Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém s prikrmovaním 8 mesačného synčeka

ppetronela24
1. aug 2015

Ahojte mamicky som velmi smutna nakolko moj syncek bude mat 16.8 8mesiacikov
Ma 10,5kg a 75cm
A je plne kojeny..
Uz sme zacali aj dokrmovat ale nic mi nechce.. Davam mu zeleninku aj masko a nic vypluva to mame uz aj 5,5zuba😂 a nic ale ked mu dam kukuricnu chrupku tu spapa jak keby nic ale ostatne nechce.. Trapime sa stym.. Sladke sme skusili a to trosku smakovalo ale tiez to neni ziadna slava.. Uz neviem co mam robit poradte mi prosim viem ze to chce trpezlivost ale... Dakujdm za rady
A premudrele spravy si nehajte pre seba👌

katarina644
1. aug 2015

@ppetronela24 ahoj, moja krpata poriadne nejedla do sedemnastich mesiacov, kym som ju neodkojila. asi mas velmi dobre mliecko. nato ti nic nenapisem mudre, len pokracovat dalej. babo sa spamata, ked prestanes kojit a spozna ine chute. inak jedna rada, co som ja predtym nevedela, skus aj pitie z flasky, lebo potom to budes mat tazke, nasa krpata pila do troch rokov od odstavenia z prsnikov len sprosty jupik.

nikuska744
1. aug 2015

začni najprv mrkvou- v DM predavaju vo fľaštičkách bio mrkva-môj prvý príkrm od HAMI, alebo HIPP. S príkrmami začni po lyžičkách. S mäsom ešte by som trošku počkala. Ale tie príkrmy sú fakt super. My sme zo začiatku fičali iba na tom. Na raňajky mu skús dať Nutrilon kaša-vyskúšaj ryžovú. Ale tiež zo začiatku iba pár lyžičiek. Nasilu to nemá význam. A potom postupne pridávaj viac. Neboj sa, o chvíľu ti zje aj rezeň a nebudeš stíhať robiť nákupy.

sense
1. aug 2015

ako sama pises...chce to trpezlivost , su deti kt. potrebuju po lyzicke skusat nie kazde dieta zje hned na prvy sup 200g zeleninky, urcite neprisladzuj, ...pekne skusaj jeden druh zeleninky aspon lyzicku ...mozno po case zje dve lyzicky...raz som citala ze dieta musi vyskusat jednu zeleninku az 15x aby zistilo ci mu chuti al. nie

tranquillo
1. aug 2015

@ppetronela24 no nie si sama, moja krpata ma tiež 8 mesiacov a sme na tom podobne, zeleninu a masko veľmi nechce, zje nanajvýš pár lyzičiek, s ovocím a sladkymi chutami - kašami s ovocím je to lepšie, kukuricnu chrumku zbasti, len sa tak zaprasi, chutí jej chlebík - keď jej dám občas kôrku, tak sa ide za ňou zadrhnúť. Myslím že to asi bude tou nevyraznou chuťou alebo neviem čím, lebo soliť jej to nesolím. Takže sme na tom veľmi podobne. Mliečko jej chutí stále najviac, má skoro 9 kg. Doktor mi povedal, že pokiaľ prospieva, nemám si nad tým vôbec lámať hlavu, príkrmy mám ponúkať, ale nenútiť, že niektorým deťom trvá aj dva roky kým sa rozpapajú, niektorým ešte dlhšie. Tak sa snažím tým riadiť.

slavaf
1. aug 2015

@ppetronela24 Ja mám podobnú skúsenosť ako katarina644, do 18-tich mesiacov bolo jedenie jedna veľká katastrofa, nič nefungovalo, všetko nám malá vypľúvala, zjedla len pár lyžičiek. Dňom, keď som ju prestala kojiť, sa trápenie skončilo, doslova zo dňa na deň sa rozjedla, neverila by som, keď to nezažijem. Nestíhala som jej dávať, jedla absolútne všetko. Samozrejme, každé dieťa je iné, takže možno len vydržať a je dosť možné, že po odstavení sa to zmení...

xevulax
1. aug 2015

Treba iba skusat, skusat, skusat. Moje vsetky tri nie su velke jedacky, zeleninku mi velmi nechceli ked boli mensie tak som robila jlavne polievocky (daju sa varit aj s maskom) ked nic ine skus to pomixovat. Pri statsej som nemixivala vobec a aj tak papa doteraz dvojkam som moxovala a tie papaju lepsie aj viac druhov jedal popapaju. Kazdemu dietatu vyhovuje nieco ine treba iba skusat nic ine sa v tomto robit neda. Donutit nedonutis. Mne dvojky museli papalt vzdy pred telkou a plus nejaka hracka ked boli zaujate spapali a funguje to tak doteraj niecim ich musim zaujat a naladovat do nich jedlo ibak neobsedia a dtiapu sa precnzo stolicky. Bohuzial niektore deti su take.

ppetronela24
autor
1. aug 2015

@katarina644 no mne pije vodu s flasky politrovej co je Lucka stym sosacikom ze musis tahat ako z bradavky takze pohoda nemame dudlik takze ani dudlikova flasa unas nefunguje..
No babule viac ludi mi povedalo ze ked odstavim bude jest ale nevim nevim ja ho neham vyhladovat ze mu aj tri hodky pred obedom nedam prsoma aj tak nic.. No uvidime snazime sa kazdy den nieco tak uvidime.. Skusali sme aj kupovane jedlo a necel ani to tak radsej varim ..

katarina644
2. aug 2015

@ppetronela24 no tak si na tom lepsie. mne iba mlieko pila skoro do sedemnastich mesiacov. ja som bola na prasky. a potom som ju odstavila a jedla vsetko. treba trpezlivost, ale u mna aj ta ma obchadzala obcas🙂

tranquillo
2. aug 2015

@ppetronela24 nezober to v zlom, ale som rada, že niekto má podobný problém, keď všade počúvam, ako iné detičky pekne papaju.
@katarina644 tiež sa snažím zachovať trpezlivosť a chladnú hlavu, varím každý deň čerstvé príkrmy, polievočky a neviem čo (dnes bude brokolicova kremová), a keď si dá dve lyžičky a potom ústa na zámok, tak od zúfalstva nemám ďaleko.
Tak ale, ako som písala, snažím sa riadiť tým, čo povedal doktor, čiže varím, ponúkam, nenútim 😒

katarina644
2. aug 2015

@tranquillo vela stastia dievcata. chvalabohu to uz mam za sebou🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli