Prvé príkrmy - koľko by malo spapať bábätko?

smajluska
18. júl 2020

Mamicky, ked ste zacinali davat prve prikrmy tak po kolkych lyzickach papali Vase babatka? Kedy uz spapali cely prikrm? My sme zacali prvy tyzden iba so zeleninovymi prikrmami, ale spapa mi len 2 lyzicky a viac nechce. Nic mu nechuti. Iba mlieko. Na to neda dopustit 😁😁😁 Dakujem za komentare.

altem
18. júl 2020

ak sa dokŕmi mliekom (z prsníka alebo UM), tak asi je to OK 🙂

margaretka_
18. júl 2020

Nasim trvalo aj par mesiacov kym sa rozjedli 🙂

nika_m
18. júl 2020

Nas maly zjedol par lyziciek, ja som rovno varila male mnozstvo, niekedy zjedol aj 10 lyziciek, niekedy 2 a koniec 🙂 este ovocne prikrmy mu isli viac potom....realne sa nejak rozjedol az okolo 10-11m a az vtedy presiel na rezim, ze mlieko iba rano a vecer 🙂

smejko25
18. júl 2020

Ja prikrujem dcerku od 4,5 mesiaca a teraz ma skoro 9 a este mi nezje cely 😁😁 nieje to jedak proste 😁

zuzana_ilkova
18. júl 2020

Ahoj ja prikrmujem od 4mesiacov a 2tyzdnov a moj maly je papač, hned mi zjedol 60ml prikrmu pred spanim stiahol este 60ml mlieko...po tryzdni som pridala ovocie na desiatu a o dlsi tyzden kasu na olovrant... teraz to uz nemeriam, ma dni ked zje viac inokedy menej hlavne ked je teplo velmi nechce papat a chce viac mlieka... ja to robit tak ze cca pol hodinku po prikrme mi chodi spinkat a stale mu urobim 60-90ml mlieka, vytaha si kolko este chce aby bol napapany a zaspi... niektore deti chcu skor prikrm ine neskor zvykne si na nove chute a na to ze sa to papa inak ako mlieko a zacne ti jest pekne vsetko zaradom

ivangeline
18. júl 2020

Prvé dva týždne týždne max 10 lužic..postupne viac. Nie všetko chutí. A nie vždy je hladná. Teraz zas papa aj akosi menej a to už jedla pekne. Myslela som,že dám už aj večeru. XD

nickpick
18. júl 2020

@smajluska prikrmujem uz skoro 5. mesiac a je to vselijake, kedze stale kojim, stale sa mala nerozpapkala, najradsej ma ranajky a vecere, obed je trapenie, stale je to o len o skusani novych potravin, kostovani, nema este ani 1 zub, takze aj to nas spomaluje, niekedy zje 2 lyzicky, niekedy 20, okolo roku chcem prestat s dojcenim takze vtedy trochu pritlacim, teraz ju velmi nenutim aby sa jej jedlo nesprotivilo, netreba sa vzdavat ked nebude chciet aj tyzdne, nie vsetky deti su od zaciatku papkaci, ja sa snazim davat jej vzdy cerstve a mnou pripravovane, lokalnu zeleninu, ziadne exotiky, ci kupovane prikrmy...

ukulela
18. júl 2020

ozaj zalezi na dietati ... a treba skusat, napriklad urobit redsi prikrm, moze sa mu zdat husty. zriedit napr aj odstriekanym mliekom, mozno mu viac zachuti. a teda necakat, ze zje cely vyzivoy poharik, ja som davala ten maly polovicny (to som mala ako odmerku na domace priokrmy) - a maly ho zjedol na dve davky, polku predpoludnim , polku popoludni - tak mu to vyhovovalo. postupne sa davka zvysovala ... ale prve dni ozaj ôen par lyziciek.

heidy222
18. júl 2020

Dcera do roka jedla Len par lyziciek,a chcela dojcenie, mladsi od 5-6 mesiacov aj 150 ml prikrmu a hned chcel 3 krat denne jest, nie kojenie Uz takze je to individualne