Prvé príkrmy a umelé mlieko

aschkimka
4. júl 2021

Ahojte, ak tu taká diskusia je, tak mi prosím rovno povedzte, že je a poprosila by som vás odkaz na link,ale ja som takú nenašla. Ide o to že dcéra už bude mať za pár dní 5m a už sme skoro 3t na prikrmoch, skúšali sme na obed pár lyžičiek skoro všetkej zeleniny a dnes sme prvýkrát vyskúšali zeleninu+mäsko. Priznám sa, zo začiatku som to mixovala ale tým že mi zjedla len Max 4-5lyziciek, tak som ďalej kupovala Hami alebo HiPP prikrmy, takže si viete asi predstaviť veľkosť toho pohárika, dnes mi tu zeleninku s maskom skoro zjedla celú. lenže ja neviem odhadnúť, či je dcéra ešte hladná. skúšam jej vždy potom dať UM ale odmieta, ale po polhodine je nervózna, skúšam ju dávať spať, durdi sa a do hodiny mi vypije celé mlieko (teraz má dávku 166ml (150ml voda a plus susina)... neviem ako ďalej kombinovať mlieko a prikrm... neviem kedy môžem začať s desiatami alebo olovrantom...nikde nepíšu že koľko toho ma zjest či zakaždým ponúknuť mlieko. ďakujem veľmi pekne

zuzuliatko18
4. júl 2021

@aschkimka ja som zacina.troskou zeleniny, podla toho, kolko vladal. Prve razy to bolo fakt trosicka, par lyziciek, tak som.mu namiesala mlieko, postupne ako papal viac prikrmu som mlieko zmensovala(ubrala som 1-2 odmerky) a oddalovala, az postupne po prikrme pije vodu z flasky, ak je sam smadny. Cely tento proces trval.mesiace a bol naozaj len o pozorovani, ako drobec zareaguje.
A na tie trosky jedla, ktorymi drobec zacinal, sa mi osvedcil parny mixer, ja som mala Philips Avent 2 v 1 a take drobne pohariky, vzdy som cast dala a cast odlozila na druhy den.

elizabet173
4. júl 2021

@aschkimka nejdeš na to prirýchlo? Prvé príkrmy sú viac menej ochutnávanie, nie na najedenie. Výborne ti to napísala @zuzuliatko18

ukulela
4. júl 2021

Veľmi to silis. Za necelé 3 týždne si mala vyskúšať max 5 druhov zeleniny, nie ešte aj mäso.... môj sa ešte do roka po kazdom prikrme dotlačil mliekom. Do toho roka má byť mlieko hlavná zložka stravu.

aschkimka
autor
4. júl 2021

@ukulela ona mala každé tri dni tú istú zeleninu a za tri týždne som si po tých pár lyžičkách nevšimla žeby mala reakciu tak doktorka povedala že už môžme pridať mäsko, ale ona má len také tie malé fľaštičky od Hami čo sú a z nej zje polovičku ...ale ja vidím že mlieko mi už začína odmietať...ona má za pár dní 5m a má 72cm a
necelych 8kg, z manželovej strany (doktorka ich mala ako deti všetky), sú skoro všetci 2metrovi a doktorka povedala že už začne mať zachvilku štrajk s mliekom a už by mala ísť pomaly na prikrmy a videla som na nej že je hladná ale m prišlo na 4m bábätko veľa dávať jej 5x denne 200ml mlieka (180ml vody a 6odmeriek) (našťastie toľko mi vypije občas iba večer),tak sme zaradili na začiatok na obed len prikrm ako doktorka kázala ale ako sme toto začali robit,odvtedy mlieko do nej musím doslova tlačiť a bojujeme....našťastie cajiku,alebo vody sa nevie dopit...proste ja neviem čo s ňou robit...umelé mi už moc nechce, začala byť akási nervózna...už ani nemáme nejaky režim, kedysi krásne každé 3-4h jedla a teraz niekedy 4h nechce a niekedy aj po 2h už začína byť nervoznejsia....ja len neviem kde robím chybu...napr už vidím v mojom okolí že niektoré 4-5m deti na UM ako je moja, už majú aj desiate, alebo si ozuzlavaju chrumky,alebo pijú štavicky z jupika,alebo Sunaru (ja som jej ovocie ešte nedala)....proste som z toho zmagorena

livka283
6. júl 2021

@aschkimka každé dieťa je individuálne, tiež som začínala nedávno dávať príkrmy , bola som zmätená z tých rád dookola,sme na UM, avšak máme 10.5kg tak detská lekárka nám kázala dať čo najskôr mäso v 5.mes, kľudne aj olovrant, desiata u nás beží a to kaše väčšinou, tie v DM kupujem a máme 6.mes o chvíľu, mlieka pije menej, ale dožaduje sa vody a čaju. Pekne rastie, čiže aj faldíky idú preč, je sýty a spokojný.

aschkimka
autor
6. júl 2021

@livka283 áno,aj moja by len píla vodu a čaj a potom som rozmýšľala že či není moc preliata tou vodou a preto nechce mlieko....a kde ste zobrali recepty alebo nápady na desiate a olovrant? a po akej dobe,rozostupe dávate tieto jedlá? a aj tak ponúknete UM?

livka283
6. júl 2021

@aschkimka mám od Bukovskeho knihu, od detskej lekárky rady, že hlavne červené mäso, hovädzie, teľacie, ale aj králik, kuracie... , snažím sa teraz čo máme na záhrade čerstvé (mrkva, cuketa...)...môj syn krásne otvára pusu, nechce nezje, keď chce čaj prestane jesť a kým ho nedostane nepokračuje..desiata je zatiaľ kedy ako, raz mlieko raz kaša, alebo banán biely jogurt atď, po doobednom spánku obed prikrm, narobím do mrazničky rôzne druhy a mám pokoj aspoň na týždeň, potom žiadne mlieko, až o cca dve tri hodiny keď ide spať, no on zje vždy dosť, ale vravím každé dieťa je iné, má iný režim , niekedy mi večer zaspí po kaši len na vode, niekedy na mlieku