Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

dudri
27. jan 2009

cim postruhas jablka? sklnene alebo nerezove struhadlo ?

daskak
27. jan 2009

ahoj kocky 🙂
sasi: to je super, ze prehliadka Vam dopadla tak faj, Ellka ti uz teraz ukazuje aky chlapi sa jej budu pacit 😀 😀 .../bradaty a doktor..hmmm..xixixi/ ako ste spinkali? my sme boli hore kazde dvehodky ☹ ☹ ja kym sa dam rano do normalu tak to trva aj hodinu....

dudri:ja na sklenemon... som s n im spokojnejsia

co idu dnes drobci papkat?

saska.t
27. jan 2009

ahojky 🙂

daska - no dufam ze nie bradaty a stary, ten Dr by mohol ostat 😀

kisska,dididi - aj ja s muzom sme boli blondavy a dokonca kuceravy ale oci sme mali vzdy hnede a vlasy uz mame tiez dlhe roky hnede, muzovy kucery ostali a malej by mohli tiez .... 😀

neviem co budem malej varit, dnes planujem zltok, ale spenat to urcite nebude, naskor pomiesam nejaku zeleninku a zemiacik .... 😀

inak v noci uz zasa pytala papat,takze kasa zabrala len na 1 noc, ale zaviedla som novy system, do rezimu som zaviedla desiatu, takze obedovat budeme az okolo 12,30-13,00 mozno casom ked bude dostatocne papavat cez den nebude pytat v noci 😉

beruska2x
27. jan 2009

ahojte tak spenatek s kralik zadny uspech 😝

dididi30
27. jan 2009

caute ja som dnes urobila tie rezance, teda zmiesala som ryzovu muku s krupickou a pridala vodu, podla potreby..nechala odstat pol hodky v chladnicke a rozvalkala, narezala a uvarila spolu so susenym ovocim 😉 bude to na olovrant, mixnem to 😉
ostatne rezance som nechala vysusit, budu na buduce 😉

na obedik mal baraninkove masko so zeleninkou, vo vyzivke 😉 😀

daskak
27. jan 2009

ahojte,ahojte,
kocky ako casto davate detickam masko? 🙂
a este ma napadla jedna vec. neskusali ste dat malym napr. kiwi s nejakym inym ovocim? 🙂 som citala ze sa moze.... co vy na to? no mna to ani nenapadlo lebo je to exoticke ovocie... ale ani banany u nas nerastu...

beruska2x
27. jan 2009

maso by meli mit podle knizek a DR 6x tydne a 1x vareny zloutek ale taky vynechavam, kdyz mu delam napr kasi nabo pohanku s bananem tak proste maso nema....

kiwi bych se docela bala je dost ostre, ma hodne kyselinek, to banan ne... jinak exo ovoce je myslim az po roce...

dididi30
27. jan 2009

daska kiwi 😕 no ja som este neskusala, je to tropicke....ale tu su vyzivy aj s jahodami, cokoladou a to od 6 mesiacov 😒
ja som davala mango a ako pises ani babany tu nerastu 😀 😉

berus ale potom aj banan by sa mal az po roku ako pise daska 😉
hm a teraz budte mudre 😀 😀 😀 😀

my mame masko casto 😉 dnes mal maly baraninku 😝 😀 ale tom uz pisala 😅

beruska2x
27. jan 2009

jo ale banan je spis neutralni chuti nebo spis prirozene sladky ale kiwi mi prijde hodne agresivni, jako ananas nebo angrest nabo rybiz....

co je baraninka zase 😅 ty moje jazykovy kurzy snad neskonci 😀

saska.t
27. jan 2009

berus - baraninka (maso z berana)
kocky tak ja som robila cukinu karfiol a zemiak s morkou a mala sa po hodine tak pos .... ze som ju musela celu prezliect a osprchovat tak neviem z coho to bolo ☹ vsetko sme uz mali a bolo to ok tak neviem co ju prehnalo .... tak som jej hned na olovrant dala bananik 😀

daskak
27. jan 2009

gali: a mango vam chutilo? s cim ste ho papkalio?
sasi inak mna osobne cukina tiez straaasne prehana 😝 😝

dididi30
27. jan 2009

baby tak malemu som dala tie rezance s ovocim,hm cely via poharik spapal 😵 aj malo mu bolo 😅 ja si to dala s medikom, mnaaaaam 🙂

daska, ja som nasla taku vyzivku , tusim aj hippka ju ma...jabko banana a mango..vselijake kombinacie, chutne to je 🙂

saska, no asi zubky to budu, ked ju tak prehnalo 😉

beruska2x
27. jan 2009

saska, snad to nebude nic hroznyho, kdyz to nebude vickrat ....
co my bysme za to dali 😉 malymu da strasne prace to kadeni 😅 nas zachranuje jen svestkova a broskvova hippka...

didi tak takove kombinace jsem nevidela, musim nekam vyrazit a mrknout a pak ze maji malou pestrou stravu 😀

saska.t
27. jan 2009

No kocky tak pos.... 😀 sme sa este raz ale uz to nebolo take hrozne a mala sa tvari normalne 😀 manzel ju akurat udrzuje v bdelom stave, lebo naposledy sa zobudila o 15,00 hod. a teraz uz chce spat, ale chuda musi vydrzat aspon do 19,00 lebo potom rano skoro buntosi 🙂

daska-tak asi to bude cukina, bola po uvareni taka mazlava a dala som jej tam viac ako obvykle no aspon si precistila crievka 😀

gali - thomasko v papani nie je smerodatny, lebo jemu snad chuti vsetko chvalabohu,okrem tej mrkvicky tusim ak si dobre pamätam 😀

berus - asi to bola ta cukina tak nasad simonkovi urcite sa aj za usami zas.... 😀

idem malej prichystat papanie a potom ulozit tak dufam, ze vas tu potom najdem, lebo ked odidem lyzovat uz tu budem velmi sporadicky, ale budete mi chybat !!!! 😉 😅

beruska2x
27. jan 2009

neboj manza neni doma, pujdu hodit koupacku a jsem tu zpet 😉

taky uz jsem videla co to znamena ...mit plne kalhoty 😀 😀 😀 😀

beruska2x
27. jan 2009

jsem tu 😉

saska.t
27. jan 2009

Tak mala uz vytuhla dorabam veceru, dnes mame s manzelom 2 vyrocie svadby a 7 rokov spolu, fuha sama neviem ako som to vydrzala 😀

berus a kde mas manzilka??? 😉

beruska2x
27. jan 2009

u kamarada, sle si stahnout na flasku moooooc dulezitou hru 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

to je super moc blahoprejeme jsi statecna 😀

beruska2x
27. jan 2009

a co delas manzovi dobraho???

beruska2x
27. jan 2009

teda ja pisu... dobreho k jidlu.... 😅

saska.t
27. jan 2009

no nieco take ako je v McDonalde chicken Mcnugets a salat som robila a samozrejme sampano...
Musim tu pri Vas priznat ze nic lepsie ako mojho muza som stretnut nemohla, ale pred nim pssst, aby si nemyslel aky je bohovskyyyyyyyyy 😀 😀

beruska2x
27. jan 2009

to jsem na tom asi stejne, chvalit ale opatrne....at nenabubri 😉

ja jsem koupila takovy testicko v pytliku, jsem zvedava kdy to udelam 😅

saska.t
27. jan 2009

ty mas dnes ordinaci nie? ja mam VKV 😀 esteze sme si sem kupili satelit a nechytam len tych prastenych nemcov 😉
Musim si dat chvilku pauzu ideme papat a pripijat si ale potom pridem tak dufam ze tu budete aj ostatne a nie len beruska a ja 😎

kisska
27. jan 2009

Ahojte babulky, hlasim sa do sluzby 😉
didi - zelenookych a modrookych brunetov beriem aj ja, dokonca ako mlada som mala kamosku, ktora mala tak strasne zelene ociska, ze som sa skoro do nej buchla, ale nastastie ma to preslo 😎 😎

kivi som minule citala, ze sa moze davat, ale treba ho zbavit supky aj zrniecok a to mi pripada ako prilis velka piplacka aby som nepockala este chvilu. Mango som davala minule cerstve, zohnala som krasne zrele a maly dostal kusok... no tvaril sa udivene, ale spapal ho pekne 😉

sasi kam ides lyzovat? aj s malou? 😉

beruska2x
27. jan 2009

myslis ze se vratis jo??? co pomysleni manzelovi 😉 😉 😉 😉

beruska2x
27. jan 2009

ahojky 😉

kisska
27. jan 2009

berus - tiez si myslim, ze dnes vecer drzime straz my dve... alebo sama?
boze baby, my mame rovnakych manzelov? 😉 😉 😉

beruska2x
27. jan 2009

v tom te nenecham 😉 😉 😉

kisska
27. jan 2009

ja som dnes urobila nepecenu tortu, co davali baby v inej teme - taku co sa hrka 1 minutu, tak som zvedava, co na nu drahy povie, ked ju vychladim... On je taky vdacny jedak, ze keby som robila len rezne a kolace, tak mu nic ine netreba 😉

beruska2x
27. jan 2009

hod link taky mam chlapa co sni vse a furt 😅 a sladky ma moooc rad 😀