Prvá kaša a budenie po nej. Môže mu uškodiť?

cora73
6. júl 2009

Ahojte,poradite mi? Mam 6-mes.syna,plne dojceneho,por.vaha 3450g,teraz 9110g,a na poradni mi predpredvcerom dr doporucila na noc ho zacat prikrmovat kasou,nakolko pred spanim som ho musela kojit aj hodinu a pol a na viackrat,kym mal dost a zaspal.Od 3-mes. mi prespi celu noc od cca 21,00 do 6-7.00 bez zobudenia.Pred 3-mi dnami som mu teda dala Prvu kasu od Hami,prvy vecer zjedol pol misky a este som ho plne dokojila,druhy a treti vecer celu misku a zase na viackrat dokojenie.Zacal sa mi ale budit o 4.00 rano s placom,prvy den plakal az do 7.30 a dnes po kojeni o tej 4.00 zaspal.Moze mu ta kasa skodit? Pripadne tato konkretna znacka?Je bez lepku,nakolko som celiaticka a je riziko,ze by mal celiakiu aj maly,tak davam pozor.Len neviem,ci mam teda s tou kasou pokracovat,alebo prestat,alebo skusit inu....A mam aj zacat s prikrmami ako mrkvicka a pod.,len neviem,ci nemam teraz pockat..

shaula
6. júl 2009

Možné to je, může být pro něj na noc těžká na strávení. Předpokládám, že dáváš rýžovou, ta navíc může zapékat.

barushka
6. júl 2009

AHojky, my jsme kolem šestého měsíce taky začali dávat na noc kaše Hami, vyzkoušela jsem různé, první dny snědl pár lžiček, ale pak začal strašně plakat a od té doby do malého kaši nedostanu...ostatní příkrmy, zeleninu, maso, ovoce, jí naprosto v pohodě, ale kaše prostě ne..tak taky nevím...a když mi takhle vyváděl, tak jsem počkala dva dny, jenom kojila a potom jsem začala s normálními příkrmy...

gucz
6. júl 2009

cora nám sa najlepšie na začiatok osvedčila kaša od nutrilonu. Skús ju spraviť takú redšiu. Moja ju doteraz pije každý večer z fľaše (takú poloriedku) a spinká celú noc v kuse. A ak sa Ti zobudí v noci, možno je smedný, veď je teplo, skús dať trošku prevarenej vody, keď kojíš tak mliečko.

cora73
autor
6. júl 2009

Dik,tu kasu praveze nie je,ale "zerie" 😀 ,ale asi to bude tym,ze ked spraska celu kasu a este komplet ho dokojim,tak sa mu roztiahne zaludok a nadranom je hladny,takze vydrzime,a uz mu zacnem davat aj cez den prikrmy-mozno je hladny a mliecko uz mu nestaci.Len som sa bala,ze mu ta kasa robi zle...

bezaz
6. júl 2009

cora a ta kasa je mliecna, ci nemliecna? lebo ak si ho doteraz plne kojila a zrazu mu das UM 😅 tiez nam na prednaske o prikrmoch vraveli, ze deti mozu po kasi spavat o dost horsie, proste ta kasa, hlavne mliecna, je pre ne tazka
a este, preco si zacala kasou? kazala ti pediatricka? su rozne nazory, my sme zacinali zeleninou potom masko, ovocie a az teraz sme dali kasu 😉 davame nemliecnu ryzovu, spalovu, teda bezlepkove.. kasa sa ma dat aspon 1,5hodky pred spanim.. my davame o 18, potom okolo 19.30 dokojim, 20.00 ideme spat

claudinka
6. júl 2009

cora a preco ti doktorka poradila davat kasicku? ja maleho tiez kojim a ako prvy prikrm sme zaviedli obed, ked mal 6 mesiacov, dalsi mesiac desiatu a az po 8. mesiaci kasicku na vecer.. a prebehlo to vsetko bez problemov 😉
a vecer asi neni sustredeny, preto ti nespapa vela alebo neviem, ale ak ti spi celu noc, tak v tom nevidim problem, preco by si mala kasicku davat, naozaj tomu nerozumiem.. mne maly neprespal od malicka celu noc a kase som zacala davat ako som pisala neskor, netreba zbytocne zatazovat organizmus..

cora73
autor
6. júl 2009

Tiez neviem,preco mi poradila kasu na noc,asi preto,ze aj 1,5 hod som ho pred spanim kojila s prestavkami,co si stale pytal,aby sa natankoval na noc a ze mam davat mliecnu,aby som este nemusela zvlast kupovat mlieko..Dnes som mu uz dala prvykrat mrkvicku,a asi dam tu kasu podvecer a na noc ho normalne nakojim ako doteraz a uvidim.Ak to nepojde,tak tu kasu vysadim..Doteraz totizto krasne spal a odkedy davam kasu tak je hore ☹ ☹ ☹

knedlik544
6. júl 2009

CORA ja mam 8 mesacneho syna. tiez prikrmujeme kasou na noc. po kupani mu dam kasu a potom ho dorazim mliekom. papame sunarku na dobru noc. bananovu a krupicovu s medom.su tiez bezlepove. no ale najskor sme zacali prikrmovat na obed a teraz uz davame aj ovocie. ale kasu mu mozes dat aj tak. no a mne sa maly zobudi raz za noc. a to ze mu davas kasu nemusi byt pricina ze sa budi. je kojeny a dostava sa vo veku kedy bude potrebocat citit mamu. ked ho v noci kojis tak ho mas v posteli alebvo kde?ja si maleho dam k sebe a drieme obaja. maly zaspi a ja si tiez pri tom odpociniem a nemusim moc vstavat a byt hore. pritul si ho k sebe aby citil ze ta ma. a ak normalne kaka a zobudi sa len raz fakt to nie je ziadna tragedia.

shaula
6. júl 2009

Cora - a to jsi kojila tak dlouho jen před spaním nebo i přes den? A až v poslední době? Protože jestli ti pije takhle i přes den, tak by to mohl být další růstový spurt (v 6 měsících je taky).
Myslíš, že bys odstříkala dost mléka na nemléčnou kaši? Ta by mohla být třeba lépe stravitelná.
Obecně není problém začít s příkrmy i kaší (i když zelenina je obvyklejší) - zvláště když máte problém s večerním krmením.

Knedlik - krupicová kaše asi nebude bezlepková, to bude omyl 😉 Bezlepkové jsou jen rýžové kaše, pohankové, jáhlové a kukuřičné (snad jsem na nějakou nezapomněla, když tak mě doplňte). Pokud máš nějakou obilninovou z jiných druhů obilovin, tak ta je vždycky s lepkem.

knedlik544
6. júl 2009

shaula ano mas pravdu. len ta bananova je bezlepkova. ale kedze my sme s kasou zacali neskor a maly uz mohol lepok tak som na to nedavala nejaky extra pozor. moja chyba. pomylila som sa

shaula
6. júl 2009

Jo jo, já už to ve věku, v jakém je tvůj syn, taky přestala řešit, lepek jsme začali pomalu dávat v osmi měsících, tak pak už mi bylo jedno, jakou kaši kupuju, hlídala jsem si jen, aby nebyla přislazovaná. Napsala jsem to jen proto, že Cora asi lepek ještě nedává (?), tak by ji to zajímat mohlo 😉

bezaz
6. júl 2009

cora a davali si aj pred tym UM? lebo to moze byt reakcia aj nan.. ja este pred spankom kojim a teda este v zivote sme nemali noc, ktoru by ninka celu prespala 😉 aj po pridani kase 😅
kasu zarabam s MM, mam ho namrazeneho polku mrazaku.. inak by som zarabala s luckou.. sak mliecka sa uz deti napili dost 😉

cora73
autor
6. júl 2009

Ahojte,prave mi jedna dr odpisala,ze moze byt problem,ze ta kasa je s UM,a maly je len kojeny,ze mam skusit teda bezmliecnu..Namrazene mlieko nemam a tolko by som si neodstriekala na zarobenie kase.Mne len bolo divne,ze doteraz spaval celu noc ako dudok,a odkedy som mu dala tu kasu,tak je v noci hore s placom..Inac cez den ho kojim po 1-1,5-2 hodinach,ako kedy,iba pred spanim mi zvykne na 5x pytat jest,tak asi preto mi dr poradila tu kasu,nech ho viac zasytim...A s lepkom mam este dost casu,zatial sme sa s dr dohodli pockat do 8 mes.,pretoze maly je trizikovy dedicne,ja mam silnu celiakiu a muzovej matky sestra tiez.. ☹ ☹ ☹

bezaz
6. júl 2009

cora, vidis, ako som pisala 😉 s UM pomaly, ked nie je nan zvyknuty
vela stastia, nech uz brusko neboli 😵

cora73
autor
6. júl 2009

Dik,Bezaz 😉

sarka_k
6. júl 2009

Ahoj. Začínala jsem dávat malé rýžovou kaši ( nemléčnou, bez lepku ). První jsme měli od Hippu, ale moc mi nevyhovovala. Teď máme rýžovou Sunarku a ta chutná! 😉

shaula
6. júl 2009

Cora, když máš ty celiakii, tak bych s lepkem radši počkala mnohem déle než do 8 měsíců... V osmi jsem zaváděla já, a to u nás nic takového nemáme...
K té kaši - ale nemléčná zadělaná vodou podle mě nemá moc smysl, výživově to dítěti moc nedá a ochudíš ho tak o mléčnou dávku. No zvaž sama.

bezaz
6. júl 2009

shaula preco myslis, ze by nemliecna kasa bola ochudobnenim pre dieta? sak prave preto su prikrmy, ze sa uci na inu nez mliecnu stravu 😉 a vyzivove, ide o to zaviest pohanku, ryzu a podobne rastliny do jedalnicka, mlieko ma podla mna len pomoct dietatu si zvyknut na tu chut.. ty tiez nejes mliecne jedlo 5x za den
ale samozrejme kazdy podla svojho uvazenia 😉

zuzula25
6. júl 2009

tiez si myslim,ze ked kojis treba dat nemliecnu kasu,nemusi si zvyknut na UM.my mame ryzovu od Sunarky a chutna.zarabam ju do vody a niekedy ked mam cas tak odsajem par ml MM len tak pre chut

shaula
6. júl 2009

Bezaz, já samozřejmě nejím mléčná jídla 5x denně, ale šestiměsíční dítě ještě toho mléka potřebuje hoooodně, takže je škoda ho o něj takto obírat. Pohanku, rýži atd. můžeš v pohodě zavádět se zeleninou, na to nepotřebuješ kaše.

shaula
6. júl 2009

Jo, ještě drobnost - dosud kojím a kluci neměli žádný problém si zvyknout na mléčné kaše. Dávám je asi už od devíti měsíců.

jarus1
6. júl 2009

ahoj cora...mám rovnaký problém. Pokiaľ som večer tiež hodinu kojila, malá spala do rána. Teraz dávame kašičku a budíme sa o pol štvrtej a kojíme. Neviem vôbec čím to je. OčAKávala by som pravý opak ☹

cora73
autor
6. júl 2009

Kocky dik .... Jarus1,prave o toto mi islo,ze pokial som iba kojila,aj ked tak vela vecer,tak krasne spinkal celu noc a to ma cez 9 kg iba z mojho mlieka-akonahle som dala tu kasu,tak sa zobudil.Ale ako som tak dnes zistovala,aj tu od kociek aj v okoli,tak bud to bude tym umelym mliekom-nezvyk,alebo je ta kasa este tazka na noc,alebo sa mu zaludok roztiahol-lebo zjedol celu kasu a aj tak som ho na viackrat dokojila,tak bol nadranom hladny..Dnes som mu dala tu kasu podvecer a pred spanim som ho zase viackrat nakojila,tak uvidim v noci..Ak by mu ta kasa mala skodit pri spani,tak ju nebudem teraz davat,prip. skusim tu bezmliecnu sunarku,pretoze sa mi zda byt uz hladny. a preco ty uz davas kasu,ked nema mala este 6 mes.? Slabo pribera? Skus jej dat tu kasu podvecer ako ja,alebo ti dam vediet,ako sme spali a mozno to bude tym...A aku kasu jej davas,ked kojis,bezmliecnu?

annag
6. júl 2009

kaša môže mať vysoký glykemický index - záleží od druhu kaše. To znamená, že hladina cukru v krvi klesne pod normu a bábo skôr vyhladne - potrebuje si vyrovnať hladinu cukru, má doslova neudržateľný vlčí hlad - rovnako ako dospelí - večera by mala byť ľahká.

knedlik544
7. júl 2009

baby a to ze sa v noci babo zobudi nemusi byt len od hladu. uz zacina byt dost teplo a tie babatka mozu byt aj smadne. to vas nenapadlo? a este k tej nemliecnej kasi SHAULA. to ze vecer dostane nemliecnu kasu ho myslim tak strasne neobera o mlieko. nepoviem keby som ho nacpavala stale niecim inym ale ak len vecer tak to nie je nejake odoberanie vyzivy. a z materskeho mlieka tej vyzivy je dost.

cora73
autor
7. júl 2009

Tak sme dnes boli hore o 03.30 a papali sme... 😀 😀 😀

shaula
7. júl 2009

Knedlik, ale tvůj syn už má 8,5 měsíce, tak předpokládám, že už jedete na příkrmech - zelenina, ovoce, kaše apod., takže toho kojení, příp. dalších mléčných dávek už tolik nemá, ne? Nicméně dělej si jak chceš, podle mě je ale kaše dobrý způsob, jak podat mléčnou dávku a je škoda toho nevyužít.
PS: na nemléčných kaších je v návodu zadělávat mlékem, to asi nebude jen tak ze srandy, ne? 😉

zoeno.1
7. júl 2009

nasa mala ,ked mala okolo 5.-6.mesiaca,tak sme mali tiez problem s vecernym kojenim,aj hodinu a pol bola schopna byt prisata na prsniku,akonahle som ju vzala spat,tak plac .....som si myslela,ze je hladna,ked stale tahala,no potom sme zistili,ze to bol len zly uspavaci ritual,zaspavanie na prsniku 😅
inak my kase ani nepozname,doteraz mame vecer len kojenie a spi do rana....

jarus1
7. júl 2009

cora....ja dávam bezmliečnu ryžovú...večer už mám úplne prázdne prsia, tak som si myslela, že ju to zasýti. Včera som dokonca zarobila aj s MM, teda pridala som 40 ml MM, ale znova sme boli hore asi o štvrtej 😠

jarus1
7. júl 2009

a cez obed dávam zeleninku...ked vidím koľko jej dokáže zjesť a tiež tej kaše...no myslím, že MM určite toľko nevypije, je to divné