Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
19. jan 2009

berus - strukoviny (lusteniny) - ale "cerstve" - mrazeny hrasok, zelene lusky. Dobra je aj sosovica, tu som zatial jedinu videla lupanu (cervenu), tu mozes aj susenu.
Cestoviny (testoviny) - najdes uz dnes rozne, zaklad su nevajecne, ale uz zozenies aj bezlepkove - ryzove, kukuricne, spaldove - najdes ich bezne v Kauflande, Tescu...

kisska
19. jan 2009

babule ja som rodila na jednej "beznej" kontrole - prva v nemocnici. Monitor ukazal slabe odozvy, ja vysoky tlak a uz som isla. Kedze bolo asi 5 hodin vecer a nezohnali sme anesteziologicku na spinal, tak ma komplet uspali a o 9,30 moj manzel prvy pocul plac nasho chrusta. A rano mi ujo doki povedal, ze mamicka - toto je vase dieta, tak som si ho vzala domov 😀 😀 😀 Maly mal 49cm, 3400g a dnes ma 8800g a cca 74cm 😉

beruska2x
19. jan 2009

hrasek mrazeny mam i ty lusky ale bojim se po tom fiasku s ruz. kapustou ☹

testoviny zkusim, kouknu po Kauflandu tady je taaak blby Tesco 😠

saska.t
19. jan 2009

kisska - a v ktorej casti tesca zozeniem tie cestoviny. kedze uz nezijem v SR tak akosi netusim kde to zohnat, medzi cestovinami alebo zdrava vyziva? Vies idem za 2 tyz. domov tak si nakupim, lebo tu na mna pozeraju ako na vola ze co chcem ani bezvajecne cestoviny tu ledva zozenies 😠

dididi- a co ides pracovat a kde budes mat maleho?

berus- kasli na zehlenie 😀 daj viacej avivaze, muzovi zatrhni kosele a pracu mas zasa o nieco ulahcenu ... 😉

kisska
19. jan 2009

berus neboj - strukoviny su uplne ina zelenina ako kapustoviny. HLavne ked zvladate kukuricu, toto by tiez problemy nemalo robit 😉
Ja inak tiez v poslednej dobe ovela radsej nakupujem v Kauflande nez v Tescu. Tam chodim len na plienky 😒

beruska2x
19. jan 2009

uz to mam hotovy... nejvic veci ma melej, jo kdyz nosil manza kazdej den kosili do prace to bylo horsi 😀

testovky udelam se spenatem a je to.... na zitra mame kureci s dumlem a pak konecne kralika
😉 dedecek nas obdaroval 😀

beruska2x
19. jan 2009

ja ted koupila Pampers vel. 4 82ks za 349,- meli akci v Globusu 😉

taky Albert jestli znate je fajn, maji tam hodne veci a dobre se nakupuje....

jojo kukurice byla dobra, no tak az se odpupinkujeme tak zkusime hrasek 😵

saska.t
19. jan 2009

sa mi zdaju plienky v CR a SR drahe ja som kupila 160 ks Pampers za 22 euro a veci pre deticky tu su tiez omnoho lacnejsie, nechapem ako by sme to vsetkom s manzelom zvladali doma a mozno sa mi to len zda ...

kisska a v kauflande dostanem tiez tie druhy cestovin??? 🙂

inak my sme teraz prednedavnom presli na velkost plienok 3 😀

dididi30
19. jan 2009

beruska ano strukoviny ako sosovica, hrasok, fazulka.....kde ste boli teta zuzulka.... 😀 to sa tak spieva 😅

saska, muz ma len nocne, ja budem upratovat , je to pri nas blizko a staci 😉

daskak
19. jan 2009

ahojtee:
gali: uz sa tesiis... nejako ti je do spevuuuu... tetka zuzulka 😀 😀
sasi: ja kupujem bezvajecne cestovinky v bille
berus:nechces sa zastavit... aj ja mam nachystane pradloo, a chodim okolo neho uz 2 dni 😝 😝 😝
kisska: mas pravdu aj ja radsej chodim do kaufu

saska.t
19. jan 2009

gali - tiez rozmyslam ze si najdem na vecer brigadku upratovaciu, nech z baraku trosku vypadnem a peniazky sa vzdy hodia 😀

kisska
19. jan 2009

sasi - myslim, ze v Kauflande maju este lepsi vyber cetovin nez inde... Ja sa momentalne zabavam tym, ze robim domace... dostala som pod stromcek strojcek na cestoviny, tak sa blaznim aj kazdy tyzden. Minule som robila plnene a bolo ich tolko, ze som ich nakoniec davala aj do mrazaku 😒 Este sa musim naucit robit bezvajecne...

beruska2x
19. jan 2009

saska... to se ti nezda to tak je ☹

nechci moje 3 pracky mi staci 😉 , takovejch by bylo 😝

holky jdu k TV a manzovi, zitra papa
😀

daskak
19. jan 2009

kocky dobruuuu
nasledujem berusku 😀

kisska
19. jan 2009

dasi ides k jej manzelovi a k telke? 😉 😀
dobru 😉

saska.t
19. jan 2009

kisska - ked ti cestovinky ostanu kludne posli 😀

kocky dobruuuuu....... 😀

daskak
20. jan 2009

ahojte kocky, a kde ze ste????
viete co som sa chcela opytat? Drobcom jedlo este mixujete alebo len pucite lyzickou??
kisska 😉 .... tie cestovinky su urcite lepsie ako kupenske ze ?

3558
20. jan 2009

daska pre patrika uz pucit nemusis 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

beruska2x
20. jan 2009

to zalezi na kazdym diteti co je schopne snist - nekterem kousky nedelaji problemy a kdo je zvykly na jemne mix. sklenicky tak to trva pak dyl... zkusit a zkusit 🙂

ja na zitra nevarim, budeme mit inst. kasi bananovou , jdeme na navstevu a to je rychly 😉

3558
20. jan 2009

to ja som rozmyslala nad brigadou ze by som doma zehlila. u nas za to davaju pekne peniaze a vlastne majitel nevidi ako dlho zehlis. takze oni ku vam prinesu pradlo a o 24 hodin si pre to pridu a maju vyzehlene. a su to suprove prachy a nenarobis sa. aj tak ked maleho uspavam musim byt vedla v izbe ked mu vypadne dudlik aby som mu ho podala, a mam tam miestnost kde zehlim, tak mozem pozehlit aj druhemu hned.nie?
ale to je len tak ako hobby. neviem ci by ma to bavilo stale 😒

a moj maly sa mi dogrcal ako nikdy v zivote. spapal celu malu flasu mliecka a pol hodinu pred tym som mu dala asi tak jeden centimetrovy kruzok banana. samozrejme rozpuceneho. no a ked sa po spinkani zobudil tak hned ako otvoril oci mu UPLNE VSETKO vytieklo z pusy. aj s tym bananom. hned som dostala strach a volala kamoske a ta mi povedala ze ho prejedam.on neplakal ani nic, este sa usmieval ale ja som musela oprat celu sedacku a tepovala som dve hodiny.myslite ze sa moze babo tak prejest? teraz mu uz davam az ked place. nie podla casu, ze po troch hodinach....

kisska
20. jan 2009

zuzi jasne, ze sa moze. Adam sa mi takto prejedal, ked bol mensi. Mliecko bolo nieco, comu nikdy nedokazal odolat, aj ked mi potom vsetko vratil. 😒 Neboj, ked sa pritom usmieva, naozaj mi len nieco zostalo stat a mliecko sa nedostalo dalej. Adam je schopny napchat sa znovu hned potom ako si urobi miesto... Uz sa mu to ale davno nestalo (klop, klop, klop), asi je to aj tym, ze tuha strava uz nie je pre neho az taka neodolatelna

dasi cestoviny nedaju sa porovnat 😉 uvarene za tri minuty a aj cesto je pruzne a mnam 😉
Davidkovi treba dat vyskusatco povie na popucene, najlepsie je asi nieco ako banan, aj ked mu bude velky kusok, nie je problem ho prehltnut, smyka sa. Ja skor mavam problem, ze ked rozvarim zemiaky, tak ma zase kasu namiesto kuskov... Na Adamovi sa niekedy velmi zabavame ako sa tvari, ze zuje, hlavne vzadu, kde este nema zuby 😉

saska.t
20. jan 2009

ahojte 😀

no ja este nahrubo mixujem a ovocie ako jablko hruska struham a do toho rozmackam banan, takze kuskov je dost ale krpana to aj tak prehltne vobec nezuje - nema cim 😀

kisska - ked spominas mliecko mala dnes 1x nechala stvrtku mliecka skoro som odpadla, tiez by sa za mliecko zabila (hlavne za to umele) 😠

kisska
20. jan 2009

ja uz Adama trapim bananom tak, ze mu davam odhryzovat. Musim sice este regulovat hlbku "zahryzu", lebo moja pahltna kuna si dokaze vrazit banan az po mandle, ale uz mu to ide celkom dobre. Ostatne ovocie struham najemno, lebo ked som mu to skusala pomiesat s hrubym struhadlom, tak sa tvaril, ze s tym sa mi on babrat nebude 😒 , ale ine spapa aj nahrubsie. Dokonca hrasok mi vybera cely a zuvka ho samostatne 😀

beruska2x
20. jan 2009

ahojte holky, tak nas malej uz spi 😝 celej den poradne nezabral a ted vytuhnul, umeju nadobi a mam volno 😉
takze koukejte prijit pokecat 😀

saska.t
20. jan 2009

No moja mala dnes 1x vytuhla cez obed na 3 hod. az som nevedela co mam robit, stale som cakala, ze sa zobudi
po 30 min. ako vzdy ...

gali - uz zasa to tu flakas ....

beruska2x
20. jan 2009

musim na to nadobi, za chvili jsem tu ☹ 😉

dididi30
20. jan 2009

caute baby 😀
sasulka, cmuky puky 😀 😉

berus, kasli na riad, kup si umyvacku riadu 😀 lebo ja ju tiez nemam 😅

beruska2x
20. jan 2009

nevejde se mi do panelaku do kuchyne ☹ mame byt 96m2 a nevejde se nam mycka 😀 😀 😀 😀

kisska, jak jsi dopadla s nakupy, co jsi vybrala????

me nastval neporadnej manzel tak nevarim... a malej je furt jak struhadlo osypanej
😝 😢

dididi30
20. jan 2009

kisska, nas prvy ovocny prikm bol banan, nas maly ho ma najdradsej ked ho hryzka, ale on by ho iba hryzkal, papat spapa ale nieje to je naj ovocick 🙂

inak ja uz davam vselijake jogurtiky vo vyzivkach, malemu chutia a dnes sme mali doma varenu ryzu so stavovu z kuriatka na kukuricke a hrasku, chutiloooo 🙂 dala som don olivovy a sezamovy olejik a stipku vegety bez glutamanu, no asi ma zabijete, ale ja chcem pomaly aj dochutovat, nech si drobec da, ved co bude len dietovat 😀 podotykam vsetko bez glutamanu a vselijakych prasacin,kupupujem v speci predajni 😉

beruska2x
20. jan 2009

to jsi dobra ja se toho bojim az bude mit zacit tak to bude des 😲 😵