Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cherries
8. feb 2009

ahoj janzi ja roztlacam ale moj je uz aj kusky , ale predtym som tiez len roztlacala 😉

Baby mám otázku od kolkych mesiacov resp. rokov sa moze med ? Pretoze moj mali kasle a doktorka nam povedala ze mu mozem kludne uz dat lyzicku medu lenze na druhej strane ja som alergik a nezda sa mi ze uz tak skoro by mohol med ak ma predpoklad na alergiu , Dakujem

3558
8. feb 2009

no ja by som s medom este pockala. aj tak tie kupovane vobec neobsahuju to co maju, a domaci je taky alergen ze ten dam az po troch rokoch.

janzi ja robim vsetko s ponornym. ale mam taky obycajny orava sa tusim vola a je super. stal okolo 250sk. 😉
a ked uz teraz chcem aby tam mal aj hrcky, tak nemixujem tak dlho,ale len kratsie. aby tam zostali trosicku aj kusky.

baby dnes mal maly ruzickovy kel a za nic mi ho nechcel.je taky nahorkasty. 😝 😝 neviem ci ho mam nutit, ved inak papa uplne vsetko.

a vobec nechce mlieko. ☹ ☹ ☹ uz len huste. ani caj, ani vodu, ani mlieko, iba vsetko s lyzicou a musi to byt huste. ☹ ☹ ☹

3558
8. feb 2009

a babule aku prilohu mozem davat? zemiak , ryza, pohanka, ovsenne vlocky, bezv. cestoviny.
to je vsetko?

stankatt
8. feb 2009

Ahojte, kocenky pozerala som kasu od HIPPu, je od 6mesiacov a obsahuje lepok. Neni to skoro? Asi ju nebudem este davat....
Inak tie styri misky kuracinky nie su 4 davky 🙂 🙂 🙂 . Dam do mrazaku a potom jednu rozmrazim a papame 2 - 3 dni 🙂

mishusha
8. feb 2009

ahoj cherries... no med by dieta nemalo do jedneho roka urcite a potom to zavisi od toho ci rodicia maju alergiu alebo nie... ak jeden z nich ma tak med by sa do dvoch troch rokov mal vylucit uplne... a doktorke by som tentokrat neverila... stara skola asi je 🙂

3558
8. feb 2009

ja tiez med nedam do troch rokov. 😒

beruska2x
8. feb 2009

ahojte holky, tak jsem malemu udelala vepr. panenku s testovinkama a mrkvi a par hrasku jsem prihodila...

zuz... uz davas lepek teda malemu? kdy jsi zacala?

stankatt
8. feb 2009

berus Simonkovi vsetko naj 🙂

stankatt
8. feb 2009

co s tou kasou, uz by ste davali?

beruska2x
8. feb 2009

dekujeme 😉 jsem dneska vzpominala na porod s manzou 😀

mam ty kase taky koupeny, driv jsem na to nedokoukla a necham je na pozdeji, az tak od 8 mesice, radsi 😉 vubec je moc nedavam, mam bez lepku od 4. m a mel ji 2x...

3558
8. feb 2009

nedavam este lepok. to som len pisala ze vlocky a nevajecne cestoviny. uz od ukonceneho osmeho mesiaca by som ho mohlazaviest, nie? vy ste ako na tom?

beruska2x
8. feb 2009

jeste nedavam, pisou od 7 az 8 mesice, takze asi je to na uvazeni, nekdo dava driv nekdo dyl ale cetla jsem cim dyl tim lip 😅 tak si vyber.... kazdopadne ja tak na 7,5m planuju... hlavne vlocky, kasi obcas ale treba zmenim nazor podle zubu 😉

kisska
8. feb 2009

janzi - ponorny mixer budes potrebovat maximalne mesiac, ale ja mam sikulku Braun a pouzivam ho aj pri kremovych polievkach, na detsku vyzivu, v lete ked robim koktejly... ale ked take nejete, tak sa ti neoplati 😉

zuzi - zatial ma nenapada nic ine bezlepkove... mozno proso z obilnin, je vam uz malo? No jedine ze by si sa este naucila piect z bezlepkovej muky chlebik a kolaciky 😉 . Inak cestoviny mas bezlepkove? Nie som si ista ci aj ovos je bezlepkovy, viem ze neobsahuje priamo gluten, ale nieco ine, ale ja som ho doteraz povazovala za lepkovu obilninu... ale mozem sa mylit 😉

berus - gratulujem k 6.tim mesiacikom - inak k teba by som isla aj ja na obed 😉

stani - tiez by som s lepkovymi kasami este pockala.

stvura
9. feb 2009

Ahoj kocky...no vcera som dala malemu zemiak {fakt len zemiak s dvoma kvapkami olivoveho oleja} a tak ho chudacika napinalo, ze som mu do toho rychlo smarila mrkvicku a to uz bolo lepsie.
Davali ste pri odskusavani zeleninky zvlast zemiak, alebo vzdy iba s nejakym druhom zeleniny? Dnes mu tam asi dam jablcko do zemiaku, nech to nema take suche chudatko...

libka1
9. feb 2009

Odkedy moze babo maslo? Mala ma zajtra 9 mesiacov a vcera som jej na veceru dala zemiakovo brokolicovu kasu a smarila som jej do toho kusok masla. Velmi jej to chutilo, tak som sa tesila, lebo je chora a nic jej nechuti, toto spraskala... neprehnala som to?

cherries
9. feb 2009

libka 1 - ja varim prikrm vylucne na masle , malemu davam aj maslo bezne do zemiakov spravim mu kasicku a ty svojej malej uz mozes davat kludne pecivo s maslom nech si zvyka .........

stvura - samotne zemiaky mi nikdy nejedol lebo su suché stale s niecim a ja som davala kusok masla aj do zemiakov ale ak nechces maslo tak inu zeleninu .....

stvura
9. feb 2009

Libka, tabulka podla ktorej postupujem ja pise maslo od ukonceneho deviateho mesiaca, ak si zacala prikrmovat skor ako ukoncenym siestym mesiacom tak skor o obdobie prikrmovania mozes dat maslo.
Dakujem, budem davat inu zeleninku.

zuzu13
9. feb 2009

no ja pokial si dobre pamatam, som maslo davala do kazdeho prikrmu...od 4 mesiaca...bolo to odporucene davat trosku masla do kazdeho prikrmu, nakolko niektore vitaminy su rozpustne a vstrebavaju sa len vdaka tukom...takze ja som toho nazoru, ze treba dat vsade trosku masla...

libka1
9. feb 2009

Ja davam olivovy olej, ale vcera jej to maslo tak smakovalo, ze to budem asi striedat, a dam jej ho na chlebik, ten sice lubi aj bez masla, ale s maslom sa jej bude lepsie smykat 😉 A zajtra mame ukonceny 9 mesiac, takze aj z toho pohladu dobre,huraaaaaaaaaaaaaaaaa

3558
9. feb 2009

ja davam vzdy do jedla bud maslo alebo olej.maslo samozrejme zivocisne bez soli a olej floru.davala som olivovy,ale mne nechuti,tak som presedlala.
a zemiak som nikdy nedavala samostatny.vzdy len so zeleninou. 😉

stvura
9. feb 2009

S tym zemiakom som nezabodovala u maleho ani s mrkvou a jablckom...no co uz, je suchy...
Ja davam vylucne olivovy alebo panensky olej a to len par kvapiek na podusenie zeleniny. 😒 😢

beruska2x
9. feb 2009

ahojky holky 😉

beruska2x
9. feb 2009

ja davam olivovy extra virgin, lzicku na porci jidla ale mam kucharku pro maleho a tam davaji maslo uz od zacatku do vsech prikrmu....

ja jsem delala bramboru i samotnou jako 1. prikrm, s olejem rozmixovat a teda nam chutnalo moc... jenze to skoro vsechno 😀

dneska mel vepr. panenku s testovinama a mrkvi a hraskem a to byla basta, uplne nastavoval pusu, no veliky uspech 😎

beruska2x
9. feb 2009

kisska dekujeme 😉 tak priste te pozvu jo... malymu zbylo sotva na zitra jak to bylo mnam 😉

a to manza mel obycejnou zemlovku 😀 😀 😀

kisska
9. feb 2009

ahoj berus 😀 😀 😀

my tiez davame vacsinou olej do jedla(extra virgin),ale na chlebik maslo. A raz ked som dala maslo na zemiaky s brokolicou, tak to bola mensia katastrofa - maly mi vsetko vratil, ale skor to bolo tym, ze to zhltol, nez zeby mu to naozaj uskodilo 😒
stvura - zemiacik som skusala davat aj ja samostatne, ale mixovala som ho mixerom, tak sa mi namiesto kase podarilo lepidlo a nepomohlo ani MM na vylepsenie, odvtedy len so zeleninkou 😉

beruska2x
9. feb 2009

no lepidlo na tapety to trosku bylo to je pravda 😉 😀

co jsi dnes varila ty?? potrebuju inspiraci, chci jit zitra koupit krutu malymu tak snad poridim 😉 kdyz jsi davala hovezi masicko??

stankatt
9. feb 2009

ja som davala aj samotny zemiacik a bolo mnam mnam 🙂 dala som jej to trosku redsie, taka zemiakova kasicka 🙂

3558
9. feb 2009

tak ja druhy den zavadzam ruzickovy kel. je strasne horky,tak som mu tam supla na spicku lyzicky hroznovy cukor a zjedol to. no ale vam poviem ze to bol humus. no a zabudla som ze este aj pohanka bola v tom rozmixovana. a zjedol uplne vsetko. 😝 😝 😝 😝
ale to som si povedala ze bolo prvy a posledny raz, ze som mu dala nieco co by som ani ja nezjedla. fakt to bolo hnusne. 😝 😝 😝

beruska2x
9. feb 2009

me se po nem melej osypal, ja ho taky jen tak brzo nedam ☹

beruska2x
9. feb 2009

halo bude taky nekdo s napadem co varit 😉 😝 😀