Príkrmy z obchodov. Aké sú vaše skúsenosti?

aa1111
7. nov 2008

Ahojte ake su vase skusenosti s prikrmami z obchodov? Ja obcas malej dam a potom mam vycitky svedomia.Stretavam sa totiz z roznymi nazormi.Malej chutia le fakt neviem.
Popiste papa

norik1
2. dec 2008

Yasminka nemenime, len sme tu uz kecali o tolkych veciach mimo prikrmov, ze sme otvorili temu novu - aby sme sa nemuseli obmedzovat v diskusii 😵

yasmina
2. dec 2008

a aky je nazov temy?

zuzka1.
2. dec 2008

yasmi vo volnej diskusii a tema je mamicky,ktore si veida ulahcit zivot, je to na prvej strane 😀 😀 😀 😀 😀

maryam
2. dec 2008

ahojte,
aj ja prikrmujem väcsinou hippkami,
do siestich mesiacov som nijako a potom som chcela ako "vzorna matka" sama varit z bio produktov,
lenze mojmu zlaticku to nejak nechutilo, tak som par krat tak navarila a vyhodila.
Tak ma to nahnevalo, lebo s tym bola len robota, chystat, varit (na pare) a mixovat a maly to ani ochutnat nechcel a ak sa mi podarilo dat mu jednu lyzicku, napinalo ho ako keby som mu neviem co dala.
Tak som to nakoniec vzdala a kupila hipp najprv mrkvu so zemiakom - po nej sa len tak zaprasilo.
Teraz pokracujem dalej s hipp, obcas ak nieco varim, co by mohol aj on jest, tak mu troska "natisnem" nenapadne, ale i tak mu hipp chuti asi najviac.
Teraz cakam kym bude mat rok a potom mu zacnem davat aj normalne jedlo. Samozrejme nie klobasy 😀

anickaajanko
14. jan 2009

ahojte babenky
malý ma 4,5 mesiace, je plne kojený, asi raz denne vypije trošku HIPP čajíku, má 7 kg
zaujímalo by ma od kedy mám začať prikrmovať, čim začať, výživka... kašička... aké sú najlepšie
a koľko krát denne a najlepšie v ktorú hodinu dávať príkrmy
pred spánkom je vraj najlepšie MM

maurizia
14. jan 2009

dievcata, neviem, ci sa to tu spominalo, ale kamoska ma upozornila .treba si dat aj na HIPPky pozor..mam pred sebou "zeleninovu zmes 4+", na ktorej sa pise: KVOLI CITLIVEMU DETSKEMU ORGANIZMU su vyrobene BEZ kuchynskej soli, preto prosime nedochucovat solou a korenim..

a tiez "kukurica a zemiaky s morcacim masom 4+" v zlozeni sa pise kuchynska sol..

no to by som si rada nechala nejak upresnit a vysvetlit 😨 😝 🤐

lucustek
24. jan 2009

tak ja som si ulahcila zivot tym ze malemu davam len vyzivy kupovane z obchodu. tiez som najprv skusala pripravit doma mrkvicku a zemiacik ale nakoniec to vsetko skoncilo na mne a na koberci aj ked som to mixovala uplne na najjemnejsie ako sa dalo, alebo so to mixovala dokonca aj s drticom 😀 . tak sme kupili vyzivu z obchodu a ta malemu chutila a uz tri mesiace papa prikrmy a dobre pribera. Dnes nas jedalnicek vyzera tak ze na ranajky ma mliecko, na desiatu ovocnu vyzivu frutapura, na obed masovy prikrm od Heinz a na olovrant mrkvu so zemiakom od Hipp, a na noc opat dostava mlieko do ktoreho davam nemliecnu kasu.

bubatenko1
24. jan 2009

Ako som aj ja uz spominala aj my ficime na kupovanej strave.Kupujem v tesku Hami alebo Hipp.Mala ma 10 mesiacov a nerobi jej to problem.Aj pekne z toho priberame mame 11 kg.Sem tam jej davam aj domacu stravu a pekne mi ju spapka.Este jej to chcem davat nejake 2 mesiace a potom by sme chceli prejst na normalnu stravu myslim tym domacu.Samozrejme ze nebudeme tolko solit a korenit aby si zacala pomaly zvykat aj na taketo veci.No ale musim povedat ze tie hotove prikrmy su bomba vec ked aj ideme niekam autom alebo na dovolenku nabalime to so sebou a je to.

katullka
24. jan 2009

maurizia, aj ja som si vsimla, ze do tych hippiek davaju kadeco, aj potraviny, ktore su zname alergeny a tiez sol kludne od 4m 😠 😠 😠 Takze ja ich davam velmi malo len kvoli zmene masa, teda obcas im dam kralika a telacie maso, ale moji su uz velki, takze trochu soli by im nemalo skodit, ale doteraz som im davala len to, co som im navarila.

siminks
24. jan 2009

ahojte my sme dlho papali hippky,chutilomjej a neoplatilo sa mi variť také neochutené a tak máličko,ale teraz tento mesiac už papáme domáce, a hotové kúpim občas ked nemám čas,inak nám chutí aj od hamánek,hami,a z hippky najviac morčacie s kukuricou a zemiakmi,to spráskala vždy a ešte sa pozerala 🙂 a čajíky pijeme len hipp od narosdenia denne asi 4flašky 150ml 😉

patricia1971
26. jan 2009

Ahojte baby, chcem vás poprosiť o radu, lebo som úplne zúfalá a na dne. 😢 😢 😢 Moja malá ma 7 1/2 mesiaca a začala mi odmietať všetko jedlo. Stále ju kojím, v 6 mes. som jej večer dávala kaše, tie papá iba s lyžičkou, od 7 mes. jej dávam mrkvu so zemiačikom, to ešte jedávala, ale zrazu mi to odmieta, žiadna zelenina s mäsom, žiadna kaša, žiadne umelé mlieko z flaše. Čo trochu zje je iba ovocná hipppka, a niekedy trochu jogurt. Boli sme pred týždňom v poradni, doktorka mi vynadala, že za mesiac pribrala iba 200 g, že v noci jej mám dať umelé mlieko v spánku. Lenže ona mi to odmieta. Jediné čo vypije je moje mliečko z prsníka. Skúšam už aj zeleninovo-mäsové hippky, ale všetko vyhadzujem, ochutná a nechce. O týždeň ideme do poradne na preváženie, tak sa bojím, pretože ona určite nepribrala a neviem, čo mi zas povedia. Mám už 2 deti, tie mi tiež tak málo priberali a dodnes deň sú chudunké a zjedia za chvíľu aj mňa.

Poraďte mi, prosím vás, čo jej mám dávať jesť, lebo ja už neviem. ďakujem 😝 😝 😝

evina313
26. jan 2009

nejdu jej zubky? moj maly vtedy chce tiež len prsnik. i ked, vecer kasou nepohrdne 😉

patricia1971
26. jan 2009

určite sa jej tlačia, ale ešte nevyšli, tak neviem......

saska.t
26. jan 2009

patricia - vyrad prikrmi na nejaku dobu uplne (4-5 dni) rozhodne ju nenut a len koj trebars aj castejsie ako to len pojde a potom zacni od zaciatku. Ak je mala kojena nevidim dovod preco by mala dostavat umele mlieko, to ta tvoja Dr je poriadne prastena, ak nepriberie, tak jej povedz ze to proste odmieta a musite byt trpezlivy v jej veku uz nemusi priberat 300 g za tyzden, kym nechudne vobec sa netrap, su take obdobia ... ak si chces byt uplne ista porad sa este s annag v jej teme "dakujeme annag" urcite ti rada a fundovane poradi.... 😉

patricia1971
26. jan 2009

saska.t- ďakujem za radu, ja ju nenútim, ona mi to ani nedovolí dať do úst. A tiež nevidím význam, aby som ju nútila zjesť to, veď by sa mohla povracať. Moje mliečko jej stačí, vydrží po ňom 3-4 hodinky. Narodila sa s váhou 3150g, z nemocnice sme išli 2800g. Teraz váži 6680g, že vraj na 7 1/2 mesiaca je to málo. Ale ona má strašné šunky, aj na nohách, aj má líca ako škrečok, vôbec nevyzerá ako podvyživená. A tiež je pravda, je veľmi živá, mám hyperaktívnu dcéru, ale táto malá je ešte viac. Tá je v kuse v pohybe, ešte aj pri kojení sa v kuse mrví. A lekárke poviem určite svoje......pa 😅 😅 😅 😅 😅 😅 idem napísať annag.....

cherries
26. jan 2009

maurizia vsade v kupovanych prikrmoch je sol , lebo solou sa tie prikrmi konzervuju aby vydrzali rok a viac v obchodoch inak by nevydrzali . 😉

cherries
26. jan 2009

patricia svoju doktorku nepocuvaj v tomto stadiu deti uz tak vela nepriberaju a hlavne nedavaj umele mlieko a toboz nie z vlase lebo sa ti mala odstavi a nebude chciet cicat , mojmu malemu vychadzaju zuby teraz a tiez mi nepapa prikrmi uz tyzden je len na mojom mlieku a na kasi ale kasa na lyzicke samozrejme ale ani tu velmi nechce , neboj sa urcite nie je podvyzivena a ani hladna mozno teraz jej staci mlieko tvoje ako hovori saska.t musis mat prastenu doktorku 😠

patricia1971
26. jan 2009

cherries- ďakujem, moc si ma potešila a podporila. Asi to bude aj tými zúbkami, nemá ani jeden, ale má to v pusinke už také všelijaké. Ja ju od kojenia neodstavím, a fľašu s mliekom ani nechce, jej to nechutí a to mám už doma všetky druhy. Moje je moje. A moja dr. je asi fakt divná, veď uvidím o týždeň. Ideme skúsiť aspoň ovocnú hippku, ta jej chutí, a keď nie, tak nakojíme. pa

yasmina
26. jan 2009

Nie vo vs.prikrmoch je sol...
Konzervuje sa to sterilizaciou a nie solou...
Potom by sa aj do vyzivy detskej davala sol?aby mala dlhsiu trvanlivost?

cherries
26. jan 2009

do detskej vyzivy sa dava cukor 😉

yasmina
26. jan 2009

No a je tam pisane bez pridavku cukru, sterilizovane...

cherries
26. jan 2009

to si len ti myslis ze tam nie je cukor si dobre pozri zlozenie ak tam nie je cukor su tam sladidla ak to vysterilizujes bez cukru alebo soli vydrzi to len tyzden maximalne 😉

cherries
26. jan 2009

najprv musis nieco pridat do vsetkeho co chces zasterilizovat inac to nevydrzi , najprv musis nieco pridat aby si to mohla sterilizovat na to sa ouziva cukor , sol , sladidla.........aby to v tej flaske dlho vydrzalo . jedna moja znama robi v potravin.labaku tak ona povedala ze vo vsetkm z coho robia rozbor je sol , cukor, sladidla atd inac sa to ani neda aby to vydrzalo 😉

akejka
26. jan 2009

aj my papáme väčšinou kupované mäsovozeleninové príkrmy. Malá má 9 mesiacov, donedávna mi zjedla aj čo som jej navarila ja (bolo to tak 50:50 kupované-domáce). Teraz už chce skoro výlučne len kupované HAMI. Chvíľu som z toho mala výčitky, ale neviem jej to tak pripraviť a ochutiť (v HAMI je vždy jablková, alebo hroznová šťava v zložení)...tak čo už...aspoň pekne papá, horšie by bolo, keby úplne odmietala mäsko a zeleninku.
Myslím si, že tie výživy sú kvalitné a prísne kontrolované...ale domáca strava je domáca...

cherries
26. jan 2009

akejka ale ved ano aj moj mali sem tam papa kupovane ja len ze vo vsetkom je sol aj cukor a horsie ked su tam sladidla ale co uz ......

beelinka
26. jan 2009

Ja mu zeleninku ,masko atd varim, len ak nestiham tak papame hipp a strasne nam to chuti, a ovocie miesame raz take alebo to celkom zmiesame a maly mi zacal priberat len ako som ho zacala poriadne chovat. A my aj cajik pijeme taky fajny ovocny domaci 100% bio 😀 a aj to nam chuti viac ako kupenske 😀

lucustek
26. jan 2009

patricia1971... moj maly tiez mal take obdobie ze odmietal vsetko okrem cicunky...tak som mu na tyzden prestala vsetko ponukat, nedala som mu ani vyzivu ktoru dovtedy papal ani vecernu kasu pretoze s cumlom sa len hral a vsetka kasa mu vytekala popri pusinke.tak sme ten tyzden zvladli len kojit a odsavat mliecko.myslela som si ze to budu zubky ale neboli. V tom case mal aj teplotky. Ale preslo to a po zubkoch ani stopa. Podla mna deticky v tomto veku su velmi prespekulovane a skusaju co si mozu dovolit a nam neostava nic ine len sa im podriadit 😀

ingulka
26. jan 2009

beelinka ... ako mozno pripravit "ajny ovocny domaci 100% bio" cajik pre babo ? 🙂

sirinka
26. jan 2009

pred par dnami som nestihala a tak som urobila klarke hipp zemiak s karfiolom a pridala masko...zjedla iba polovicu a zvysky vzdy davam nasmu kocurovi, ale toto odmietol zozrat... 😕 neviem preco...

beelinka
26. jan 2009

Ingulka tak ze uvaris bio ovocie. Bez cukru bez vsetkeho, 😉 pekne od neho kakame a maly mi tie hipp granulove odmieta a vypije len to co mu ja varim