Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
30. jan 2009

jaaaaj sasi, prepaaac, je mi vazne luto, ze som ta tak zneistila 😔 , si trdlo makove, ale verim, ze hladas pricinu vsade mozne.
To kakanie je podla mna normalne, pokial nie je prilis vodnata (riedka), Adam tiez kandi minimalne 2x denne, ked dostane nejaky "urychlovac", tak aj viac 😉 Boli ju brusko? Ma problem potlacit alebo velmi prdka? pokial je vacsina tvojich odpovedi nie, tak je to normalne 😉

saska.t
31. jan 2009

kisska - kaka je polotuha, vzdy prdkala dost takze to neriesim, brusko nas tiez nikdy neotravovalo, takze na vsetko znie odpoved nie 😀

jeliska
31. jan 2009

ahojte 😉 chcem sa spytat aka to je detska ryza ?Neviem aku mam kupit byvame v PH a nic som nenasla pod pojmom detska ☹ vopred dakujem za rady 😉

kisska
31. jan 2009

Ahoj jeliska - tiez som o nicom podobnom este nepocula. Kludne uvar obycajnu ryzu (zozaciatku), bez soli a inych pridavkov, zo zaciatku rozvarit a mozes z nej robit aj kasicky, aj ju pridavat k prikrmom. Neskor, ked budete zvladat aj kusky, mozes kupovat pololupanu alebo parboiled, ktora obsahuje viac mineralov a zivin, ale neda sa rozvarit 😉 Ale ked najdes, daj vediet 😉

3558
31. jan 2009

exem= ekzem 😀 😀 😀 😔

jeliska
31. jan 2009

kisska no vyskusam uvarit normal dnes som isal do obchodu a pytala som sa a kukali na mna jak na magora 😀

jeliska
31. jan 2009

a inac este sa spytam davali ste syr? ja chcem zacat ale neviem pocula som ze je dobry gruyere alebo cedar no taky tu vobec nemaju 😖 neviete este aky moze ked ma 7 mesiacov taveny je az od roka tak nevim jaky struhany 😅 dakujem za rady pap

kisska
31. jan 2009

jelis - syr zatial len kusok na trenovanie do ruky. Ale staci aj tvrdy eidam, taveny by som nedavala - obsahuju prilis vela soli. Minule som hladala lucinu, ale nasla som len od Karicky, ktora obsahuje tiez sol (aj ked asi nie tolko ako bambino), ale vedla bolo zerve bez soli tak som kupila to... Ale malemu v pomazanke nechutilo a same som este neskusala, vyskusam niekedy najblizsie 😉

sasi tak potom by malo byt vsetk ok, stravou by to byt nemalo 😉

ahoj zuz 😉

stankatt
31. jan 2009

Kisska dik za rady 😉

stankatt
31. jan 2009

Oskedy papame tuhu stravu chuda malinke sa volaco natlaci 😒 tlaci tlaci a vytlaci malinky bobek 😉 ale netvari sa zeby ju brusko bolelo, tak je to asi OK. Inak este nedavam cajik...

3558
31. jan 2009

cau kiss 😵

junovka
31. jan 2009

stankat, odkedy sa zacinaju zavadzat tuhe prikrmy, tak treba zvysit aj prijem tekutin.Taze, cajik kludne mozes davat.Mozno potom sa pekne aj vykaka 🙂 😉

simi.w
31. jan 2009

Holky,můžu dát malé vaječné těstoviny nebo jsou lepší bezvaječné?

junovka
31. jan 2009

jednoznacne bezvajecne. 😎 😉

3558
31. jan 2009

ahoj jun 😎

junovka
31. jan 2009

😉

stankatt
31. jan 2009

dik junovka, zatial davam prevarenu vodu. Zakial jej chuti...... 🙂

junovka
31. jan 2009

moja Nely dala zbohom klasickej cistej vode asi pred mesiacom 😠 ...zistila, ze je nieco lepsie ako cista voda 😀 , ale som rada, ze aspon tak vydrzala 😅 😉

stankatt
31. jan 2009

ved preto ju nechcem ucit na cajik.... Ale asi vyskusam tie klasicke vreckove bylinkove, tie su bez cukru a su od pol roka. 😉

junovka
31. jan 2009

pokial zacnes davat uz ovocie, tak kludne mozes jej robit aj klasicke ovocne cajiky, bez cukru.Ja som vtedy zacala klasickym sackovym Jablcnym cajom .Ked sme mali vyskusane uz ine ovocie, tak potom som zacala robit mix ovocne caje. 🙂 😉 Bylinkove..hmmm 😒 ...tie som sa trocha aj bala davat, aj ked je pravda, ze som jej robila sem-tam matovy cajik a harmancekovy, ked sme mali sa problem niekedy problem vykakat, ale stale som ju odsledovala 3 dni, ci nenastava nejaka alergicka rekacia. 😕

stankatt
31. jan 2009

junovka klasicke, to take co pijem ja? Tie bylinkove su oznacene ako detske... Neviem ci tam je aj nejaky rozdiel...

junovka
31. jan 2009

stanka, ano tie 🙂 Ja viem, ze su oznacene ako detske, ale......asi treba len vyskusat 🙂 😉

saska.t
31. jan 2009

ahojky 😀

kisska - dnes uz bola lepsia evidentne jej prospieva tatino dnes s nou bol cely den a ja som si upratovala nech sa od nej odreagujem a pomohlo. Navecer sme boli pozriet este koniky v mastali, prisli sme domov sup do vane,dostala kasu a odpadla sama ani som ju nestihla pomojkat na dobru noc 😀 asi jej uz leziem na nervy a tatino jej prospel 😀 ako hovorim uz som za tym hladala vsetko mozne aj ked v podstate lepok by jej nemal vadit, ved je tam odporucanie od skonc.5 mes a my mame za tyzden 7 ale prehanat to nebudem ....

cajik som skusala len ovocny sackovy od hipp a celkom nam ide ale aj vodicka ... mozem davat aj bylinne ake? normalne pre dospelakov? 😀

junovka
31. jan 2009

saska, vid vyssie 🙂

saska.t
31. jan 2009

junovka - ja som ta citala 😀 ale su to cajiky normalne ci speci pre babatka? Co takto materina duska, alebo z cerstvej zihlavy (rastie mi na zahrade) zevraj ma vyborne mocopudne a ocistovacie ucinky aj take mozem? 😉

stankatt
31. jan 2009

Sasi je na nich napisane ze su pre deti. mam kupene dva: jeden sypany a jeden sackovi. Zlozenie: rascovy plod, rumancekovy kvet, medovkova vnat, kvet bazy ciernej so stopkou, ostruzlinovy list- to ten sypany

stankatt
31. jan 2009

a ten porciovany - to iste 😉

stankatt
31. jan 2009

A dava sa 1 mala lyzicka na 1/4 litra vody - pre deti do 5 rokov

saska.t
31. jan 2009

stankat 😀 kde si ich kupila?

stankatt
31. jan 2009

v lekarni, ale videla saom aj nejake v Tescu. ale tie som nepozerala. Ale mam pocit, ze boli ovocne, a od 4 mesiaca 😉