Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
1. feb 2009

hm tak to mame cas.... ja dam od 8m i lepek tak to bude mit najednou 😉 jen mam doma koupene hipp kase od 6m a nevyctu jestli je bezlepkova nebo ne...
no nezkazi se, tak pockame...

jahly jsou obilnina tak asi maji lepek co?? 😅

beruska2x
1. feb 2009

prave jsem koupila presnidavku od 4m s jahodama.... s hruskama taky nesmime, co mu mam furt davat,??

venora
1. feb 2009

no tie spageti sme nasli tiaz s nasim tatikom. Chcel ich kupit pre malu, nech ma radost 🙂 ...No to by som dala akurat jemu, ale asi ine mnozstvo 😀
Berus a nasla som aj Hami ovocne prikrmy s jogurtom od ukonceneho 6 mesiaca...tak si vyber 🙂

saska.t
1. feb 2009

jahli maju lepok, ak mas kase s obilninou tak maju lepok 😀 uz som davala ale mam z toho traumu lebo uz vidim vo vsetkom problem vid. vyssie aj ked v rodinach nemame ziadne alergie ani dedicne choroby 😠

beruska2x
1. feb 2009

taky alerg. nemame....
prisel mi vzorek Prvni kase obilne od Nutrilonu a pisou tam prirozene bezlepkove... manza nechape jak na tom muzu furt neco studovat a kdyz mu reknu co tak cuci jak je to slozity.... 😝

saska.t
1. feb 2009

no asi tak ako moj muz nema sajnu o com furt rozpravam ten by jej dal uz aj vyprazany rezen (berus-rizek) 😀 niekedy na mna kuka jak na trafenu hus o com to len rozpravam 😉

beruska2x
1. feb 2009

no ten muj zas varene koleno 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jdu kouknout na TV a pujdu spinkat tak papa

a saka 😉 😉 😉 😉 vis co.... papa

saska.t
1. feb 2009

berus - jojo pa a krasne sny!!!! zajtra sa cez den este ozvem a potom az z Bratislavy .... 😉

bubinko83
2. feb 2009

ahojte,inak baby potrebuje babo aj nejaky čajik,ked sa už prikrmuje? Alebo mu stači ked kojim? 😖

stankatt
2. feb 2009

babenky uz mozeme papat aj bezvaj a bezlepk. cestoviny? Som nevedela, ani to o tych jahodach 😉 Ste supis, vela sa od vas dozviem 🙂
Bibinko ja davam vodu ale ja nekojim.

stvura
2. feb 2009

Cestoviny az 8-9 mesiacov, vajecne cestoviny po roku.
Jahody su velky alergen, az po roku...
Ja davam vodu z poharika - flasku mi maly odmieta, ale skor na hranie, slinka blinka do poharika viac ako pije {caj nechce ziaden}. Do 10 mesiacov kojenemu dietatku netreba podavat ziadne tekutiny okrem mm.
Este raz pridavam moj oblubeny link, vytlacit na chladnicku a je vystarane, ziadne dilemy nebudu...xixi 😵
www.kojeni.net

jeliska
2. feb 2009

ahojte ja sa snazim davat syr bez soli ale ked tam je napisane max 1,5% tak neviem ani ten nemozem? No tak so syrom pockame 😀 😀 Este som eli nedavala ibaze mame knizku prve prikrmy tam je napisane ze syr moze"Čedar, gruyere ale nemozem ho tu nikde zohnat ☹ tak nic prajem krasny den 🙂

saska.t
2. feb 2009

bubinko - v zasade staci MM ale aby si dieta zacala ucit na pitny rezim mozes zacat podavat vodicku alebo cajik najlepsie z poharika so sosacikom, cajik sypany nie granulovany 😀

stanka - bezvajecne a bezlepkove uplne v klude 😀

inak dobre ranko, berus,kisska kde ste??? no dididi uz asi nebudem spominat ked na nas zabudla a samozrejme aj ostatne kocky 😀

daskak
2. feb 2009

ahoj dievcata 🙂 🙂
cez vikend som mala odstaveny PC... takze teraz idem docitat co tu je nove 😉
sasi dovolenka?? 😉

beruska2x
2. feb 2009

testoviny muzes hned jen musi byt bezvajecne a bezlepkove - je to stejne potom jako ryze nebo brambor nebo pohanka....
pri prikrmech si myslim ze pit urco i to mimco zacne samo chtit, a hlevne se lip kadi 😉

co je psano neni vzdy dano, kazdy dite je trosku jiny a i kazda Dr ti rekne trosku neco jinyho... lepsi je se poraduít, vyzkouset a pouzivat zdravy rozum 😉 😀

stankatt.... 😀 😀 😀 😀 😀 jojo tady se dozvis veciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😉

saska.t
2. feb 2009

😀 ano dasi dnes vecer odchadzame 😀
berus 😀

daskak
2. feb 2009

kocky my mame vo stvrtok 8 mes. myslite ze uz mozeme zacat s jogurtami? alebo este pockat... mam v tomnaozaj chaos, lebo vsade citam nieco ine ☹ ...
inak uz asi tyzden kazdy den papkame zeleniku aj masko... tak sa z toho vytesujem po mesacnej pauze co to vobec nechcel....
sasi: porob fotecky nech sa aj my potesime 😀 😀 😀

beruska2x
2. feb 2009

tady nikdo a ja vecer nebudu mit cas ☹ ☹ ☹ tak se mejte a zitra papa

daskak
2. feb 2009

berus ahoj 🙂 a co mas vecer na praci??

beruska2x
2. feb 2009

prijde mi kadernice, potrebuju udelat exterier 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

daskak
2. feb 2009

jeej.. to mas super vymslene 😀 😀 😀 ... uz aj vie aky strih?? 🙂
co ste dnes papkali?

beruska2x
2. feb 2009

je to kamaradka, vybrala jsem si barvu a strih vymysly ona 😉 je sikovana kadernice tak se nebojim 😀

meli jsme pohanku s kralikem a zel. fazolkou a ted jeste domaci presnidavku jablecno-bananovou a oboje veeeeliky uspech 😎

beruska2x
2. feb 2009

co vy??? 😵

beruska2x
2. feb 2009

nezkousela jste nektera davat hroznove vino prckum?? treba mixnout do presnidavky nebo kase nebo tak...

daskak
2. feb 2009

😎
no my sme sa konecne pustili tiez do zeleninky, kuracie masko+mrkva+kalerab,aterazdopapkal dusene jablcko s babatkovskymi piskotkami 🙂 🙂 ... ajmy sme dnes mali uspech
prosim ta nevies ako to je s jogurtom? mam dilemu ci uz mozeme alebo nie... vsade pisu inak.. 😒

beruska2x
2. feb 2009

holky rikaly od 8 mesice, ja myslim ze muzes 2 -3 lzicky zkusit, nejaky bily smetanovy....nebo ho pridat do ovoce... ovocne presnidavky s jogurtem maji uz od 5.m 🙂

daskak
2. feb 2009

hmmm asi skusime par lyziciek a uvidime...
berus prajem ti prijemny vecer 😀 😀 😀 ...musim ist starsi chlapec prisiel zo skoly... ideme robit ulohy a chytro na trening 😒 zatial papa

beruska2x
2. feb 2009

dobre jdu taky neco delat 😉 mej se pa zitra 😀

kisska
2. feb 2009

Ahojte babulky,
sasi dufam, ze ti stiham este zapriat krasnu dovolenku a vela, vela oddychu 😉
Ja si po vikende uzivam maleho, bola u nas moja mamina od piatku, tak som maleho ani poriadne nevidela 😀 Normalne mi chybal 😅 Dnes som varila ryzu s hraskom, mrkvou, par zrniek kukurice a ruzickovy kel + kura. Neviem, ci bol taky hladny, ale len sa tak zaprasilo 😉 Myslela som, ze mam na dva dni... a nemam 😒 , tak na zajtra musim vymysliet nieco ine.
Inak s tym syrom som to nasla ako odporucanie na cvicenie jedla do ruky. Tuk v nom nevadi, prave naopak a sol - aj tak ho babo viac rozhadze ako spapa a tiez ho nedostava kazdy den. Ako by povedala didi - raz za cas neuskodi 😉 A v tvrdom je naozaj ovela menej soli ako v tavenych..

Dasi - ja som jogurt tiez chcela zacat v 8.m, ale maly sa zatvaril, ze blue, tak som ho odlozila asi o dva tyzdne a odvtedy ho miluje (papame vacsinou zvolenske, ale urcite najdes aj ine, co su mnam), dokonca posledny tyzden uz sprace cely aj s lyzicou ovsennych vlociek 😉

Berus - uz som tiez rozmyslala nad hroznom, ale ked ho mam davat bez supky (kvoli postrekom) a bez jadierok, tak sa mi to zda prilis velka piplacka 😒 , ale ak mas trpezlivost, alebo bezkostkove hrozno, preco nie 😉

kisska
2. feb 2009

inak jahly - proso, ak sa nemylim, by malo byt tiez bezlepkove 😉