Používame cookies. Viac informácií tu. OK
katuskatt
14. feb 2019

Ja som davala zelninu, zacinala som s mrkvou. Najskor len jeden druh zeleniny a potom som kombinovala. Mala zboznovala brokolicu a zemiaky alebo ruzickovy kel a zemiaky.

zuzipolo
14. feb 2019

@risoriskoveronka ahoj,ty si písala,že tvoje bábätko má problémy s mliekom a má tú infekciu,nie?v tom prípade by si mala toto konzultovať s lekárom,či už môžte začať a čo môže papať,aby sa mu ešte viac nepohoršilo..

risoriskoveronka
autor
14. feb 2019

@zuzipolo ahoj, ano ale dr. Povedala ze uz nema tu infekciu tak neviem ci uz zacat alebo pockat este

zuzipolo
14. feb 2019

@risoriskoveronka už nemá?tak neviem a doktorka ti povedala,že máte začať prikrm?lebo ak má boľavé bruško tak by som sa moc neponáhľala,nič jej neujde..my sme začali v polke 5 mesiaca,no moja je zdravá,to už ani koliku nemala a väčšinou sa začína mrkvičku (najprv 1-2 lyžičky šťavičky cca prvé dva dni a potom pomačkanú uvarenú mrkvičku a tiež po pár lyžičkách,aj keď jej chutilo)..

zuzipolo
14. feb 2019

@risoriskoveronka celkovo kým nemáte mliečko čo vyhovuje a neškodí tak by som počkala na tvojom mieste..nebudeš vedieť či bábätko bolí bruško z mlieka alebo zeleniny

miirabell
14. feb 2019

@risoriskoveronka ahoj, my sme zacali, ked mal maly 3,5m a prvu dostal tekvicu

lindusss2016
14. feb 2019

@miirabell aj pri detoch na UM sa odporuca pockat do ukonceneho 4.m. Nejaky lekar vam radil zacat tak skoro? Ved prikrmovanie nema byt o pretekoch, kto skor zacne a kto skor zje na obed vyprazany rezen 😕 no ale ty si matka, ty vies, len toto znelo ako odporucanie pre ine zeny, tomu by som sa na tvojom mieste vyhla.

miirabell
14. feb 2019

@lindusss2016 je lekar a lekar, niektori sa drzia fixne 4 mesiacov a ini vravia, ze dieta da signal, kedy je pripravene a treba sledovat to... my sme mali odporucanie zacat, ked bude maly pripraveny a kedze uz zhruba 2 tyzdne pred zacatim prikrmovania sa tahal za jedlom, aj nasa detska lekarka aj laktacna poradkyna sa obe zhodli, ze dieta je pripravene na prikrmovanie a teda, ze mozeme zacat. Drobec jedol vylucne doma vypestovane potraviny, ktore neboli nijako chemicky osetrovane a dnes, ked ma 11 mesiacov nikdy nejedol nic vyprazane, ziadne polotovary ani kupovane vyzivky. Vsetko jedlo ma pripravovane doma, stravuje sa zdravo, nema ziadne zdravotne tazkosti a chvalabohu nebol nikdy ani chory. Samozrejme, ja nikomu neradim, kto ma kedy zacat prikrmovat. Mamicka sa opytala, kedy sme zacali, ja som napisala nasu skusenost. Stale je to iba o pripravenosti dietata a o rozhodnuti rodica. Niekto zacne v 8. mesiaci a ten rezen dopraje dietatu uz v 12. mesiacoch, opat je to na zvazeni kazdeho, kto co da svojmu dietatu do ust...len dodam, ze maly bol ciastocne kojeny a cistocne mal UM. Doteraz pije UM niekolkokrat do dna.

lindusss2016
14. feb 2019

@miirabell ved som pisala, ze ty si matka, rob, ako citis, ved jasne. Super, ze malemu davas zdravu stravu, ale ja si nemyslim, ze natahovanie sa za jedlom znamena, ze je dieta pripravene. Tak isto by sa natahoval za hrackou, za hocicim novym a zaujimavym, lebo zvedavost je prirodzena pre vsetky deticky. Neviem ale, co to ma spolocne s traviacim traktom, ktory je u tak maleho dietata rozhodne nezrely.

miirabell
15. feb 2019

@lindusss2016 natahovanie a "zuvanie naprazdno" je jednym zo znakov. Mam to nastudovane z viacerych zdrojov od lekarov v roznych krajinach a mam to aj odobrene nasou pediatrickou a laktacnou poradkynou, takze ano, viem co robim 🙂 a nezacali sme s celymi porciami, iba ochutnavanim ;)

lindusss2016
15. feb 2019

@miirabell tak toto si celkom presne nvm predstavit, ako sa take male este mlandrave babatko natahuje za jedlom. Ved 3,5 m ledva drzi hlavku, este zdaleka nesedi ani nic take, tak kde vas videlo jest? Moje deti v 3,5 m vacsinu bdeleho casu travili na podlozke na zemi, ale odtial fzkt nemali vyhlad. Ale ok, nechce sa mi dotahovat

beky1813
15. feb 2019

@lindusss2016 moja sedela pri mne v kresielku, pri stole, alebo som jedla pri nej v obyvacke. Od 4 mesiaca sa tiez natahovala za jedlom

malinajahoda
15. feb 2019

@risoriskoveronka my sme začali s príkrmami v 5 mesiaci.

miirabell
15. feb 2019

@lindusss2016 no, vidite, moj drzal hlavku od 1 mesiaca co prekvapilo aj nasu lekarku, ked ho videla. A jest nas videl, lebpri nas bud v kresielku alebo v polohovatelnej stolicke

lindusss2016
15. feb 2019

@miirabell ano od prveho mesiaca vela deti drzi hlavku, ale k sedu maju este faaakt daleko 😉 moje obe deti chodili ako 10 mesacne, ale v 3 m boli ozaj len na zemi, ani by ma nenapadlo, ze uz chcu tuhu stravu 😂

miirabell
15. feb 2019

@lindusss2016 to, ze tvoje deti to nerobili, neznamena, ze to nerobia deti niekho ineho. Treba vzdy sledovat signaly a podla toho sa riadit. Ja som tak spravila a ty tiez. Tvoje nechceli, moj ano. Dokonca sa robilo aj mnoho studii, ktore dokazali, ze ak je dieta pripravene a signaly rozpoznane, tak prave podavanie tuhej strav od 3. mesiaca (co u nas bolo az v 3,5 maly ochutnavkami) prospieva celkovemu zdraviu jedinca, znizuje riziko obezity, cukrovky a dalsich chorob. Staci si tieto veci nastudovat a nesmiat sa z mamiciek, ktore nasluchaju signalom svojich deti 🙂 Prajem pekny vecer.

lindusss2016
15. feb 2019

@miirabell ja som sa ti niekde smiala? Moje deti su obe dlhodobo kojene, takze som realne prikrmy v tom veku absolutne neriesila a preto som ani nemala potrebu studovat. Myslim, ze svojim detom naslucham a dost, tak nemusis hned utocit. Ty si to mozno mala nastudovane do bodky, ja uz som prestala citat a konam intuitivne. Studie sa mohli robit, to uz so mnou fakt nepohne 🙂 Nvm, mozno je to tym, ze som nepoznala dieta na um, ved uz davno som ti napisala, ze sa nechcem dotahovat, ze ti to verim, len si to nvm predstavit. Obe moje decka zacali jest teda ovela neskor, snazim sa, aby sa stravovali zdravo (ziaden extrem, ale take tie bezne zasady) a su obaja dobri jedaci, nadvahu nemaju, ani ziadne traviace tazkosti.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli