Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
18. jan 2009

no to jsem si pokecala 😝 tak zitra papa

erika107
18. jan 2009

ahojcek beruska ako pozeram tak mas podobne stareho drobceka 🙂

beruska2x
18. jan 2009

ahojky mate pekny jmeno 😉

erika107
18. jan 2009

dakujem 🙂 nechceli sme nic slovenske 🙂
a ako som v rychlosti citala ty uz toho hodne davas Simonkovi

beruska2x
18. jan 2009

to jo moc jsme toho nenakojili ☹ tak to mel driv vsechno... papa dobre, co vy zacinate??? 😉

saska.t
18. jan 2009

dididi - cesi kel nepoznaju vsetko maju ako kapustu, teda u nas ruz. kel u nich ruz. kpusta 😀 jj vychovam ju ako pre tvojho drobceka 😀

daska - dala som mrkvicku zemiak a ruzickovy kel a kuracinku - docela nam to slapalo ale najprv som ho ochutnala ci nie je horkasty 😀

inak mrazenu kukuricu som tu este nevidela, musim sa dobre popozerat.

inak dnes som studovala prisady v hippkach a dosla som na to ze vzdy ked ma prerazit nejaka chut je tam 50% napr. kukurice a ostatnych 50% je ten zbytok - mäsko a ostatna zeleninka, tak som to zacala aj ja robit a fakt to funguje a malej viac smakuje, ja som doteraz davala s kazdeho rovnaky kusok a bol to poriadny maglajz tak teraz to uz viem .... 😝

saska.t
18. jan 2009

beruska a preco ste toho moc nenakojili? dokedy si kojila?

erika107
18. jan 2009

no tak moj maly je predcasniacik narodil sa o 4tt skor... takze mame to troska opozdene to papanickko...zacali sme nutrilonkovimi kasickami a dnes som skusala mu dat mrkvu a vypluval mi ju :(... a tiez som vobec nekojila :(

beruska2x
18. jan 2009

asi 4 tydny jenom a pak asi 2 dalsi s Nutrilonem - hlavne v noci, malej mel zloutenku tak byl spavej a nerozkojili jsme se, potom se mu jeste vratila doma znovu a pak kdyz se z toho dostal tak jsem kojila denne asi 10 hodin v kuse jakej mel hlad 😅 no a pri Nutrilonu to pak byla vetsi drina, dostala jsem zanet, bolesti, takze prasky a bylo po kojeni.....

kapusta je hlavkova a ruzickova 😀

dididi30
18. jan 2009

beruska aha uz viem aku kapustu si myslela 😀

saska, tak som rada. 😀

erika107
18. jan 2009

mne sa prezmenu vobec nevytvorilo mliecko :( bola som z toho hrozne smutna...co som mala to boli kapicky maly ma mal ako dzusik

dididi30
18. jan 2009

berus, ja som myslela,ze si dala tu hlavkovu, tak preto 😀
ani ja som nekojila dceru, len 3 tyzdne, syna teraz budem 3 roky 😀 zatrujem 😅

erika107
18. jan 2009

beruska a kedy sa ti narodil Simonko? moj je 5.8 🙂 lebo pozeram ze mame rovnaky vek zadany krpcekov 🙂

beruska2x
18. jan 2009

eri...ani nemluv, obrecela jsem to jako blazen, manza nevedel co se mnou, ze jsem spatna mamina, ze mu ublizuju, navic jsem kojila se silikonovym klobouckem, malej se nalokal vzduchu a 3 tydny v kuse prorval kvuli kolice, fakt sestinedeli jak vino 😅

jeste ze uz jime normalne 😉

beruska2x
18. jan 2009

on je 8.8.2008 ve 12:22 hod 😀 😉

erika107
18. jan 2009

moj chrobacik o 15.OO ... nas v zivote sprevadza cislo 5... svadba bola 15.3. manzel ma v datume 25 ja tiez mam 25 a este aj maly sa narodil 5.8 o 15.00 ... je nam osudna 🙂 ... a maly sa narodil nacas? alebo si to mala na toho 8.8 vybavene xixiixixi

beruska2x
18. jan 2009

no my mame takovy cely srpen - ja mam 4.8. narozky a taky 4.8. vyroci svatby a manza narozky 23.8. 😉 termin jsem mela 9.8. 😀

to mate taky pekny, dobre se to pamatuje 😀 😀 😀 😀 jak velky jste ted???

erika107
18. jan 2009

berus prave kukam ze si z Jablonca nad Nisou moj ujo pochadza z toho okolia on je z Tanvaldu

beruska2x
18. jan 2009

a co uz jite??? me totiz DR rikala ze mam dat prvne zeleninu, pak masicko, pak ovocea az potom kase... jsou sladky a pak deti nemusi chtit zeleninu bez chuti 😉

beruska2x
18. jan 2009

to bydli docela daleko ted 😀 tak ho pozdravuj 😉

saska.t
18. jan 2009

no kocky ja som kojila skoro do 4 mes. ale mala zacala odmietat MM a zacala chudnut tak sme museli dokr. a mala sa uz potom na prso vykaslala - plakala som skoro tyzden a manzel bol so mna uplne hotovy (este povedal ze bude cucat za malu 😀 😀 zlatik)
ja mam bohuzial vychcane dite vsetko co je kupovane chuti, vsetko natural je ble 😠 ale uz som s tym zmierena 😅 (co mi ine zostava ze?)

saska.t
18. jan 2009

jaaaj kocky ja som rodila 14 hod fuj 😠 o 8,30 mi praskla plodovka 10.7 a 11.7 o 00:14 sa narodila 😅

beruska2x
18. jan 2009

od te doby co se tak strasne propaguje kojeni neznam skoro jedinou maminu co by s tim nemela probleny..... 😅

dididi30
18. jan 2009

berus kuk som tvoj albumik, tak pre aky kocik si sa vlastne rozhodla?? 😀

saska jaj sak to , maly teraz cucka cicik a tatko nemoze 😀 😉 tak ale baby ja mam posledne dite a si to vychutnavam, vy budete este mat tak si to vychutnate tiez 😉 saska a ty si pekne kojila 🙂

baby dobru nocku 🙂

erika107
18. jan 2009

no mne v predcasniackej poradni povedala doky ze mam dat kase ryzovu alebo tu obilninami a potom zeleninku a ovocicko ...no my papame tie kase a dnes som skusala dat prvykrat mrkvu ale vyplul mi ju :(... PRI NARODENI mal 2340 g a 48 cm a terazz ma 8150 g a 65 cm
a vy?

beruska2x
18. jan 2009

saaska... ja na sale hodinku a bolesti zacaly asi v 9:30 no hroznej fofr, doktorka ze me byla paf 😀

dididi30
18. jan 2009

erika , pekne si malickeho vychovala 🙂 tak je fakt chlapisko na to aky drobcek sa narodil, hlavne ze je zdravucky 😵 a s prikmami pomalicky.....ono kase su problemove v tom,ze su nasladle....ak ti nechce mrkvu skus pridat jabko, alebo nieco ine..neboj aj my sme tak papali a v anglicku sa nekaslu s nejakou cistou mrkvou, rovno kombinovanie,....kombinuje sa preto, aby sa zistilo ci je na nejaku zeleninu ci ovocie babo alergicke ...]
neboj skludom mu daj do mrvy jabko, maly mi tiez nechce cistu mrkvu od zaciatku🙂

tak pa baby 😀

erika107
18. jan 2009

saska: tak to nemas na mna ja som o 6.00 dosla 4.8 a porodila som maleho az o 15.00 5.8 🙂 ... co mi odtiekla voda uz v pondelok :( tak som stepovala na cakacke a odrodila som tam kvantum zien 🙂

beruska2x
18. jan 2009

no je fakt ze vy to asi mete jinak.... ted mame 7830g a 69cm 😉 (porodni 3150g a 50cm)

kocarek mame ten cerno bily s kruhama 😉

na poprve to neni zadne jidlo nic moc, musi tomu prijit na chut, zkus to urco zitra znovu, bude to dobry neboj 😉 😵

dididi30
18. jan 2009

jaj a toto som chcela ja som rodila dceru 15 hodin bez bolesti , takmer 😉
syn do 2 hodin 😉