Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

veronika13
28. dec 2007

ahoj, no môj bol taký istý, ten takto strečkoval vyše dvoch mesiacov, potom som prestala mixovať a už ako-tak papá, no tiež mu nešmakuje stále. Keď nechce, nenúť ho, ale núkaj mu každý deň, príde doba, kedy mu zachutí. Kaše sú aj nemliečne čo sa riedia vodou, ryžová malému veľmi chutila, ona je prirodzene sladká, možno to bolo tým, môžeš skúsiť primiešať mu trochu do jedla, ale neviem či je to správne, aby sa potom nenaučil moc na sladké. No ako som písala, nie všetky deti pekne papajú od začiatku a zvlášť kojené si myslím, že sa ťažšie učia. To že mu dávaš stále to isté nech ťa netrápi, kľudne skúšaj s tým istým, on potrebuje čas kým si navykne na iné stravu ako MM. Pokiaľ máš dosť mlieka, koj ak priberá nestresuj, on začne papať 🙂

alienka
28. dec 2007

Veronika, vdaka za radu, no prave ze ho nechcem ucit na sladke, zato som nedavala zatial ani samotne ovocie ani kasu, s tym by urcite problem nemal. Ja zatial vsetko mixujem, zo zaciatku som skusala len tak popucit vidlickou, ale natahovalo ho z toho.

veronika13
28. dec 2007

tak mixuj a núkaj mu, aj keď zje len tých pár, to mu stačí na začiatok, postupne sa rozpapá, uvidíš 😉

vlasa
29. dec 2007

mne zas mala papala dva mesiace krasne vsetko,teraz uz nechce nic,sladke vobec,myslim ovocie a zeleniny dostanem do nej par lyziciek.stale len pije vodu a chce sa len kojit.je to normalne?poradte prosim.bojim sa,aby jej nechybali vitaminy 😒

nelika666
29. dec 2007

vlasa - to robia niektore deticke ked "maju vela chuti naraz" - vtedy je dobre aspon den-dva davat len mliecko a potom zacat od nuly - od zaciatku a postupne pridavat

ale moze byt ze su to "len" zubky - u nas to bol poznavaci znak toho ze sa cochvila prerezu, vtedy treba len skusat a skusat a cakat

vlasa
29. dec 2007

dakujem nelika,,je to mozne,ze zuby,uz mesiac je to ako na drahe,chvilu tak,chvilu tak.teraz mava teplotu okolo 37,a je nepokojna,vecer je placliva ☹ cakame kazdu chvilu na vrchne.so spodnymi nebol taky problem 😠

zuz11
29. dec 2007

bobulka34 • Dnes o 22:32
mam 5 mesacnu malu (korigovane 3 mesiace - je nedonosena) lekarka mi kazala ju prikrmovat uz pred mesiacom, lenze ona vypije za den momentalne max 650-700ml a proste podla mojho pocitu nie je nato pripravena. Rozhodla som sa ju dokrmovat od februara. Len neviem ake su zaklady, kolko mlieka sa popritom dava. Rada by som od vas dostala nejake rady.

drobcek2007 • 1d • Dnes o 22:35
pozri recepty-prve prikrmy

eros • 2d • Dnes o 22:37
bobulka niekdo vypije aj po papani 120 ci 150 ak vies aka je hladoska,ale radsej daj viac a potom zistis podla toho kolko vypije po dokrmeni a ak mas UM tak davaj 2ku 😉 hadam si ma pochopila

arimzv
1. jan 2008

ahojte.
mam 7 mesacnu dcerku, sme na UM, prikrmujeme od 4,5 mesiaca. papala celkom dobre, aj ked ani pri mlieku ani jedle nemozem povedat, ze je bohvieaky zrut. teraz posledne dva tyzdne vsak uplne zacala odmietat ovocie na desiatu, skusala som kombinacie, aj s vlockami, aj s troska detskymi keksami, ale nic, dostanem par lyziciek a potom musim dokrmit nutracom. s obedom nie su problemy, to zhltne celkom v poho.
len ta desiata ma trapi, viete mi nejako poradit, este ake kombinacie? ja jej desiatu varievam - jablko a hrusku, pripadne pridam aj baban, surove mi to nechcela, ani kupovane ako je napr. frutapura.

medvedik21
1. jan 2008

mala by som taku alternativu... skus jej spravit kasicku/napr len ryzovu/ a daj do toho presnidavku
/inak futapura je vraj najlepsia ale nam osobne vobec neide lebo je kyselkava a riedka ...mne ju nechce maly/
ja to tak robim niekedy lebo samotne ovocie malemu ties niekedy nezapasuje alebo davm s detskymi susienkami...malokedy mavame samotne ovocie.... a este ked pises ze moc nespapa tak sa nemusis bat ze by pribrala nadmieru... my sme akurat

arimzv
1. jan 2008

medvedik dakujem, skusim 🙂
este som sa chcela opytat, aj ked neviem ci to patri priamo do tejto temy - chcela by som jej dat uz chlieb, to sa ma davat iba korka? z cerstveho alebo den stareho chleba? a je jedno ci z cierneho, bieleho alebo radsej kvalitneho celozrnneho? tak je to aj s rozkom? cerstvy alebo odlezany?

zuz11
1. jan 2008

mipako • Dnes o 23:41
ahoj neviete mi poradit co by bolo lepsie dat ako prve pri prvom prikrme? vdaka 😀

elise • 1d, snž • Dnes o 23:44
ja som začala dávať šťavičky hami po lyžičkách a potom som striedala ovocie so zeleninou (vždy po 3 dňoch či nebude reakcia a potom až v 9 mesiaci som pridala mäso a kšu som dala prvý krát v 11 mesiaci 😉

nenka83 • 1d • Dnes o 23:45
ja by som zeleninku, kasa je sladka podla mna jak fras...

mirka21
3. jan 2008

tak ja som začala pridávať kašičku do lieka aby sa jej trošku zahustilo a ju to zasítiloa pomohlo to,a tiež som jej dala mrkvovej štavi do mlieka v pomere 70ml na 70ml a doslovne to žerie 😀
arimzv ja som počula že je lepšie d´keď dáš rožtek alebo chlebík tak den starí 😉

bubadlo27
3. jan 2008

mirka a mozem sa ta spytat, ze preco prikrmujes 2 mesacne babetko? 😒
my budeme mat zajtra 4 mesiace a okrem UM zatila nic ine nepapame a zatial to malinkej staci?

arabeska
3. jan 2008

2 mesacne babi a uz kasicka a mrkickova stavicka? 😲 mozem sa spytat preco uz prikrmujes?je to velmi skoro 😔 🤐

zuz11
3. jan 2008

tanja61 • 1d • Dnes o 23:10
ahojte mohli by ste mi poradit s cim mam zacat prikrmovat svojho anjelika?zeleninka alebo ryzove kase ktore su od 4mesiacov a pisu na nich ze po prvy krat?dakujem

mamacat
3. jan 2008

2 mesiace sa mi tiez zda skoro... 😕
tanja, ja som zacala s ryzovou kasou nemliecnou, bez cukru.. zmiesala som ju s MM.. velmi casto sa zacina s mrkvickou. dobry je aj zemiacik ktory ma jemnejsiu chut ako ostatne zeleninky ci ovocie...

mipako
5. jan 2008

ahoj,zacnem teda asi s tou zeleninkou,mrkvova stava sa mi zda najlepsia.............my mame len 3,5mesiaca ale maly je uz celkom velky a UM vypije cca 900denne + cca 400caju a zda sa mi ze mu uz nestaci....papa bebu a uz vyse mesiaca sme na dvojke na radu lekarky.........kebyze mu davam take dva tyzdne stavicky to snad nie je take hrozne, potom by som presla na nieco tuhsie.....? 😅

arabeska
5. jan 2008

mipako,preco ti ta lekarka radila davat 2 v 2,5 mesiaci? 😕 ja nexapem...maminky kam sa ponahlate s tym prikrmom?
mipako zmen lekarku....

kili
5. jan 2008

som si dnes konečne kukala tie odkazy, čo ste sem nedávno dali na recepty, a povyberala som, čo je vhodné. Niečo znie naozaj chutne. Mám ale pár otázok:
- jablko mám asi ošúpať, že?
- škorica sa dá normálne kúpiť? lebo ja poznám len škoricoví cukor 😅
- čo je to mocca lyžička?
- môže také malé dieťa jesť celú rižu? Samko je zvyknutý len na pomleté, vadilo, keby som ju tiež rozmixovala? neviem, či by ho z kúskou nenapínalo.

určite ma ešte niečo napadne

junovka
5. jan 2008

killi:
-jablko treba osupat
da sa kupit aj normal skorica
-mocca lyzicka je mensia ako cajova-t.j. presso lyzicka
-ak maju zubky tak ano, vobec to nevadi ked rozmixujes, ja to robim tiez 😉

kili
5. jan 2008

dík, Samko nemá ešte ani jeden. No som zvedavá, čo na to zajtra povie, teda ak sa k vareniu dostanem a manžel stihne kúpiť ingrediencie.

dajú sa všetky jedlá zamraziť? že by som toho spravila veľa.

junovka
5. jan 2008

baby, ja zasnem nad mipako.Sorry, za vyraz, ale je to "samovrazda" 😒 Velky predpoklad v buducnosti na alergie.

junovka
5. jan 2008

Killi,mozno, ze sa daju, ale ja to nepraktizujem.Na materskej som preto, aby som dietatu vyvarala... 😉 Inak, je fakt pravda, ze pri dvoch asi by som tiez tak robila-zamrazit 😉

bubadlo27
5. jan 2008

ahoj jiunovka, tak si este precitaj mirku a budes mat na dnes dost ☹

junovka
5. jan 2008

bubadlo27 😉 😀

kili
5. jan 2008

junovka, no mne nejde ani o to, ušetriť si robotu, že navarím viac naraz, ale čo ak zostane, sa mi to nechce hneď vyhadzovať. Nemám totiž moc dobrý odhad, keď je to v surovom stave a tiež Samko vždy nezje rovnaké množstvo a tiež neviem, či mu to bude tak chutiť, že to zje všetko naraz.

junovka
5. jan 2008

kili, mne tiez Nelka nespapa vzdy vsetko, ale zial, vyhadzujem to 😔 , lebo zmixovane to nechce u nas nikto spapat 😅 Pri Timke som vsetko vzdy zjedla a potom som bola jak gula.Tri roky mi trvalo pokial som schudla 😅 Je to pravda, ze Nelka ak nieco necha, tak je to len par lyziciek 😉

kili
5. jan 2008

no tak ja to tiež rozhodne jesť nebudem 😝 , mne s toho aj tak polovica vecí nechutí 😅

junovka
5. jan 2008

a dufam, ze nesolis a ani nekorenis? 😕

kili
5. jan 2008

niiiiieeee 😀
boli tie moje otázky až tak trápne, že by si mala pocit, že neviem taký základ? 😕 😀