Príkrmy z obchodov. Aké sú vaše skúsenosti?

aa1111
7. nov 2008

Ahojte ake su vase skusenosti s prikrmami z obchodov? Ja obcas malej dam a potom mam vycitky svedomia.Stretavam sa totiz z roznymi nazormi.Malej chutia le fakt neviem.
Popiste papa

norik1
22. nov 2008

my sme sa konecne prehupli cez magicku hranicu a mame 7,3 kg, 69 cm - ale na plavarni sme aj tak najmensi 😔

zuzka1.
22. nov 2008

tak ju mu skusim aj ten zltok asi, uvidim ako to bude vyzerat v priebehu tyzdna. Kolko asi bude trvat pokial zacne poriadne priberat po tom zelelze???

norik1
22. nov 2008

Prehlad obsahu zeleza v potravinach pre lepsiu orientaciu 😵

Potravina Fe mg/kg
Riasy 530,0
Pivné kvasnice 176,0
Pel 90,0

orechy, semená Fe mg/kg
Sezamové semienka 100,0
Pistácie 73,0
Slnečnicové semienka 70,0
Piniové jadrá 52,0
Mandle 41,0
Orechy 21,0

obiloviny Fe mg/kg
Sójová múka 120,0
Ryža lúpaná 28,0
Pšenice 43,0
Ovsené vločky 36,0
Ovos 45,0
Múka ražná vysoko mletá 48,0
Múka pšeničná hr. 21,0
Kukuričné zrno 24,0

strukoviny Fe mg/kg
Biele fazule 76,0
Šošovica 70,0
Fazule 60,0
Hrach 50,0
Bôby 48,0
Zelený hrášok 19,0
Zelené fazulky 13,0

zelenina Fe mg/kg
Špenát 50,0
Pór 28,0
Zemiaky 13,0
Špargľa 11,0
Kel 10,0
Huby (žampiony) 9,5
Mrkva 7,5
Kapusta 7,0
Rajčiaky 5,0
Cibuľa 4,0

Ovocie Fe mg/kg
Maliny 10,0
Broskyne 9,5
Jahody 9,0
Figy 7,0
Čučoriedky 7,0
Avokádo 6,0
Marhule 6,0
Hrozno 5,0
Pomaranče 5,0
Slivky 4,0
Jablka 3,0

mäso, vajcia Fe mg/kg
Hovädzia pečeň 90,0
Hovädzie mäso 27,5
Jahňačie mäso 20,0
Bravčové mäso 17,5
Vajce 17,0
Tuniak v oleji 12,0
Kuracie mäso 10,0

mlieko, syry Fe mg/kg
Polotučný syr 10,0
Syr ementál 9,0
Kravské mlieko 2,0
Jogurt 1,0

Ja uz si miestami pripadam ako keby som vystudovala Hutnicku fakultu... 😀 😀

norik1
22. nov 2008

Zuzi ja som spozorovala ze evidentne pribera asi po dvoch tyzdnoch takehoto "zelezneho" papkania... 😵 aj lepsie spi, ma farbu v licach...predtym bol uplne biely.... ja ani netusim, ci ma vobec pigment chudacik moj maly...

najlepsie je ze ja som mala zeleza v tehu na rozdavanie...

zuzka1.
22. nov 2008

uz aj som to ukaladala, takze stravu mame v podstate vhodnu a pomocnu, uz len aby zacalo to zelezo poriadne zaberat, vy mate asi riadny nedostatok norik, ked u na hemato chodite ze???

norik1
22. nov 2008

no mali sme skoro tak, ze mu hrozila transfuzka....ale dalo sa to nejak dokopy a pomalicky stupa, naposledy vravela doki ze to nie je take hrozne, ale stale daleko do idealu....tak ze ani predavkovania sa nebojim 🙂 Len tie navstevy hematologie su des, bezne tam stravim tri-styri hodiny....jedna detska ambulancia na cely vychod....rano prides, sestricka pichne do prsta, potom si tu krv ide mamina sama odniest cez komplet celu nemocnicu do neviemakeho kridla do najzastrcenejsieho rozku - hemato labaku, potom sa vrati a caka,kym zavolaju sestricke vysledky a kym ju doki nezavola... a uz sa mi stalo ze tri hodiny cakania a som bola u doki 5 minut...

dididi30
22. nov 2008

norik coooooo ste najmansi?? hm z toho si nic nerob, potom my by sme oboli co 😀
ale mne to nevadi, len mi vadia reci typu aky je malinky, ale ja na to dobreho je malo 😝 😀 co je male to je mile a ja som nechcela hned chlapa , ja som chcela a mam babatenko 😵

zuzka inak paradne papate a tiez mate asi nejkych zrutov v brusku ked to nieje vidiet 😀

norik dobry prehlad 😉

zuzka1.
22. nov 2008

no aj mne sa zda, ze papame dost, ale nejako to nejde hore, kaka sice skoro do kazdej plienk, to je normalne zbran hromadneho nicenia, riadny bilogicky odpad, fuuuj, ale co s nim!!!!!
Didi asi hej, lebo to nejak nejde poriadne hore. dost, ze som z kojenia musela prejst na um, lebo priberal malo este aj toto. papapme papame a nic prevratne s anedeje. Hlavne je, ze maly je spokojny, vysmiaty neuveritelne a neuro dr vravi, ze neuveritelne sikovny pohyboov. vzd ylen hyka a este ma uzasne dlhe vlasky, ked mal 3 mesiac esme ho museli ostrihat a uz by s amu zislo podstrihnut zase

dididi30
22. nov 2008

zuzi aj my kakame casto, aj ked prikmujem, predtym sme do kazdej plienky 🙂 no asi to bude tym kojenim, alebo im dobre travi 😀
tak tak hlavne,ze su pokojny, no ale nas sa netoto, on rumazga stale ako jeho tatko, ked bol tak maly
😀
ale inak je zivy,mrvy sa, pretaca, uz aj lozi ako partizan 😀 , neposedi a cez den malo spi, tak to preto 🙂

inak fakt mas riadneho vlasaca 😀 😵

zuzka1.
22. nov 2008

mala je cela po tebe a maly este neviem povedat!!!!!!muza mas slovaka ci nie??kde zijete vuk????ako casto chodite dom???

xena22
22. nov 2008

Hm zaujimava diskusia 😉 myslela som,ze sa tu nieco noveho podozvedam,ale tu su normlane boje 😉

Prvy syn mi nechcel nikdy nic jest,mohla som mu vyvarat z najdrahsej bio zeleninky,alebo ponukat vyzivky s pozlatenymi vieckami,vsetko bolo bleble...naucil sa tusim jest az v dvoch rokoch,ked som ho dala do skolky - dovtedy bol na mlieku a mliecnych vyrobkoch (co uz,z niecoho zit musel) teraz je to za nami a okrem klincov zje vsetko...
Mladsi syn bol od narodenia lespi jedak,zjedol mi aj domace aj kupovane,kedze ma jeho apetit velmi tesil ,tak ma tesilo aj varenie,mama ma zasobovala zo zahradky,zvysok rodiny kralicim masom alebo inymi vecami - dalo sa varit aj kvalitne...ale ako hovorim,nepohrdol ani Hippkou 😀
Teraz mam tretie dieta este len na ceste,ale uz to vidim,ze bude asi na prikrmoch z obchodu,o zahradke tu v irsku mozem leda tak snivat,bio zelenine velmi neverim a je velmi draha a myslim,ze do tych poharikov nezavaria nic zle...ano obcas nieco uvarim,samozrejme viac - pomrazim si - ale nefantazirujem,ze z toho rozmrazeneho jedla bude mat viac vitaminov ako z toho kupovaneho - sterilizovaneho 😀 skratka vychadza to stale za jedno +/- autobus 😀

Inak s odstupom rokov sa sortiment dost rozsiril a uz to nebude o tom,ze bude jest kazdy den to iste,som celkom prekvapena aky je vyber znaciek a druhov jedal - uz sa na to celkom tesim...

norik1
22. nov 2008

ty brdo zuzi tak vam co ubralo na vahe mate na vlasoch! sak my sme holohlavi ako keby som ho strojcekom kazdy den strihala...ale teraz mu uz zacinaju trosku rast take nove - aj ked to smiesne vyznie lebo navonok to vobec nevidno..... a este pri tych jeho bielych vlasoch...

zuzka1.
22. nov 2008

xeni vitaj v klube medzi nami, my sme tu mamicky kamosky a bolo par bojovniciek, ale chvalabohu uz je to pase!!!! 😉

zuzka1.
22. nov 2008

no norik a to je uz ostrihany a ludia stale hikaju!!!!
ked ma ciapocku vyzera ak babino, ale inak bez nej ako stary chlapisko uz!!!!!!
😉

xena22
22. nov 2008

No pozeram,ze som nedocitala diskusiu az do konca a teraz je tu uz debata na 😉 urovni a ja som tu akosi "mimo misu" ale nevadi,,,,,pridem sem obcas po inspiraciu 🙂

majcik
22. nov 2008

Zuzka - riadne vlasateho synka mas ... inak, ja som mojho uz tiez 2X strihala 🙂

zuzka1.
22. nov 2008

budes vitana ako kazda normalna maminka a nie neuroticky a vecne najmudrejsie maminy, ktroe neprijimaju ine nazory

norik1
22. nov 2008

Xena nieee to len my sme odbocili trosku od temy....alebo vlastne nie, aj v kupovanom je zelezooooo 😀 😀 😀

xena22
22. nov 2008

No uz je aj tak neskoro,,,ale dakujem za privitanie,,,inak moji chalani este stale jedavaju ovocne vyzivy 😀 a co ked im chutia,tak im kupim... tak zasa nabuduce - dobru noc... 😉

zuzka1.
22. nov 2008

norik a majcik ako osm videla v albumoch nakupujeme, teda mame asi aj podobny ci rovnaky vkus, body zlte s mackom z cheokee mame aj my a to pasikave cherokeee s kratkym. Baby dobry vkus a krasne deticky =uzasne maminky!!!!! 😝

majcik
22. nov 2008

Vdaka ... ja milujem zllltu ... chcela som zlte saty na svadbu a kedze mi to nevyslo, tak aspon moje babo obliekam do zlteho 🙂

norik1
22. nov 2008

hi hi Zuzka to je super 😀 aj ja sa tesim 😀

dididi30
23. nov 2008

dobre ranko 😀

ale zuzka kdeze, mala je cely tatko a maly je po mne, keby si videla fotky ked sme moli mali, tak by si povedala,ze je to tak 😉
sme slovaci ako repa a sme vo wales 😉
domov chodime 3-4 krat do roka 🙂

inak baby dnes bude drobec kostovat nasu domacu polievocku, tesim sa 🙂

xena vitaj, inak sranda bo moja dcera tiez zacala papal az po 2 rokoch a vela bab co mavali problemi s papanim zacalo v tom istom roku papat 😉
a vyzivky su fajn, ved co je v dnesnej dobe zdrave ? nic ani v kupovanej zelenine a ovoci nieje zaruka, tak to je zajedno 😉

zuzka1.
23. nov 2008

didi ako dopadla polievocka??????
my sme mali zemiak, mrkvu, broko, karfiol, hrasok a kur, maso, na zriedenie som dala nasu polivocku troska, smakovalo, spapal ale 300g.!!!! 😉
Ja som mala priatela kedysi z walesu, kde tam presne ste?

dididi30
23. nov 2008

zuzka ahoj
dopadla suprovo spapal celu misku 😀 jemu fakt chuti doma varene viac, len neviem co s hippkami 😒 no nejako to pokombinujem, alebo rozdam 😀

ja byvam na zapad, gloucester

fiha a akeho priatela? akoze frajera? 😅 a co zac, nas ci nejaka ina rasa? juj sorry za otazocky 😀 daj do ip ak chces

zuzka1.
23. nov 2008

nie normalne biely, frajer to bol, boli sme spolu na cypre vyse roka apotom este par mesiacov u nich a pak sme sa po prichode na SR rozisli!!!!kulturne rozdiely!!!!!!chapes.
to nepoznam, my sme byvali u nich, teda v Connah´s Que, mylsim tak sa top ise, to je kusok od Chestru.
Nasmu malemu je to mylsim jedno, spapa co mu dam, hippky nechaj do zasoby, ked budes mat lenivy den 😝

norik1
24. nov 2008

Ha ha Zuzi, kulturne rozdiely poznam, aj ja som sa rozisla s frajerom z Bournemouthu - vratila som sa z GB ked ma vzali na VS a on si ma chcel vziat, pako. Tak prisiel tu na 2 tyzdne...a bol to des 😔

My dnes varime este neviem co....daco co obsahuje zelezo?? 😀 😀

dididi30
24. nov 2008

ahojte babky tak vy ste teda takych zahranicnych mali? no ja som nestihla prisla som sem vydata 😠 😀 😀 😀 😀

no my dnes budeme mat polievocku opat , mnamky 😝 aj s kuskom maska 🙂

zuzka1.
24. nov 2008

Ahojte, norik vonku ked sme boli spolu bolo ok, ale doma, fakt hruuuuuza!!!!

my budeme mat to co vcera, mam to tak na 3 dni, potom varim zase!!!! 😝 😝

norik1
24. nov 2008

Dididi o nic si neprisla he he aj ked ten moj bol zlaty a dobry....ale az tak, ze mi to liezlo krkom. Ked som povedala, ze citron je modry, tak on na to ze hej, zlatko len sa nenahnevaj... tak som potom skusala ze kolko vydrzi a on vydrzal ty kokso faaaaaakt vela....az tolko ze mi to zacalo vadit. A dorazila to navsteva SVK...
Zuzi ja som zistila, ze este mam 1 davku co som varila predvcerom hura...takze nove vymyslame az zajtra 😵 😵