Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

u2jana
13. feb 2009

zatial sme papali mrkvu, zemiak... mozem potom skusit zeleny hrasok?

beruska2x
13. feb 2009

no s hraskem bych pockala, muzes brokolici, kvetak, dyni, cuketu, pak pomalu pridat maso nebo zloutek 1x tydne a prilohy, pohanku, ryzi testoviny, bezvaj a bezlepek pak ovoce... a pak hrasek, kukurice, ruz. kapustu, faz. lusky.... 😉

slnyecko
13. feb 2009

u2jana,ja som maleho naucila pit zo striekacky od nurofenu,zozaciatku nasilu,potom si zvykol a potom ked zistil ze cajik mu chuti tak zacal pit aj s flasky,ale bol to boj 😔

beruska2x
13. feb 2009

holky jedeme na chalupu, preju vsem hezky vikend a pa pa 😉

cessy
13. feb 2009

aj tebe pekny vikend, pa beruska

daskak
14. feb 2009

Dobra ranko, vlastne den 🙂 ..
co dnes fajne varime?? 🙂 😉

cessy
14. feb 2009

ahoj daska
my asi nič zaujimave,druhy den mame mrkvičku...

daskak
14. feb 2009

ahoj 😉 ,no my sme dne spraskali mrkvicku so brokolickou a petrzlenom....malo to smieeesnu farbu 😝

cessy
14. feb 2009

viem si to zivo predstavit...nasa mrkva je zatial vpohode, dnes mu islaiac ako vcera..

3558
14. feb 2009

baby a ako robite tu pohankku? malemu chuti, ale asi ju neviem robit. ja to robim takto: zalejem ju horucou vodu a necham v nej 40 minut. niekedy aj hodinu. potom vodu vylejem a rozmixujem ju ponornym mixerom. lenze ona mrcha tak striela po celej kuchyni ze ju mam az za usami. a aj to sa mi cela pekne nepomixuje. su v nej aj cele kusky. ale maly to basti v pohode. len by som chcela vediet ako ju pripravujete vy. vdaka.

3558
14. feb 2009

baby a ked ja som alergik aj muz, tak od kedy by som tak mohla dat vlocky, bezvajecne cestoviny a jogurty? stacilo by az od roka? lebo ja este len teraz davam kase co su od 4teho mesiaca.no zacala som uz pred dvoma mesiacmi, ale ani sa nechystam kupovat tie od ukonceneho 6.teho mesiaca. zda sa mi to este skoro.

cessy
14. feb 2009

zuzana s tou pohankovou kašou budes musiet pockat do pondelka, beruska ti poradi...

daskak
14. feb 2009

zuzi a na co ste obeja alergici? no my sme ovsene vlocky zcali davat cca od 6,5mes a super sa nam popravilo kakanie, bezvajecne cestovinky uz mozete 😉 .. o a jogort sme my zacali davat az po 8 mes. takze len teraz.. 😉 spapkal zatial asi tri, takze s tym este asi pockajte, A lepok si uz zacala pridavat?

3558
14. feb 2009

nie ani lepok nedavam. preto ani vlocky.
a alergicka som uplne na vsetko:slnko,pele,zvierata,jedlo:cokolada orechy,ovocie,strukoviny.... 😢 😢 😢

3558
14. feb 2009

a k tomu mam s muzom aj ekzem 😢 😢 😢 no kripel 😠 😀

beruska2x
14. feb 2009

ahoj zuzko 😉 tak kup testoviny bezvajecne a bezlepkove,d davm je taky mooooc malemu chutnaji 😉 maji je v nekterych marketech nabo 100% ve zdrave vyzive....

jinak pohanku .. dam do hrnce, proplachnu horkou vodou 2x a zaleji koj. vodou a varim nez se rozvari, pak do mi zamixnu ovoce a oliv. olej, naslano stejen jen k ni primo hned prihodim masicko na kosticky a zeleninu a varim vse dohromady a pak mixnu s olejem....

jinak myslim ze od roka to staci... lepek normalne muzes od 6m a jogurty od 8 tak to asi v roce bude o.k. ale urco bych se poradila s DR za to nic nedas a zna situaci

😵

beruska2x
14. feb 2009

padam at muze malej spat, nasi maji PC v loznici ale zitra vecer v pozoru jsem tu 😉 😀 papa

kamiletka
14. feb 2009

Ahojte, chcem sa spytat na vas nazor, ohaldom PRIKRMU, ked moja mala ma uz takmer ukonceny 7. mesiac a stale ju kojim, ale zaroven papa, asi takto:
rano o 7.00 - dojcim
o 11.00 - obed - mrkva, masko, kel, karfiol,,,, vsetko mozne a dost vela,,,
o 14.00 - frutapuru - alebo domaci ovocny mix
o 17.30 - dojcim
o 19.30 - po kupani zase dojcim
o 02 .00 v noci zase dojcim
a tak dookola,,,,
ako postupovat, ked uz nechcem vstavat v noci,,, a chcem spat celu noc,,, CO MAM DOPLNIT ALEBO ZMENIT?
mam pocit ze je v noci hladna,,,

beruska2x
15. feb 2009

ahojky no me toprijde jeste normalni v 7m jednou v noci jist, mame to zhruba taky tak, to se upravi case jinak to bys musela misto vecerniho kojeni dat bud UM - bud normalni nebo primo good night na noc a nebo mlecnou kasi - jsou takovy do flasky co z je na noc asi lepsi...

taky bych uz spala celou noc ale neprijde mi to jeste tak desny 😉 nektery deti se budi furt.... to hle se mi zda docela v poho zalezi na tom jestli chces jeste kojit nebo ne....

saska.t
15. feb 2009

Ahojteeee kockyyyy 😀

poslusne sa hlasim do sluzby aj ked este z CR ale v noci vyrazam domov 😀 Ako ste sa mali? My sme sa mali fajn aj ked sme trosku nachladli, ale polyzovali sme oddychli si a smelo domov 😀
Papali sme ako besny, horsky vzduch robi divy 😉
Ked budem mat cas, pocitam co vsetko ste popisali aby som bola v obraze, prave mi svokra nachystala knedlo vepro zelo tak idem sa napraskat
zatial pa vsetkym .... 😀

daskak
15. feb 2009

Sasi ahooooj 😀 😀 😀 .....
mali ste sa urcite super 😉 😉 😉 ... daj vediet

beruska2x
15. feb 2009

ahojte holky tez se hlasim po vikendu 😉

3558
15. feb 2009

kamiletka to mas dobre.nic nemen.
moj maly papa presne tak isto. podla mna je to ok.inak ja som aj skusala good night milk a vobec nepomohlo. a drahe bolo ako s.... 😠

beruska2x
15. feb 2009

ahoj zuzi 😉

daskak
15. feb 2009

ahoj berus.. 😉 ako si sa mala??
zuzi ani kase na dobru noc nefunguju 😠

beruska2x
15. feb 2009

cauky no dobre, malej byl poprve na karnevale no sranda 😉

na zitra jsem mu pripravila pohanku s kurecim a fazolkama 😀

co ty????

erika107
15. feb 2009

ahojcek mamulky 🙂

ako ste vikendovali? citam ze sisa sa uz vracia domov 🙂 super ...

berus bola s malym na karnevale 🙂 a aku masku ste dali malemu? berus a to ake fazulky robis? mrazene tie zelene?

beruska2x
15. feb 2009

jojo presny ty 😉 chutnaly mu minule, a uz i hrasek zeleny jsem davala a taky dobry akorat pekne prdel 😉 z par hrasku takovy rany 😀 😀 😀 😀 😀

nas malej sel za jedlika, neni to videt???? 😎

beruska2x
15. feb 2009

koukni do albika 😉

erika107
15. feb 2009

ja som minule kupila hippku a tam bol hrasok v nej tiez a malemu to smakovalo 🙂 tento tyzden chcem mu uz dat do stravy aj masko som zvedava ci mu to bude chutit 🙂 ...budem robit tak ze mu dam hippku a donej mu mixnem maso... a maly je krasnucky 🙂 idem aj ja neake nove foto hodit