Príkrmy z obchodov. Aké sú vaše skúsenosti?

aa1111
7. nov 2008

Ahojte ake su vase skusenosti s prikrmami z obchodov? Ja obcas malej dam a potom mam vycitky svedomia.Stretavam sa totiz z roznymi nazormi.Malej chutia le fakt neviem.
Popiste papa

blau
27. nov 2008

Ahojte kocky,
dididi: ja to malemu musim uvarit to ovocko, teda podusit, lebo on potvorka surove nechce, ale ponukam mu stale no hadam sa chyti, niekedy 😒
Je teraz taky vselijaky kvoli tej nadche a zubkom, tak mu davam co viem ze spapa.
Zuzka: to zltka sa dava akoze namiesto masa, cize prikrm ked je bez masa tak ho mozes nahradit zltkom, nemusis dokopy aj maso aj zltko. ALe to je len to co som citala: 1x tyzdene je vhodne nahradit maso ntvrdo uvarenym vajecnym zltkom varit 10-15min. rozhodne nedavat namako ci surove, hrozi riziko salmonelozy a s nou spojenie tazkych hnaciek- spociatku staci polka zltka.
Aj nas papa tu kasu od nestle to je jeho najoblubenejsia, ale teraz volako strajkuje aj pri nej neviem co to ma byt ? raz papa ukazkovo inokedy nechce. Musim ist uz je hore 😉

norik1
27. nov 2008

Ja mu este pred spanim striedam tie ryzove kase - od Hami nemliecne, lebo musime HA Nutrilon - cista, jablkova, bananova, broskynova. Zboznuje vsetky, ale najviac tu bananovu...mam aj od nestle, ale ta je bez prichute tak ju miesam so zeleninou a mäsom - namiesto klasickej rozvarenej ryze 😵

zuzka1.
27. nov 2008

blau presne tak som si to myslela!!!!mame dnes teda zemiak,mrvu, kalerab, cviklu a ten zltok, som zvedava co povie. Maska ma habadej!!! 😀

norik1
27. nov 2008

Juj Zuzi tak drzim palce, ja zacinam mat pocit ze ten nas je srotovnik a zje vsetko... 😵

zuzka1.
27. nov 2008

to mate dobre, nas ma dni, ked papkat nechce, teda mliecko mu moc nejde, niekedy nechce ani cajik, ale tu ryzovu kasu spapa vzdy na noc!!teda musim si zaklopat. 😝
uvidim co bude dnes, zatial pakal pekne

norik1
27. nov 2008

juj tak Filip vydava desne zvuky, asi ideme prebalovat he he 😀

katmi
27. nov 2008

norik kasa v pohode.. ale ryzu samotnu.. zevraj samotna ryza zapeka.. neviem co je na otm pravda..

musim sa ist venovat malej papa zatial

zuzka1.
27. nov 2008

mozno na tom nieco bude, kedze sa ma na hnacku davat ten ryzovy odvar, nie?

norik1
27. nov 2008

no asi hej, je to dost mozne. Zatial som na hnacku davala samotny banan a uspesne hehe... ryzu taku samotnu som este neskusala, tak uvidim co to s nim urobi...ale dnes budu tie cestoviny 😵

ekia
27. nov 2008

Ahojte dievčence,

my papáme tak po troške keďže stále dojčím, chcem sa opýtať, dávate svojim drobcom mäsko 6xtýždenne tak ako sa toodporúča ? Mne sato zdá akosi často. A kedy ste začali dávať svojim detičkám ten vaj. žltok do jedla? 😒

norik1
27. nov 2008

Eki to mäso sa dava kvoli zelezu - deticky ho potrebuju ovela viac ako dospeli - skus precitat par stran dozadu🙂 No a žltok sa moze po piatom mesiaci - presne tak ako to pisala hore Katmi 😵
Ty uz by si mala davat obed mäsovozeleninovy a postupne zvysovat davky, az nahradis mlieko na obed...my na UM sme mohli zacat skor...
Skus kuknut na www.hami.sk, tam to je super rozpisane 😵

ekia
27. nov 2008

Ďakujem,
naštudujem 😅

zuzka1.
27. nov 2008

ekia vitaj v klube!!!!!!!

ekia
27. nov 2008

Ďakujem, Zuzka1.
Už dlho chodím na túto stránku a konečne som sa rozhodla aj zapojiť do debaty, neviem sice na ako dlho keďže nam idú zúbky
😝
Ale to prikrmovanie je riadna veda 😕

zuzka1.
27. nov 2008

to je teda a to je len zaciatok!!!!!!!stale treba vymyslat nove papanice, lebo stale to iste, by tym nasim anjelikom asi nechutilo!!!!! 😝
tak ako nam!
Pouzivas aj kupovane prikrmy?

ekia
27. nov 2008

Ešte jedna otázočka a ideme sa vyvetrať 😎
Asi mimo témy ale ako je to s vodičkou a čajíkmi, môj drobec nechce nič okrem môjho mlieka, z fľaše piť nevie ak mu to dávam lyžičkou tak mi pľuje 🙄

zuzka1.
27. nov 2008

treba skusat!!!!ja sice uz nekojim, ale ani nas Saminko nechce moc cajik, vodu uz vobec nie. Ja som mu davala aj lyzickou, aj striekackou, nic, teraz si uz obcas da z flase, ale trvalo to dlho predlho a stale to nie je ono, om rada ked vypije aspon 50ml za cely den.

zuzka1.
27. nov 2008

a ekia, my sme tu casto od veci, hlavne, ze si podebatime, v podstate o vsetkom. 😀 😀

katmi
27. nov 2008

ekia ja davam 6x tyzdenne masko.. niekedy aj cely tyzden papa masko.. co sa tyka zltku.. ja som ho dnes malej dala do polievky,co som jej pripravila..
ked nechce cajik ani vodicku,tak mu nedavaj.. zjreme mu staci z tvojho mliecka.. teraz je zima,deti tolko tekutin nepotrebuju..tak sa nestresuj 😉

INAK KOCKY - zuzi,norik - nina mi zjedla to,co som jej uvarila.. JUPIIIIIIIIIIIIIIII.... 😝 😝 som pozerala jak puk.. asi to zapisem do kalendara.. xixi...

zuzka1.
27. nov 2008

no gratulujeme, ja som rozmixovala ten zemiak, mrkvu, kalerab a cviklu, zltok a dala troska oleja a je to vyborne a celkom sladke sa mi zda, pojdeme papat za chvilu, mylsim, ze to bude chutit!!!!!
ekia katmi ma pravdu, ked este kojis, on sa napije z toho predneho od smadu, nie???

katmi
27. nov 2008

zuzi ja som kalerab nedavala..je predsa len trochu aromatickejsi a naduva.. ja som dala mrkva,zemiak,koliesko petrzlenu, ten zltok, olej ne,lebo nemam doma olivovy..som zabudla kupit.. a jedla jak keby v zivote nejedla 😀
tak daj potom vediet..som zvedava..

blau
27. nov 2008

No dievcata, pozeram vy ste riadne sefkucharky 😉 😉
len tak dalej....my sme papali vcerajsie, ale moc mu to neslo. Dnes papa mliecko ukazkovo klop-klop, ale tie zubky este nie su vonku 😠
Ked sa vychrapka pojdem s nim zas von, dnes svieti aj slniecko, tak sa vytesujeme. A najnovsie je ako na vsetko hiika a sa tesi 😵
Pekny dnicek a dobru chut 🙂

zuzka1.
27. nov 2008

A kde to zijes, ked tam svieti slniecko??tu vobecx dnes ,ale ideme terazvonka.
A baby, maly to zhltol, aj mne to vlemi chutilo a oblo to sladunke, cviklu budem davat castejsie, len vyzeral strasne krvilacne po tej cvikle, vsetko mame tmavo ruzove!!!!!!!ale hlavne ze spapkal dobrych 200g 😀 😀 😀 😀

blau
27. nov 2008

Pri Klagenfurte, Velden am Wörther See
Zuzi ja som raz chcela dat malemu cviklu a mama povedala, ze radsej nie. Uz si nespominam preco opytam sa jej a dam ti vediet. Ona je chemicka- laborantka, tak mi to vysvetlila. Ale to bol Luca maly. Neda sa mi pozriet kolko ma tvoj Samko.
Ale ked mu chutilo, tak preco nie pravda 😉

ekia
27. nov 2008

Ahojte,
tak my sme už z prechádzočky doma - ale je riadna kosa! Zuzka1 zatiaľ dávam len kupované príkrmy, keďže toho zatiaľ veľa nepopapa. Ale už som mu dávala popučený banán. Ale už sa chystám niečo ukuchtiť aj ja 😅
Len mám s ním ten problém že keď je to veľmy riedke tak mu to vyteký z pusinky 😀

yasmina
27. nov 2008

U nas zavladol strajk...nechcu ziadny prikrm ani Hipp ani Hame ani Humana...tak varim zemiacik ryzu mrkvu berokolicku a k tomu bud telacie morcacie alebo kuracie...trosku masla a morskej soli len kusok a tot zjedia...tak sme dopracovali...hlavna vec ze mam doma okolo 2O roznych sklicek prikrmov 😠

zuzka1.
27. nov 2008

Yasmina teba obdivujem!!!Ako aj vsetky mamicky dvojiciek!!!!Na prvy sup hned dvojicky!!!riadna makacka!!!!
Blau zisti, ale dostanes normalne cviklovu stavu od 4.mesiaca mylsim. Ale to je ako s tyxm prikrmom s janacinou, kde je aj mlieko aj cibula. Samko to mal vcera, stolica v pohode, brusko tiez,chvalabohu.

dzanka3
27. nov 2008

ahojte...chcem sa vas spytat ze ked navarim viac tej papanice mozem dat aj do mraznicky?
raz som tak dala a ked som to o 3dni vytiahla a nechala v chladnicke rozmrazit (bol to zemiak, mrkvy, brokolica) zdalo sami ze je to take suche a vodicka je zvlast- no divne to bolo....

vy mrazite?

inak vdaka za recepty - vsetko kopirujem a ukladam - tak len dalej piste 😉 🙂 🙂

norik1
27. nov 2008

Baby ja som bola na poste pre kalendare co som dala robit na Happy fote (pekne su) a sla som do mesta, prisla som do jedneho obchodu a tam ze Zakaz vstupu s kocikom! a tri vykricniky...ma skoro porazilo. Pytam sa tetky, ako mam ist teda nakupovat (oblecenie). A ona ze ...hmmm a ste sama?? No nie, bezne chodim s doprovodom, lebo som nesvojpravna ist do obchodu sama, krava jedna...tak ma nastvala ze az. SOm odtial odisla s poznamkou ze takyto druh diskriminacie je docista na hlavu... 😝 😝 😝

zuzka1.
27. nov 2008

Dzanka ja navarim vzdy na 3 dni, tak papka to, tiez ta voda s aniekedy oddeli, alebo odúari, tak to riedim Luckou neperlivou a v nedelu, ked je vyvar, tak riedim aj tym.
Do mrazaku nedavam, mam to iba v chladnicke a varim vzdy cerstve, ked s ami nechce varit, zoberem hippku.