Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

daskak
9. jan 2009

saska ano, na doporucenie doktorky a odvtedy klop klop klop nemame problem s kakanim 🙂

saska.t
9. jan 2009

jaaaaj Dasi tak to mi sa pos ... 😀 aj 3xdenne, staci nastruhane jablcko a plienka tecie 😀

saska.t
9. jan 2009

daska este mi povedz ako ich malemu pripravujes, vobec netusim co sa s nimi robi ja ich väcsinou davam nasim psicam ako prilohu a to väcsinou len zalejem vyvarom, ale pre deticky vobec netusim ....

daskak
9. jan 2009

saska 🙂 🙂
no dam varit vodicku ked vrie pridam do nej vlocky/ale kup si jemne tie su najlepsie/ necham to tak cca 5 min. - pozor kypy to 🙂 no a potom k tomu pridam ovocie... banan, jablcko, ked budu cerstve tak broskynu atd.. a rozmixujem na kasu..... 🙂 🙂 a sup do pusy

dididi30
9. jan 2009

saska my mame 12teho 7 mesiackov, no o mesiac je vas mladsi 🙂

dasi, co ja viem ja som mu dala a nedusi sa, on tak krasne zuje, keby si ho videla 😵 ako zuvku, uz sa stalo ze moja zlata dceruska nechala na puzzlach papier a drobec sa ho ujal a potom volaco zul a zul a ja ze co ? 😕 a on papier pezuval o dusu 😅 hned isiel von...
on strasne rad zuje, raz som jedla taku ovsennu tycinku a on len pytal a pyta, tak som mu kusok sup do pusy a 15 minut ani nepipol, tak od vtedy viem,ze mu musim dat nieco do pusy a mam klud 😀 😉 teda nieco jedle 🙂
a preco v nedelu pit? my pijeme v pondelok
😀 😀 😉

dididi30
9. jan 2009

sasi daska ma dobry recept , este lepsi bude s mlieckom ak kojis tak tvoje ak nie tak umele 😉

no a to som chcela ak chcete aby vam deticky kakali pravidelne, tak davajte kazdy den polievocku aspon par lyziciek mam to odskusane a funguje to aj na dospelych 😉

a co mate nove?

dididi30
9. jan 2009

jaj a zabudla som bola som na nakup a tak som doplnila spajzu o zdrave prirastky, vydela som svelijake oleje, teda du je ich neurekom, od vydumu sveta.....kupila som sezamovy, tak pre seba ale kto vie ci aj drobec by mohol, neviete niektora?

potom mali hippky za super cenu tak som mu kupila hned 10 😀 no a aj od hipp piskotky, nech si chrumka , ked to ma tak rad 🙂

inak ja neviem ci som divna, ale ja stale musim malemu aspon raz za tyzdne vyvarat riad, ktory pouziva 😒 robite aj vy tak? co to som len ja taka pipi 😀

dididi30
9. jan 2009

sakra a zas ma je plna strana, no som sa vykecala, hadam je to ok 😀 😉

dididi30
9. jan 2009

jaj a zabudla som dnes sme mali na obedik mrkvicku a zemiacik ako za starych cias 😀 😀 😀 a na veceru mal ryzu uvarenu vo vode a uvarenym jabkom, mnam to bolo dobre....a zalial to mojim mlieckom 🙂

saska kde si, hadam sa netopis vo vani 😀 😉

saska.t
9. jan 2009

dididi- nie netopim, ved si tu cely den nebola ... 😀 ja idem zajtra na nakupy aj na hippky tak uvidime. Inak zajtra idem varit kuracinku lusky a zemiak tak som zvedava co na to Elli povie ....

Uz davas malemu piskoty a vie to cucat uz? Jaj ja stale zabudam ze je o mesiac starsi ako my ....
dididi- ak ti to nevadi ako sa vlastne volas???
Sterilizujem riad skoro kazdy den ale mam sterilizator takze je to jednoduche nemusim vyvarat, ale uz sa na to pomaly tiez vykaslem .... 😀
Si ulahcujem zivot mam plnu vybavu od Aventu takze to ide skoro samo ...

beruska2x
9. jan 2009

ahojky, tak my meli dnes poprve kureci masiko s dumlikem a fajn 😉 , jeste tam ma na zitra..

manzelovi jsem udelala sisky s makem a jdu zehlit asi 3 pracky, chci byt chlapem 😀 😀 😀

jinak teda zkusim tu pohanku po vikendu, s jablickem nebo s bananem i pak s kukurici tak dam vedet jak to chutna 😉

saska.t
9. jan 2009

beruska ja uz nezehlim, manzel kosele nenosi a ostatne dam do pracky viac avivaze pekne prestiem na susiak a je po zehleni, ked zehlim 2x do roka tak to je vela 😀
Akosi nemozem najst ako sa nemecky povie pohanka a ci tu vobec nieco take existuje takze to asi skusat nebudem, mozno ked pojdem domov tak ju kuknem ...

beruska2x
9. jan 2009

tak to ti zavidim, ja bych to nedokazala 😅 nezehlit a malymu zehlim i ponozky 😉

dej si pohanku na seznamu do slovniku, najde ti to.... ja jsem to nikdy nejedla tak uvidime, treba i se zacnu zdrave stravovat kdyz to malymu pojede 😉

dididi30
9. jan 2009

saska jaka som ja pipina, ja som si stale myslela,ze ma chlapceka 😅 a hlavne,ze ti tam svieti cerena 😀

hej veru nebola, nebolo casu
🙄 ani zajtra nebudem, tatko bude v paci ach jaj ☹ ale neva sak tu nakuknem 🙂

no hej pekne cucka, chrume, sme v poho s tym 😉
sasi ja som galina 🙂
bozenko a ja stelirizator nepouzivam, mne to pripada jednoduchsie nahadzat do hrnca a je to a zas plyn je lacnejsi, no co narobis, stara skola 😀 😀
ja mam horievacku avent, stelirizatolr tommee tippee, a od tychto dvoch znaciek vselico...pouzivam z toho via pohariky, lyzicky a sosacik a jednu flasu na vodicku 😀 ostatne je pekne zabalene, no neva bracho budu mat babo tak im podarujem 🙂
inak ja nezohrievam v tom ohrievaci, no zas setrim, radsej vo vodnej lazni 😀 😉

dididi30
9. jan 2009

beruska, mnam hod jednu sisku 😀 😀 😝

inak ja nezehlim tiez, ked bol maly drobatko, tak hej, teraz skoro nic, leob mam susicku a z nej vyberiem suche a ked hned teplucke ulozim tak nemusim zehlit 😀 a vlastne to je aj zdezinfikovane ako zehlickou, sak pri tej teplote..

berus ty si ako moja babka ta tiez aj ponozky 😀 😉

dididi30
9. jan 2009

saska tu pohanku urcite maju aj tam kde si ty, lebo tu maju vsetko, len kukukam ako sova do sackov, ci je to ono alebo sa aspon podoba a tak zistim,ze je to to co som hladala 😀 😉

inak ja som po dlhom case nasla v anglicku listkove cesto, predstavte si kazdy den som chodila okolo neho a nevsimla som si ,ze to moze byt listkove....no co narobite, clovek sa ucit 😀 😀

beruska2x
9. jan 2009

no klidne mame jich plnou misu, ted je mel s makem a zitra opecu sekanou se kapustou a budou k tomu zase sisky 😉 varim 2 v 1 😀 😀 😀 😀 😀

kdyz zehlim u televize tak mi to ani moc neva, driv nosil manza kazdy den kosili... to bylo teprve neco za tyden to zehlit
😝 😝 😝 😝

saska.t
9. jan 2009

dididi - ja okrievam v ohrievaci len v noci aby som nemusela dole do kuchyne, cez den normalne a uz som sa pristihla ze dost casto ohrievam v mikrovlnke aj ked mam z toho vycitky ale co uz niekedy nie je cas a v mikrovlnke to je za 30 sek.

hej hej tiez susicka funguje ale to na SK a CZ pouzivaju malo, tiez to u nas doma tak bolo ...

Babule a kolko mate vlastne rokov ked to nie je tajne, aby som vedela ci sme si aspon trosku vekupodobne 😀 ja mam tento rok 31 a co vy?
Pohanku mi ani slovnik nevyhodil ale kuknem v SR za mesiac...
gali ja a chlapcek? pcha to chcel moj muz ale ja som mu hned povedala ze bude baba 😀 na druhe baby sa ja nechystam ale manzel ano tak uvidime ci sa mu raz sen splni, ale dost o tom pochybujem 🙂

saska.t
9. jan 2009

kocky a co budete varit v nedelu? uz fakt nemam napady, muz chce zemiakove placky s cinou ale mne sa moc nechce uz by som si fakt dala nieco ine ale nic ma nenapada, tak dajte tipy nech nevarim dokolecka to iste .... 😝

beruska2x
9. jan 2009

a tu pohanku chces do NJ nebo AJ???

me je 26 😠 uz od leta...

ja ohrivam vse v mikrovlnce, - myslim malymu i nam, od piti, jidlo, sklenicky, vse....

s tim varenim je to hrozny, co porad, my ted meli segedin, udelam taky zapecene brambory a sunkafleky bych si dala.... 😉

saska.t
9. jan 2009

beruska NJ
hej segedin som robila minuly tyzden a ako sa robia sunkofleky co to je?
Berus a ak ti nevadi ako sa volas? ja len ze sa tu stretavame kazdy den tak aby som aspon vedela ako sa volate, myslim, ze z mojho nicku to je jasne aj ked v skutocnosti som Alexandra a tu v DE som Alex .... 😀

Galina zaujimave meno - som sa snim este nestretla ...

saska.t
9. jan 2009

jeeej ked tak kukam mame deticky pekne po mesiaci 5-6-7 mes. 😀

beruska2x
9. jan 2009

naslo mi to Heidin a Buchweizen 😅 😅 tak si to preber,
sunkafleky jsou zapeceny testoviny, takovy tlusty nudle s cimkoliv - nejradsi s hraskem a uzenym mesem....

Jsem Martina 🙂 jojo deticky se nam povedli postupne 🙂 holky moc me to mrzi ale musim se na chvili pustit manzu 😠 snad tu pak jeste budete tak zatim papa ☹ 🙂

saska.t
9. jan 2009

babulky idem do hajan, krasnu noc a zase zajtra ... 😀

dididi30
10. jan 2009

ahojte 🙂

mam trocha casu,deti vyspane tak mozem sem kuk 😀

saska, moja segra je alexandra 🙂
no my sme chceli prvu babu aj bola potom druheho syna aj bol syn 😉
ja mam uz 31 tento rok 32 ale az v decembri 😀 😉

berus, sunkafleky robievame aj my, je to mnaaaaaaam 🙂

baby tesi ma, tak teda saska a matka
🙂 😉

co budete dnes deturencom vari? ja asi hippku 😀 😀 😀 no nebude casu....ale zitra si da polievocku, mnamky 😝

tak pekny dnik 🙂 😉

saska.t
10. jan 2009

dididi - uz 31? 😀 sa netvar ako stara zena ked si mladica 😀 , dnes varim tie slavne lusky s kuracinkou a zemiakmi takze navecer dam vediet ci som do toho musela nastruhat jablcko 😒

bambulky ideme do mesta tak sa stavim az navecer, zatial sa majte... 😀

beruska2x
10. jan 2009

holky nam z tech prikrmu vuuubec nejde kadit ☹ Dr. mi rikala ze se to zlepsi ale nic, chudacek, da mu to takovou praci, musim mu tlaci t kolinka na brisko.... mate nejaky zaruceny recept??

saska.t
10. jan 2009

berus - uvarene susene slivky vo vode a stava z nich a pokaka sa ako amina, niekedy to trva 2-3 dni ale potom to naozaj ide .... 😀

dididi30
10. jan 2009

no caute
my sme mali na ranajky 2 piskotky hipp, kusok chlebika a teraz zmastil jogurtikovu hippku , dole bol mangovy jogrutik a hore bananovy 🙂 nezjedol vsetko tak viac ako polku so 160ml hippky 😉

na obed neviem co, asi hovadzinku

berus, som pisala , lenze asi vsetko necitas 😠 😉 vela polievociek aspon raz denne musi mat teple tekute, cize kazdy den mu daj aspon par lyziciek polievocky 😉

saska avoj 🙂

beruska2x
10. jan 2009

didi... ja mu ale do flasky polivky nedelam, vis...on nic na piti nechce, jen cistou vodu, koupila jsem mi i tu Hipp svestkovou, presnidavku sni v pohode ale dzusik nevypije, ani naredeny ani samotny....

ja ho krmim lzickou - vse ma na pyre ☹