Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Príkrmy pre 9,5 mesačné dieťa

hu3hu3
17. jún 2014

Ahojze kocky, mam 9,5 mesacneho synceka....a chcem sa spytat co uz papaju vase deti priblizne v takom veku...dakujenm🙂

esterba
17. jún 2014

@hu3hu3 ahoj, ja mam rovnako stare dieta: jedava 1. Kase vo vode varene: kukuricnu polentu, jacmenne krupy, pseno, spaldovu krupicu, bulgur, natural ryzu, ovsene vlocky, pohanku, 2.ovocie: jablka, hrusky, marhule, ceresne, podla toho, co najdeme na trhu sezonne, 3. Zeleninu: mrkvou, cviklu, cuketu, tekvicu, hrasok, fazulove lusky, zemiak, jarnu cibulku, por, cesnak, vnate, redkovku, sparglu, tiez co najdeme na trhu, 4. cestoviny, zltok, sosovica cervena/hneda, fazula cervena/biela/mungo/adzuki, cicer, hrach zltyt/zeleny, chlieb. Maso este nie a mlieko nemoze, je alergik, inak by som davala ovcie a kravske jogurty.

edvelyn
17. jún 2014

@esterba mozem sa spytat preco mäso este nie??

esterba
17. jún 2014

@edvelyn Jasné 🙂 nie som nejak proti mäsu, len malá síce od začiatku ochotne jedla všetko, akurát dosť málo (kojím). Dlho jedla tak, že 5-6 lyžičiek zo všetkého, ovocie, kaša, zelenina... jedno či sladké, či kyslé... keď mala sople, spravila som jej zemiak s cibuľou a s cesnakom. Keď som to ochutnala, ani mne nebolo všetko jedno. Zjedla presne 6 lyžičiek. Chcela som pridať po obilí, strukovinách, zelenine a ovocí najprv mliečne a nakoniec mäso, vrátane rýb. Mlieko nám teda nevyšlo a mäso ostalo nakoniec, chystám sa od 10. m(ä)siaca začať králikom a malo by nám konečne dorásť aj jahňa. Takže tak sme na tom s mäsom. Posledný týždeň sa rozjedla, tak by ten mäsový príkrm už nemusel vyzerať tak, že 2 lyžičky mrkvy, 2 lyžičky zemiakovej kaše a 2 lyžičky králika 😉 to by ma asi piclo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli