Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

ervotoc
18. aug 2006

hehe barun najskor jej daj svokrovcov 😀 😀 mozno jej prestane chutiť 😀 😀

ervotoc
18. aug 2006

tak dnes my sme moc nejedli,broko so zemiakom,nic moc...

sunny6
18. aug 2006

tak babule ja mam asi stastie,ale maly mi zje vsetko co navarim aj nenavarim 🙂
ci je to brokolica,zem.kasa z fazulou,chilly z ryzou,prazenica,toast zo syrom,vsetko ovocie ,miluje melon,hrozno a jahody 😉

barunka
18. aug 2006

sunny, súhlasím, aj Simi zje všetko... 🙂 hlavne že konečne dostane niečo iné ako mlieko...
mixka, ďakujem...
ervotoc, to nie je zlý nápad... ale svokru radšej nie, to by už chcela len sladké... teraz jej zistili cukrovku 😲 😔

inak, som vyhnancom z vlastnej spálne, normálne tam nemôžem vkročiť, Simi zaspáva a keď ma zbadá, začne kričať a smiať sa... 😅

lodia
8. sep 2006

zdravicko
dakujem za dobre postrehy a rady, chcem sa vas spytat, ci papanie pre babatka aj mixujete, ci len pucite vidlickou..vsade nedoporucuju mixovat, a ani neviem dovod..mala nechce jest len popucene, lebo ju davi a natahuje, ked nie je rozmixovane..zabudla som sa pediatricky nasej spytat, vy neviete?

mracik
8. sep 2006

pokiaľ ešte babo nemá žiadne zúbky, tak má byť jedlo úplne hladké, keď už má zúbky oproti sebe, môžu byť vačšie kúsky

ervotoc
8. sep 2006

ja rozpucim cez sítko 😉 a ked je to huste moc ,tak trocha rozriedim s prevar,vodou,ci vyvarom z polievky,alebo mlieckom,podla druhu stravy 😉 ak kasu nerobim podla navodu,ale redsiu,potom ju zbašti raz dva,inak nechce 😉

lodia
8. sep 2006

a vas nazor na broskyne a marhule? davate? detska mi povedala, ze mam vynechat, lebo su prilis aromaticke..ale malej velmi chutia..tak davam bez jej povolenia 😝 😝

kattum
8. sep 2006

lodia ja davam broskyne i marhule i nektrarinky, tiez malemu chutia problemy nam nerobia.

ervotoc
8. sep 2006

dávam,na gastre nam povolili vsetko ovocie okrem citrusov 😉 ved a banan je potom čo u nej?ten je aromaticky sam o sebe 😉

lodia
8. sep 2006

hm, ja tiez davam aj nektarinky..a skutocne je za tymto ovocim velmi drav..chuti a vsetko vzdy zje..zatial to mierne dusim..a mixujem. banan jej nechuti, uplne ju natahovalo..asi skusim s niecim zmiesat.viete co jej vcera velmi chutilo? hrozno! no, hrozneeeeee 😀 som jej davala stavu z bobuliek bez tych jadierok a uplne sa z tej chuti rozplyvala... 😀 😀 😀
je to maskrtnica, zeleninu moc eee..no co uz..hadam sa nauci vsetko.... 😵

kattum
8. sep 2006

Na www.hami.sk ssom nasla jedalnicky, daju sa stiahnut: http://www.hami.sk/jidelnicky.php

a da sa tam i zaregistrovat a poslu vzorku zdarma

lodia
8. sep 2006

kattum,
prave som si to zbezne pozrela..dik za info..v nevhodnyh poravinach je spomenuta aj ta nasa broskyna..tak neviem, si z nas robia sradnu, ved to detom chuti..je to ovocie, rastie u nas...mate skusenost niekto s tymi alergiami?

ervotoc
8. sep 2006

ja nie,ani v okoli poznam len babu co ma alergiu snad na vsetko,hm a vraj preto ze jej matka jej davala rajciny uz ako 7mesacnej,jahodky jedla ako 9mesacna...hm pre mna ked ju vidim je to velke varovanie,,,,preto dávam na rady lekarov a neriadim sa tym ze táá dáva to a hentá ono,,,,nič drobcovy predsa neujde,tak načo to siliť 😕

lodia
8. sep 2006

ervotoc,

a ako chuti tvojmu drobcovi zeleninka? moja stale odmieta a robi az cirkus, ked krmim...a ze dieta nemoze byt hystericke! a este ako!

kattum
9. sep 2006

lodia, my sme so zeleninkou a polievockami bojovali vase mesiaca, teraz to uz zvladame. Dieta pootrebuje cas, kym si zvykne (a matka trpezlivost) Je to normalne. Drzim palce!

lodia
13. sep 2006

Mile damy,

chcem sa Vas spytat, ci nepridavate do zeleninovych jedal pre deticky, obcas aj jablkovu stavu, alebo jablkovy pretlak..zistila som, ze niektore kupovane prikrmy obsahuju tuto zlozku..a preto im asi lepsie chutia ako nase varene..ci nie? davate to do vasich prikrmov? ja este nie..ale skusim, lebo mala stale odmieta tu zeleniku..uplne ju natahuje..ovocie je pre nu "eňoňuno" 😀 😀

ervotoc
13. sep 2006

lodi nam bašti vsetko.len málo,kaša mu najviac chuti,kamoska davala jablkovu stavu,pyré a mala jej bašti vsetko

lodia
13. sep 2006

ervotoc,
jej, tak to skusim...zakamuflovat..mala ma rada basti jablone 😀 😀 😀
dakujem za potvrdenie mojho hladania, snazim sa prist na to, ako ju dobehnut 😅 este raz dik!

ervotoc
14. sep 2006

no ja sa snažim aby viacej papal

kattum
14. sep 2006

Lodia, ani nas nechcel zeleninku, ovocie super basti, ale zeleninku doteraz horsie, no spapa. Ked som mu ale dala kupovanu flasticku papal krasne (ono je to nejake sladsie a chutnejsie). Tak som mu zacala miesat moju polievku s kupovanou a postupne som z tej kupovanej pridavala menej a menej, az jedol len moju polievku. Ja myslim, ze jablkovou stavou nic neskazis. Tiez som raz zase dala do zemiakovej kase trosku ryzovej kase kupovanej a to mu chutilo.

barunka
14. sep 2006

u nás je to v podstate jedno. Simi zje takmer všetko, hlavne že to nie je mlieko... 😝 to moc nemusí...

sylvie
25. sep 2006

baby, prosim mozte mi poradit.. zacala som prikrmovat.. zacali sme zemiakom, ten mu velmi chuti.. dalej mam pridat mrkvu.. ale neviem ci to mam zmixovat dokopy s tym zemiakom alebo kazde osobitne? a ak osobitne tak ako mu to mam davat papat, raz zemiak a raz mrkvu alebo najprv ma spapat mrkvu a potom zemiak, alebo opacne? vobec neviem 😒

sylvie
25. sep 2006

a este nieco by ma zaujimalo... ja mu davam cisto len zemiak, nic mu do toho nedavam, ani mlieko.. ked mu tak chuti, mozem mu to tak davat, alebo tam musim pridat mlieko ?

zuzu13
25. sep 2006

sylvie, možeš to dať spolu mrkva a zemiak, a kľudne pridaj brokolicu, tú majú ďeťurence radi 😝

kattum
25. sep 2006

sylvie, ked mu chuti zemiak bez mlieka, nemusis ho tam dat.
Najprv davaj tri dni len mrkvu, potom mrkvu zmiesaj so zemiakom, davaj tri dni a zase pridaj dasliu zeleninu. A potom uz pomaly aj kusok masa, ale to ti asi povedal lekar.

sylvie
26. sep 2006

zuzu, kattum, dakujem vam.. ten zemiak mal 5 dni.. dnes mu idem pridat tu mrkvu.. len doktorka povedala, ze pri kazdej novej zelenine musim postupovat tak, ze 1.den 1 lyzicka, 2.den 3 lyzicky a 3.den 6 l a 4. den 12 l.. tak ked mu dnes dam 1 lyzicku mrkvy, tak mu budem asi musiet dat aj ten zemiak, lebo to by mu nestacilo.. maso vraj za dva tyzdne mozem dat..

kattum
26. sep 2006

sylvie, nic sa nestane, ked mu das viac tej mrkvy, ak mu chuti kludne daj i 5 lyziciek

bubatko
26. sep 2006

baby, vsetko jedlo vzdy varite len v dojcenskej vode alebo aj v obycajnej vodovodovej???