspech 🙂 mne spakovali vždy všetko a teraz ked má 7mesiacov zje o trošku viac, celkovo sa dá povedať , že obsah výživovej fľaše + ešte 5 lyžičiek, také množstvo spapá, ale sebko má jedlo rád 🙂

biba12
28. dec 2009

Ja by som pri tak malom babatku, radsej len kojila. Ale ked tvdis, ze mu to nestaci, tak by som skusila raz do dna, najlepsie na obed zacat zeleninkou... Mrkvicka uvarena, zemiacik..... A az potom ovocie. Viem, ze kamoska zacala okolo 5 mesiaca davat malemu kasu , ktora sa moze od 4mesiaca Nutrillon. A to mu davala vecer. Kupovane pokrmy by som radsej teraz nedavala, myslim, ze je lepsie cerstve.
Ale aj tak som za kojenie do 6 mesiaca. Ak sa inak neda, tak urcite nie viac ako 1 prikrm denne, najlepsie obed a potom uz len mlieko. A ten obed radsej vareny ako kupovany.

momin
28. dec 2009

Me prijde taky lepsi ta zeleninka nez kase. Kase je hodne tezka na straveni... 😉

diuska6
28. dec 2009

ahojte. aj mi sme zacali prikrmovat zeleninou po 4 mesiaci, lebo syncek bol velky a nestacilo mu uz len MM, nepriberal na vahe tak, ako bolo treba. Davala som mu to na obed , najprv len malicko lyzickou, a potom z flasky. Uvaranu mrkvu vo vode s kvapkou oleja. Chutilo mu, potom sme pridavali bud zemiaky, alebo cuketu, alebo kalerab. kupovane som mu zacala davat az neskorsie. nastastie mu chuti skoro vsetko. 🙂

beahavala
19. nov 2021

určite mu neuškodia, len začni postupne