Príkrmy z obchodov. Aké sú vaše skúsenosti?

aa1111
7. nov 2008

Ahojte ake su vase skusenosti s prikrmami z obchodov? Ja obcas malej dam a potom mam vycitky svedomia.Stretavam sa totiz z roznymi nazormi.Malej chutia le fakt neviem.
Popiste papa

dididi30
15. nov 2008

jaj lucka cmuk 😀 svata pravda 😉

luciaj
15. nov 2008

nebola som dlhsie v tejto teme, ale je mi smutno, ako sa dokaze debata zvrhnut ... mylsim, ze cielom zakladatelka tejto temy chcela ziskat co mozno najsirsi pohlad na vyhody a nevyhody kupovanych prikrmov a nie nadavky na maminy, ktore kupovane prikrmy pouzivaju 😔

didi, k tejtvojej otazke ohladne priberania ... neviem ti poradit, pretoze moja dcerka ma vecny problem s priberanim. ani zavedenie maska nam nepomohlo, ani jogurty a kase nam nepomohli ... takze vlastne neviem, ci staci na priberanie mliecko 😔 vsade pisu, ze pre deticky do pol roka urcite, ja som sa tym riadila (u deti na UM do ukonceneho mes.).

dadis
15. nov 2008

Inak vraj su krajiny, kde vyslovene zakazuju davat detickam doma varenu stravu pre vysoke riziko otravy dusicnanmi, bohuzial musimm napisat "vraj" lebo som to len pocula. Ja som varila zeleninku doma, kupovala som vyhradne v BIO obchode, pretoze som zacala s prikrmami na jar a v tej jarnej zelenine je tych dusicnanov najviac. Masko som uvarila a mrazila, to som vsak bio zohnat nevedela, iba raz sa mi podaril zohnat kralik z domaceho chovo od znamych mojich znamych. Potom som presla na zeleninku a ovocie zo zahrad mojich a manzelovych rodicov. A teraz zeleninu niekedy zo zahrad, niekedy kupim BIO (najma v Bille, mrkvu,petrzlen a zemiaky od Bio Gajary, ale iba ked vidim, ze je cerstva) a kupujem uz aj normalnu zeleninu. Inak od zaciatku som mala vzdy doma nakupene Hippky, tie davam vzdy, ked nestihnem navarit a niekam idem. Napr v lete na dovolenke mal tyzden iba Hippky a vobec som vycitky nemala. Tiez ma minule zvozila teta z vychodneho Sk, ked sme prisli k nim na 3dni na chatu a ja som mala nachystane 3Hippky, ze co vymyslame(aj jedna jej nevesta), ze im mame dat to, co jeme my (deti mali ledva rok) a nie take zvratky.Jej nevesta (druha nez som spomenula vyssie) dava malemu "vsetko" od 7mesiacov. No neviem ci to suvisi s tym, ale moj maly je vyborny jedak, doteraz nesolim, nesladim a nie je jedlo, co by mi nezjedol a nikdy som ho s lyzicou nenahanala. Ten maly, co mimochodom uz v 7mesiacoch jedol s dospelakmi kapustnicu, nezje uz teraz skoro nic bez toho aby ho mamina nenahanala (to je o 3 tyzdne starsi od mojho) a dufam, pre jeho dobro, ze je to jediny problem, ktory mu z toho vyplynie. Tym chcem iba povedat, ze ak nemame moznost alebo chut varit, nevidim nic zle na tom dat kupovanu stravu, je to urcite lepsie nez stravu dospelych.

norik1
16. nov 2008

Hmm...my sme dnes varili zemiacik + brokolica + zltok + petrzlenova vnat + olivovy virgin + maslo...ale vcera sme boli na cestach a tak mal Filip Bio z Kauflandu - Little bee sa to tusim vola....jahnacie so zeleninkou...a chutilo mu aj vcera, aj dnes 🙂

3558
16. nov 2008

baby ja som dnes prvy krat dala jedlo malemu hipp mrkvicku pomixovanu, a spapkal pol poharika. som uplne stastna ako mu to ide. aj ja budem mixovat kupovane, a varene.ja by som chcela viac varit ako kupovat, ale sa bojim ze mi to maly nebude chciet, alebo ho bude boliet brusko. mam taky pocit ze kupovane pohariky su lahsie stravitelne.nemate niekto skusenosti? alebo mam len zbytocne obavy? 😵

majcik
16. nov 2008

Norik - aj maslo? Nam ho doktorka neodporucala kvoli tomu, ze je to z kravskeho mlieka. Iba kvalitnejsi rastlinny olej.

junovka
16. nov 2008

Majcik, maslo mozes davat babu az okolo 8-9 mesiaca, kedy aj biele jogurty.Masla by sa mali davat s co najvyssim tukom okolo 80%.My papame klasicke maslo Rajo 82% od 9 mesiaca 😉

majcik
16. nov 2008

Junovka - ako citam, tak nazorov na stravovanie babatiek je ozaj vela, az clovek nevie, podla coho sa ma riadit ...
Nasa doktorka jogurty odporuca az od 10. mesiaca ... mam pocit, ze cim viac na tuto temu citam, ci uz na nete alebo v casopisoch ci inej literature, tak som z toho viac zblbnuta ☹

Citala som si este starsie prispevky a kritiku na adresu kupovanych prikrmov - nooo, ja mam ku HIPP-kam ozaj doveru, vsak sef firmy Claus HIPP osobne ruci za ich kvalitu a ked si precitame zlozenie, tak to vidime, ci su tam nejake konzervacne latky alebo nie. Neviem, ako u Vas, ale v nasom Tescu mi HIPP pridu este pomerne cenovo priatelne v porovnani s inymi znackami. Myslela som si, ze su drahsie .. Na denne kupovanie su teda este pre nas dost drahe, ale ako som pisala, sem - tam dobre padnu, vzdy mam doma zasobu a ked nestiham alebo nie som doma, tak je toto super riesenie. A tiez ako riesenie pre pestru stravu, lebo ja nemam moznost sa dostat napriklad ku kraliciemu masu a podobne.

libka1
17. nov 2008

Kocky co zacnete rovno s pohárikmi, tak v niektorých prípadoch bábo už potom domácu stravu nechce, poznám takých viac, takže bacha, ak chcete aj variť, určite by som nezačínala hotovým príkrmom, tie obsahujú jablkovú stavu napr. a tak, cize chutovo asi babu lepsie vyhovuju, podla mojej chutovych poharikov su to grcky, mne chuti domace viac, ale to je aj o tom z akej zeleninky je to domace spravene, ked mate cez leto zeleninku co ste pred hodinou odtrhli v zahradke, urcite to chuti inak ako bezfarebna mrkva z Kauflandu 😅
Inac dievcence, nechapem kde sa vo vas niektorych berie taka bojovnost, ved davajte svojim detom co chcete a nevnucujte svoje nazory inym, diskutovat sa da aj bez vyvolavania konfliktov, aj ked mam pocit ze do hociktorej temy nakuknem vsade vyvolavaju konflikty tie iste "zname firmy", tak neviem ci sem chodia za tymto ucelom alebo co... 😅 Mieru zdar! 😀

bihan
17. nov 2008

http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

A tu je test http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_kojeneck...

"Největším propadákem byla výživa Hipp (rýže s karotkou a krůtím masem). Výrobce na obalu deklaruje 170 miligramů sodíku na 100 gramů výživy, ale v laboratoři ho naměřili 225,9. Přitom limit pro dětskou výživu povoluje maximálně 200 miligramů ve 100 gramech."

aa1111
autor
17. nov 2008

No ahojte no ked som otvarala tuto temu ani by ma nenapadlo kolko roznych nazorov tu bude.
Ja som tiez zastanca varenej stravy ale ked obcas zhresim asi to az tak nevadi.
No vyjadrujete sa k tomu rozne. Ja si myslim ze aj to bio nie je az take bio.Ako vsetko v obchodoch ked chcu zarobit. Tak dakujem za nazory a rada pocitam aj dalej.

libka1
17. nov 2008

Zaujímavé články Bihan. 😉
Náďalej ostávam verná domácemu vareniu v miernej kombinácii s obchodnými príkrmami na cestách 😉

miriamkac
17. nov 2008

bihan super clanok....ma to ale jeden hacik co mna hneva ☹ : na vinetkach flasticiek mas nieco napisane...nieco deklaruju, t.j. podla toho, co je tam napisane, by to malo aj obsahovat...vid Hippky...a potom sa docitas, ze to obsahuje niecoho riadne nad limit uvadzaneho. Kdezto, ked si kupis zeleninu ta ziadnu vinetku nema.... 😒
Teraz si clovek moze vybrat bud dusicnany, alebo sodik 😠 .....Je to jedno....podla mna to, co sa stalo v hipp, moze sa stat v ktorejkolvek inej flaske a ani o tom nevies. Takze len tolko: akokolvek sa mama rozhodne, rozhodne sa s vedomim: to najlepsie pre dieta" a presviedcat niekoho o svojej pravde nejakymi clankami je marne. 😖 ...lebo ani soli nie je vzdy tolko, kolko je napisaneho...a ja si doma osolim, alebo neosolim... 😎

dididi30
17. nov 2008

ahojte baby
veru nazory su rozne a ked sa to tak vezme ,stale je dobra ta stredna cesta, cize neverim ,ze existuje maminka, ktora by nedala babatku ani jeden jediny raz nejaku tu hippku ci inu vyzivku 😉 cize ja som za kombinaciu a podla danej situacie, som aj za vyzivku z obchodu ale aj za varenu stravu, ved ked bude vacsie tak to bude smiesne, on s vyzivou a my s normalnym jedlom, pomaly sa budeme ucit k vsetkemu, ja som si vzala tu jednoduchsiu cestu na zaciatok, kedze som citala o kadejakych dusicnanoch a neviem com este, som sa rozhodla,ze ten zaciatok rozbehneme nedomacou stravou, uz aj z toho dovodu,ze casu malo a je dost uplakane to moje babatko a spapa este len par lyziciek....
inak sa cudujem,ze do vyziviek davaju masko uz od 4 mesiacov, ked sa moze od 6, to mam dovolene az od 6 mesiacov to masko, dokonca od anglickej lekarky, ktora sa ma stale pyta, ci to mame take iste ako tam a tak....
a co sa tyka tej varenej stavy, kde je zaruka,ze to bio kupovane v obchode je ozaj bio? hm? otazok je vela, stredna cesta je fajn,zeee 😉

dididi30
17. nov 2008

bihan veru zaujimava tema, ale dilema nenormalna 😀

asitka
17. nov 2008

tak ja sa snažím variť každý deň, ale tiež niekedy nestíham, tak dávam aj kupovanú stravu....ja fakt niekedy nerozumiem niektorým názorom mamičiek, veď keby bola nezdravá, či škodlivá, tak by ju určite nepredávali...a tobôž, keď ide o deti...dávno by ich stiahli z obehu...ale veď...každá robí podľa vlastného vedomia a svedomia....no nám chutí...aj domáca aj kupovaná....teda malej...až sa jej niekedy čudujem... 😀 lebo mne vôbec 😀 😀

emita
17. nov 2008

mne sa zdajú kupované príkrmy na jedno kopyto a sú tam často aj veci, ktoré sa majú zavádzať od roka(a na fľaštičke píše od 6 mes.) mne sa prvýkrát podarilo dostať do malého kupovaný príkrm teraz keď má 9,5 mes. aj to len preto lebo sme boli na oslave. Doteraz odmietal a ja mám tiež z toho blbý pocit keď mu dávam-je to nechutné a smrdí to 😝 to čo mu navarím doma v pohode za ním dojem-ale to kupované 😖 neprosím. ale my máme domácu zeleninu-teraz už z mrazáku. keby som mala kupovať z hypermarketov... no neviem...

libka1
18. nov 2008

Didi co sa tyka toho masa mne napr. doktorka kazala ze akonahle zacnem prikrmovat (kazala od 5,5 mesiaca) nech jej dam co najskor maso (polievka zemiak, mrkva, kuracie prsia) kvoli zelezu a bielkovinam... Takze my maso veselo papame, nedavam ho dennodenne ale davam ho 😉 No a nedavam ho z flasticiek, chystam sa akurat kupit par Sunariek s telacim masom, lebo take nemam kde zohnat domace 😉

bihan
18. nov 2008

Didi, pre mňa žiadna dilema nebola 😀 V drvivej väčšine kupované príkrmy obsahujú to, čo je na obale napísané a občas sa vyskytnú nejaké nepodarky. Dosť ma ale štvalo, že pri niektorých značkách si napíšu "moja prvá lyžička", mal by to byť špenát a je tam okrem špenátu zemiak, mrkva a smotana! 🙄

libka1
18. nov 2008

Emita no to že su tie prikrmy nechutne a smrdia musim potvrdit... aj mne sa strasne brydia... fuj... domace dojem v pohode, ale hento ani za svet... malej je to jedno 😀 😅 😅

dididi30
18. nov 2008

libka, no vidis a dilema je tu, dat ci nedat masko 😀

bihan, hm ja mu davam teraz len kupovane prikmy a nar v anglicku su za zmiesane prikmy hned, ani som nenasla prikm cisty, napr len mrkvu 😲 ale aj tak som mu cistu nedavala, bo mu nebrala, tak so zemiakom 🙂
ja sa nebudem ohladom toho vadit , ale ani to domace nieje in, co ty vies kde to rastlo a bio tam moze byt a niekde to rastlo pri ceste, kopec vyparov z aut a kto vie coho este, som za doma vypestovanu stravu, ale zas ked to vezmes z inej stranky, su baby co byvaju v bytovkach a nemaju zahradky, aku maju moznost? no len kupit v obchodaku co mozno aj mys po tom pochodila 😝

libka este.......no ja neviem ale mne prikmy nesmrdia a maly ich rad spapa 🙂 zas nejeme za kible, par lyziciek 😉

asi suhlasim ak by to bolo nezdrave tak to nepredavaju 😎

no a baby, co nekojite, pisete o prikmoch ale viete co obsahuje take umele mliecko? tiez to musia nejako dlhsie zachovat, cize je tam vela gebuzin a pije to kazdo denne a litre! ani obycajne mlieko nieje zdrave a vobec co je zdrave?? nic, nieje dokonale, a ked date z kazdeho rozka troska, neuskodi

boze ved ja som ako 3 mesacna zuvala halusky s tvarohom a tusom a mam kamosku, co jedla udenace ako pol rocna 😀 😀 😀

to len je vsetko take in a moc prespekulovane ako aj probiotika, sak to je tiez sama chemikalia ved z coho by to vyrobili?? z horskeho vzduchu? 😒

ale sak kazdy ma na to svoj nazor a kazdy si vychovava dieta ako chce ako uzna za v hodne

este jeden priklad, poznam jednu babu, tak velice vsetko typ top, hento babo nemoze tamto nemoze a vsetko musi mat ciste......hm a hlavna vec,ze si ona aj jej manzel pred dietatom fajcili jednu od druhej, ze no comment k tomu 😠

dididi30
18. nov 2008

juj sorry, treba sa po lhej noci vykecat 😀 😀 😀 😀

dididi30
18. nov 2008

a este jednu vec som zabudla baby, necitajte tolko aj to skodi 😀 😀 😀 😀 myslim nie len toto tu ale aj odbornu literaturu, to sa nieto nudi a hodi to na papier a pri tom nema ziadne deti 😠 😀 😀 😀

libka1
18. nov 2008

Kazdy mame ine cuchove bunky 😀 Ja ked som malej davala spenat so zemiakom tak mi bolo blivno, ale jej to chutilo 😉

ninka123
18. nov 2008

Libka, kukla som ten clanok v MFdnes...myslim, ze ta jarna kupovana zelenina odradi kazdeho sudneho cloveka-dusicnany z nej priam trcia...ja tiez vacsinou varim, z domacich zdrojov, ked nemam nieco speci, radsej flaskovu ako zelenina z hypaca 😒 a tiez uvazujem nad tou telacinou, zatial som doma nezohnala 😖

libka1
18. nov 2008

Ninka nekupime na polovicu teliatko? 😀 😀 😀 Zoženieme niekoho kto to skolí ... ale len za mojej nepritomnosti 😒 Myslím že naše malé pandravky by si s ním poradili 😀 😀 😀 😀
Ja som za zlatú strednú cestu a nijaký článok za či proti ma neodradí... dávať len hotové je blbosť, a variť za každú cenu aj keď to nejde (časovo alebo kvôli ingredianciám) tiež 😉
No a tú jarnú zeleninu nekupujeme ani pre seba, nevidím dôvod prečo by som to mala cpať malej 😅

miriamkac
18. nov 2008

dididi30 a tu zeleninku do flasticiek vies kde a ako pestuju? 😎 😉

yasmina
18. nov 2008

ja som dnes dala kupit prikm Hami a Hero tie co v testoch dostali najlepsie hodnotenia, doteraz sme jedli Hipp tak som zvedava co na to povedia...

zuzka1.
18. nov 2008

ja som dnes konecne nasla tie hrusky wiliams, tak som zvedava co na to maly povie.
Dnes na obed bolo este varen, uvidime ci sa mi bude chciet varit vecer, ak nie v zasobe predsa mam,tak sa netrapim azajtra navarim!
Moderne sme my maicky moderne!!!!!
zdravim didi ako pokracujete??chuti vam?

luciaj
18. nov 2008

co sa tyka tej kupovanj zeleninky, ja som casto varila a varim z mrazenej, pretoze ta s mi zda omnoho "cerstvejisa" ako ta, ktora sa zbiera este nedozreta, aby sa do obchodov dostala este nepohnita ... a pri mrazenej sa vsetko krasne pozbiera dozrete akurat a rovno sup do mraznicky🙂