• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

24. októbra 2016 
zuzi, tak to si viem predstavit, aky to bol humus :grinning: :grinning: ....vlastne koli tej horkastej chuti sa ruz.kel nema zavadzat ako prve prikrmi.Skor davaj klasicky kel, ten je ok :slight_smile:
9. feb 2009 o 18:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
myslis kapustu?? nebo co je klasicky kel???
9. feb 2009 o 18:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja neviem ako sa to povie po cesky :zipper_mouth: :grinning:
9. feb 2009 o 18:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak po tom se mi osypal malej jak blazen :sweat_smile: ta se ma az dyl ale holky rikaly tak 6m myslim
9. feb 2009 o 18:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jeee vy uz jste ale veliky, jsem si nevsimla driv :astonished: .... tak kdo mi hodi typ na bastu malymu?? :wink:
9. feb 2009 o 18:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som klasicky kel davala uz na 5 mesiacov :slight_smile: ....a nic nam nebolo :wink: obsahuje vela zeleza.
9. feb 2009 o 18:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja ho zkusim pozdeji :wink:
9. feb 2009 o 18:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj junovka. lenze som pocula ze z klasickeho kelu vela zduva, ze preto sa ma davat ruzickovy. no ale on to zbastil a este pytal. 250gramov.pol na pol s pohankou. a dala som mu tam masielko nech to neni take prikre. no a trosku cukru :pensive: ale to som dala prvy krat v zivote. asi mu ho budem davat vzdy iba do kelu, lebo bol fakt hnusny :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a ako to je s tym chlebom. kedy zacat? a dnes som dala malemu stvrtku jablcka. tak ho olizoval ,lebo este nema a ani zub, no a hral sa s nim pol hodinu. potom ho odhodil a bol koniec. ale musela som ho pozorovat aby nahodou neodlupol kus z neho.
9. feb 2009 o 19:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no kdyz nedavas lepek tak chleba ne a kdyz nema zuby tak myslim ze to moc smysl nema :sweat_smile: :wink:
9. feb 2009 o 19:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi, zalezi od kazdeho dietata ako co znesie.My sme s kelom problem nemali.A co sa tyka chleba....tak ako vravi Berus, ked zacnes s lepkom.Teda my sme zacali na 8 mesiacov......a si myslim, ze lepsie "zlo" je zacat najprv lepkom ako mliecnymi prikrmami-maslo, jogurt..... :wink:
9. feb 2009 o 19:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja planuju teda lepek i mlecne od cca 7m....mozna dyl, jak ty zuby :wink: zatim to asi nevypada :frowning2:
9. feb 2009 o 19:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojcek mamulky :slight_smile:

tak ja len tak na rychlo lebo maly sa mi dnes neako budi :( ... dnes som robila malemu papanicko a viete co mi nan povedal bleeeeeeeeeee vypluval mi to :( ... urobila som mu mrkvicka-zemiacik-karelab...nechcel to jest ale ako nahle som mu dala hippku mrkva, karfiol,hrasok, zemiak tak zmastil vyse polku poharika ... je vycurancek riadny :slight_smile:

oky to len tolko onas musim koncit lebo maly sa mi budi stale :( to bude zase noc .( bru nocku
9. feb 2009 o 19:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
eri doufam ze treba zitra na dyl :wink:
9. feb 2009 o 19:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ani mi o tom nemluv :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. feb 2009 o 20:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak ja som mala dnes podobny vylev v pokrocilych prikrmoch... odvtedy tam nikto nic netukol... asi som ich tiez znechutila :frowning2:
9. feb 2009 o 20:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nejsem sama jo?? co budes varit malymu??
9. feb 2009 o 20:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vobec netusim, ale mam v chladnicke cviklu (idem robit konecne borsc pre nas). tak by som mohla upiect jednu cviklu aj pre maleho :wink: Alebo som kupila aj fenikel, ale to budem musiet poprosit babule, co ho uz robili, ze ako, skoda, ze didi uz nechodi tak casto, ta by mi vedela poradit :unamused: Ale beriem aj kohokolvek ineho :wink:
Co ste dnes varili vy?

Inak k tomu horkemu kelu - skuste si skontrolovat, ci nahodou uz nie je stary, ja ked ho robim, tak je vzdy sladucky a to kupujem obyckovy z tesca - vzdy dam dolu vrchnych par listkov a bud uvarim, alebo sparim so zemiakmi... zatial sme nikdy horky nemali :wink:
9. feb 2009 o 21:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mel testovky s panenkou a mrkvi a hraskem :wink: basta...

kdy jsi dala to hovezi asi??
9. feb 2009 o 21:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
borst by jsme si s manzou dali taky :grinning:
9. feb 2009 o 21:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, tak ste sa teda rozcertili v tej teme o jogurtoch :wink:

kisska ja som citala ze cvikla by sa nemala do roka, lebo obsahuje niecoho straaaasne vela a male dieta to nestravi. ale vy mate o mesiac, tak ja neviem. mozno ked das malicko a so zemiacikom,,,,,

a neviem preco ten kel je taky horky.ale bol bio a vyzeral pekne. no ale je pravda ze som si zabudla kuknut spotrebu. boze take dolezite veci a ja zabudnem! som nahnevana sama na seba. to bol taky malicky kelicek dvojkorunacka. uplne prtavy. :frowning2: :frowning2: :frowning2:

berus, ja zase davam prednost hovadiemu pred bravcovym. s tym este pockam. ale tiez som to len tu niekde na konikovi citala. nech ti povie kisska alebo junovka. oni su No.1! :wink:
9. feb 2009 o 22:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
berus - este som nedavala hovadzinku, chystala som sa na telacinu, ale nezohnala som bez korenia :unamused: takze zatial fiime na kuracine, norcacine a kralikoch(prave som dnes obdivovala v tescu krasnych fesakov :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
9. feb 2009 o 22:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No ja mam v tabulke cviklu od siedmeho mesiaca...
10. feb 2009 o 08:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Este k tomu maslu, aha co sa mi podarilo najst:
Prvý zeleninový príkrm nesolíme, nekoreníme a nepoužívame maslo - kravské ani rastlinné, a to sa týka aj rastlinných olejov. Maslo je tukový koncentrát, ktorý sa získava odstredením z kravského mlieka. Obsahuje nadmieru nasýtených živočíšnych tukov a predovšetkým bielkovinu kravského mlieka, t. j. potenciálny rizikový faktor pre vznik alergie. Preto nezaškodí počkať so zaradením masla z kravského mlieka až po ukončení 2. roku života, pravdaže s ohľadom na genetickú predispozíciu na alergiu mliečnej bielkoviny, keď sa odporúča jeho zaradenieaž od 3. roka.

To fakt hovadzie a telacie uz davate rocnym detom? Ja sa ho nechystam davat vobec {14 rokov som bola vegos} lebo ani mi s manzelom to nejeme, takze...
10. feb 2009 o 08:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vis ja si myslim dospeli at si jedi co chteji ale deti - samozrejme primerene k jejich veku, alergiim atd potrebuji pestrou a vyvazenou stravu a at chces nebo ne tak maso obsahuje bilkoviny atd co jinde nenahonis, kdyz je libovoucke a kvalitni tak ti nic nezkaziz....

ja zatim davam vepr. panenku ( ale muzes i kotletu), kralika a kure, dneska koupim krutu... hovezi je nekdy lepsi nez veprove, neni tak tucne ale ja myslim ze od roka uz neni problem ho dete dat....

maslo - ono je totiz taky tezky na trhu poznat co je opravdu kvalitni maslo, pridavaji do taho srajdy - pardon- myslim ze kvalitni olivak, repkovy nebo takovy olej je lepsi, aslespon do roka....

a teleci je nejjemnejsi maso co muzes sehnat, jenze se skoro sehnat neda :frowning2: :wink:

my dneska mame obidek od vcera a pak musim neco vymyslet, moc jste mi neporadily :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
no ale vcera jsme meli hruskovou hippku az se neosypal :sunglasses:
10. feb 2009 o 09:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Maslo je lepsie ako ktorykolvek olej ja by som nejedla jedlo spravene na oleji ja pre seba varim na masle alebo bravcovej masti , nie ste Taliani , Chorvati ani pribuzni tak si nemyslim ze nase deti su prisposobene na olej tieto narody ano a olivovy olej pouzivam tak akurat na opalovanie . Neviem ci ste videli statistiki alebo minule uz neviem v ktorych spravach to bolo jeden doktor sa vyjadril ze maslo je zdravsie ako olej a to je jedno aky a najzdravsia je bravcova mast dokonca aj Nemci zhanaju bravcovu mast a zacinaju na tom varit . .... Neviem co vidite na oleji podla mna olej akykolvek je srajda ale kazdy robi ako uzna za vhodne tot vse
10. feb 2009 o 09:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
maslo sa ziskava prirodzenym sposobom narozdiel od oleja ktori sa spracovava dlhsim chemickym procesom tak neviem co je zdravsie a olej je vlastne vypalovani tuk za pomoci pridavkov nejakych chemickych latok ......
10. feb 2009 o 09:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
stvura v kazdej jednej veci je nieco na co clovek moze byt alergicky to by sme nic nejedli ani deti tak to neprehanaj :wink:
10. feb 2009 o 09:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
olej se lisuje z oliv za studen, aspon extra virgin, zadna chemie v tom neni... zatim co sehnat ciste maslo je opravdu veda... na kazdem mas napis maslovy vyrobek ale to neni maslo ciste...

a sadlo... ty jsi dospela a ty nemci urcite taky ale dat to pulrocnimu diteti?? to je velka blbost, to se na me nezlob...
10. feb 2009 o 09:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok