Príkrmy z obchodov. Aké sú vaše skúsenosti?

aa1111
7. nov 2008

Ahojte ake su vase skusenosti s prikrmami z obchodov? Ja obcas malej dam a potom mam vycitky svedomia.Stretavam sa totiz z roznymi nazormi.Malej chutia le fakt neviem.
Popiste papa

kaskya
11. nov 2008

nechce sa mi tu citat vsetku kritiku. ale ja som za doma pripravene jedlo. vyzivu robim malemu sama. je bez cukru, vanilkoveho, bez zlateho klasu a bez dalsich prisad ktore sa do vyziv davaju. takze ma nikto nepresvedci ze z obchodu je ta najlepsia 😀 . ta moja je najlepsia 😀
ku prikrmom - nikdy som malemu nedala z obchodu, pretoze niesom leniva, varim na dva krat obedy. nam a malemu. a vobec ma to nikaj nezatazuje. 😀 varim kazdy den malemu rada a papa mi vsetko. jedna sa tu vyjadrila, ze nic ine nechce jest, len prikrmy z obchodu - to preto, lebo si na ne zvyklo. ak by som malemu davala tiez z obchodu tie somariny, tak aj moj by nic ine nechcel, len z obchodu. 😀
takze maminy je to na vas. jednoznacne su to chemicky upravovane vsetky potraviny, bio je len znacka ktora je "vraj" bez chemickych latok pestovane, ale to je blbost. ide len o znacku 😀
robte si ako chcete, to je na kazdej mamicke co da svojmu babatku, ja som sa vyjadrila, som PROTI tymto prikrmom. a je to len lenivost mamiciek ktore radsej kupia z obchodu a su lenive prirpavit im doma obed svojim detom.
mam kamosku, ktora vyraba tieto prikrmy, ma na ne 50 percentnu zlavu pre domacu spotrebu. ma rocne dieta a v zivote by nedala tento prikrm svojmu dietatku. takze ona vie asi lepsie co tam vsetko davaju 😀 .
nemam nic proti tomu, ked je niekto na cestach a kupi raz za zivot malemu tento prikrm ale zeby to bola strava ktoru davame kazdy den. no neviem neviem. co vam deti budu jest neskor? asi len tie prikrmy a vasho jedla co budete jest cela rodina sa vam ani nedotkne.
ale ako vravim, je to len na vas. ja som chcela len poradit. 😀
papa

dididi30
11. nov 2008

kaskya
hm ale to ,ze zena dava vyzivka to nieje o lenivosti 😀 😀 😀 bozenko to je smiesne 😀 😀 sak pockaj budes mat 2 deti a si spomenies na nejaku dididi,ze mala pravdu, ako je dobre ked nieje cas na extra varene papanie pre dieta , ked je doma vyzivka 😉 a nie hocijaka hippka 🙂 zdrava, bez soli cukru, konzervacnych latok....

a vazim si to,ze si prosti tymto prikmom, si skvela mama 😉 ale to,ze druhe maminy daju kupovany prikm vobec neznamena,ze su horsie ako ty, uznaj 😉
maju viac casu na bavenie sa s detmi🙂

a to ze matka da kupovane neznamena,ze definitivne bude dieta zivene na kupovanom, ja som zacala s kupovanim ale ak pride do obdobia,ze si da aj z nasej papi, tak budem len a len rada
😉
nemam v plane mat stale v rezerve vyzivky, aj mu uvarim 😉

no a ked si tak vyhradne proti, preco detom nenavaris doma a nedas do nejakej misticky a nedas im to na cestach ale chces im tu vyzivku na cesty kupit, no no no, to sa nesmie 😀 cize si protirecis 😉

ani jedno dieta nieje zivene cisto len na vyzivkach a to vies aj sama 😉

tak asi tolko, joj musela som to popisat, bo mi nedalo 😀

zuzka1.
11. nov 2008

Bravo didi, pekne si to rozpisal, mylsim, ze tym sme toto nezmyselne dohadovanie ukoncili!!!! 😝

kaskya
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaskya
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3558
11. nov 2008

konecne tu niekto napisal nieco rozumne.
velka vdaka KASKYA

dididi30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dididi30
11. nov 2008

zuzka neukoncili, takze komplexi sa liecia cez pc, ze kaskya? 😀 😀 😀 😀

miriamkac
11. nov 2008

Caute baby....no neda mi to.... 😝
Kaskya ....ja tiez svojim detom varim, (vlastne varila som zvlast) teraz uz papaju vsetci, to co my, akurat si dospely clovek u nas musi prisolit 😝 ......tiez som nedavala ziadne kupovane (2x ked sme isli autom a to ma muz sprdol, ze sme mohli este uvarit....), a mam taky isty nazor ako ty na tieto umele prikrmy, ale nikdy by som si nedovolila nazvat "hlupanou" maminy, ktore takymto sposobom stravuju svoje deti. Myslim si, ze kazda matka chce pre svoje dieta len to najlepsie a pokial si myslia, ze takato strava je ta najlepsia, nech im to davaju. 😝 My im tu mozme len podsunut iny nazor a ine argumenty, ale nie ich presvedcovat o nasej pravde a zrovna takymto "drsnym" sposobom. 😎 ....
Nech vam deticky rastu do zdravia a do krasy.... 😉

dididi30
11. nov 2008

mirka diky 😉
aj tvoje nech rastu do krasy a nech su rozumne ako ty, lebo robis dobre ako robis 😉 😵

dididi30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dididi30
11. nov 2008

kaskya nerob hanbu vychodniarom 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nevesta
11. nov 2008

Ach jaj, dalsia tema, v ktorej si jedna mamina mysli, ze len jej nazor je ten naj 😝

dididi30
11. nov 2008

nevesta , to musi byt, prvorodicka a spadla z hrusky a je nejmufrejsia 😀 cest vynimkam 😉

dididi30
11. nov 2008

kazdy ma pravo na nazor ale nie nadavat na danu osobu a este k tomu na jej deti 😠

nevesta
11. nov 2008

Didi, suhlasim 😔 🤐

zuzka1.
11. nov 2008

No nevychadzam z uvidivu!!!Bavili sme sa tu o tom s didi, ze nie je zle aj varit aj kupovat. Kam uz sklzla tato debata nemam slov!!
Neznamena, ze ked mamina aj kupuje a iba nevari, ze je zla mama, nestarostliva a ze ked ma niekto cely den zapnuty net sa nestara a nehra s detmi!!!!!!!!
Kto si to vie zariadit a je takyto supeeeeeer sikovny (vsak kaskya ) si to moze dovolit stale byt online.
😝 😝
A fakt nechapem ako si niekto moze dovolit utocit na kvality niektorej druhej maminy a toboz na jej zlaticka!!!!!ved to je na facku cisto!!!! 😀

hubka
11. nov 2008

tak myslim, si ze Kaskya to teda riadne prehnala...a cudujem sa, ze admini to nezmazali...ved Modry konik je o vymene nazorov a nie o urazani.....preboha, ved sme vsetci dospeli ludia....kazdy nech si dava detom co chce!!!!ja malemu ako som uz napisala davam domacu vyzivu ale obedik mu davam sem tam kupny...no a co????ked mu chuti???a jogurt????Kaskya aj ten si spravis domaci?????aj pecivo upecies????lebo aj to davas dietatu...vsak ani vzduch nie je 100%...tak co tu rozpravas ze domace je naj...nikto ti to nezazlieva....ale ani tam nemas zaruku....a prosim ta, hlavne nikoho neurazaj!!!!!!!!DAKUJEM 🙂

dididi30
11. nov 2008

dakujem baby 😉

nevesta
11. nov 2008

Prispevky od Kaskya som oznacila adminom, oni uz uvazia, ci upravit, alebo uplne zmazat...

bubatenko1
11. nov 2008

no tak to si myslim ze bolo prehnane.Kaskya tym si urazila nielen dididi ale aj ostatne mamicky ktore detom davaju kupovanu stravu.Nazvala si ich totiz ze su lenive detom varit.Je tu proste tema ku ktorej sa ma clovek vyjadrit a nie za kazdu cenu preferovat len to svoje a urazat druhych.No a tym ako si sa vyjadrila na deti tak to je sila.Babatka nezeru ale papaju.Mala by si sa zamysliet nad sebou!!!!!!!

aneta82
11. nov 2008

Kaskya aj ja som davala mojim detickam len doma varene jedlo a neskor som zacala davat aj kupovane a spapkali aj to aj to a chutilo im a su zdrave a krasne.
Nepacil sa mi tvoj vystup a mylslim ze by si mala prestat pisat na temy ktore pripustaju aj iny nazor ako ten tvoj. Skus otvorit temu s nazvom: Je vrazda spravna? tam nie je o com pretoze na to je len jeden spravny nazor.

janka196
11. nov 2008

kaskya tak toto bolo vazne prehnane. ja mojej malej varim a aj jej davam kupovane lebo jej to chuti a nemyslim si o sebe ze som leniva. a okrem toho didi vobec nejako velmi nepropaguje hotove jedla. len napisala svoj nazor ze ona to malemu dava lebo mu to chuti a hotovo. to skor ty to fanaticky propagujes domacu stravu 😠

yasmina
11. nov 2008

Kaskya to jeden sen co si dokazala vytvorit ...
😕 😕 😕

sasiki
11. nov 2008

Ahojte maminy 😀 Ja dcérke varím sama, vždy som aj varila, odložila zvlášť a nám (dospelým) dochutila. Som tak zvyknutá a mám z toho fajn pocit. Ale ovocné príkrmy - presnedávky väčšinou kupujem. Na záhrade máme dosť jabĺk, takže sa chystám narobiť nejaké presnedávky - bio, ale s manželom, lebo ja som na to LENIVÁ. Verejne to tu priznávam, a čo 😀 😀 Kamoška nám sem-tam donesie kupované jedlo - tuším HAMI, tak to vždy odložím a bodne to, keď sa mi nič nechce, alebo nestíham 😉
Kaskya, nehnevaj sa, ale keby niekto na moje deti povedal že ,,žerú", .....................asi by som začala byť vulgárna 😖

janulka7
11. nov 2008

kaskya nedalo mi neprecitat ci tvoj uzasny 😀 velky prispevok , pretoze tolko samochvaly a blbosti v jednom som fakt este necitala a to len u jednej zeny. prepac ale po prve tvoja inteligencia nie je asi moc vysoka ked urazas ine maminy bez toho aby si o tom ich zivote neico vedela. kazda matka sa snazi davat svojim detom to najlepsie tak sa prosim ta prestan chvalit lebo si trapna ako male decka.
a este by som rada vedela z ktorej inteligentnej knizky si vzala ze vyzivy a prikrmi s obchodov skracuju zivot. tak to je fakt sila. ja ta tu nebudem urazat to si uz dokazala aj sama. tvojimi vyrokmi.
a okrem toho povedat na ake kolvek dieta ze zerie , prepac ale to nechcem vidiet co vychovas ty so svojich deti ked sa chovas tak sprosto. nedokazes si priznat ze aj ine maminy su dobre mami a okrem toho maju aj svoj nazor. z toho mi vyplyva len jedno ze si bola pekne rozmaznana a vzdy ti dali za praudu a toto je vysledok. takze asi len tolko k prispevku.
a kde su admini aby ta vymazali ,lebo kto sa nevie medzi ludmi chovat nech medzi ludi nechodi.

marika80
11. nov 2008

Ja sa len divym, ze niekto uraza a mysli si, ze tam nahodi 3 😀 tak to bude v pohode. Niekedy sa divim kde sa ta agresivita bere v tych mamickach.
Ja som malej stravu varila sama. Ale mna to proste bavilo, nakupila som kopu ovocia a zeleniny. Doma som varila na pare a potom som len mixovala a vymyslala kombinacie. K tomu 20 teglikov a super nalepky, a sup ho do mrazaku. Ale je mi jasne,ze nie kazdy sa na to da a bavi ho to.

dididi30
13. nov 2008

fiha ani nohy 😀

inak kaskya pise,ze nedava umele jedlo z obchodu bo je tam vela zleho a dava syncekovi nestle kasu 😀 a na mna nadava 😲 😀 nic v zlom ale...... 😀 😀

yasmina
13. nov 2008

diddi ona si tu kasu asi aj sama vyrobi a nazve ju Nestle...no ako moze nieco tak "umele" dat drobcekovi 😉
no je to cudne ako tu niektore mamicky boju a dusuju sa ake potraviny davaju detom, ze co je nezdrave a pod. a na druhej strane pouzivaju kasicky v kt. je umele mliecko...takto si protirecit 😕

dididi30
13. nov 2008

yasmina, to je jedno kaslem na to, uz hadam nebude urazat ani mna ani moje deti 😠

inak my sme dnes mali po prvy krat hippku hovadzinku ,zemiak a mrkvu, mnamky tak si na nej pochutil a aj mne chutila, vlastne mne chutia vsetky 😀 😝

ale kupila som aj brokolicu a kuracie masko a dam to uvarit , plus zemiacik a pomixujem, snad mu bude chutit 😝 😀