Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prvá zeleninka

tamara7
28. jan 2014

Ahojte, prosim vas, kedy ste zacali davat vasmu dietatku prvu zeleninku? Mam 4mesacne dieta, ktoremu davam UM a chcela by som uz skusit davat raz za den zeleninku. Je este podla vas skoro?
Dakujem za rady 🙂

luba28
28. jan 2014

@tamara7 nieje,v pohode mozes zacat,....u nas bola prva zemiakova kasa a po 2 tyzdnoch k tomu mrkva a potom brokolica,....o take 2 mesiace potom mozes slepaci vyvar so zeleninkou,....

tamara7
autor
28. jan 2014

@luba28 super, dakujem 🙂

kkubekova
28. jan 2014

No moje baby boli dojcene, tak my sme s prikrmami zacali ked mali 6 mesiacov. Ja si myslim, ze sa nemas kam ponahlat, mas pocit, ze mu uz mliecko nestaci? Lebo ak je dietatko spokojne, tak nevidim dovod zacat s prikrmami skor ako v 5 mesiaci - naco tak skoro zatazovat traviaci trakt - ale zase jednu spravnu odpoved nenajdes - kazde babatko je individualne a najlepsie by ti poradil bud odbornik na vyzivu deti alebo pediater 😉

jankaja
28. jan 2014

Dcérka bola na UM a so zeleninkou sme začali od ukončeného 5. mesiaca, tak nám to odporučila pediatrička. Začali sme klasicky jednodruhovo a postupne po ca. 3 dňoch pridávali ďalšie druhy - mrkva, brokolica, zemiak....

luba28
28. jan 2014

@tamara7 ja som tak zacinala,..samozrejme,ze nezjedol celu misku,ale take 3-4 lyzicky,.... 🙂

lulistek
28. jan 2014

@tamara7 ja som davala 4,5 mesacnej kedze uz ju z UM zacalo zapekat, najprv 4 dni mrkva, potom zemiacik

tamara7
autor
28. jan 2014

Dakujem vam dievcata za vsetky rady 🙂

dvojicky23
28. jan 2014

Ahojte vedel by niekto poradit.mam dvojicky,jedna nema problem s prikrmom a druha reve pri tom ako keby ju drali s koze.dakujem. 🙂

luba28
28. jan 2014

@dvojicky23 skusit jej dat do rucky lyzicku a popri tom jej davat do pusy??,alebo neidu jej zubky,vtedy dost odmietaju deticky hustu stravu???

dvojicky23
28. jan 2014

@luba28 veru po zubkoch este ani naznak,skusala som to s hrackou nodnes skusim tu lyzicku dakujem pekne

luba28
28. jan 2014

@dvojicky23 nasmu som tak skusala a dodnes ma on jednu a ja druhu,....dzabka sa v jedle a aj sa uz trafi do pusy,....tiez nechcel len tak,.... 🙂

dvojicky23
28. jan 2014

@tamara7 no my sme tiez tak zacalidavat zeleninkuv 4,5mesiaci ale bojujeme snou stale.treba skusit mozno malemu bude chutit.

lorela
28. jan 2014

@tamara7 Áno, podľa môjho názoru je ešte skoro a mohla by si nejaký ten týždeň s prvým príkrmom počkať. Pediatri odporúčajú u nedojčených detičiek od ukončeného 5. mesiaca, ako už niekto napísal. A to aj z toho dôvodu, že tráviaca sústava sa ešte len vyvíja, preto sa nie je kam ponáhľať, negatíva môžu byť väčšie ako pozitíva. Nemusia sa prejaviť hneď. Samozrejme, sú mamičky a detičky, ktoré v 4 mesiacoch cmúľajú horalku a v 1 rôcku rezeň a hranolky... Treba sa len správne rozhodnúť podľa vlastného vedomia a svedomia 😉.

tamara7
autor
28. jan 2014

@lorela jasne, pockam, pytala som sa preto, lebo okolie na mna pozera, ze este moc s tym nechcem zacat, uz som zacinala mat pocit, ze som mater co nechce dietatku dopriat, tento tyzden idem aj k pediatricke tak sa povyzvedam co a kedy mozem malemu davat, nech mu este nesposobim nejake dosledky.. Dakujem pekne za radu.

lorela
28. jan 2014

@tamara7 Ja viem, niekto, a hlavne staršia generácia, bude pozerať divne a ešte horšie komentovať... Vydrž a nedaj sa! 😉
Zdravie a zdravý vývoj dieťatka predsa stojí za to! Pediater ti síce nedá vyčerpávajúce info (česť výnimkám), a ani to nie je možné z časových dôvodov, ale skús si niečo naštudovať, príp. nejaké knižky o zdravom stravovaní detičiek. Nič nemusíš dodržiavať na 100%, ale poslúžia ti ako návod a rozšíria obzory, pomôžu zorientovať sa.

marienka0
22. feb 2014

Ahoj. v piatom mimesiaci doktor povedal, ze uz je maly pripraveny na prve prikrmy. maly zacal ovela viac papkat, zacal okusovat vsetko co mu prislo do ruky......doktor povedal, ze sa ma zacinat v siestom, ale moze sa aj skor, hadam ze od stvrteho, ale to by mal odporucat doktor.....ja som zacinala od kazdej chuti vzdy jednu dve lyzicky a po troch dnoch mi zjedol celu dedsku vyživu:D

Tu začni písať odpoveď...

Odošli