Príkrmy z obchodov. Aké sú vaše skúsenosti?

aa1111
7. nov 2008

Ahojte ake su vase skusenosti s prikrmami z obchodov? Ja obcas malej dam a potom mam vycitky svedomia.Stretavam sa totiz z roznymi nazormi.Malej chutia le fakt neviem.
Popiste papa

yasmina
10. nov 2008

diddi suhlasim s tvojim nazorom...ja kupujem hipp a je na nich bio a nemaju ziadne skodliviny a je ich vela druhov...nestiham som sama na dvojcatka...manzelik non stop odcestovany...varit sa neda kazdy den zatial

dididi30
10. nov 2008

yasmina, bude nas viac co budeme suhlasit, lebo toto varenia zabija a nechuti to tak ako chceme, teda nevieme to tak dobre zladit ako v tych vyzivkach 😉 mam to odstkusane na dcere 🙂

skusila som domacu mrkvu a aj som zamrazila a maly mi ju vypluvol, vyzivka mu chuti a ja mu ju dam, ked pride cas tak bude aj masko a polievka a to nasa domac 😀

zuzka1.
10. nov 2008

didi ja to malemu striedam, niekedy mu varim, to mame tak na 3 dni a niekedy mu dam kupene, to iste s ovocnymi, je to fajn, je tam jasne napisane, ze je to bio a nevidim na tom nic zle

luciaj
10. nov 2008

ja som svojej malej davala kupovane prikrmy hlavne ked sme boli von, resp. ked spom nestihla uvarit a papkala mi to pekne. teraz uz by to nejdela, pretoze potrebuje mat normalne jedlo na tanieri, inac to nezje🙂 ale davajte pozor na to, najma mamicky, ktorych deticky nepriberaju tak velmi ako by chceli, tie vyzivky su dost malo kaloricke, cca 260 KJ na 100 ml, co je fakt malicko. hoci niektore mamicky si ich chvalia, ze deticky su po nich dlhsie syte ako po uvarenom prikrme ... takze je to indi vindi, treba vyskusat. v ziadnom pripade si netreba robit vrasky, ak obcas kupovany prikrm dietatko spapa, hoci ja osobne som zastancom vareneho jedla doma. 😉

dididi30
10. nov 2008

zuzka, ved hej ja sa nehadam, dobre robis, som za 😉

luci ale ved v takej zelenine ako moze byt kalorii.....sak to az ked zacne masko a tak nie? 😉

dididi30
10. nov 2008

luci co myslis ,ze je vhodne na to priberanie pre take 5 mesacne babo? myslis,ze mlieko tie kalorie doda? no len sa pytam ci staci ked mu davam zeleninku a dokrmim alebo dam cisto len moje mliecko

zuzka1.
10. nov 2008

Inak didi ja mu davam aj masko uz, nestalo sa nic skusili sme, ale kupovane s maskom mu nedavam, to sa mi nezda, maso v pohari kuovane, ale doma mu tam dam kocku uvareneho kuracieho, rozmuxijem dokopy a papkame, davame mrkvu, zmeiak, karfiol, brokolicu, spenat, petrzlen a masko, to je zatial vsetko, kupene bol o uz aj s hraskom

dididi30
10. nov 2008

a masko mu davas s niecim ci ciste? lebo ja chcem davat v tych vyzivkach ale tiez rozmyslam,ze radsej domace ale urcite ciste nedam, to musi zadrhavat, tak mu to rozmixujem so zemiackom alebo ryzovu a basta 😀
my sme hrsok a brokolicu neskusali, alebu bude aj to.....v stredu ma 5 mesiacov tak ideme na to 😀

zuzka1.
10. nov 2008

my vo stvrtok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ale nekojim od 3.mesiaca. masko mu davam do toh, tak tak, same pravdu mas, by bolo asi na zadrhnutie

hubka
11. nov 2008

No ja mam taky problem, ze ked malemu davam obedik, ktory som spravila ja,tak sa tvari ako kysla uhorka, pritom mi to vonia lepsie ako kupne jedlo....ale ked mi zje len 3 lyzicky....tak dam flasticku, aby predsa nieco v tom zaludku mal a to mu chuti a spapa cele....mne kupne vobec nechutia,sa aj cudujem, ze to zje....ale zje....takze nech si mysli kto co chce....ked mu chuti kupne a clovek ma aj peniaze, nech dava...nech nikto nema vycitky svedomia 🙂 🙂

yasmina
11. nov 2008

hubka presne tak 😉

3558
11. nov 2008

vcera som kupila knihu varime pre dojcata od Dagmar von Cramm z nemciny rok 2007. tak teraz co? kazda hovorite inak. v knihe pisu tak ako som napisala vcera a vy hovorite inak. mam v tom riadny zmatok. 🙄 🙄 🙄

zuzka1.
11. nov 2008

zuzka na poharikoch je vzdy zlozenie, inak hippky su bio, okostuj a zistis, ze su uplne bez chuti, teda iba tej zeleninovej a ovocnej a ja ako som uz pisala to striedam

kaskya
11. nov 2008

Ja osobne som nikdy nedala malemu prkrm z obchodu. žiadne kuracie masko s ryzou a podobne blbosti. Su ochutene, maju konzervacne latky. V zivote nedam malemu synovi do ust tieto blbosti. Najlepšia je doma uvareny obed, je nesoleny, bez cukru, žiadne chemicke latky pokial mate domacu zeleninu. Odporucam vam nedavat ziadne prirmy z obchodu. po prve obsahuju to co som uviedla a po druhe su drahe.

Ved si uvarte kuracie masko, ryzu, dajte to sterilizovat a otvorte to o dva tyzdne. ved to bude skazene. ako je mozne, ze vo flasi v obchode to vydrzi az pol roka! to je zahada. a vraj bio, bez konzervacnych latok a prichuti. blbost! 🙄

hubka
11. nov 2008

Kaskya-ved fajn, ale maly nezje to co mu sparvim a zje flasticku, tak co???nechat ho hladovat alebo mu dat len rozok, ktory este zje???domace presnidavky papa alebo mas-zelen prikrmy nie???tak co mu neviem spravit obed z kuraciny a zeleniny??Sama by som bola radsej keby jedol odo mna lebo viem co mu davam ale.... 😉

yasmina
11. nov 2008

nebyvame vsetci na dedine nemame zahradku a bio zeleninu ale mozme si napr.dovolit "drahy" prikrm...ked nie je cas pomoze to velmi...a ked je cas tak sa strava uvari...kocky ked ste boi male nebolo bio ani neviem co a jedli sme vsetko a sme tu ze 😉
a ta strava vydrzi vdaka vakuovemu baleniu...ale to by si trebalo precitat viac clankov na nete o tom 😉

hubka
11. nov 2008

Yasmina-dobry postoj...mam pocit, ze tie mamicky, ktore davaju hotove prkrmy su akoze pre ostatne lenive a pohodlne a navazaju sa do nas... 😠 😠 ale ked chce len hotove jedlo tak som rada,ze aspon to spapa...kazdy ma iny pohlad na vec vsak???

yasmina
11. nov 2008

no jasne najviac sme lenive my co mame dvojcatka alebo viac deticiek 🙂 presne tak...moji raz chcu tak a raz take...a nemyslim si ze im poskodim ... 🙂

dididi30
11. nov 2008

kaysa , prostimta ved na vyzivach pise bez konzervacnych latok .........ty nevies citat ci co??
bozenko ja neviem,ale ide ma porazit ked tu pisu maminy co ani vyzivky nekupuj a mudruju co to obsahuje, ked na tu vyzivu v obochode ani nekuknu 😠 no prepac ale rozculilo ma toto mudrovanie 😒 😉

ysmina neboj neposkodis, aj domace nieje zarukou ,ze je naj, vsetko sa musi striekat aj domace!! 😠 😉

dididi30
11. nov 2008

zuzka tak vy ste 13ho? no sranda, ale to bol tusim piatok 🙂 my sme rodili vo stvrtok ale teraz to vychadza na stredu 😵 joj tesim sa ako dam masko 😵

yasmina
11. nov 2008

dididi aj mna to "rozculilo" ale nech si kazdy krmi s cim uzna za vhodne... 😉 😉 😉
my dnes mame na obed Hipp 🙂 Rizoto s brokolicou a kralicim masom lebo sa s drobcami radsej od rana bavkam ako varim 😒

dididi30
11. nov 2008

yasmina, mnam mnam 😉
my az tak nie, ale mali sme dnes zemiacik s mrkovickou, ale vcera mal zemiak, petrzlen a karfiol, uz aj spenatik papal a chutilo mu, hippky su supeeeeeeeeer 😉

petrahy
11. nov 2008

ahojte nemam vas sice precitanych, ale pisem moj nazor a tip
som niekedy velmi zaneprazdnena a davala som aj prikrm z obchodu zdalo sa mi to drahe, ale v danej chvili som bola rada ze take nieco existuje.
Moj tip dala mi ho kamoska a vyuzivala som ho aj ja ked mam doma cas navarim si napr. kuracinu so zemiakmi pomixujem a dam do mrazaku. Ked nemam cas varit vytiahnem z mrazaku necham roztopit, prihrejem a dam papat. Myslim ze tym nic nepokazim a maly ma domacu stravu. Je to moj nazor. 😉

pindula
11. nov 2008

aj ja davam hippky 🙂 .....v nedelu som skusila malemu uvarit zemiak...domaci....a cuduj sa svete....skoro sa pogrcal 😅 ....som to ale zla kucharka 😀 😉 ....ale taku hippku, kde je hovadzie maso, tak to spraska jedna basen 😉

yasmina
11. nov 2008

Pindula aj nas Maxim a Milosik sa idu potrhat za Hippkami -najma telacou a jahnacou...ano je to drahe jedno vacsie sklicko 55 sk a ja potrebujem pre dvojky dve ale ked clovek nema cas tak nema cas...

pindula
11. nov 2008

yasmi...a este aj nase deti sa rovanko volaju 😉 ....myslim Maxima 🙂

yasmina
11. nov 2008

pindula 🙂

zuzka1.
11. nov 2008

didi veru tak bolo to v piatok 13. o 7:05, chcela som 12. vtedy ma aj svagor aj kamoska, ale s velkou slavou sme porodili vpiatok!!!pre amka bude urcite stastny a pre mna je to odvtedy najstastnejsi den na svete!!!!!!

bubatenko1
11. nov 2008

Ja suhlasím s vami baby, kto na to má tak nech dava kupovane prikrmy.My tiez ficime na kupovaných malej to smakuje a nerobim si hlavu z toho.Davam jej sem tam aj domacu stravu a nemame problem.A ja viem ze tie prikrmy neobsahuju ziadne skodlive latky.takze kazdy ma svoj rozum a kazdy vychovava svoje dieta inak.

dididi30
11. nov 2008

zuzka, my mame syna narodeneho 12 na muzove narodky a este aj na jeho 30tku 😵 tak budu oslavovat spolocne aj okruhliny 🙂

bubka aj ja budem davat domacu stravu, nie vecne len hippky, sak ked navarim nech si da aj on
to len na zaciatok a ked nebudeme mat uvarene to, co moze 😉