Príkrmy z obchodov. Aké sú vaše skúsenosti?

aa1111
7. nov 2008

Ahojte ake su vase skusenosti s prikrmami z obchodov? Ja obcas malej dam a potom mam vycitky svedomia.Stretavam sa totiz z roznymi nazormi.Malej chutia le fakt neviem.
Popiste papa

dididi30
18. nov 2008

ahojte
luci a kde mas tu istotu,ze tie mrazene su ok a co ked do nich nadavali kopec zlych hnojiv , aby to rychlo vyrastlo a suplo sa do mrazaku 😀

ale uz mi je to smiesne, fakt, ale stojim za svojim stredna cesta je naj a necitajte tolko 😀 😀 😀

dididi30
18. nov 2008

zuzka ahoj
no ze si sa ukazala 😀

hej chuti aj nechuti bo sme zase chori, ale on straaasne lubi mixovane zeleninky 😀 tak pochutnavame a normalne sa bojim mu nieco uvarit, bo ked toto tu citam, tak mam strach aj dilemu a tie bio vyzivky stale vyhravaju no co zabijem sa? 😀
uz sa tesim ked bude jedavat s nami a nebudem kukat ci je to bio a ci nie,sak ani my sme nevyrastali na nejakom bio 😝 😀 😀

mirka neviem, ale takto si budeme jedna na druhu a kto ma vacsiu papalku ta vyhra 😀 zartujem 😀

libka no ved inak ten spenat a zemiak...no comment 😀 ale tiez papa a ja tiez lubim spenat, sak on smrdka aj cerstvy 😀
libka pekne si to napisala 😉

zuzka1.
18. nov 2008

myslim, ze je zbytocne sa dohadovat ci je nieco zdravsie ao to druhe, v dnesnej dobe uz nic nie je iste a nam zostava len dufam, ze to co davame je ok, inak by sme ani my sami nejedli uz pomaly. Ani doepstvane, ani mrazene, ani kupene ani bio!!!
Tak tak didi zlata stredna cesta! 😝

miriamkac
18. nov 2008

dididi30 ved ja nic, ja muzikant....ja len ked je to vsetko take nezdrave .... 😝 😀 😝
ked sme uz pri tom zostala mi jedna Hippka (rizoto s brokolicou a kralicim maskom) od ukonceneho 8 mesiaca s exp. 13.09.2009...nechcete? 😝 😝 😝 .... to bolo nase cestovne, ale nejako nam to nechutilo... 😖

norik1
18. nov 2008

Caute baby, mne doki to maslo odporucila. Nas Filip ma za sebou salmonelozu, brutalne pecenove testy (ma byt pod 0,8 a Filip mal 10!!)) a strasne nizke zelezo. Brali sme Maltofer, ale mal z neho krce, tak mi dve lekarky nezavisle na sebe odporucili ist zatial cestou prikrmov. Fazu lyziciek po tri dni sme museli skratit a velmi rychlo zaradit mäso, olivovy olej a trosku masla. Maslo je tiez zdroj zeleza a to je momentalne pre nas prvorade. Doki povedala ze z takejto davky masla alergia by my nemala byt. Je to velmi individualne a ak to dieta potrebuje, tak mu to dam. Filipovi takato strava pomohla - normalne je vidiet, ze uz nie je taky biely...

dididi30
18. nov 2008

norik jasne daj, sak nikto to neodsudzuje 😉
keby moj syn potreboval k zdraviu pivko , tak aj to mu dam 😀 prehanam, ale co uz, pre dieta vsetko, poznam to 😉

zuzka1.
18. nov 2008

norik1 aj my sme chudokrvny, nie moc, ale neuro si vsimla ze je nejaky bledy a pytala sa na to.papame masko, teda taku kocku rozmoxovnau so zeleninkou, myslis, ze to staci???

norik1
18. nov 2008

Zuzka1 - aj brokolicu, pazitku, pertzlenovu vnat, a ak by si zohnala tak makovy olej - ja davam vecer tri kvapky - mak ma brutalne mnozstvo zeleza. A este davam pit 100% jablkovy dzus bio pre deti s troskou cviklovej stavy Alnatura a kojenecka voda Lucka. Zelezo musi ist s vitaminom C, aby sa vstrebalo. Drzte sa 😵

Nech si mysli kto chce co chce, ja sa neriadim tym, ze toto mozes od piateho mesiaca a toto od siesteho. To akoze jogurt 25.novembra nemozme, ale 26. uz ano???

dididi30
18. nov 2008

fiha baby moja dcera ma malo zelaza ma byt nejako 10 ci ako a ona ma len 6 😲 ale problem je,ze ona nechce nic z toho co ste napisali jest 😒 ale ten dzus by sa dal 🙂 no hadam nejako pokombinujem

baby a ako sa ziatuje u babakta malo zeleza?

zuzka1.
18. nov 2008

didi nam zobral dr krv, lebo sa mu zdal maly bledy a bolo to, trosku sa to zlepsilo na prvej kontrole, v decembri ideme zase, tak uvidime, predpisal nam maltofer kvapky, mame davat 5 kvapiek ale davam mu to do mliecka, co sa vraj nema,ale inak by to vyplul cele von, ksusali sme vselico, takto to jedine ide, a davam mu 7-8 kvapiek, v letaku pribalovom bolo 5-10, skusim zohnat ten olej a aj tu jablckovu stavu, ale papame jablckove vyzivky, tak to tiez asi pomaha

norik1
18. nov 2008

Zuzka nedavaj do mlika, to vobec nema zmysel - ako to vypije, tak to len prejde traviacim traktom a vyluci sa von. V mlieku sa Maltofer nedokaze vstrebat do krvi a tak sa vlastne pije zbytocne. Skus mu dat tie kvapky do trosky jablkoveho dzusiku s vodou....
Dididi berie sa krv a meria sa hladina hemoglobinu....nizke zelezo nem dobre, babetko potom neprospieva, nechuti mu, je spave...

Aké sú príznaky nedostatku železa v organizme?
Medzi najčastejšie prejavy nedostatku železa patrí únava, bolesti hlavy, znížená pozornosť a nesústredenosť, u detí môže dôjsť k poklesu schopnosti učiť sa. Preto pozor! Nedostatok železa negatívne vplýva na vývoj inteligenčných schopností a následky jeho nedostatku v detskom veku sa v dospelosti sa už nedajú korigovať! Z ďalších príznakov treba spomenúť zhoršenú cirkuláciu krvi (pocit studených končatín), búšenie srdca, závraty, bledú pokožku, lámavosť vlasov a nechtov... Ak sa anémia nelieči, dochádza k postupnému oslabovaniu organizmu imunitného systému.

🙂

3558
18. nov 2008

ked som zacala prikrmovat a dala som malemu mrkvicku pol skleneneho poharika a na druhy den na obed druhu polovicu, tak to sa ma davat iba cez obed, alebo kedy mozem davat viac. on nemal problem hned na prvy krat zjest az polovicu poharika. mozem mu zajtra na obed dat uz cely poharik?
a kedy uz mozem davat aj na olovrant. alebo ako sa to stupnuje? viete mi povedat? vdaka

zuzka1.
19. nov 2008

norik1 dakujem, bola tu taka tema a takto lopaticticky mi to nikto nevysvetlil!!!!Idem kupit ten dzusik 100%, alnatura to bola???no nejaky v dm urcite najdem a budem mu to davavt tak, keby mu to nechuti nemozem to davat do detskeho caju????ten ako tak, aj ked malo vypije.

norik1
19. nov 2008

Zuzi dzusik kupujem v Kauflande, tam na detskom maju znacku Little Bee - to je detske bio. Pol litra dzusu je za 39,90 - v porovnani s Hipp dzusikom za 69,90.... V DM kupujem Alnatura cviklovu stavu. Miesam to od oka, ale priblizne robim 150 ml => 30 ml jabnlkovy dzus, trosku cviklovej stavy a dolejem prevarenou Luckou. Mne to nechuti, ale to bude asi tym, ze nemusim cviklu. No a maly to praska jedna radost....

Inac Little Bee maju aj prikrmy a tiez su bio a su v pohode. Skus zajst a uvidis 😵

norik1
19. nov 2008

Zuzi inac maltofer mozes aj do caju. Len nie do mlieka alebo s mliekom. 😲

zuzka1.
19. nov 2008

no dakujem ani nevies ako si mi pomohla, idem do tam uz aj nakvapkat. Existuje nieco ako predavkovnaie zelezom???

norik1
19. nov 2008

Ano aj to existuje:

Nebezpečné môže byť predávkovanie železom, čo máva za následok tvorbu agresívnych voľných radikálov poškodzujúcich bunky. Železo tiež môže „napomôcť“ rozmnoženiu pôvodcov mnohých chorôb v tele.
toto je z článku: http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/vyziv... - inac zaujimavy clanok 😵

A toto je zo stranky od Bukovskeho:

Červené mäso „dusí“ srdce cukrovkárov

Nadmerná konzumácia červeného mäsa a železa zo živočíšnych potravín zvyšuje riziko ischemickej choroby srdca a následného infarktu myokardu alebo zlyhania srdca o 50%! Tento výskum na Harvardovej univerzite v Bostone potvrdil podobné výsledky toho istého pracoviska zo štúdie zdravých žien.

Červené mäso, hydina a morské živočíchy obsahujú tzv. hémové železo, ktoré sa v čreve vstrebáva bez priamej kontroly a pri konzumácií týchto potravín hrozí „predávkovanie“ železom. Zvýšené zásoby železa v tele (na posúdenie nestačí stanoviť len množstvo hemoglobínu a železa v krvi) podporujú tvorbu voľných radikálov a tým prispievajú ku vzniku rakoviny, aterosklerózy, katarakty, cukrovky a iných ochorení, pri vzniku ktorých sa uplatňuje tzv. oxidačný stres.

Najvážnejšie závery:
Ženy s cukrovkou, ktoré konzumujú viac ako 180 gramov červeného mäsa, hydiny a výrobkov z nich, majú o 50% častejší výskyt ischemickej choroby srdca oproti ženám s cukrovkou, ktoré konzumujú menej ako 50 gramov týchto potravín denne.
Ženy s cukrovkou, ktoré konzumujú viac ako 180 gramov červeného mäsa, hydiny a výrobkov z nich, majú až o 91% vyššie riziko úmrtia na infarkt myokardu oproti ženám s cukrovkou, ktoré konzumujú menej ako 50 gramov týchto potravín denne.

Podobné výsledky publikovalo rovnaké pracovisko nedávno aj zo štúdie na zdravých ženách.

Výskumníci upozorňujú na skutočnosť, že riziko aterosklerózy u ľudí chorých na cukrovku je zvýšené už kvôli chorobe samotnej a že konzumácia červeného mäsa svojím obsahom nasýtených mastných kyseín a železa toto riziko ďalej významne zvyšuje.

zuzka1.
19. nov 2008

boze!!!si ma normalne sokovala!!!!!!teda tie clanky a vyskumy!!!!
Takze pockam pekne do vecera a dam mu to tam potom este raz a od zajtra uz len podla teba!!!
Normalne strasne veci s tymto zelezom!!!!

norik1
19. nov 2008

hej je to brutal....

norik1
22. nov 2008

zuzkaaaaa ako ste na tom? cviklova stavicka chuti? 😀

zuzka1.
22. nov 2008

norik zacali sme to davat najskor do cajika a ide to celkom dobre, mam mu davat 2xdenne po 5 kvapiek, tak mu tam nakvapkam 10 a maloy to vypije, celkom mu to chuti z toho cajika a zda sa mi, ze zacina celkovo viac papkat. Ma to na to vplyv, ze?????

dididi30
22. nov 2008

ahojte babulke, rozobrate zelezo? 😀

no baby ja som malemu navarila mkrvu zemika a brokolicu a rozmixovala a uz sa to mrazi 😀 a poviem vam, ze on tolko toho papa, ze az, ani hippky tolko nepapal 😕
no a ked budete varit zeleninku, tak nezabudnite dat do vody par kvapiek oleja, rasce do zemiakov, lebo vraj rasca nieco zle s tych zemiakov vyplavi a nezabudnite na petrzlenovu natku, taj je super 😉

zuzi aj mne zacina viac papat a neviem ci to nieje tym,ze som mu davala proti kaslu cibulovu stavu, tak mu to tam asi vycistilo 😀 ale mne to nevadi 😉

zuzka1.
22. nov 2008

ja nevidim rozdiel ci mu viac chuti varene alebo kupovane, papa vsetko, okolo 230-250g, tak neviem, kolko dam tolko spapa. Didi a vy ste chudokrvny alebo nie???davas aj nejake masko????
ten olej musim dat zajtra ked budem varit, aj vnatku veru dame

dididi30
22. nov 2008

zuzka no ja ti neviem ci sme ci nie, tu totizto nijake testy nerobia, ale dufam ze nie, masko som dala raz, ale lekarka mi povedala,ze mam zacat s maskom az od 6 mesiaca 😉
dcera je chudokrvna ale do nej nedostanem nic okrem sladkosti a chlebika, no este zje nejaku varu, ale to malo, tak v nedelu na obed, ked jeme vsetci spolu 😒

zuzka veru davaj olej a tu rascu daj, ked budes varit zemiaky, je to treba 😉
olej nieco rozpusta v zelenine a tak to dobre babo strovi, teda to dobre si vdaka oleja vezme zo zeleninky 😉 najlepsi je olivovy ale ked nieje tak aj obycajny 😉
tak som rozmysala,ze keby som dala maslo ci by to vadilo 😕 😒

norik1
22. nov 2008

hej hej mamusky - vnatku aj pazitka ma veeeela zeleza....potom budeme mat doma Iron Gentlemanov he he ja som dnes robila zemiak, brokoli, karfiolik, par kociek bravcoveho, paziitka, olej a stipka masielka. Ale skusala som minule "zeleznu polievku" - nutrilon s rozmixovanou brokolicou, zltkom a petrzkou a maly to spraskal jedna radost 😵
Zuzka ano, hladina zeleza ma vplyv na celkove papkanie, takze ked papa, to je len dobre 😵 kolko teraz vazite? sak sme tu vsetky tri aj s dididi plus minus autobus - vahovo s detvakmi nasimi 😵

zuzka1.
22. nov 2008

didi ja dvam masko stale, asi 5x do tyzdna aj kvoli tej chudokrvnosti a malinkemu to chuti, taku malu kocku kuracinky, aleob morcacinky ci zajacinky, a neublizi to, aj ked ma mozno niektore mamicky zozeru, neuro nam to tiez doporucila

norik1
22. nov 2008

mne to masko naordinovala hematologicka namiesto maltoferu, pediatricka povedala ake maso co a ako, takze niet sa coho bat Zuzi 🙂

dididi30
22. nov 2008

fiha a od kedy sa moze vajicko 😲 mna to ani nenapadlo 😒

zajra bude mat drobec hovadziu polievocku, nasu dospelacku len bude dietnejsia a rozmixujem mu ju 😉

jaj my vazime len nieco cez 6 a pol kilecka, no ja mam take drobne deti aj mala je drobna, aj muz bol a teraz je ako hovado, takze my vas dobehnemeeeeeeeee 😀 😀

zuzka norik, jasne masko dajte ked treba 😉

zuzka1.
22. nov 2008

norik a to moze z aj zltok??to uvaris na tvrdo a potom sup do papanice????
my mae asi 6,7 kila, papa rano 160-180 mliecka, potom este raz asi 150-170, potom obed 250g, potom mliecko 150-170, niekedy menej, potom ovocie cca 150-200 a na noc kasu ryzovu tu od nestle cca 180-220ml. meria cca 69cm

norik1
22. nov 2008

Dididi s vajickom je to tak - bielko sa do roka vobec nesmie, silny alergen a zltko sa moze - neviem odkedy, ale mam pocit ze ked sa spomenie nedostatok zeleza tak vsetko ide bokom 😵 Doki mi vravela - prikrmovat tak, aby bolo 5x do tyzdna mäso (v tomto pripade cervene - hovädzie, kuracie - ale horne stehna, morcacie, telacie, kralicie a moze aj trocha bravika) a 2x pol zltka rozmixovat do hustejsej kase. Filip uz teraz vyzera ruzovejsie, aj papat mu viac chuti, ale s urcitostou budem vediet povedat az zaciatkom decembra kedy ideme na hematologiu na kontrolny odber -pich pich...