Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

junovka
9. feb 2009

zuzi, tak to si viem predstavit, aky to bol humus 😀 😀 ....vlastne koli tej horkastej chuti sa ruz.kel nema zavadzat ako prve prikrmi.Skor davaj klasicky kel, ten je ok 🙂

beruska2x
9. feb 2009

myslis kapustu?? nebo co je klasicky kel???

junovka
9. feb 2009

ja neviem ako sa to povie po cesky 🤐 😀

beruska2x
9. feb 2009

tak po tom se mi osypal malej jak blazen 😅 ta se ma az dyl ale holky rikaly tak 6m myslim

beruska2x
9. feb 2009

jeee vy uz jste ale veliky, jsem si nevsimla driv 😲 .... tak kdo mi hodi typ na bastu malymu?? 😉

junovka
9. feb 2009

ja som klasicky kel davala uz na 5 mesiacov 🙂 ....a nic nam nebolo 😉 obsahuje vela zeleza.

beruska2x
9. feb 2009

ja ho zkusim pozdeji 😉

3558
9. feb 2009

ahoj junovka. lenze som pocula ze z klasickeho kelu vela zduva, ze preto sa ma davat ruzickovy. no ale on to zbastil a este pytal. 250gramov.pol na pol s pohankou. a dala som mu tam masielko nech to neni take prikre. no a trosku cukru 😔 ale to som dala prvy krat v zivote. asi mu ho budem davat vzdy iba do kelu, lebo bol fakt hnusny 😝

a ako to je s tym chlebom. kedy zacat? a dnes som dala malemu stvrtku jablcka. tak ho olizoval ,lebo este nema a ani zub, no a hral sa s nim pol hodinu. potom ho odhodil a bol koniec. ale musela som ho pozorovat aby nahodou neodlupol kus z neho.

beruska2x
9. feb 2009

no kdyz nedavas lepek tak chleba ne a kdyz nema zuby tak myslim ze to moc smysl nema 😅 😉

junovka
9. feb 2009

zuzi, zalezi od kazdeho dietata ako co znesie.My sme s kelom problem nemali.A co sa tyka chleba....tak ako vravi Berus, ked zacnes s lepkom.Teda my sme zacali na 8 mesiacov......a si myslim, ze lepsie "zlo" je zacat najprv lepkom ako mliecnymi prikrmami-maslo, jogurt..... 😉

beruska2x
9. feb 2009

ja planuju teda lepek i mlecne od cca 7m....mozna dyl, jak ty zuby 😉 zatim to asi nevypada ☹

erika107
9. feb 2009

ahojcek mamulky 🙂

tak ja len tak na rychlo lebo maly sa mi dnes neako budi :( ... dnes som robila malemu papanicko a viete co mi nan povedal bleeeeeeeeeee vypluval mi to :( ... urobila som mu mrkvicka-zemiacik-karelab...nechcel to jest ale ako nahle som mu dala hippku mrkva, karfiol,hrasok, zemiak tak zmastil vyse polku poharika ... je vycurancek riadny 🙂

oky to len tolko onas musim koncit lebo maly sa mi budi stale :( to bude zase noc .( bru nocku

beruska2x
9. feb 2009

eri doufam ze treba zitra na dyl 😉

junovka
9. feb 2009

tak ludkovia https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... to je fakt siiiiila 😝 😝 😝 😝 😀

beruska2x
9. feb 2009

ani mi o tom nemluv 😀 😀 😀 😀 😀

kisska
9. feb 2009

tak ja som mala dnes podobny vylev v pokrocilych prikrmoch... odvtedy tam nikto nic netukol... asi som ich tiez znechutila ☹

beruska2x
9. feb 2009

😀 😀 😀 😀 nejsem sama jo?? co budes varit malymu??

kisska
9. feb 2009

vobec netusim, ale mam v chladnicke cviklu (idem robit konecne borsc pre nas). tak by som mohla upiect jednu cviklu aj pre maleho 😉 Alebo som kupila aj fenikel, ale to budem musiet poprosit babule, co ho uz robili, ze ako, skoda, ze didi uz nechodi tak casto, ta by mi vedela poradit 😒 Ale beriem aj kohokolvek ineho 😉
Co ste dnes varili vy?

Inak k tomu horkemu kelu - skuste si skontrolovat, ci nahodou uz nie je stary, ja ked ho robim, tak je vzdy sladucky a to kupujem obyckovy z tesca - vzdy dam dolu vrchnych par listkov a bud uvarim, alebo sparim so zemiakmi... zatial sme nikdy horky nemali 😉

beruska2x
9. feb 2009

mel testovky s panenkou a mrkvi a hraskem 😉 basta...

kdy jsi dala to hovezi asi??

beruska2x
9. feb 2009

borst by jsme si s manzou dali taky 😀

3558
9. feb 2009

ahojte, tak ste sa teda rozcertili v tej teme o jogurtoch 😉

kisska ja som citala ze cvikla by sa nemala do roka, lebo obsahuje niecoho straaaasne vela a male dieta to nestravi. ale vy mate o mesiac, tak ja neviem. mozno ked das malicko a so zemiacikom,,,,,

a neviem preco ten kel je taky horky.ale bol bio a vyzeral pekne. no ale je pravda ze som si zabudla kuknut spotrebu. boze take dolezite veci a ja zabudnem! som nahnevana sama na seba. to bol taky malicky kelicek dvojkorunacka. uplne prtavy. ☹ ☹ ☹

berus, ja zase davam prednost hovadiemu pred bravcovym. s tym este pockam. ale tiez som to len tu niekde na konikovi citala. nech ti povie kisska alebo junovka. oni su No.1! 😉

kisska
9. feb 2009

berus - este som nedavala hovadzinku, chystala som sa na telacinu, ale nezohnala som bez korenia 😒 takze zatial fiime na kuracine, norcacine a kralikoch(prave som dnes obdivovala v tescu krasnych fesakov 😝 )

stvura
10. feb 2009

No ja mam v tabulke cviklu od siedmeho mesiaca...

stvura
10. feb 2009

Este k tomu maslu, aha co sa mi podarilo najst:
Prvý zeleninový príkrm nesolíme, nekoreníme a nepoužívame maslo - kravské ani rastlinné, a to sa týka aj rastlinných olejov. Maslo je tukový koncentrát, ktorý sa získava odstredením z kravského mlieka. Obsahuje nadmieru nasýtených živočíšnych tukov a predovšetkým bielkovinu kravského mlieka, t. j. potenciálny rizikový faktor pre vznik alergie. Preto nezaškodí počkať so zaradením masla z kravského mlieka až po ukončení 2. roku života, pravdaže s ohľadom na genetickú predispozíciu na alergiu mliečnej bielkoviny, keď sa odporúča jeho zaradenieaž od 3. roka.

To fakt hovadzie a telacie uz davate rocnym detom? Ja sa ho nechystam davat vobec {14 rokov som bola vegos} lebo ani mi s manzelom to nejeme, takze...

beruska2x
10. feb 2009

vis ja si myslim dospeli at si jedi co chteji ale deti - samozrejme primerene k jejich veku, alergiim atd potrebuji pestrou a vyvazenou stravu a at chces nebo ne tak maso obsahuje bilkoviny atd co jinde nenahonis, kdyz je libovoucke a kvalitni tak ti nic nezkaziz....

ja zatim davam vepr. panenku ( ale muzes i kotletu), kralika a kure, dneska koupim krutu... hovezi je nekdy lepsi nez veprove, neni tak tucne ale ja myslim ze od roka uz neni problem ho dete dat....

maslo - ono je totiz taky tezky na trhu poznat co je opravdu kvalitni maslo, pridavaji do taho srajdy - pardon- myslim ze kvalitni olivak, repkovy nebo takovy olej je lepsi, aslespon do roka....

a teleci je nejjemnejsi maso co muzes sehnat, jenze se skoro sehnat neda ☹ 😉

my dneska mame obidek od vcera a pak musim neco vymyslet, moc jste mi neporadily 😝 😀
no ale vcera jsme meli hruskovou hippku az se neosypal 😎

cherries
10. feb 2009

Maslo je lepsie ako ktorykolvek olej ja by som nejedla jedlo spravene na oleji ja pre seba varim na masle alebo bravcovej masti , nie ste Taliani , Chorvati ani pribuzni tak si nemyslim ze nase deti su prisposobene na olej tieto narody ano a olivovy olej pouzivam tak akurat na opalovanie . Neviem ci ste videli statistiki alebo minule uz neviem v ktorych spravach to bolo jeden doktor sa vyjadril ze maslo je zdravsie ako olej a to je jedno aky a najzdravsia je bravcova mast dokonca aj Nemci zhanaju bravcovu mast a zacinaju na tom varit . .... Neviem co vidite na oleji podla mna olej akykolvek je srajda ale kazdy robi ako uzna za vhodne tot vse

cherries
10. feb 2009

maslo sa ziskava prirodzenym sposobom narozdiel od oleja ktori sa spracovava dlhsim chemickym procesom tak neviem co je zdravsie a olej je vlastne vypalovani tuk za pomoci pridavkov nejakych chemickych latok ......

cherries
10. feb 2009

stvura v kazdej jednej veci je nieco na co clovek moze byt alergicky to by sme nic nejedli ani deti tak to neprehanaj 😉

beruska2x
10. feb 2009

olej se lisuje z oliv za studen, aspon extra virgin, zadna chemie v tom neni... zatim co sehnat ciste maslo je opravdu veda... na kazdem mas napis maslovy vyrobek ale to neni maslo ciste...

a sadlo... ty jsi dospela a ty nemci urcite taky ale dat to pulrocnimu diteti?? to je velka blbost, to se na me nezlob...