Príkrmy po prvom roku

vikina1986
17. apr 2018

Chcem sa opytat mamiciek co koja aj po 1.roku ci davate aj popri kojeni do varenia kravske.mlieko.Ja by som radsej malemu urobila na veceru krupicu z kravskeho mlieka pretoze uz mu tie Hami kase nechutia.Dakujem za odpovede.

katriona1
18. apr 2018

A proc nedate noemalni veceri? syn ma 10 mesicu a k veceri mu normalne dwlam ruzna rizota, testoviny se zeleninou, huste oolevky, placky a jine, pred spanim ho nakojim a spi az do rana, kase davam rano, zatim je delam z vody a pridavam do nich ovoce, malemu moc chutnaji, takze ani oo roce to nebudu nejak vyrazne menit, mozna obcas udelam kadi z ryzoveho nebo jineho mleka

pininka
18. apr 2018

Jasne ze davam do varenia normalne mlieko, aj skor ako mal rok, tam sa to uvari, je to v pohode.

vikina1986
autor
18. apr 2018

@katriona1 musim mu dat jedlo ktore ho zasyti na celu noc pretoze uz nemam tolko mlieka aby ho zasitilo v noci aj tak sa budi na kojenie ale nie od hladu a pred spanim nekojim lebo nechce

lubi40
18. apr 2018

@vikina1986 rocne dieta moze jest vsetko. CIze moze dostat normalnu veceru-to co jete vy (len menej slane, nekorenene). Moze sem tam dostat aj kasu, samozrejme moze dostat aj s kravskym mliekom, ale nemusi mavat kasu kazdy den...
Inak problem s kravskym mliekom je privela bielkovin, ktore zatazuju ladviny, preto sa do roku neodporuca. Po roku je to v pohode.

katriona1
18. apr 2018

@vikina1986 a proč myslíte, že takové rizoto by ho nezasytilo? muj syn je velký jedlík, i když je kojený tak v 6 mesících už jedl 3x denne skoro 200g. porce a k tomu se kojil, jenom moje mléko by mu nestačilo, no a pres to si dá takovouto večeri a vydrží mu to do rána nebo max 1x nakojím nad ránem, ale jasne že je to individuální, ale když nevyzkoušíte, nemužete vedet 🙂

modrykon12
18. apr 2018

katriona1 a kde beriete inšpiráciu na recepty prosím?

vikina1986
autor
18. apr 2018

@lubi40 nemyslim to tak ze kazdy den mu davam len kasu davam mu zemiaky mrkvu mäso alebo aj pecivo lebo ho ma.strasne rad ale tu kasu mi uz nechce tak preto sa pytam ci by mohol z kravskeho mlieka pretoze je chutovo lepsia

katriona1
18. apr 2018

@modrykon12 všude možne - časopisy, ze skupin pro deti, upravuji si klasické recepty neco vymyslím a tak 🙂
to co varím mám v albumech tady na MK a ješte víc toho mám na fc https://www.facebook.com/PrikrmyareceptyodKatri...

katriona1
18. apr 2018

@vikina1986 toto si musíte rozhodnout sama, já treba zastáncem krupicové kaše na noc nejsem, jiná mamina zase napíše,že jí dává, takže je to na vás jak to budete delat 🙂

vikina1986
autor
18. apr 2018

@katriona1 mate pravdu ale moj nieje velmi ryzovy tak by vela nezjedol a bol by hladny potom a nechcem mu davat pit ine mlieko ako moje nemyslite si ze kazdy vecer papa iba kasu vsetko mozne len sa pytam ci by mohol aj krupicu z kravskeho mlieka ked ho kojim

lubi40
18. apr 2018

@vikina1986 Pardon, z prispevku mi to nebolo jasne, ze jedava vsetko. Urcite mozes davat krupicu s kravskym mliekom, bez problemov. Ale volila by som bio mlieko, plnotucne.

ink
19. apr 2018

Ahoj, je na tebe či dáš alebo nedáš, len ti poviem z mojho pohladu ako to mám ja. Myslím to dobre a určite nechcem nikoho presviedčať o mojej pravde.
Tak, mne bolo povedané, že krupicovú kašu s kravským mliekom nie. že je to ako "beton". Teda veľmi ťažké na trávenie. Vpodstate je to pšenica, čiže obilnina, spojená s kravským mliekom, čiže so živočíšnym tukom a ešte cukrom -laktózou. áno, niektoré deti potom budú spať celú noc, ale nie preto, že maju "spokojné brušká", ale preto, že telo potrebuje vela energie na to, aby si z tou krupicovou kašou v bruchu vedelo poradiť. niektoré deti sú podráždené, niektoré to uspí.
Ako píše @katriona1 zelenina+obilnina je ideál na večeru. a nemusí to byť len ryža. máš požnosti aj ako krúpy, pšeno, alebo kukuričné cestovinky... Sama na sebe asi poznáš, že keď si dáš prd spaním ťažké jedlo, nespí sa ti dobre, ale keď si dáš niečo ľahšie, tak spíš lepšie.. Telo v noci potrebuje sily na regeneráciu a nie aby silu míňalo na trávenie jedla.

ale aj ako už povedala Katriona1, niekto tak dáva, niekto nedáva, je to na tebe