Prvé prikrmovanie nad parou

muriel21
14. okt 2015

mamicky chcem sa spytat na prve prikrmovanie ako mrkvicka zemiak brokolica atd atd pripravujete na pare alebo normalne varite v hrnci?ak na pare aky mate parny hrniec?rozmyslam nad tym tefal vitamin plus citala som o nom a vela mamiciek ho doporucuje len ci ho vlastne vyuzijem..varite nad parou aj normalne jedla pre dospelych alebo len pre babätko?dakujem

margarita
14. okt 2015

ako kedy, ale snazila som sa v parnom hrnci, podla mna na znacke vobec nezalezi, dolezity je najma jeho vykon, mala som nejaky sunt z Tesca, a ten vydrzal asi 3 roky, teraz mam uz asi 3 roky z Lidlu a v pohode, ale ten ma nizsi vykon, takze predtym som napr mala zemiaky do 15 min, teraz dam radsej aj 20.

v paraku varim kadeco, najma zeleninu lebo je to lepsie a aj prakticke, ale da sa tam robit aj maso, sladke jedla, knedla, spenat, barsco...

inspiruj sa napr. aj tu
http://www.svetvomne.sk/dimenzia/STEAM/Recepty-...

8291
14. okt 2015

Ja som malej varila v dojčenskej vode.pokial nevaris v parnom hrnci tak podľa mňa je to zbytočna investicia.teraz ma krpata 15 mesiacov a papá to co aj mi len to menej solím.sem tam sa stane ze jej uvarim zvlášť lebo keď si robíme niečo s hubami tak samozrejme ze jej to nedam.ale kôli par mesiacom by som určite parny hrniec nekupovala.

lusyke
14. okt 2015

@muriel21 ked varis zeleninu nad parou tak si udrzi viac vitaminov ako ked ju varis vo vode. Ja osobne som varila v pare malej fakt len prve prikrmy...kym som jej nezacala varit polievocky...co uz pri nich je jasne ze sa vitaminy dostanu do tej vody ale to je uz jedno kedze je to polievka. Neriesila som ziadne specialne hrnce. Mala som iba taky ten vejar ktory sa vklada do hrnca...to pouzivali aj nase mami. Teraz mam uz aj taky hrniec do ktoreho sa vklada naparovacia nasada...no varim v nom len knedliky a buchty.

charlie1980
14. okt 2015

Velmi dobra vec...za 10 min. mas hotovy prikrm, uduseny a vymixovany, velmi setrne Co sa tyka uchovania vitaminov.

muriel21
autor
14. okt 2015

no ved o to ide ze vyhodim zbytocne peniaze len koli zelenine pre maleho ale ked uz budem varit polievky a ine jedla je jasne ze ho asi viac nevyuzijem ako pise 8291
tak neviem ci sa to fakt oplati len koli tym par mesiacom a ci by som si aj po na to zvykla v nom varit jedla..hmm 😒 😒 😒 😒

lusyke
14. okt 2015

@muriel21 Ved si zaobstaraj taky ten vejar do hrnca. To je fakt zanedbatelna polozka a neskor vyuzijes na knedliky ako ja 🙂

prego81
14. okt 2015

@muriel21
ja som varila v pare velmi casto. Nemala som ziaden specialny hrniec. Robila som to v mojom hrnci, akurat som dokupila taku silikonovu vec (prepac vobec ma nenapada slovensky ekvivalent - silicone steamer) v ktorej som mala zeleninu nad parou. Su aj z bambusu a inych materialov. Urcite sa nieco take predava aj na Slovensku.

prego81
14. okt 2015

@lusyke
myslim ze ten vejar je to, co som opisala ja 🙂

lusyke
14. okt 2015

@prego81 asi hej. Ja mam taky kovovy ale asi existuju aj z inych materialov ako pises.

8291
14. okt 2015

@muriel21.pokial nevarievaš nad parou,radšej za tie peniažky kup niečo dieťatku.ja som samostatne zeleninu varila len mesiac a potom uz polievočky,

kondaska1
14. okt 2015

aj ja použivam ten vejar, dam tam zeleninku a naparujem až do makka 🙂 hrniec je podla mna zbytocnost...

nanku
14. okt 2015

Ja doporucujem Avent Philips 2 v 1 🙂 . malemu uz stravu nemixujem no stale v nom robim presnidavky

tjaden
15. okt 2015

Ahoj, tak nad parou varím ako kedy, nám málokedy ale malej takmer vždy, máme parný hrniec od Aventu a milujem ho 😀

livka283
15. okt 2015

ahoj, ja mam parny hrniec sest rokov a ked som ho kupovala, ani ma nenapadlo, ze mi raz posluzi aj pri prikrmoch , dodnes tam parim zeleninu k masku alebo sa tam da super uvarit ryza,a uplne najviac mi teraz sluzi na parene buchty a knedlik 🙂 mam Philips

sardinka335
15. okt 2015

@muriel21 na pare nepotrebuješ ziady parny hrniec, normalne si daš do hrnca vodu na to ,,parak,, ako ked prihrievaš parene buchty, knedle, daš zeleninu a mas...pokial doma vyslovene nevarite v pare tak je to len dalšia raroha do domu. 🙂
Ale dobrý nazov temy..ja hned že ,,prikrmovanie pod parou,,.... 🙂

sisu1ka
15. okt 2015

My máme Tefal Vitacousine a kupila som ho kvôli malej a vobec nelutujem, za 20 min mala obed bez námahy a potreby sledovať či už je alebo nie. Teraz má dva roky a aj tak ho používame, varim v nom pre celu rodinu, nie vždy ale často, hlavne zeleniu, zemiaky aj napacované mäsko. Zelenina má neskutočnú chuť a zamiaky sa rozplývajú v ustach, uplne iné ako varené. A možeš robiť aj polievku z paraku, dolu je zberná nádoba a to je vlastne šťava z parených potravín, máš vývar. Akurát ryžu neparím, tú máme radšej varenú.

bubelko
15. okt 2015

@muriel21 ak nezvyknes inak varit nad parou, tak je ti hrniec zbytocny. ja som robila normalne na paraku - ako pise @sardinka335 - ako ked sa zohrievaju buchty. 😉

muriel21
autor
21. okt 2015

@lusyke hej ten vejar mam aj ja je plastovy len sa mi nelubi nakolko ma nizke nohy a tym padom sa voda hned vyvari nez sa mi tam urobi jedna knedla..hrozne..musim kuknut iny ale je to asi lepsie nez investovat do niecoho co nevyuzijem 🙂

muriel21
autor
21. okt 2015

@sardinka335 hej mas pravdu som si to rozmyslela ..je to zbytocne a koli mesiacu ci dvom nebudem urcite kupovat..no bude parak a hotovo 🙂