Príkrmy z obchodov. Aké sú vaše skúsenosti?

aa1111
7. nov 2008

Ahojte ake su vase skusenosti s prikrmami z obchodov? Ja obcas malej dam a potom mam vycitky svedomia.Stretavam sa totiz z roznymi nazormi.Malej chutia le fakt neviem.
Popiste papa

zuzka1.
29. nov 2008

jablackovu aleob jablckovo mrkvickovu mozes aj teraz, mrkvickovu si mohla aj predtym, tym nic nepokazis, to je taka neutralna zelenina.
Aj tie kupovane mozes podla urcenenho mesiaca, alebo cajik.
Ja davam malemu tie ovocne kase(sunaka, hami, nestle) a tiez hippky- slivky, marhule, ale tie uz nie su kysle, hrusky, hami maliny, inak bananik a odmace vyzivy 😀

dididi30
29. nov 2008

caute co robite? varite?? 😀 😀 😀

ja som dnes malemu urobila to pseno so zeleninkou, no zjedol, ale nie moc, ja som si vsimla,ze on viac lubi ovocie , kase a zemiaky plus karfiol, petrzlen, ten mix a este spapa aj masove.....ale najma hippky
🙂
zitra bude mat nasu polievocku a dopapa si spenatik so zemiackom 🙂

baby ja som kupila taku hippku co na ranajky, ze s babanom a broskynou, mylite,zeby som mu to mohla davat na ranajky 😕 🙂

a pocujte, co ste dnes varili 😀

zuzka1.
29. nov 2008

didi ahoj,
dnes som nevarila nic, dopapkaval co bolo a potom mal este tu ovocnu kasicku.
Pseno sa to vola??no to poznam teda, aspon z pocutia!

dididi30
29. nov 2008

no vidis ja vymyslam s varenim a aj tak stale hodim hippku , ja neviem, ked je to tam bio a to doma varene nieje bio lebo ja bio nekupujem a zda sa mi to prehnene drahe a ked mozem verit tomu ,ze to v obchodoch je bio tak verim aj vyzivkam,ze su naozaj bio 😀

zajtra skusim to pseno s ovocim a ja si to aj osladim, som zvedava 🙂

norik1
29. nov 2008

Cawteeeeee, my sme boli dnes cely den out...malemu idu zuby tak to mame vesele, este furt nespi, vrti sa v postielke, krici, spieva si...a nam uz tecu nervy...

Dnes to bol zemiak, brokolica na pare, mrkva, karfiol, kuracina, petrzlenova vnat...a ostalo aj na zajtra takze zajtra nevarime 😀
Rano som prvy krat banan malemu iba roztlacila vidlickou, nemixovala som ho, takze tam boli take kusky....so strachom som pozerala ci to zje, prve dve susta tak skulil oci ale potom srotovnik... 😲

zuzka1.
29. nov 2008

skusis ty alebo das malemu ovocne????
Ja budem varit, masko, zemiak, broko, hrasok a asi cvikla alebo karfiol, este neviem presne, nejako to skombinujem. 😀

zuzka1.
29. nov 2008

aj my davame uz vyse tyzdnabananik iba roztlaceny!!ozaj nam navreli dasienky strasnym sposobom, maly sa trapi cez den, v noci som k nemu vsatavala 10x, v pondelok idem kupit ten gelik na dasienka.
A nasla som dnes vselijake e learningy, na jar chcem robit vyssiu statnicu, tak sa budem ucit, dobre to je.este neviem cenu

norik1
29. nov 2008

jaku vyssiu statnicu?

dzanka3
29. nov 2008

fiiiha zuzka tak uz statnicu? a ucit? pekne plany mas - nech sa splnia v pohode 😵

ja uz odstavovac umyty po lete...tak zajtra skusime stavicku cerstvu...

a mozem mu dat zemiak s kalerabom uvarene? neurobi kalerab sarapatu? nedaduva deticky?

zuzka1.
29. nov 2008

Statnice su 4, 1 uz mam aj 2 certifikaty international, ale chcem este dalsiu statnicu!!!!!Nudim sa,co so mnou!A to by som sa mala teraz ucit na skusku z verejnych financii!!!mam v piatok!!!straaaaaaaaaaasna nuda!!!!
Dzanka ja davam malemu aj kalerab, zemiak, broko, mrkvu, hrasok, cviklu, masko, zltok , petrz,vnatku a tak kombinujem dokopy, vsemozne nemozne, niekedy dam hippky. 😀 😀 😀

dididi30
29. nov 2008

norka ahoj, ty nasa kucharecka 😀

zuzi, hm aj mne aj jemu to skusim urobit 😉
a drzim palec nech to zvladnes, ja to mam uz za sebou par rockou 😝

dzanka, juj karlerab nedavaj, ja neviem nasho naduva, sraaasne, sak aj mna 😀

dzanka3
29. nov 2008

no asi dam zemiak, mrkvu a len kustek kalerabu (aby sa chudatku negrgalo kalerabom ako staremu chlapovi😅 )...alebo dam hipp a bude pokoj s varenim...este uvidim ako zajtra budeme 😉

a davate aj zemiak s jablkom? alebo inym ovocim?

dididi30
29. nov 2008

danka, ja som este taku zeleninovo ovocnu kombinaciu neskusala, ale moze to byt mnam vidis aj to je napad a inak mi to tu lekarka odporucala, tak asi je to ok 😉

norik1
29. nov 2008

Juuuj dididi dnes som uvarila muzikovi oblubenu mrkvickovu polievku na masle s haluskami a povedal mi ze som super kucharka...tak som ho sprdla ze kucharka je zamestnanie a tam sa teda neradim. 😀 ..inac baby ja hrooooozne nerada varim... nech ziju hippky 😀 😀 😀

ja malemu asi ovocno zeleninove davat nebudem - ale to len preto, ze mne nejak nejde ovocie a zelenina dokopy. To je ako granadir - tiez nepochopim, kto to vymyslel, zmiesat dve prilohy dokopy 😀 😀 😀 nehovorim, ze to nezjem, len toto jedlo celkom nechapem 😀 😀 😀

Zuzi ti vooobec nezavidim, ja uz mam toto za sebou 😝 😝 😝 a este aj 1,5 roka nadstavbu 😝 😝 😝 uz nikdy viac 😀 😀 😀

zuzka1.
29. nov 2008

no budem stastna prestastna, ked dokoncim tie moje tituly!!!!!
Inak som rozmylsal, ze mi budu na nic, ked budem mat 10deti, to je 30rokov materskej a ja uz vlastne nemusim ani pracovat!!!!! 😀 😝 😝 😝 😝
Dzanka ja som davala iba mrkvu z jablckom, inak take kombinacie vobec, chcela som ho naucit v prvom rade zeleninku a potom ovocie. Aj sa podarilo, len to zleenino-maskove ma radsej kao ovocie- Cela mama, a ja iba masko!!!!!! 😝

dididi30
30. nov 2008

cafte, hehe co dnes varite 😀 mne vari muz, no a malemu sa utre polievocka a este zo vcera spenat zo zemiackom, hippka, lebo tu zmastil len polku, nejako mu nebere, ale aspon to 😉

zuzka1.
30. nov 2008

didi ahoj, tu zeleninku co som pisala vcera. a zajtra spravim malemu asi nejaku polievocku z tych receptov od norik!
Didi kolko vazite?

dididi30
30. nov 2008

zuzka ahoj

uz si sa pytala kolko vazime 😀 😀 no pred 3 tyzdnami cez 6. 500g a vy? inak sa strasne rozjedol, tak dufam,ze uz aj 7 kil, no mozno 😀

a vy?

zuzka1.
30. nov 2008

viem, len som chcela vediet ci sa to nejak pohlo, my 7 este mat nebudeme, myslim, sme sa vazili, ale kazda vaha ukazuje inak. Som zvedava co povie mily dr. ked pojdme 10.teho do poradne!!!Tak ako vy, nieco pred mesiacom.

dididi30
30. nov 2008

zuzka hej 10 aj my pojdeme, som zvedava 😉 ale tiez si myslim,ze 7 este nebude, lebo teraz maju taky vek, ked priberaju strasne malo, teda aspon niektore 😀

zuzka1.
30. nov 2008

No dufam, ze todr nejak pochopi, lebo my do pol roka veru vahu nezdvojnasobime!!!porodna bola 3850g. 😀

dididi30
30. nov 2008

zuzka fi ha, no my sme sa narodili 3290takze uz urcite na sto pro sme to zdvojnasobili, bo mal 6,540 no hadam tych 60g do mesiaca priberie 😀
zuzi ale nic si z toho nerob, lebo kazde babo je ine , my mame drobatka a ja ti garantujem,ze predbehnu tych co maju teraz aj o 3=4 kila viac 😉
a tiez to moze byt tym,ze maju lahsie kosti 😉

dididi30
30. nov 2008

zuzka ale tie vlasky ma bohovske 😀 no a vobec nevyzera chudy, sak ani nas nie, ja vravim,ze to su lahke kosti 😉 😀

a ozaj co ste papali? my na veceru ryzovu kasu 🙂

zuzka1.
30. nov 2008

aj my sme mali na veceru ryzovi kasu ao kazdy vecer, ja mu ju davam vzdy na noc tu nestlacku. Mal zemiak, mrvu, broko, hrasok a masko, bude aj na ajtra a este mal taku vyzivku jablkovo-malinovu, mnamka, chutila. Zubky nabrali na intenzite, zajtra letim kupit ten calgel na zubky a asi aj tie homeopatika chamomila vulgaris, zo dna na den to navrelo az moc, tak len cakame.
Idem etse ucit, dobru 😀 😀 😀

dzanka3
30. nov 2008

ahojte....my dnes sme mali zemiak, mrkvu a kalerab, ale nebolo bhvie co moc mu to neslo....

zuzka sa uciiiiis???????? brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😉

ja som mu na veceru tiez dala nestlacku ryzovu kasu - ale urobila som ju redsiu do flase a pekne ju spapal 😵 - snad sa moze aj redsia nie ako je v navode???

a ryzu aku davate? ci hocijaka moze byt?

zuzka1.
1. dec 2008

Dzanka ja davam taku, ktore ja zarobena, len sa prihreje,. Netreba nic zarabat, len naliat do flase, zohriat a papame.
Ryzu samotnu som este nevarila, ale chystam sa tento tyzden, a tiez neviem ci mozem aj normalnu.
Norik-kucharecka nasa?????rad! 😀 😀

dididi30
1. dec 2008

ahojte

zuzka, sak aj my mame take divne tie dasienka, no len kedy uz vykuknu, tak to je vo hviezdach, lebo on je zly uz 1 mesiac 😒

no a ja som davala aj normalnu ryzu, dokonca rozmixovanu so slivkou, tu ryzu var s mlieckom 😉

dzanka ja davam taku aku mame doma 😀 ale su aj dio 😉

inak baby, ja budem malemu varit z toho co mame doma, sak este nikomu nic nebolo z normalne kupovanich potravin .....aj my sme na nich odchovani a nic nam nieje
podla mna je to bio in ako aj 3D....

dididi30
1. dec 2008

teda chcela som na pisat,ze to bio je pre mna take boom ako aj 3D...., moj nazor 😀

zuzka1.
1. dec 2008

Ja som ani neuvazovala, ze budem varit z bio potravin. Urcite by to nebolo na skodu, ale nemylsim, si, ze by normalna strava bola zla alebo skodliva, je tak isto kontrolovana ako vsetko ostatne co sa predava, tak nevidim dovod preco by som sa mala zamerat len na bio. Co mame zo zahrady od nasich je bio urcite, ale zasoby nie su nevycerpatelne, tak bude aj normalne. 😀

dididi30
1. dec 2008

zuzka 😉 😀 tamarka je odchovana na domacej zelenine , masku a je sice zdrava, len to zelezo je bida a este aj exem.....no a este ze maju hippky bio, aspon nieco 🙂
ale napr tu je dobra aj voda z kohutika, obsahuje ze vraj nieco, vdaka comu sa tu nemusi balit na siroko a ani kupovat extra vodu pre kojencov, co mne len vyhovuje 🙂