Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
20. jan 2009

ja se neflakam, delam prckovi fotoalbum 😉

holky ja mam hlad ze bych chroustala hrebiky a manza si dal vlnky 😠 😠 😠 😠 😠

saska.t
20. jan 2009

beruska- ja mam taky problem kazdy vecer, zozrala by som aj krista a preto nie a nie schudnut, ja sa vecer proste nazrat musim bohuzial, dokonca po roku a pol ma zase chyta chut na cigaretku-asi sa zblaznim .... ☹

kisska - no musim to doma popozerat nech vsetko nakupim aby som mala malej co obmienat .... 😀

dididi sa urcite neurazila len hra na nas formu 😀 😀

erika ja v tom nevidim problem ale ci v tom mala nebude mat problem to netusim 😀 ak je po mamine tak problem mat bude, ja nemozem mat pri sebe mladsieho chlapa 😎

beruska2x
20. jan 2009

holky jsem hin, zitra jdeme na navstevu tak jdu do hajan papa
a pekne vymyslete co vatit

dobrou noc vsem

3558
20. jan 2009

saska a kto vyhra, cigaretka alebo ty? ja som taku chut mala len raz a zdolala som to.tak dufam ze uz druhy krat taky pokusitel nepride 😖 😖 😖

saska.t
20. jan 2009

zuzi - bohuzial som na vianoce urobila chybu a zapalila si,myslim ze to bude cigaretka, samozrejme obcas si zapalim iba 1 a vecer ked vsetci spia lebo sa hambimako pes ze som to nenechala navzdy tak. Samozrejme cez den absolutne nic, bridi sa mi ked matky fajcia pri malych detickach ja to urcite nebudem, ale ked pride vecer a vsetci spia .... ☹

saska.t
20. jan 2009

najhorsie je, ze ja nepotrbujem fajcit pre potrebu nikotinu ale preto, ze mi to chuti. Je mi samej zo seba zle ble 😝
maminky hlavne to o mne necitajte ja viem ze je to hrozne zleeeeeeeee 😅

beruska2x
20. jan 2009

saska... ja nekourim, jen jsem to kdysi asi 5x zkusila, jako asi kazdy na disce 😉 ale manzel ano, uz prestaval asi 3x jen co jsme spolu, naposled kvuli malemu kdyz se narodil, proste nekouri v byte a u kocarku - proste u maleho... neresim to, vim ze je to tezky, drzim palacky ale nemas se za co stydet....

nad malou nekouris,....

hele muj exmanzel prestal kourit a ted ma 130kg... takze to at si manza radsi zapali 😀 😀 😀 😀 (kouri teda tak 5 denne)

kisska
20. jan 2009

teda sasiiiiiii, a ja tu sprdavam baby za vselijake kraviny a ty sa teraz priznas k takemuto? 😠 No priznanie je polahcujuca okolnost, ale aj tak je to fuj, fuj, fuj 😝

berus, dobru noc

zuzi a co to budeme zajtra varit?

venora
20. jan 2009

saska.t tak to sme na tom podobne. Ja som prestala az ked som zistila ze som tehotna, nastastie to slo lahko, lebo ma napinalo od smradu a nestihala som dobehnut na wcko 😠 . No ako presli nevolnosti tak prisla chut na cigu. Doteraz neodisla 😢 ... mam ju stale. Tiez som skusila na silvestra ale len som potiahla a boleli pluca...nastastie. No stale mam chut . A na sladke alebo vlastne hocico vecer. Takze radsej idem spat aby som nenavstivila chladnicku. Mam co shadzovat po porode.

saska.t
20. jan 2009

ja sa za to strasne hambim ☹ ale obmedzujem to na 2 vecer, pri malej by som si nikdy nezapalila,by som odpadla od hamby

saska.t
20. jan 2009

venora- ako keby si napisala moj pribeh tak to bolo aj u mna 😢

venora
20. jan 2009

saska - a nas tatino fajci, takze mi robi chute dost casto. Sice len na balkone ale aj tak.Najhorsia je taka dobra ranna kava a bez cigy. No co nejako to skusim vydrzat a tebe tiez drzim palce. Alebo zeby si znova otehotnela? 😀

saska.t
20. jan 2009

venora - mna to cez den ani nenapadne ale ked uz je vecer klud tak by som tahala odusu. Muz nefajci,ale zato mi nadava ze je to nechutne .... 😀 plne mu rozumiem takze si zapalim az ked su vsetci v hajanoch, snad ma tie 2 vecer nezabiju .... 😝

kisska
20. jan 2009

venora - tatinovi fuj, fuj, fuj. Tyyyy brdo by som musela draheho zabit, keby mi stale robil taketo chute... Aj teraz ho zabijam, prave za mnou prisiel, ci nemam na nieco chut a ja tu ledva odolavam, aby som nesla vyzierat... No asi ho nazeniem do postele, aj tak rano vstava.... zahnala som ho bananom 😉

saska.t
20. jan 2009

kisska - ja dufam ze na leto pojdu vsetky kila dole a aj chute bielit vecer chladnicku 😀 aspon doteraz to tak vzdy bolo, ved predsa kazdy chyta na zimu tuk aby mu bolo teplo, to je priroda 😀 😀

saska.t
20. jan 2009

kocky idem sa snazit zaspat, mam s tym strasne problemy dokonca ani prirodne uspavadla nefunguju a rano som zlomena ako pes ... dufam ze sa to casom zlepsi 😉
Dobruuuu ... a zajtra v plnej zbroji aj s dididi 😀

kisska
20. jan 2009

mne o tom rozpravaj... mam tuku aj pre mroza 😀 😀 😀 plavat som dnes chcela ist a plavaren zatvorena 😒 , cez den kam sa rozhybem cvicit, tak uz je maly hore (aj ked spava 2 hodiny)... no jednoducho vzdy je nieco dolezitejsie... okrem toho ma to samu nebavi 🙄
v lete sa lahsie bieli chladnicka, ked je tam kooopec cerstvej mnam, mnam zeleninky 😉

kisska
20. jan 2009

dobru noc, idem aj ja

aj ked mi chyba, ze didi nenapisala - nezer cica 😔

venora
20. jan 2009

kisska presne . Dalsie chute mi robil na sladke, a on toho sporadal 😀 . Ale teraz mam trochu pokoj, lebo chodi do skoly do Blavy a doma je len na vikendy. Aspon mozem zaplnit chladnicku viac zdravou stravou, zeleninkou a tak. Lebo pre neho kde nie je maso to nie je jedlo. S vynimkou kolacov 😉 .
Idem uz tiez do hajan a prajem dobru noc.

3558
20. jan 2009

tak ja som prestala pred otehotnenim, lebo som uz chcela zostat tehotna. a ked som zostala v tom, tak aj drahy prestal a odvtedy nefajcime. som rada, ale mne aj tak cigy nikdy nechutili, ja som fajcila len preto, lebo som nemala co robit s rukami. nikotin mi vzdy smrdel a aj smrdi. ja som celkom zasadova, takze uz sa neobavam ze sa k tomu vratim. 🙂

kisska ja varim raz za tyzden a dam do mrazaka a vytahujem kazdy vecer do chladnicky.vyklopim do toho kocku maska, trosicku oleja alebo masielka a hotovo. ale viac mi to chuti ked dam do toho aj mliecka trosku. je to lahodnejsie.tak neviem ci to mliecko tam mam pridavat alebo nie.

inak zeleninu mozem od rana do vecera, ale ako nahle zbadam ovocie zdviha mi zaludok. neviem preco. ale zase zeleniny mam kopy kazdy den. 🙂 no a este nezjem jogurt. 😝 som asi divna, ale ma z neho natahuje.
potom uz okrem zabijacky a mastneho masa zjem aj klince. a este sladke jedla nejem ako buchty,ryz.nakyp....

saska.t
21. jan 2009

venora-niekedy mam pocit,ze opisujes moju rodinu a ty si ja ... 😀

inak dobre rano bambulky ...

ja sporiadam naozaj vsetko, nic sa predo mnou neubrani a chladnicku treba zamykat hlavne v noci 😉

dididi - kde si? uz prestan trucovat, cakam ta tu!!! 😎

daskak
21. jan 2009

Ahoj kocky 🙂 ..
aku ste mali noc? my hruuuza..kazdu 1,5 hod hore... takze mam kruhy pod ocami ako keby ma bili...

co dne idete varit na obedik??
ja vobec netusim...

saska.t
21. jan 2009

my mame dnes kalerabik zemiak mrkvu morcacie mäsko-mix tak snad nam to dnes pojde 😀
my sme mali fajn noc akurat ma stve ze kazdu noc o 1,30 sa mala budi ako svajciarske hodinky a rozprava si a chce mlieko, aj ked ja si myslim ze je to viac-menej len zvyk a hladna vobec nie je 😠

kisska
21. jan 2009

Dobre ranko, ci vlastne uz den 😉 My sme mali celkom fajn noc, len jedno budenie o pol stvrtej, ale odkedy sa maly najedol, tak je upistany, ze by som ho vyhodila von oknom... neznasam, ked tak hulaka... uz nech vie hovorit a povie co chce 😠

daskak
21. jan 2009

kissska presne tak, aj my sme takyto upistany ze hruuuza.... nemozem sa mu ani na sekundu dnes skovat...musi ma stale vidiet...
inak ideme sa pochvalit, dnes nas mlady muz sa sam postavil prvy krat v postielke.... ja som ho ulozila spat a za 2 in uz vykrikoval, tak som ho isla kuk.. a skoro som odpadla... 😀
som zvedava ako sa dnes popasuje zo zeleninou..

daskak
21. jan 2009

sasi: no chce ta citit....my sme taky presny o 3,00 rano 😠 😠

kisska
21. jan 2009

daska - gratulujeeeem, to si pamatam aj ja.... skvele prekvapko. No pomalicky zacinate trenovat chodenie, najvacsia zabava zacina 😀 😀 My sme az potom zacali aj stvornozkovat, takze uz sa malemu neschovam ani keby som chcela...

beruska2x
21. jan 2009

ahojky holky, my dnes meli tu Hami kasi no uplne vonela po bananech, az bych si dala taky, tak sned misku a spi 😉

dneska uvarim tu pananku konecne s bramborem a prihodim par lusek fazolky 😀

odpo k svace mu dam svestkovou hippku a je to...

Jak se jinak dari?? zase jsem mu dneska koupila tilka na leto a knizky.. ja nesmim do mesta 😅

kisska
21. jan 2009

berus - ake knizky? My sme pod stromcek dostali knizku - Zvuky na farme - s realnymi zvukmi a maly je do nej tak zblazneny, ze sme mu ju museli odlozit, lebo vyzera, ze ma 5 rokov a nie par tyzdnov... dostava zabrat 😕

beruska2x
21. jan 2009

tady je obchod levna kniha 😉 a tam maji knizky pro deti - drevene, plastove... nektere maji cast pohadky jako puzzle a i normalni a kupuju je od 19,- do 99,- 😀 muzu ti to nafotit jestli chces... takze kdy jdu kolem a mam cas tak kouknu a co je pekne tak koupim 😉 maji tam i CD a DVD s pisnickama, pohadkama, rikadla a tak