Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

dididi30
13. jan 2009

dasi aj vy ste mali sialenu noc?? aj my, mali furt na cice ja hotova a teraz dospava 😖

papame dobre, ja nechapem celu noc cicka mliecko a cez den laduje a laduje a nepribera az tak moc, ale to bude tym jeho vrtenim, lozenim, sinter jeden 🙂

inak ahojte

beruska2x
13. jan 2009

tak holky cauky...mame 7830g a 69cm a jsme naockovany 2. hexou a prevenarem, tak snad to bude v poho, ani jsem ho ted chudaka netrapila kasi, jen svestkovou hippku a mlicko a spinka...

saska.t
13. jan 2009

Ahojte kocky!

My sme mali tiez celkom spatnu noc mala sa stale vrtela a knukala 😅

Beruska druha davka byva zväcsa najhorsia, cakaj teploty a srajdu, ale bodaj by vas to obislo ... 🙂

dnes sme papali hippku hovädzie a dyna a tiez nam smakovalo, a v praci bolo tiez fajn, vsetci boli z malej hotovy 😀

beruska2x
13. jan 2009

no prave malej v noci spal od cca 18:00 do 5:00 😀 😀 😀
to jsi me teda potesila ☹ dala jsem mu hned davku Panadolu, tak snad to zkousne broucek,
jdu dela zapecene brambory mam hlad jak tygr 😀

beruska2x
13. jan 2009

to jste sikovny holky, a co zuby nezacinaj??

ty trapny matky co se vsude hclubej co 😝 😀 😀 😀 😀 vsadim se zes ji nastrojila do toho nejjj 😉
taky to tak delam 😀 😀 😀 😀

dididi30
13. jan 2009

berus my nemam toko kil co vy 😀 teda myslim
inak nam ani zuby nejdu, zato lozime stvornozkujeme , stojime a vystrajame 🙂 a kecame k tomu 🙂

saska.t
13. jan 2009

Jaaaj zubky nas trapia uz nejaku dobu, ale stale su skovane a mala dostava homeopatika ...

Veru tie trapne mamky 😀 , ale ja som tu v nemecku jazdec (kone) takze sme boli pozriet v mastali, takze sme moc modit nemohli, ale mali sme fesnu kombinezku 😀 😀 , ale ked pridem na SR tam budem modit 😀 (robila som v reklamnej agenture) tu v nemecku som uplne od fachu, ale kone boli moje hobby, tak som si to tu vyskusala ako zamestnanie 😀

beruska2x
13. jan 2009

to se mas, ja jsem delala v hotelu na recepci...babinec no, tak ty ho vzdycky prolustrujou 😀 😉 uz se tesim na jaro na sportaku bude a vyfesakovanej a budem je chodit stvat 😝 😝 😝 😝 😝

didi vy jste ale sikovny...nas je sidlo tak to budeme mit brzicko taky...

3558
13. jan 2009

dididi presne to mam na mysli. tu mam plastove a doma sklenene.
len ako najdem to pseno v tescu alebo asda? 😠

3558
13. jan 2009

a babule davate do prikrmov vnatku, alebo mame este cas 😎

beruska2x
13. jan 2009

zuza a co to je??? ☹

daskak
13. jan 2009

zuzi, podla mna este mate cas... vnat je dost aromaticka a moze dost zmenit chut.... 😝 my vnat tiez este nepouzivame...

saska.t
13. jan 2009

beruska - petrzelova nat 😀

beruska2x
13. jan 2009

😀 😀 😀 😀 😝 tak to by me nenapadlo, zas jsem o neco chytrejsi 😉 vlastne se s vama ucim cizi jazyk 😲

šima uz se probudil a teplotu zatim nema tak to snad tak vydrzi....

ja dneska budu malymu varit vepr. panenku a s ni nevim - bud kukurici, faz. lusky nebo ruzickovou kapustu...

😉 to je dilema 😀

3558
13. jan 2009

beruska na bravcove masko mate este cas. dobre je kralik, morka, kura a trosku hovadzinky. ale bravcove este nie.
no je to na tebe. 🙂

beruska2x
13. jan 2009

podle DR uz ano 😅

saska.t
13. jan 2009

Beruska panenka mu neublizi ak tam nedas vela 😀 , my sma mali dnes 1x hovädzinku
nechcem ta strasit ale teplota po ockovani stupa az po 6-8 hod. tak sa netes predcasne, ale drzim palceky aby ste to dobre zvladli ...

zuzi - necitaj tolko knizky 😀 , nie vsetko co je napisane ja aj spravne a dobre 😀

beruska2x
13. jan 2009

no ja jsem mu hned preventivne dala Panadol tak snad nevystoupi 😉

papa zatim dnes musim pusti manzu ☹

dididi30
13. jan 2009

saska ja kone milujem ale nikdy by som na nich nesadla, ale kto vie 🙂 😉
tak teda mody mas dost cooo 🙂

berus, tu som videla vyzivky ze od 4-6 bravcove masko, ale to bolo asi nejake speci hodovane, ale kto vie 😉 ja som neskusala, ale kedze mame uz 7 mesiackov aj to skusime 🙂 ale daj vediet ako dopadla ta panenka a hlavne s cim si kombinovala, aby si nas inspirovala 🙂 😉

3558
13. jan 2009

didi ako to je s tymi zemiakmi? si pisala ze ked ich uchovavame v chladnicke tak chytaju plesen. preto by sa nemali ani mrazit?

dididi30
13. jan 2009

zuzka, no vies co, pockam na tu babu,ona nam o tom pisala, ci bude mat nejaky link k tomu a potom to tu hodim, teda ak to bude mat 😉 ale zas by som sa tym nestrasila, ja veru dam aj z druheho dna, teda snazime sa do 24 hodin to spapat a to sa moze..mrazene nedavam nic, jedine nejaku zeleninku
a zamrazit neviem, mozno mozu, ale ide aj o tu konzistenciu....neviem ja to uz nerobim, ved v zemiakoch je vselico staci ked su len trolilinka naklicene...

inak pseno som kupila v speci predajni, kde maju vselico, vselijake oriesky, susene ovocia.....urcite take obchodaky u vas maju🙂

saska.t
13. jan 2009

zuzi - zemiaky sa nemrazia, pretoze viazu vela vody a ked to rozmrazis zmeni to konzistenciu (je to hrudkove) samozrejme kvalitu to nezmeni ale je to dost nechutne ... 😀

dididi- na slovensku som vlastnila kone a aj pretekala ale iba ako hobby, pracovala som inak ako manager v reklamke a vystudovana som ucitelka v MS, takze uplne odveci. Ked som prisla do DE mam tu kamosa, ktory je trener a hned ma zobral, tak som pri tom zostala a okrem ineho moj muz je byvaly dzokej 😀 😀 😀

dididi30
13. jan 2009

sasi jaj tak vy ste teda riadny koniari 😀 😉 no ale ved to je pekne, mne sa to paci, dufam,ze aspon jedno diete bude mat rado kone a tiez nejaky sport, najma tenis tam sa dobre zaraba 😀 😉 😀 😀 :javascript:addEmoticon('😀','vBody')-D

saska.t
13. jan 2009

ty uz si ako moj muz, ten uz ma tiez plany ze mala bude tenistka, lekarka atd, aby dobre zarabala a mohla nas na stare kolena zivit fuj 😀 😀 😀

beruska2x
13. jan 2009

ahoj holky, pekna debata 😉 dneska jsem malemu platila ockovani Prevenarem - prijde to na cca 5500,- a manza rika - doufam ze nas pak taky neposle do domova duchodcu 😀 😀 😀 😀 bydlime totiz v jeho blizkosti cca 300m 😀 😀 😀

3558
13. jan 2009

no ved taku knihu som kupila o tych prikrmoch ze az 😝

saska.t
13. jan 2009

berus - tu v DE je to zadarmo a povinne chvalabohu .... 😀

saska.t
13. jan 2009

inak neviem co mam malej zajtra varit, uz mala snad vsetko a striedam do s hippkami aby som vedela co jej bude chutit kedze lyzovacka sa blizi, ale zajtra asi uvarim zltok ale neviem co k nemu ... 😒

kisska
13. jan 2009

jaaaaj sasi, ja som kedysi za mladi tiez jazdovala, v Nitre, ale len amatersky a teraz ked to pocitam, tak som asi 10 rokov poriadne na koni nesedela. Naposledy, ked som bola za kamoskou vo Svajciarsku, tak ma vzala na romanticku prechadzku. Teraz neviem ci by som vobel vyliezla 😉

berus - panenka by mala byt v pohode, len bravcovina sa vseobecne neodporuca, lebo ma najviac skrytych tukov. Aj ja mam jednu v mrazaku v rezerve, keby bolo treba 😉
Som rada, ze u nas prevenar zlacnel na cca 85,-Sk za ockovanie. Chystam sa s malym, ked bude mat rok.

didi - minule som citala niekde clanok o skodlivosti zemiakov. Ako to nejaka indianka nazvala "pomstou za vincestrovky", ze indiani sice belochom dali krumple, ale len tie najhorsie druhy a nepovedali im, ako ich spravne varit... dost som sa pobavila 😀 jaaaj bol to dalsi link, ked ste sem davali kvaku 😉

saska.t
13. jan 2009

kisska na slovensku som bola tiez len amater 😀 aj ked zavodiaci a neboj urcite by si vyliezla ale ta svalovica !!! 😀 😀 ja som teraz uz rok nesedela a tiez sa obavam navratu a tej ohromnej svalovice 😀

Baby rychlo radte co mam malej zajtra uvarit k tomu zltku inak nebudem dobre spat 😀