Prvá kaša a budenie po nej. Môže mu uškodiť?

cora73
6. júl 2009

Ahojte,poradite mi? Mam 6-mes.syna,plne dojceneho,por.vaha 3450g,teraz 9110g,a na poradni mi predpredvcerom dr doporucila na noc ho zacat prikrmovat kasou,nakolko pred spanim som ho musela kojit aj hodinu a pol a na viackrat,kym mal dost a zaspal.Od 3-mes. mi prespi celu noc od cca 21,00 do 6-7.00 bez zobudenia.Pred 3-mi dnami som mu teda dala Prvu kasu od Hami,prvy vecer zjedol pol misky a este som ho plne dokojila,druhy a treti vecer celu misku a zase na viackrat dokojenie.Zacal sa mi ale budit o 4.00 rano s placom,prvy den plakal az do 7.30 a dnes po kojeni o tej 4.00 zaspal.Moze mu ta kasa skodit? Pripadne tato konkretna znacka?Je bez lepku,nakolko som celiaticka a je riziko,ze by mal celiakiu aj maly,tak davam pozor.Len neviem,ci mam teda s tou kasou pokracovat,alebo prestat,alebo skusit inu....A mam aj zacat s prikrmami ako mrkvicka a pod.,len neviem,ci nemam teraz pockat..

luca76
7. júl 2009

ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda je lepší začínat s mléčnou kaší nebo nemléčnou. Malej už není kojený, je na UM Nutrilonu 2. Říkala jsem si, že mléčné kaše obsahují mléko, které je ale jiné, než např ten Nutrilon, co ted pije. Tak jestli to nebude nějak špatně snášet, že bude mít v podstatě mlíčko Nutrilon a pak ještě jiné mlíčko v té kaši?? Toto mi není nějak jasné.... 😲 Předem moc díky za rady a zkušenosti 🙂

knedlik544
7. júl 2009

no ja to vidim tak ze kazde babo je ine a moze to byt aj tym teplom ako som uz spominala. babatka rastu a vyvyjaju sa a zvykaju si stale na nieco nove a ine. aj na stravu a tie kase. takze pevne nervy a CORA, to ze sa budi raz za noc naozaj nie je take strasne.

ewelyne
7. júl 2009

cora s kašami opatrne... na večer by som mu nedávala... my sme zavádzali postupne.. najskôr obed, desaitu, olovrant... večeru až na samý koniec... a aj to niečo ľahšie, a kaše nechcel, papal zeleninové polievočky, al. zemiaky... s kašami opatrne, lebo na večer sú ťažké a deti nemajú do roka vyvinuté klky na črievkach, čiže opatrne, môže im to črievka "polepiť" a bolia ich brušká... atď.... 😉

ewelyne
7. júl 2009

my sme večeru až po roku zaviedli 😉 dovtedy sme sa kojili 😉

dvojka
7. júl 2009

souhlasim s ewelyne.
Nám kaše večer způsobila taky nemilé překvapení a to ve formě zvracení,ale opravdu brutálního.

shaula
7. júl 2009

Luca - můžeš koupit kaši stejné značky jako používané UM - tj. když dáváš Nutrilon, existují i Nutrilon kaše. Ale pravděpodobně mu nebude dělat problém ani jiná kaše, i když některým dětem to třeba vadí.

cora73
autor
7. júl 2009

Jarus1,dnes som mu dala na obed druhykrat mrkvicku,zjedol 3/4 poharika Hami-lebo predvcerom som vyse tristvrte hodiny varila mrkvu a bola nechutnaaaa!!! ,potom som ho este dokojila,a dnes mu tu kasu vobec nedam,skusim to tak ako predtym,a v noci ak sa zobudi,ponuknem mu vodicku a ked nie,tak ho nakojim,takze kasu zatial vysadzujem a uvidim..Ja mlieka mam aj dost,ale na zarobenie kase by to nebolo.Takze ho budem viac kojit cez den,nech sa napraska a dam vediet...Lebo fakt,kym som tu kasu nedala,tak nebol s nicim problem... 😠

jarus1
7. júl 2009

cora, máme spoločné zmýšľanie, ani ja som nedala dnes kašu, skúsim iba kojiť. Na obed zjedla dosť zeleninky a popoludní polovičku banána. A teraz večer nič len kojenie. Ak kaša nemala zmysel, na čo teda. sme ale bláznivé, nie? nemali sme problém a teraz ho máme ☹ určite daj vedieť, ked aj na ip ako pokračujete

cora73
autor
7. júl 2009

No vecerne kojenie klasika,na 3x,ale zda sa mi,akoby ho z tej mrkvy bolelo brusko,cez den aj malo spal,dokopy iba 2,5 hod,to zvycajne spi 2x viac cez den,a to som ho dnes kvoli tomu bola pred domom kocikovat,inaksie ho iba polozim do postielky a spinka,ale dnes to bol zase "porod",vyslovene ho bolelo brusko,aj kvapky som dala,a z mojho mlieka to "tentokrat" nebolo,tak dufam,ze tu mrkvu predycha..Uz ho troska davam na serblik a ta mrkva z neho vyletela v takom stave,ako som mu ju dala-to som ju rovno mohla supnut do vecka.. 😉
Co sa tyka tej kase,pokial neskusis,nevies,aj ta dr to urcite myslela v dobrom,ked mi povedala,aby som mu ju dala,ze ho zasyti a nebudem musiet vecer tak dlho kojit,niektore deti ju znesu v pohode a my mame asi fajnovky 😀 😀 😀 Ja teraz riesim navyse aj to,ze ma pri kojeni zacal neskutocne hryzt a otaca dokola hlavu a popritom je zakusnuty ☹ ☹ ☹ Az mam slzy v ociach od bolesti,aj mu poviem,aj niekedy hlasno zjojknem a samozrejme nic,ma to ako hryzatko...Zajtra ideme plavat,potom mam opravara pracky a popritom navstevu-kamosku s dvomi detmi,ale akonahle sa utrhnem,dam vediet,aj ty napis...

cora73
autor
7. júl 2009

Jarus, kukam na Vasu fotku,a tvoja mala tiez "lubi" papat,ako vidim,vypasena je ako Kubko,normalne sa na seba podobaju 😀 😀 😀

zitaje
7. júl 2009

Cora, je uplne zbytocne davat takemu malemu kojenemu babatku kasu s UM!!! Ved cele dni papa mliecko od mamy, tak hadam raz denne moze dostat nieco ine, nemliecne, nie? Teda ked uz prikrmujes.
Inak podla mna 1,5hodinove kojenie pred spanim nema vobec nic spolocne s hladom, podla mna sa tvoj syncek akurat potrebuje pred spanim upokojit, a to sa mu zrejme najlepsie dari na prsniku.
Navyse coskoro pride obdobie, kedy sa ti mozno bude velakrat budit aj pocas noci - vo veku cca. 8 mesiacov to vela deti robi, prejav separacnej uzkosti, nie od hladu!!
Ja by som davala radsej na obed zeleninku, a kasu by som este nedavala vobec, alebo maximum obycajnu nemliecnu, teda normalne vo vode rozvarenu ryzu, pohanku, pseno, rozmixovane, len trochu, a normalka dokojit, a v noci ked sa zobudi, dat cucnut samozrejme tiez...

milliigoret
7. júl 2009

súhlasím s ewelyne 🙂 ak by som začínala s príkrmami tak rozhodne cez deň nie na večer 😉 len rozmýšlam,prečo poradila lekárka kašu na noc 😕 keď je dieťa kojené a prospieva,v noci spí,ja by som mu to asi nedávala 🙂 skor cez deň tú mrkvičku a tak ako baby písali,len by som ho hneď po jedle možno na nočník nedávala 😉 píšem len svoj názor,tak sa prosím nehnevajte ak sa vám to nebude páčiť 😅
a ešte k tomu nočnému prikrmovaniu,nám ako kázala lekárka prikrmovať,neboli sme už síce kojený,tak určite nie na noc 😉 teda ak by to dieťatku nesadlo tak je to lepšiecez deň ako v noci 😉
a tiež sme večere zaviedli až po roku ,do roka na noc len mlieko,a tiež súhlasím s tým ,že dlžka kojenia vobec nieje umerna vypitému mlieku,teda myslím,že keby celú tú dobu 1,5 hodiny malý len ťahal tak to by i musel vypiť 2 litre 😅 podľa mňa si len zvykol na taký rituál 😉 ale každá matka pozná svoje dieťa najlepšie 😵 toto je len moj názor 😉 a tiež to može byť aj iný problém ako tu píšem ja 😉 ale držím vám palce 😉

jarus1
8. júl 2009

ahoj cora....no večer sme kašu nerobili, iba sme kojili. Bola veľmi unavená, nevyspatá, takže papala neskutočne málo a zaspala už o pol ôsmej. Myslela som si, že o pol deviatej bude hore a bude dalej kojiť, niekedy tak zvykne, ked rýchlo zaspí. Ale spala až do tretej a tak veru takmer bez jedla. Potom sme trošku nakojili a spali sme do pol šiestej. Takmer rovnako ako po plnej miske kaše. Varila som iba nemliečnu, ryžovú kašua a vystriedala som aj značky, ale s rovnakým výsledkom. Zeleninku na obed dávať budem, lebo tú ma fakt spapá a dosť, ale aj po nej je čoskoro hladná, no a trochu banániku...ale skúsime ešte dohnať kojenie a vyprovokovať vlastnú výrobu 🙂
A s tým hryzením je to aj u nás. Našťastie zúbky ešte nemáme, ale teda hryzie riadne. Zatne zuby a niekedy aj päste naraz 🙂, normálne kričím od bolesti 😠. Je už taká neposedná, už to nie je to pokojné bábätko, ktoré sa napapkalo v pokoji 😀

knedlik544
8. júl 2009

cora a nie je lepsie varit zeleninu? ja uz malemu tym ze moze uvarim mrkvicku, zemiacik a k tomu pridam vzdy nieco ine(kalerabik,cukinu,...)a aj masko. a ked to idem mixovat tak tam necham trosku tej prevarenej vody nech to nie je take strasne huste. a aj ovocie mu robim cerstve. ziadne kupovane. podla mna je to lepsie. a obed si robim na ten den ktory to robim a na druhy den. mam kamosku ktorej mala je iba kupovane a ked jej minule urobila ona zeleninu tak to mala nechcela jest.

cora73
autor
8. júl 2009

Knedlik,tiez som zacala s varenou mrkvickou,rano v sobotu som vstala,isla na trh,kupila krasnu mrkvicku,dr povedala,ze nemam kupovat v obchodoch nejake z "Mexika",ale nase,skoro hodinu som ju varila a ked som ju ochutnala,tak bola horka ,aj maly ked ju jedol,najprv dobre a pred prehltnutim sa zamracil,ked mu prisla ta horkost,ale mozno som len natrafila na zlu mrkvu-neviem,experimentovat zacnem neskor...😠 😠 😠 Tiez nie som zastanca kupovanych veci,ale tu mrkvu asi kupovat budem a ostatne-zemiak a masko budem varit

knedlik544
9. júl 2009

no ona ta mrtkva sama o sebe nie je nic moc. a pockaj este na zemiak. ale tie prve razy treba vydrzat. potom ked uz budes miesat viac veci bude to uplne ina chut. moj maly tiez jedol tri dni mrkvu, potom tri dni zemiak.nebolo to moc dobre ale potom som mu tam zacala miesat aj ostatne.a aj ta zmena z mlieka na nieco nove je u kazdeho individualna.treba zacat nech si zvyka cim skor.

cora73
autor
11. júl 2009

Tu kasu som prestala davat,zacali sme prikrmy,najprv mrkva,teraz zemiak,odkedy davam prikrmy,maleho boli brusko a vecer mu nestaci moje mlieko a place od hladu.Uz naozaj neviem,co mam robit...

shaula
12. júl 2009

Cora, tak to je mi moc líto, u nás to bylo přesně naopak - kluci plakávali právě než jsme začali s příkrmy (bříško? Hlad? Dnes si nejsem jistá...) a po zavedení příkrmů jako by utnul - plakat přestali.
Nemá problémy se stolicí? Ona ta mrkev prý trošku zapéká, tak jestli mu to nevadí...

cora73
autor
12. júl 2009

Praveze tieto posledne tri dni som mu davala zemiacik,a dnes mu dam zemiacik s mrkvou,ale uz som zufala,on je vyslovene vecer hladny,a to ho cez den kojim kazdu 1,5 hodiny,malokedy mi vydrzi dve hodiny.. ☹ Ale pritom ma uz 9,250 kg,a to iba z mojho mlieka,co je na polrocne dieta dost..Dnes som kupila nemliecnu kasu,mali iba ryzovu Sunarku,tak mu to skusim spravit s vodou podvecer,a pred spanim ho nakojim,aj budem mat viac mlieka.. Fakt uz neviem..A cely den akonahle ho zacnem kojit a robi to pri kazdom kojeni,tak sa zacne hrozne vzpinat a plakat,akoze ho boli brusko,v 2-sekundovych intervaloch sa pripaja a odpaja,a az asi po 10 min sa upokoji a normalne pije.Toto uz trva asi 2 tyzdne,neviem,co si mam o tom mysliet,ale to kojenie je hroza.. ☹ ☹ ☹