Príkrmy z obchodov. Aké sú vaše skúsenosti?

aa1111
7. nov 2008

Ahojte ake su vase skusenosti s prikrmami z obchodov? Ja obcas malej dam a potom mam vycitky svedomia.Stretavam sa totiz z roznymi nazormi.Malej chutia le fakt neviem.
Popiste papa

yasmina
13. nov 2008

didi jasne ze to treba hodit za hlavu...
urazat nema nikto pravo...
ja kombinujem hippku s varenim...uvarim napr. ryzu a tam dam hippku rizoto kralicie s brokolicou...
alebo morcacie s kukuricou Hipp a k tomu vareny zemiacik....
dnes prvy krat budu mat Hipp spagety bolognese tak som zvedava 🙂

blau
13. nov 2008

ahojte, tak ja som malemu spravila zeleninkovu polievku a nemala som rozmrazene masko, tak som mu dala alnatura kuracie, takze to mal tiez zmixovane a strasne mu to chutilo 🙂 A teraz krasne spinka s plnym bruskom 250g zjedol ako nic, Mam mat vycitky svedomia?? 😉

dididi30
13. nov 2008

yasmi, dobry napad 😉 aj ja tak urobim skombinujem 🙂
tak napis ako im chutilo
😉

blau a to je co ta alnatura 😕 sorry, fakt neviem, vyzivka 😕 😀
a neva dobre popapal, sak je chlap
😉

bihan
13. nov 2008

Teda práve som zistila, že som príííšerne lenivá matka, lebo moje dieťa takmer do roka jedlo iba kupovanú stravu... ale čo ma zase teší, že som možno lenivá, ale rozhodne nie taká frustrovaná, aby som nadávala celému osadenstvu, ktoré so mnou nesúhlasí 😎
No a čo by teda mala jesť neskôr? Možno by doteraz jedla kupované príkrmy, keby si moje zlaté dieťa jedného dňa nerozmyslelo, že mixovanú stavu už nechce ani vidieť a chce sa kŕmiť rukami.. takže ďalší úžasný mýtus o tom, ako deti potom nechcú domácu stravu u nás neplatí 😉
Len mi napadlo - Hipp sú síce biovýrobky, ale keď robili v Čechách porovnávací test dusičňanov, tak v Hippkách toho bolo prekvapivo najviac.. samozrejme nie vo všetkých, len v určitých druhoch príkrmov.

A BIO si naozaj nemôže dať na obal ktokoľvek, je na to komisia, ktorá tieto značky prideľuje a pravidelne kontroluje dodržiavanie pravidiel.

bihan
13. nov 2008

Didi, Alnatura je značka Bio príkrmov z DM-ka.

blau
13. nov 2008

bihan 😲 teda sme my ale lenive maminky 😅
dididi, malemu som tiez kupila tie spagety a strasne mu to chutilo, sice bol zababrany ako šašo, aj kako bolo cervene aj ritka, ale chutilo mu dokonca aj mne, ked som okostovala 😵

alica147
13. nov 2008

ahojte didi my tiež kupujeme alnaturu v dm-ke 😉

yasmina
13. nov 2008

blau vitaj medzi lenivkami matkami 🙂

yasmina
13. nov 2008

no maxim tie spagetky zbastil jedna radost ale mimi nechcel...drzal pericky pevne stisnute...dostal nakoniec vareny zemiacik mixnuty so sunkou a mrkvou...

bubatenko1
13. nov 2008

No tak aj my sa pripajame k lenivym mamickam.Tak ako som spominala aj mi papame kupovane.Niekedy hipp ale prevazne Hami a chuti nam.Nemame problem ani s domacou stravou.Az na kase tie uz kupovane nechceme,preto papame krupicu.To znamena ze kaskya svojim detom nikdy neda kupovane,takze ked pojdu do restiky tak jej dedicky budu asi hladne alebo im zoberie svoju stravu 😀

sasiki
13. nov 2008

ale no, take lenivky predsa nie ste, to by sa potom tie deti museli krmit same od začiatku, či? 😀 😀 😀

zuzka1.
13. nov 2008

ahojte, prave moj saminko dopapal slivkovu hippku a naobed zbastil 2 zeleninove s ryzou!!!!!!!!!!!!!mama je leniva!!!!!!!!!!!ale niem nebol isme cely den a padlo to zase raz vhod, ale idem mu uvarit zas ena 3 dni nieco, nech sa to zrovna!ozaj, je mozne ze mu chuti voac zeleninka ako ovocie, ktore je sladsie?

dididi30
13. nov 2008

ahojte lenive mamicky, hoci ja si to o vas nemyslim, urcite radi peciete rezne 😀 😀 😀

no abule aha uz viem co je ta alnatura 😀 totizto som v anlicku a tu dm-ku nemam 😀 😀 takze nic take sa nekona, dobre su mi aj hippky a som rada,ze ich tu maju 🙂

fiha yasminka a blau, tak spagetky boli mnam vravite 😉 aj kostujete, ked davate drobcom? ja stale, ale zatim mi to umele papko chutlo 😵

sasika veru, este sa same nekrmia , tak az take lenive niesme 😀

bubatenko, jej deti nebudu vediet co je to restika 😀 😉

zuzka avoj, teda to som este ani nevidela slivkovu hippku ale musi byt mnamky ja slivky milujeeeem 😝
no jasne,ze detom chuti sladsie papko, hlavne sladucka zelenika

inak baby ja som skusala malickemu davat hippku jabko a nechuti mu skeril sa, ale bananik ma rad, a ked mu dam jabko v celku to rad zuzle🙂alebo mu dam to jabko do takeho sosacika , speci na ovocie, aby sa mu neodkuskovalo, ostalo v celku a on vycuckava stavicku🙂

kupila taku speci piskotu, vraj je od 4-6 mesiackov, je s nou odfoteny v albume a je ozaj fajnucka, skor mi chuti ako take ovsenne vlocky

amatula
13. nov 2008

ahoj dididi ked mu nechuti jbko a bananik hej skus to jabko postruhat a zmiesat s popucenim bananikom 😉 to ti je mnam...... 😵

yasmina
13. nov 2008

didi jasne ze kostujem...tie spagety bolognese boli mnam ale ja by som si tam este dala sol a bazalku a tak...inac nasi mali ako olovrant znovu Hipp 😲 hrusky williams a do toho som im rozmixovala susienky Sunarka isli sa zblaznit...

zuzka1.
13. nov 2008

Uz som naspat, varila som mrkvu, zemiak, hrasok, brocolicu a masko, uz pomixovane, hotove!!!
didi ta slivkov aje super, treba najst!!!!
Ja kostujem vsetko, mne to chuti, teda okrem jemnej zeleninky chutilo vsetko, ale je to suúer.
Didi to v UK odstanes normalne vsetko?????to je parada!!!!aj susene mlieka ako tu??teda ie iste znacky?

dididi30
13. nov 2008

zuzi inak vsetko naj k 5 mesiackom 😵 my sme mali vcera 😀

mnamky dobru papku varis 😝
hej dostanem tu vsetko, mlieka sa volaju inac ale je to to iste 😉

yasmina, fiha hrusky sme este nemali a tiez dobry napad s tymi susienkami 😉

amantula, sak to on nema rad jabko s babanom ani ciste vo vyzivkach, jedine oddelene a to jabko v celku a banan rozdrveny, neviem preco 😕
inak tu v anglicku mi poradili,ze mrkva ,zemiak a jabko do toho, sila coooo 😅

amatula
13. nov 2008

😅 no to teda hej,ale ja uz by som skusila hocico len aby mi to zacal papat 😒 on ten moj prcek mi nic nechce ani kupovane ani doma varene ani vymyslene......

amatula
13. nov 2008

ja ked citam co vam papaju je mi do placu 😔 .

dididi30
13. nov 2008

amatula ,ani nevies ako ta chapem 😔 moja dcera taka ista a zavidela som , ked ina baby krmili babakta a ja som malu musela nutit do jedla, tiez som si poplakala 😢 ani teraz toho moc nezje 😒

syn je opak vo vsetkom...ty nemozes takto porovnat?

amatula
13. nov 2008

dididi mozem porovnat aj porovnavam......jeden ako druhy 🙄 .vraj to maju po mne,co uz 😅

bihan
13. nov 2008

Amatua, prečo sa tak ponáhľaš? My sme začali prikrmovať v 7m, lebo dovtedy mi malá všetko odmietala a keď sa rozhodla, že už chce aj niečo iné ako mlieka, tak spapala úplne všetko.

amatula
13. nov 2008

bihan.....moj starsi syn sa rozhodol ze zacne jest ked mal2 roky 😅 ,nerada by som to znova prezivala.....................................

bihan
13. nov 2008

Ja si len myslím, že keď ho budeš nútiť, tak tým veľa nedocieliš.. teda na moju by to určite neplatilo, ale u vás to možno bude fungovať 😅 Môj doktor vždy hovorí, že decká sa nenechajú dobrovoľne vyhladovieť na smrť. 😉 (tá moja krákora toho od zavedenia príkrmov fakt veľa nezje a je úplne jedno, či sú kupované alebo varené, za 7m pribrala necelé kilo, ale očividne je spokojná).

zuzka1.
13. nov 2008

jaaaaj didi aj my gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!som na vas mylselal!!!!!!!!

dididi30
13. nov 2008

amatula, presne ako pises, moja dcera zacala jest od 2 rokov 😕 ona je cely tato, vybera a zje len to co lubi 😒
syn vyzera byt na mna, zje ak klince a aj ked mu nechuti nevypluje to 😀

a ako pise bihan, ja som nutila a tak to dopadlo, odpor k jedlu, ale zas som to brala z ineho hladiska, co si necham dieta umriet?? ☹
ono sa to lahko hovori, ale ten kto to neprezil nevie, moja kamoska mi vycitala,ze preco som jej davala to a to,ze to sa nema a pri tom jej deti zjedli aj spominane klince 😒

zuzka dik, ved aj my na vas 😉

norik1
13. nov 2008

Ahojte, skoda ze som mala prestavku od pc na tyzden.....usielmi taky krasny prispevok, lebo uz je zmazany....ja som POLO - LENIVA mater, kupujem Hipp, Hami a Alnaturu. Potom vela navarim, pomixujem, nateglikujem a dam do mrazaku. Ak jeme doma, jeme varene. Ak jeme mimo domu, jeme kupovane. No napriklad dnes - boli sme v Tescu, maly mal jest az po prichode domov, ale prislo to nanho v Tescu. Tak som zobrala Hipp, zaplatila ho pri teplom pulte, teta mi ho zohriala a problem vyrieseny...

My mame aj strasne nizke zelezo a kedze maly neznasa Maltofer, musi mat zelezo formou jedla. Musi jest vela druhov mäsa a vidi sa mi logickejsie kupit urobene jahnacie ako ist na salas zabijat ovecky....alebo u vas kupujete jahnacie v kazdej mäsiarni?

Takze Dididi suhlasim s tebou, myslim ze zlata stredna cesta sa uplatni aj tu. A hlavne sloboda nazoru a TOLERANCIA ineho nazoru.... 😵 😵

norik1
13. nov 2008

A ešte tu mame jednu taku maminku, ktora prispieva do každej jednej temy a samozrejme to, čo robí ona, je to najsprávnejšie. Samozrejme nenechala si ujsť príležitosť a prispela aj tu - je za domácu stravu a kupované príkrmy sú humus...aké prekvapenie...čakám, kedy ma vytočí tak, ako teba Kaskya, Dididi.....

dididi30
14. nov 2008

ahojte a tu opat ani nohy ☹
no ja som dnes nedavala ziaden prikm, bo drobec je zahlieneny a hlieny nevie vykasliavat, tak ich spapa 😝 a ma pocit,ze je napapany a ani moje mliecko nechcel, ach jaj , bozenko to krasne schudneme ☹

norik, ahoj 😀
ta spominana osobka by ma nevytocila, ale ked ide o moje deti, tak sa mi chce hresit 😠 😀 ale som radsej plula vedla pc aby som nic take nepisala, ona pise aj v inych temach, ake ma ona vsetko dokonale, ale nech ma, dobre jej tak, ale jej sa to vsetko vrati inym sposobom 😉

no a inak ona ta spominana osoba, dava umele mlieko a kasu nestle, co je tiez z obochu, takze preco nekoji, ved umele mliecko je humus, sama umelina fuj 😝 😀 a o nestle ani nehovorim, ach jaj skoda reci 😠 😀 😀 😀

inak baby ako sa mate?? co ste dnes dobreho davali detickam na papku 🙂

lucia31
15. nov 2008

ahojte /cau didi 😀 /..ja som tiez za doma varenu stravu, pokial mam zeleninku zo zahradky a masko od domacich chovatelov..takze zemiaky, mrkvu, cuketu, hrasok, tekvicu, petrzlen a bylinky mam domace a taktiez v mraznicke kralika z domaceho chovu 🙂 este zhanam domacu sliepocku a vajicka uz mam zajednane 😉 ....ale ak si mam vybrat medzi napr. brokolicou zo supermarketu, krasnou, zelenou ze az, dovoz Spanielsko, to znamena, zberanu este ked bola nezrela, chemicky osetrenu , aby tak rychlo neacala hnit a umelo dozrievanu ktovie kde, tak to radsej kupim vyzivu, ktora ju obsahuje..a nie je pravda, kaskya, ze znacka Bio je len tak pre paradu..neviem, co vyraba ta tvoja znama, ale bio to rozhodne nebude, kedze oznacenie bio naozaj podlieha prisnej kontrole od kvality pody, cez osetrovanie rastlin az po ich spracovanie...ja mam zas ine informacie od znameho, ktory bol brigadovat na bio farme..takze, ak si myslis, ze ked kupis kurca, dopovane antibiotikami a rastovymi hormonmi a uvaris ho dietatku, spravis lepsie ako maminy, ktore kupia hotovu vyzivu, tak sa bohuzial mylis...len si vsimni, kde su vacsinou orne pody, pri cestach alebo pod vysokym napatim /kedze tam nemoze byt les/, kde elektromagneticke ziarenie takisto negativne vplyva na kvalitu pestovanych plodin...takze ja osobne, ak nebudem mat zo zahradky, alebo od domacich chovatelov ,kupim vyzivu, Bio kvalite, ale nie tu, ktoru vyraba tvoja znama 😉 .