Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
6. feb 2009

saska neboj nebude to videt v puberte si jich tam napicha dalsich 8 a ztrati se to 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jinak ja jedu k nasim, takze zase v pondeli 😉 mam rymu jak blazen tak budu pit caj nebo svarak a mamca poblbne s malym 😎
zas mu koupila nejaky darek 🙄 babicky no....

o vikendu mu udelam zase zloutek s dumlikem a asi mrkvickou a kasi s presnidavkou a v pondeli planuju panenku a neco musim vymyslet, asi testovinky, ty mely uspech 😵

kisska
6. feb 2009

Ahojte, my mame dnes na obed detsku svieckovu s kuracinkou a cestovinkami, tak som zvedava.

Od rana u nas svieti slniecko a maly je nervny jak pes, asi ho vyfliaskam a hotovo. Uz vcera na plavani som hovorila, ze keby to malo vyznam, tak ho capem od rana do vecera 😠 Nastastie sa potom ukludnil a v bazene bol uuuplne bohovsky... Pri nom si clovek vypestuje aj schizofreniu - cely den sa snazim na neho usmievat, aby nezuril a ked uz mam toho vecer plne zuby a chytim nerva aj ja, tak sa zacne na mna vyskierat on... no kusla by som ho vtedy 🙄

kisska
6. feb 2009

dasi - (otazka uz davno, ale odpovedam az teraz 😉 ) - ano, este Adama kojim, hlavne rano a vecer, v noci sa uz nastastie budi tak jeden max. 2x, ale uz mava aj noci, kedy prespi celu vkuse, takze uz je to lepsie... cim dalej, tym lepsie 😉

beruska2x
6. feb 2009

svickovou bych si dala taky, nastesti maminka mi udelala ptacky s ryzi na vikend 😎

asi koupim nejake pekne odrazedlo malemu k roku kiss
😀

beruska2x
6. feb 2009

to mas kiss stesti tady je uz asi tyden zatazeno, uz z toho mam depky, jak ja se tesim na slunicko ☹

kisska
6. feb 2009

krasne odrazadlo, mne sa na tej stranke pacili tie trojkolky, co tam boli hned na zaciatku 🙂 tie aj s tym drzakom, nech ho mam aspon zo zaciatku aj pod kontrolou 😉
mnaaaam, vtacka by som si dala aj ja, prave som dotlacila bagetu z mrazaku 😒 , pre mna sa mi neche varit. Budem zajtra, uz tyzden mam straaasnu chut na borsc, tak dufam, ze zozeniem cviklu 😝

jaaaj zabudla som este na spenat - dam parit zemiaky a ked su uz skoro hotove, tak tam pridam gulicky spenatu (cca 5-10min), roztlacim so zltkom, pokvapkam olejom a uz sa prasi 😉

daskak
6. feb 2009

ahojte dievcata 🙂 ... ako sa mate?
kisska: ja som sapytalapreto, lebo aj my sa este v noci kojime, ale maly zintenzivnil davky na cca1,5 hod... coz jepodla mna dost a chcela som vediet ci to postupne prejde
sasi: aj my papkame sunarkovu kasu achuti nam 🙂
berus: jeeeeej take je to krasne 😀 😀 😀 😀

kisska
6. feb 2009

dasi - prejde, aj ked ja som byvala zhrozena, ked mi niekto "sluboval", ze do troch rokov 😲 . Je to dost, tolko sme my papavali,ked sme zacali s prikrmami... alebo ked bol chory, alebo mu isli zuby... alebo ked sme boli na dovolenke/vikende v cudzom prostredi... alebo ked sa s nim cely den hrala babka a on si v noci vynahradzal maminku 😉

saska.t
6. feb 2009

ahojte kocky 😀 idem sa rozlucit az na buduci tyzden pondelok sa urcite ozvem 😀

kiss vidim ze ti pribudlo ze snz 😀 tak drzim palce

berus- ja viem ze puberta to vyriesi ale stve ma to ale mozno ich bude mat plne ucho 😉

dasi 😀

Kocky prajem vam krasny tyzden, budete mi chybat.... inak malej pomohla zmena prostredia a mne tiez, je vyskerena od rana do vecera 😀 a tym padom aj ja
*Pozdtravujem vas vsetky a budem na vas mysliet paaaaaaaaa 😀

kisska
6. feb 2009

Sasi prijemnu dovolenku a uzi si ju aj za nas. My sme vcera nasu lyzovacku zrusili 😒 , takze si ju musis uzit aj za mna, "ze vsim vsudy", nech uz pisem tt 😉 😀

daskak
6. feb 2009

sasi: ahooooojjj.. a poriadne poiadne si to uzi 😀 😀 😀

jeeej Kiss: 😀 😀 😀

stankatt
6. feb 2009

tak vcera som malej uvarila rxzu so zeleninkou a nechcela to, nedostala som do nej viac ako 2 lyzicky.... dnes som jej dala kupovany hotovy prikrm ryza + mrkva a spapala cely pohar!!!!! 😒 😒 😒

kisska
6. feb 2009

dasi sa mi nesmej - este stale som v panike, ze co a ako. Hlavne ked ma maly take zle dni, jak teraz posledne 😅

marhulka88
6. feb 2009

zase sa idem radit 🙂
chcem sa opytat 10mes. babetku treba uz rozdelit obedik na polievku a druhe jedlo?
a este pls. kolko gramov davat masa...ja mam furt v tom chaos...davam 25g ale v kazdom recepte co citam je 100g (polovica kuracieho prsa) nezda sa vam to nejak vela???

zuzka99
7. feb 2009

marhulka, ja som obedy rozdelila po roku. Ono to tak samo vyplynulo zo situácie, to intuitívne zistíš kedy mu nebude stačiť len druhé. Aj keď niekedy zje 2 lyžičky polievky, ale aj tak ju stále varím, už len preto aby si zvykol a bral ako samozrejmosť, že to k obedu patrí.
No 100 g je fakt vela, to je pomaly dospelácka porcia, ja mám v receptoch a aj podľa Mama a ja - špeciál odporúčajú 40 g maska denne pre deti okolo 12 m.

beruska2x
7. feb 2009

😅 asi to maso budu muset zacit vazit, vubec nevim davam to podle oka 😲

marhulka88
7. feb 2009

dakujem zuzka ja som tiez najprv nic nevazila ale potom pozeram v jednom recepte 20g v druhom 40 v dalsom 100 ... a ked som davala malemu vela masa tak mal zapchu a ani mu to nechutilo tak preto sa pytam ;)

beruska2x
7. feb 2009

marhul... holky rikaly ze to odmeruju davkovacem - tvoritkem na led 😉 kosticku cca 2x2 cm na porci

kisska
7. feb 2009

ahojte babulky - masko sa da odmeriavat aj lyzicou - kopcovita polievkova lyzica by mala byt cca 35g, co je taka pokrocilejsia porcia. Maska naozaj netreba vela, to len my velkaci sa nim napchavame ako hlavnou komoditou 😉

stvura
7. feb 2009

Citala som tie vase tipy na ten spenat...to mozem dat ako prvy prikrm aj zltok do zemiakov a spenatu? Zajtra mame zemiacik, potom som chcela dat po 4 dnoch zemiacik so spenatom, len neviem ci dat hned aj zltko...maly ma dnes 5 mesiacov a tri tyzdne...no jemu chuti vsetko, takze to ze by to nezjedol sa nebojim {aj brokolicu nasukal do seba, takze zelene moze}.
Kedy ste zacali davat kase na veceru? Maly sa mi zda nejako furt hladny, neustale sa natahuje za jedlom ked aj mi jeme a to ho naozaj stale kojim na poziadanie, takze kazde dve hodky...

lumah
7. feb 2009

stvura nemusíš čakať 4 dni, stačia tri, ale žltok určite nedávaj, prvý mesiac by mala byť len zelenina. Možeš miešať viac druhov zeleniny, ja dávam ako základ zemiak a pridávam buď mrkvu, alebo kaleráb, brokolicu, špenát, cukinu, robím to nad parou. Do rnca dám detsku vodu , nd to sitko a zakryjem pokrievkou-mám sklenený hrniec. Kˇeď je to hotové, vysypem zeleninu do tej vody, pridám UM a pár kvapiek olivového oleja a rozmixujem. Zo začiatku som pretláčala, ale chlapcov z toho nadavovalo, tak to mixujem a neskor budem postupne pretláčať. 6ltok a masko by malo ísť až tak po mesiaci.

lumah
7. feb 2009

ako vraví kisska, polievková lyžica je jedna dávka maska. Najlepšie je si ho uvariťa potom naporcovaťa zamraziť. Potom sa už len prihreje.

stankatt
7. feb 2009

ja som dnes uvarila jedno kuracie prsko s mrkvickou a kalerabikom, rozmixovala a vyslo mi to na nejake 4 misky, inak veeeelmi jej to chutilo, ovocie ona nejak nechce, naj je mrkvicka 🙂)) spenatik sme este nepapali, to skusim buduci tyzden. Zajtra pridam k masku ryzu alebo zemiacik a uvidime

lumah
7. feb 2009

stankatt a odkedy si začala s prikrmami? Nie je to ešte skoro takto všetko kombinovať?

stankatt
7. feb 2009

Lumah uz papame tak 2,5 tyzdna. Dodnes iba zeleninku a ovocie. Doktorka povedala, ze od 6 mesiacov kuracie a morcacie masko 🙂 . Zacinala som zeleninkou tak po 3 dnoch a ked sme presli skoro vsetku, skusila som jablko, hrusku. Ale ovocie jej moc nechuti, davam jej ho na desiatu.A vecer davam kasu. Nie kazdy den, skorej tak ob- den.

kisska
7. feb 2009

stani - nam je jedno kuracie prsko do celeho vyrobniku na lad - cca 10-12porcii, samo ze aj zavisi od velkosti kozy 😉 a zavisi aj od toho, ako natlacim formu

stvura - na zltok mate naozaj este cas, ten pridavaj spolu s maskom tak 4-6tyzdnov od zacatia prikrmov. V tom case mozete pridat na desiatu alebo olovrant aj ovocie. Ak sa bojis alergii, tak najprv povarit/parit, alebo aj hned surove a o dalsich par tyzdnov mozete skusit vecer kasu 😉

kisska
7. feb 2009

stani - mozno sa na Moniku trosku ponahlas, nie je to na nu prilis vela novych chuti v kratkom obdobi? Nechaj ju nech si trosku zvykne na vsetko nove, mozno jej potom aj ovocie zachut 😉

stvura
8. feb 2009

Dakujem kocky! Ved kym prejdeme celu zeleninku {ta co sa moze v jeho mesiaci samozrejme} mame este cas. Uz sme skusali tak po lyzickach ochutnat jablcko {surove} a chutilo mu. V rodine nemame alergie.

janzi
8. feb 2009

Kocky a prikrmi pre babetka mixujete, alebo roztlacate? Oplati sa mi kupit ponorny mixer?