Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

dididi30
18. jan 2009

jaj a este toto ja som prisla otvorena na 3 palce a do 2 hodin som bola na 10 , bez nastrihu a sitia to je cooo 😅

erika107
18. jan 2009

dididi ty si neaka super zienka 🙂 ... mna museli aj nastrihavat aj sit 🙂 ale nebolelo to a moj manzel sa este nato kukal a ja som dokymu povedala nech mi ju krasne vysije 🙂

dididi30
18. jan 2009

erikak aj moj muz bol pri porode, strihal aj snuru a na vsetko cumel, no to ma zazitok na cely zivot 😀
ale niesom super, co ja viem, no proste mozem rodit kazdy rok 😀 😅

erika107
18. jan 2009

didi 🙂 tak mali by ste popracovat uz na dalsom 🙂 xixiixix...

saska.t
18. jan 2009

kocky ja ked este raz rodit (to som ale neni presvsdcena ze este jedno dieta) tak jedine epidural, ten mi zachranil zivot 😀
erika tak na teba naozaj nemam chvalabohu 😀 ale tiez som ich par odrodila, zenske jedny kriciacie 😎
idem aj ja do hajan, tak zajtra pa ...

beruska2x
18. jan 2009

holky hodila jsem nove foto at nas taky vidite tetky z konika 😉

erika107
18. jan 2009

saska: tak to isto nie 🙂 ja som rodila bez epidu a nebolo to az take hrozne 🙂 troska som si porevala a bol matthiasko vonku 🙂 ...

beruska: maly je prekrasny... ja som chcela minule tiez hodit fotky ale vsetko mam hrozne velke a nechcu sa mi zmensovat na tu povolenu velkost... jedine mozem hodit link kde najdete nase fotky 🙂 www.picasaweb.google.com/ericka107 ... a maly ti prekrasne drzi hlavicku to ten moj je hrozny lenivec :(

beruska2x
18. jan 2009

eri... vy jste kraaasny, a ten super dort ke krtinam 😲 😲 😲 😲
šimovi se s hlavickou taky nechtelo 😉 ale ted super, uz se i obratil 3x a ted asi 14 dni nic.... 😵 az se mu uraci, no....

erika107
18. jan 2009

no tak vy ste sikovnucky 🙂 ... no my chodimee aj na cvicenia ...cvicime vojtu tak sa pomaly zdokonalujemee 🙂 hadam vaas coskoro dobehneme 🙂

beruska2x
18. jan 2009

mate krasne fotky, musim ho vic fotit a dat se neco 😉
je to velkej pohodar, ze... je to na mem videt 😉

erika107
18. jan 2009

no ja ho pri kazdej prilezitosti fotim ...lebo kym nastartujem kameru tak maly sa mi prestane chsychtit 🙂 .... no on je hrozne letivy a dosla som nato ze ked pred neho dam notebuk tak aj hlavicku krasne vie zdvyhat je to betar 🙂

beruska2x
18. jan 2009

kluci jsou linejsi cely zivot, tak co chces 😀 😀 😀 😀

erika107
18. jan 2009

no nic mi ine neostava len cvicit a cvicit 🙂 ... oky moja som rada ze sme pokecali a hadam sa tu este niekedy stretneme... idem hajat lebo o dve hodky sa maly budi na polnocne mliecko 🙂 pa a bru nocku prajem

saska.t
18. jan 2009

erika dalo sa to vydrzat, ale ja som sa ani po 12 h neotvarala a zacala som dostavat vyvolavacky kde uz nemas kontrakcie ale staly tlak a ked nie si otvorena a mala sa stale tlacila von, ver mi bol to horor. Po epi som prezila krasny bezbolestny a rychli porod, ktory som si naozaj uzila a so stastim .... 😀

berus maly je naozaj rozkosny ... 😀

beruska2x
18. jan 2009

maji a Ellou asi stejne vlasu 😉 to by byl parecek 😀 😀 😀 😀 😀

no certi mu koukaji z oci, to si jeste uzijeme 😉 😉 😉 😉

beruska2x
18. jan 2009

eri...dobrou noc a zase se ukaz 😵

beruska2x
18. jan 2009

holky pa zitra 😉

dididi30
19. jan 2009

ahojte
erika, kuka,ze malicky je straasne zlatunky, on sa ti narodil skor, ci ako?? ty si teda fajne pribrala a drobec take krpatko, ale sak uz je chlap 🙂

baby co dnes varit drobcom?? ja asi nejaku cestovinku a este bude mat polievocku od vcera 🙂

erika107
19. jan 2009

didi: hej maly sa mi narodil o mesiac skor :( ... ale je to celkom v pohode len sme troska pozadu co sa tyka pohybu :( ... ale neva cvicime vojtu a dnes mi malynky dal veeeeeeeeeeeeeeeeelky darcek ked som ho dala na brusko tak uz sa nejedoval a krasne drzal hore hlavicku 🙂 ... no ja som pribrala 20 kg a este stale mam 10 na sebe :( ... neviem sa ich zbavit vobec... ja som dnes zase skusala dat malemu mrkvicku ale ani za slak mi ju nechce papat :( som z toho hrozne smutna :( ... ako takemu krpcekovi pripravis polievocku? len ciste vo vode vyvaris kurasie masko a zeleninku? dakujem za radu

daskak
19. jan 2009

ahojte kocky?
gali: aj my mame polievockuod vcera... a mam pocit ze mu chutila este viac dnes.... Gali uz ste skusali jogurt??? ja uz nad tym intenzivne premyslam, ze ked vo stvrtok dojeme antibiotika, tak asi vyskusame.. 🙂
erika vitaj,maly je naozaj zlatyy 🙂

saska, beruska kde ste???
je tu nejak prazdno... 😉 😉

beruska2x
19. jan 2009

ahojky ted jsem prisla ale jdu hledat jak se pise strukturovany zivotopis 😝

eri a davas malemu polivku do lahve nebo jako pyre lzickou??

my ted jen nenarocne kombinace, jsme osypany jak prase 😅

daskak
19. jan 2009

beruska hmmm ☹ ☹ ☹ ... tak papkajte naozaj opatrne..

saska.t
19. jan 2009

caute kocky

bola som nakupovat pomaly na lyzovacku pre malu aj pre nas co este potrebujeme, tak som sem nestihla 😀 a nechala som za hippky 70 euro, skoro som odpadla 😠 ale co uz ...
mala dnes dojedala zo vcera zeleninku s mäskom a zjedla cely via poharik, skoro som odpadla tolko toho este nespapala, ale viete cim to bolo? muzovi zazvonil mobil a ona ho drapla a kym nedojedlatak obkukovala, ze aj zabudla ze sa ma hnevat 😅 mrska jedna

erika - ak maly nechce uvarenu skus kupit hippku mrkvicku skoru a uvidis ze to pojde, poznam vela deticiek, ktorym viac chutia tie z obchodu a este k tomu su aj bio 😀

daska, gali,beruska, 😀 kuk 😀 aj vy ste mi chybali

joana206
19. jan 2009

chcem sa vratit este k tym jogurtom....musia byt len biele, alebo moze byt aj ochuteny? Byvam na dedine, tak mam nakupy dost obmedzene a tu som teda nasla len ten Zvolensky ale len ochuteny, myslim vanilka, čokolada a ešte nejake to ovocie. a su dobre aj Rajo jogurty? tie klasik...?

ekia
19. jan 2009

joana, mal by byť biely neochutený najlepšie Hollandia alebo Activia biela

daskak
19. jan 2009

sasi 🙂 .. presne tak... deti su poriadne potvorky... aj moj maly zjedol polievku asi len preto lbo jeho strsi brat tu vrzgal s hasicskym autickom... 🙂 🙂 🙂
ozaj Gali dnes zarezava v praci? ci sa mi to len mari?

joana: no ja som sa tretla s tym ze na zaciatku by sa mal jest biely smotanovy

joana206
19. jan 2009

Ale Activie su predsa nizkotucne....a keby som mu do bieleho pridala ovocie ja, moze byt?

beruska2x
19. jan 2009

joa.. myslim ze jakykoli bily jog. ktery neni light a dala bych do nej ovoce - banan, mraz. boruvky, nastrouhane jablko, cokoliv....

holky musim jit zehlit ☹

ale budu nakoukavat 😉

vim ze jsem se ptala ale odkdy a jake testoviny???? musim vymyslet neco nedrazdiveho a ty jsou dobre, ne?? a co ty zelene fazolky... taky mi prijdou neskodne...

dididi30
19. jan 2009

ahojte babiky 🙂

daska nebola som v praci iba rano sa zapisat, v pondelok nastupujem, len na dve hodky tak je to ok 🙂
joana, jasne do jogurtiku ovocicko a ked ho tam das ty to je naj 😉

ja by sm tiez activiu nedavala, dieta potrebuje plnotucne 😉

berus ja som kupila cestoviny bez lepku, speci pre deticky , spagetky a dokonca aj ryzu pre deti v malickych balickoch a k tomu syrovu a maskovu omacku, no ty anglicania su lenivi a aj ja 😀 😉
fazolky sa mozu a aj strukovina sa uz moze, ale osupana 😉 cize budes ako sipkova ruzenka nie triedit ale supkat strukoviny 😀 😀 😀

beruska2x
19. jan 2009

strukoviny jsou jako hrasek????

to jsem zvedava kde ty testovky sezenu 😠