Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
25. jan 2009

misaela - vynechaj na tyzden vsetky prikrmy a potom zasa od zaciatku, to sa stava obdobie vzdoru to je normalne 😀 ....

beruska2x
25. jan 2009

bude tada nekdo??? 😀 nikde nemuzu sehnat ty testoviny bezvaj. a bezlepkove...

jinak nam moooc chutnaj broskve..
co je tady noveho za vikend?

vanilka32
25. jan 2009

fiha saska, tak to asi bude platit aj pre nas...dva dni bojkot papania..iba MM a nic ine ako pise aj misaela.

beruska2x
25. jan 2009

doufam ze se nam to vyhne, neni to pravidlo ne?? 😅

vanilka32
25. jan 2009

ale uz vecer si dala kasu hippku takze kriza zazehnana snad 😝

kisska
25. jan 2009

ahojte, dnes sme boli po dlllhom case na poldenne prechadzke pri rieke. Bolo nadherne pocasie a skoro teplucko, hafina sa konecne vylietala, bolo super, normalne som sa nabila slnieckom.
Dnes som varila detsku kuraciu svieckovu s cestovinami, bola som sice viac nadsena nez maly, ale spapal komplet porciu - nakoniec 😉

beruska2x
25. jan 2009

ahojky 😉

erika107
25. jan 2009

ahojcek dakujeme za gratulacie 🙂

no a u nas je to tiez tak posledne dni maly mi vobec nechce ani kase ani mrkvu ani brokolicu som zufala z toho :( ... zajtra asi skusim znova mrkvicku.... babulky ako casto za den davate tuhu stravu?

beruska2x
25. jan 2009

eri.. muze to byt i tema zoubkama...ja davam k obedu + ovocnou pres ke svacine, nekdy jeste mlicko jindy ne dle situace 😉

erika107
25. jan 2009

aha len ja teraz neviem ci mozem dat aj prckovi dvakrat denne ked je predcasniacik

beruska2x
25. jan 2009

zkus to... kdyz mu to bude chutnat, myslim ze nic spatneho na tom neni, svou denni davku mleka si myslim vypije stejne - ji v noci prece ne?

erika107
25. jan 2009

no v noci papa okolo polnoci mliecko a este potom okolo tretej stvrtej si da dalsie mliecko a potom pokracuje rezim kazde 3 hodinky

beruska2x
25. jan 2009

to je v poho... 😉

saska.t
25. jan 2009

ahojte babulky 😉

kisska-aj my sme dnes boli po dlhej dobe prsania vonku, bolo 9 st a krasne psice vybehane, elluska vyspata a konecne mila a ja tiez s muzom spokojna ... 😀

beruska- aj my sme broskynovy a zo zeleninky brokolicovy a hlavne kelovy ... 😀

erika - ja tiez 2 x denne ale musis na malom citit ci to zvladne ci zvlada aj jeden prikrm ....

inak dnes som na veceru 1x malej urobila mliecnu kasu obilninovu a dost nam smakovala aj ked mam trosku vycitky ze bola instantna ale raz za cas to predsa ide ... 😀 😀 😀

vanilka to bude dobre neboj ... 😉

beruska2x
25. jan 2009

prosim te, aspon ma zpestreni 😉 nekdo ani jine kase nedava... tak 1x za tyden nebo 14 dni na tom nevidim nic spatneho, taky jsem to uz pouzila 😀

bianca
25. jan 2009

ahojte.Mozem k Vam?

Nasa ma dnes presne 4 mesiace a kedze ja na UM mame zacat prikrmovat.Co je najlepsie ako prvotinka?Mrkva?

erika107
25. jan 2009

no mi davame kase od nutrilonu obilninovu cistu alebo obilninovo jablckovu a mooooooooc mu smakuje...teda ked ma dobre dni a chce papat aj ine ako mliecko

daskak
25. jan 2009

ahojte kocky 🙂
sasi: ako Ellka, uz je lepsia 😉 ?? nechcem zarieknut,ale uz druhy den sme spapkali zeleninkovo masovu polievocku....
zuzbky stale nic?
eri: gratulejeme 🙂 🙂
kisska: aj my sme spapkali maskovu polievocku... vlastne to som uz pisala... ale ten pocit z noveho jedla poznam...

kisska
25. jan 2009

erika - uz mate aj zavedeny lepok?

bianca vitaj - mrkvicka je asi najuniverzalnejsia, ale ak mas iny napad, kludne do toho 😉 Mozes dat cokolvek zo je jednoduche a zriedka alergizuje - mrkva, zemiak, cuketa, tekvica, brokolica, spenat... niekto dava dokonca zeleny hrasok, niekto cviklu... tipy su rozne. P.S. inak to ze mate 4 mesiace este vobec neznamena, ze MUSIS zacat prikrmovat 😉

erika107
25. jan 2009

kisska: no nam v predcasniackej poradni povedala lekarka ze v prvom rade mam zacas s kasami

daska: dakujeme

beruska2x
25. jan 2009

ja jsem davala1. bramboru pak bramboru + mrkev, bramboru + brokolici atd 😉

beruska2x
25. jan 2009

kisska.. mam tu kasi dama obilnou je od 6m jdu se podivat na ten lepek 😅

erika107
25. jan 2009

nom ja som tiez chcela zacat zo zeleninkou ale povedala mi tak dr. co mam robit :( ... a keby vedela ze uz mu skusam davat aj zeleninku tak by ma asi zniesla zo sveta 🙂

erika107
25. jan 2009

a tie nutrilonove kase su od ukonceneho 4 mesiaca

beruska2x
25. jan 2009

ja mam od Hami ryzovou s bananem od 4. ale obilna vicezrna je od 6. lepek tam psany neni jdu juknout na net 😉

erika107
25. jan 2009

no ja co som nasla na nete od nutrilonu kasu nepisu tam ze by tam bol lepok ...ja si myslim ze vedia ze taky maly prckovia este nemozu lepok

beruska2x
25. jan 2009

http://www.mujobchudek.mojedite.cz/index.php?pa...

tuhle taky ale tam uz bezlepkova znacka neni ☹ tak nevim...

saska.t
25. jan 2009

bianca - ako naznacuje kisska, ja by som este pockala do skonceneho 5 mes. nemas sa kam ponahlat a najnovsie aj odporucaju pre deti na UM zacat po skoncenom 5 mes.

kisska - uz tyzden co papame aj mliecko s obilninou a ziadna alerg. reakcia, to by som mohla tie ovsene vlocky davat nie??? inak u nas v rodine ziadne alergie ani nic ine takze predpoklad ani nemame si myslim 😀

jaj beruska ja viem ale vycitky su .... 😅

daska - dnes bolo 1x lepsie ale bol aj muz doma takze to ide hned lepsie, no zubok ziadny tak dufam ze uz coskoro vylezu ak maju vyliezt ....

beruska2x
25. jan 2009

zkus juknout na tyhle stranky, maji tam NUtilon kase - jsou to stranky primo fi. Nutricia a bezlepkove veci jsou oznacene preskrtnutou psenici 😉