Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
2. feb 2009

kocky 😀 uz je zbalene napratane do auta (aj ked nechapem ako sme to tam vsetko dostali) 😀
kisska- dakujem este stihas, zajtra sa urcite ozvem z BA

berus - aj ja idem ku kadernicke, taktiez zubar a vela ineho ...

daska- teraz budes mat jedlika 😀

majte sa krasne a urcite sa este z Bratislavy ozvem papapa 😀

daskak
2. feb 2009

stastnuuu cestuuu 🙂 🙂

erika107
2. feb 2009

ahojcek mamulky 🙂 tak konecne sa mi podarilo vam cosik napisat vobec nestiham cez den ist na net maly je umrcany stale spinkat mi tiez moc nechce som z toho na prasky :( .... spinka mi jedine vonku ...

sisa prajem ti prijemnu cestu do BA 🙂 mozno sa stretneme v neakom nakupnom centre 🙂 xixix a kolko budes v BA? ....

erika107
2. feb 2009

fnuk akurat tu nikto neni ako na potvoru :(

kisska
2. feb 2009

ahoj erika 🙂 to ti veru nezavidim... maly dneska je just spavy, asi z toho pocasia 😉

Babule dnes nam v ulici vyrubali celu radu topolov - vraj kvoli alergikom a ze na futbalovom ihrisku dvihaju travnik korenmi ☹ ☹ ☹ a nic neplanuju vysadzat ☹ . To ze otvorili ulicu severnym vetrom a vsetko to teraz fuka do bytoviek, to nikoho nezaujima. Neznasam, ked nas sa nas starosta zacina starat o dedinu v roku volieb. To ze dedina nema chodniky a nemas sa ako dostat s kocikom do obchodu, aby si nemusela chodit po ceste alebo po blate, to nikoho nezaujima. Jaaaj taka som zase vytocena... vraj ved byvam na dedine - to vsade dedina znamena, ze budem zit v bordeli a spine??? 😠

erika107
2. feb 2009

kisska: neboj mozno ze sa to u vas zlepsi ked bude neaky novy starosta...alebo este jedno vychodisko prestahovat sa do vacsieho mesta 😉

kisska
2. feb 2009

jaaaj novy starosta... to by som musela ja kandidovat... jedina ulica o ktoru sa stara je ta, kde byva on 😒 byvam v nespravnej ulici, dedine... krajine 😒

beruska2x
2. feb 2009

eri... malej mi to delal taky, parktrat jn ho uvazila v kociku doma po chodbe, pak jsem ho parkrat uhojdala na valende a ted uz staci kdyz ho hladim chvilku po prsickach a spinka jak andelicek 😉 😉 😉 😉

kisss... to neni o dedine to mi ver, bydlim ve meste a chodniky jsou tak neuperavene, neuklizene ze jsou nepouzitelne, na prechod se kvulli mantaku nedostanes, ridici jsou bezohledny a policajty potkas tak v dubnu az bude lepsi pocasi, nadavam kazdy den kdyz vyjedu 🙂

beruska2x
2. feb 2009

holky jinak Vitana ma nejaky novy bujon uplne pry bez glutamatu, zeleninovy, kureci, bylinkovy a hovezi... kouknu na net jestli to je pravda tak by sel do polivecky po tom roce 😉

beruska2x
2. feb 2009

Přírodní bujóny Vitana uvádí na trh nový výrobek – bujóny Vitana Natur bez přidaného glutamátu a konzervačních látek. Bujóny mají navíc snížený obsah soli a obsahují pouze přírodní aromata. K dostání jsou čytři druhy – hovězí, kuřecí, zeleninový a bylinkový.

tak pise ofiko popis 😉

beruska2x
2. feb 2009

abyste vedely tak jdu spat 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

3558
2. feb 2009

tak aj ja 😀

kisska
2. feb 2009

berus to znie super 😉 (tie bujony), ja som dnes vyskusala pomazanku z naklicenej sosovice (cocky) a bola celkom fajn,este chce vylepsit, ale mne chutila, ale mne chuti aj bez vsetkeho 😉 uz nech je jar a cerstva zeleninkaaaa 😝 😝 😝

joana206
2. feb 2009

mam otazocku, dokedy treba jedielko varit v dojceneckej vode?

stvura
3. feb 2009

No ja som dakde citala ze pokial je voda kvalitna netreba vobec varit v dojceneckej vode - v Mama a ja boli raz vysledky dojcenskych vod a Lucka vysla fakt velmi zle...tak aby si clovek vybral!

Ozaj, mam jednu otazocku na vas kocky, nakolko ja som sa varit ucila sama, ako varite detom ryzu? A hlavne ake mnozstvo? Este sa ma to sice priamo netyka {momentalne mame len zeleninu}, no chcela by som to vediet dopredu, lebo ja robim ryzu momentalne v jenskom skle s cibulkou....

Ja teda bujonom neverim, nech si vyrobca popise cokolvek. Osvedcilo sa mi nastruhat si mrkvicku, petrzlen, zeler a nasusit si to. Pripadne je do toho dobra rastlinka s podobnou vonou ako vegeta {neviem ako sa vola, moj oco to pestuje na zahrade a je to velke ako lopuchy}. Ked varim pridam troska do polievky {1PL} a mam krasnu chut. Vobec netreba bujon.

beruska2x
3. feb 2009

no, jenze ne kazdy ma zahradku a cas a chut se s tim crcat, taky nejsem pro cpat do deti zbytecny veci ale stejne to mu neujdes... nejoblibenejsi jidlo je parek v rohliku - no commment a co jedi ve skolce taky.. 😅

beruska2x
3. feb 2009

varit v kojenecke se chystam do toho roka, pak uz jen na piti, varenim se stejne prevari a pokud ji mas z verejneho radu, tak musi splnovat hodnoty stejne....

ryzi delam loupanou v sacku, proste ji varim dokud se nerozvari....

stankatt
3. feb 2009

Ja buden varit v kojeneckej vode iba do pol roka 😉 . A je to tak - voda z ver.vodovodu je prisnejsie kontrolovana a ved vsetci sme na nej vyrastli 🙂

beruska2x
3. feb 2009

to jo ale zase my meme docela problemy s pleti tak me ta voda nezabije.... 😎 ale je pravda ze treba u nas citit chlorem neni ale nekde desne....

zdenallicka
3. feb 2009

stvura: Nemyslis libecek??? 😉

stvura
3. feb 2009

Presne tak, je to libecek, alebo koch, neviem ako sa to vola v slovencine, slovenik mi to nenasiel...

zdenallicka
3. feb 2009

Libecek je vlastne takove Maggi.... 😀

u2jana
3. feb 2009

ahojte maminy, poradte, vcera sme zacali s prikmom (mrkvicka), zatial nic moc nespapkame - len to tak olizuje a cuduje sa a vypluva. Krmim ju v lehatku, ale sa mi v nom strasne vykruca, takze mi to casto vyrazi z ruky... Aka je najlepsia poloha na prve prikmy? A kolko asi bude trvat, kym zacne fakt papkat?

zdenallicka
3. feb 2009

My jsme vzdycky krmili deti tak, ze jsme jim jednou rukou drzeli obe jejich ruce a druhou jim davali po lzickach jidlo...

stvura
3. feb 2009

Dakujem za ten tip, tu ryzu v sackoch, poriem si obsah a asi ju uvarim pre maleho ked nastane cas ryze...

U2jana, uz ste zacali? Ked sa dietatko odtahuje a vykruca, nie je este skoro? Mi sme zacali ked mal maly 5 mesiacov, tyzden a par dni {pretoze javil velky zaujem o jedlo} a hned sa tak zhurta pustil do jedla ze som musela sledovat mnostvo aby hned v prvy den nezjedol vela. Nemal absolutne ziadny problem jest, pekne si ochutnal z lyzicky, potom ladoval a ladoval... Teraz sme uz pri tretej zeleninke a paci sa mu jedlo. Pekne sedi vo svojej stolicke {je z jednej strany vypchata plysakom} - mam Robu a je v nej spokojny. Krmim ho ja, niekedy ho necham nech si on pasuje jedlo do pusiny. Treba vsak oblozit vsetko uterakom a davaj pozor, mrkvicka nejde vyprat!!!
To kedy dietatko zacne papkat je fakt individualne, niekto hned, ako mi, niekomu to troska trva. Kamaratkina mala tak normalne jedla po dvoch tyzdnoch, teraz je uz velka jedacka.

mimakro
3. feb 2009

U2jana, ja som začala až od ukončeného 6. mesiaca a tiež bol s Hankou veľký problém. Trvalo to asi 3 týždne, keď už normálne otvárala ústa na lyžičku. O čo boli ťažšie začiatky, o to ľahšie je to teraz. Zje všetko, čo nez je ju. 😀 Však aj na to vyzerá 😀 😀 😀

kisska
3. feb 2009

Ahojte ale ste toho zase popisali, takze poporadi - okienko slovenciny - libecek = ligurcek 😉
- voda pre deti - prave minule som citala, ze kojenecka voda by sa mala prevarat do pol roka, potom staci prevarena obyc. voda. Ja malemu kupujem Tomu natura (nebublinkovu) - tiez pisu, ze vhodna ako kojenecka voda a malemu velmi chuti, obcas aj Dobru vodu(tiez nebublinkova) a tiez ma male pismenka, ze vhodna pre kojenecku stravu. Lucku som zrusila hned na zaciatku, lebo okrem vysokej ceny, naozaj aj chut ma otrasnu 😠 . Inak asi zalezi od oblasti, podla mna BA a okolie ma vybornu vodu, zvysok Sk neviem, u nas otras 😒

stvura - ryzu varim ako dospelakom - gulatozrnnu na jeden diel ryze 2 diely vody, samo ze bez soli, cibulky a oleja. V poslednej dobe ju trochu poprazim na troche oleja a az potom zalievam, ale davam do nej rovno varit aj zeleninku (cerstvu), mrazenu pridavam na poslednych 10 minut. Ale inak je to asi celkom jedno, aj tak ju potrebujes rozvarit a lyzicku ryze, asi v dvoch lyzickach vody neuvaris 😉

kisska
3. feb 2009

u2jana - nas Adam sedaval odzaciatku v stolicke(stara klasicka drevenna), len mu odoberam vrstvy deky, ktorou je oblozeny. Aj Natalka by mala viac sediet ako lezat, kvoli bezpecnosti. A papkanie chce naozaj trpezivost, naozaj jest by ti mala asi po tyzdni(myslim ako zjest jedlo z lyzicky, hoci aj sanim), ale je to velmi individualne, kazde babenko postupuje inak a vy ste este malicky, takze to kludne moze trvat aj dlhsie. U vas by to nemalo byt o jedeni, ale skor o zvykani si na nove chute a novy sposob papania. Daj jej obcas len tak prazdnu lyzicku do ruky, nech skusa, co je to za novy predmet v puse. 😉

beruska2x
3. feb 2009

cauky holky.... ja u krmeni sedim na zemi, mam malyho na postari na kline polozenyho a krmym... obcas mi lzicku varazi ale nic hroznyho 😉 kdyz jde do tuheho tak mu dam jeho ruku mezi nase tela a druhou mu pridrzim... v sedacce jeste nechtel byt, resp. matlal mi do vseho 😀 😀 😀 😀 😀