Problémy s papkaním skoro 20 mesačného dieťaťa

moncicna
13. máj 2022

Ahojte.. Máme 1 mesiac a 20 dní.. Papáme nutrilon.. Fľašku používame anticolic od MAM.. No pri papaní stále spapá nejakých 20ml a potom začne krútiť hlavičkou do strán napínať sa a plakať.. potom znova chytí potiahne si možno 2x a znova sa to opakuje.. dostať doňho aspon 60 ml mlieka je skoro nemožné.. ( už som skúsila aj vymeniť cumlík na fľaške)
Papať mu dávam cca každé 3 hodinky 90ml.. niekedy pil mliečko bez problémov .. prdká aj kaká pekne každý deň.. Inokedy keď je čas papkania.. Tak neplače o mliečko ale zaspinká 🫤.. Podľa mňa papká strašne málo .. Niekedy nevypije ani 60ml a papať nechce aj 4 hodinky...

tosomja
13. máj 2022

@moncicna 20 mesačný, či mesačný?
V každom prípade sa to často stáva, moje deti jeden mesiac nechceli piť, potom by pili nonstop, ak priberá a prospieva, neplače od hladu, tak je to ok. Skús dať cumel s väčšou dierkou, alebo menšou, skús inú polohu, iný čas. Treba skúšať.

moncicna
autor
13. máj 2022

@tosomja mesačný asi som sa preklikla.. práveže dávam mu keď je hladný papať začne... to je cca po 3-4 hodinách spapá nejakých 60ml aj to s plačom napínanim krútením skúšam aj iné polohy aj cumel sme uz vymenili a nepomáha nič

tosomja
13. máj 2022

@moncicna tak nech pije 60 ml a tak o hodinku daj zase trošku. Je ešte malinké, aby naraz vypilo. Nie každé bábätko je veľký papkač. 😊 Alebo daj odgrgnut a dokrm, nedávaj nasilu keď nechce.

moncicna
autor
13. máj 2022

@tosomja práveže donedávna mi pil pekne naraz 90 bez problémov 😏