Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

bianca
16. feb 2009

velke dakujemmm

musim zajtra niekde zohnat neaky bio zemiak i ked to asi bude zlozite lebo s malou sa nikam nedostanem.Na obed este dostne mrkvu a pozajtra jej skusim uvarit zemiak.Som zvedava 🙂

beruska2x
16. feb 2009

to ja davam uplne obycejny a jak mlaska 😉

bianca
16. feb 2009

berus fakt?Mna tak neskutocne ovplivnili media ze az.Normalne som realista ale teraz na kazdom zemiaku citam CHEMIA

beruska2x
16. feb 2009

ja koupim taky bio presnidavku kdyz ji maji a kdyz ne tak ma normalni, 1. tomu az tak neverim, je to vyrobce jako kazdy jiny, nemam o tom iluze 😒 2. pak prijde do skolky a je po zdrave vyzive 😀

kdyz koupis mrazenou zeleninu tak tim nic nezkazis, je v zime lepsi nez cerstva ...

junovka
16. feb 2009

aj ja davam a davala som klasicky-obycko zemiak.....a aj vsetku zeleninu 😎

Berus, ja som sa tiez najprv stitila Indulony, ale ked pomaha , tak pomaha......a skus si precitat ine temy, kde baby rozoberaju, ze tiez na Indulonu nedaju dopustit 🙂 😉

beruska2x
16. feb 2009

hele ja jsem rada ze to ma ted lepsi takze co mi neda Dr tak neriskuju radsi 😒 a indulona je parfemovana, to vuuubec nesmime 😖

junovka
16. feb 2009

ja som povedala moj nazor 😉

junovka
16. feb 2009

.....a este , preco potom pises, ze si vyskusala vsetko?? 😕 🙂 ...tak asi nie vsetko 😀 😉

beruska2x
16. feb 2009

dobre vsecko co muzeme, maly ma kozni problemy a co je parfemovane to nesmi, mela jsem infodolan, ondrejovu mast, vazelinu, exipial primo krem do zimy adt adt ale na tenhle jeden flek proste nic neplati....

junovka
16. feb 2009

Excipial sa vacsinou uz dava na preliecenu kozu....a je vyborny 😉 Tiez sme ho mali pri starsej dcerke.

beruska2x
16. feb 2009

jojo zatim nam moc pomaha, mame k tomu i specos koupel olejovou tak snad to bude dobry uz aby bylo jaro...

junovka
16. feb 2009

....a nevsimla si si, ci nahodou nezareagoval zo zaciatku, ked ste zacali s prikrmami na nejaky prikrm....a teraz sa to s nim tiahne??/aj ked velmi niesom v obraze, ze odkedy to ma 😅 /

junovka
16. feb 2009

ten Balneum/najnovsie Oilatium/ sme uzivali aj my .Je dobry 😉 ....a ma to na celom tele, alebo len na tvari?

beruska2x
16. feb 2009

ma to po prasku na prani asi a ma podezreni na alergii na bilkovinu kr. mleka ale moc se mi to nezda, kdyz ji Nutrilon od 6t 😖

jo holky kdy jste zacaly davat pokracovaci mliko ja mu davam porad 1 😀

beruska2x
16. feb 2009

mel to vsude, uz to ma dobre, pryc ale jen ta tvar mu zustala...

saska.t
16. feb 2009

Berus - vcera som isla cez cechy a bola to katastrofa 😒

kocky som chora je mi zle, muz bol dnes cely den s malou aby som ju nenakazila ale neviem, neviem ☹ ☹

zajtra skusim 1x pohanku nejake rady aby som nieco nepokazila? 😀

inak tiez kupim ak je bio radsej bio, ale ked nemaju davam normalne a nic sa nedeje,
berus skus zohnat domaci med a natri mu ten flak medom, on je alergen len na vnutorne pouzitie, nie vonkajsie, krasne to zabera 😀

junovka
16. feb 2009

my sme uz na 5 mesiacov davali Nutrilon 2.Estwe pred 2 rokmi, bola napisana hranica nizsie ako je teraz 😅

beruska2x
16. feb 2009

caaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuu

me to povidej , uz pri pohledu z okna se mi chce zvracet.. kdy to skonci????

ty ppohanku zvladnes, taky jsme ji dnes meli, s kurecim a fazolkami a mnam 😉 a sehnala jsem konecne krutu tak zas bude mit zmenu...

my meli s manzou takovy "nachcip" oba a malej nic 😀

saska.t
16. feb 2009

ja som 2 mlieko zaradila po skonceni 6 mes. kedze hranicu zvysili 🙂

beruska2x
16. feb 2009

tak doberu krabici a koupim mu ho taky, dala jsem mu to na alergii a poznal to po 2 locich a natahovalo ho z toho 😠 tak mam doma Nutrilon za vic jak 200,- k nicemu 😝

saska.t
16. feb 2009

no sa mu ani nedivim, ved je to horke ble 😠

zmensim foto z lyzovacky a potom ho vlozim ako som slubila 😀 baby ma 38 teplotu ble ☹

stankatt
16. feb 2009

ahojte 🙂
Mozem otazku? ako casto davate masko?

saska.t
16. feb 2009

stankatt - 5 x tyz, 1x zltko, 1x len zeleninka 😀

stankatt
16. feb 2009

dakujem 🙂 zajtra pozajtra este pohanku 🙂
dnes som kupila prikrmy: kralik + zeleninka a telacie+zel. TAk buduci tyz. dam kralika 🙂 som zvedava. Monika bude asi maskova

saska.t
16. feb 2009

kocky, kde ste??? 😠
idem teda zalahnut a potit sa z chripky a dufam, ze mi zajtra vsetko nove porozpravate 😉

kamiletka
16. feb 2009

Ahojte, ja som si akurat vsimla ze saska ma take male dietatko ako ja - 7 mesacnu Sofinku, a dokonca ma aj take iste pyzamko - z HM, vsak? - moja ho ma velmi rada,, mimoch. koloko vazi tvoje babo? a kolko prikrmov denne jej davas? kojis? koko rat denne kojis? davas na vecer aj nejake kase?

saska.t
16. feb 2009

kamiletka - ellous mala pred 2 tyz. 65 cm a 7200g patri k tym mensim detickam 😀
rano mame mliecko, ako desiatu ma kusok jablcka alebo nieco do rucicky co oslinta a pomaly spapa, obed je prikrm,olovrant kasa s ovocim (nie instantna ale domaca) a vecera bud mliecko alebo inst. kasa na dobru noc 😀
kojit uz nekojim od ca 4 mes. ale ak kojis je to len dobre, moze si kedykolvek cucnut 😀

3558
16. feb 2009

junovka ja by som ti ho poslala postou, ale v akom stave by ti prisiel, tak za to nerucim 😀 😀 😀 😀

aj ja mam to z tej rodinky.sk nalepene na chladnicke a kukam stale do toho. ale vela este nebudem davat aj co sa mozu. 😒

zemiak varim v supke aj s kminom a potom pucim. najskor som mixovala, teraz pucim. a mam ho vzdy na dva dni. ked ho uvarim hned polovicu dam malemu a na druhy den zvysnu polovicu. no a zvysok vyhadzujem co zostava, lebo vzdy varim pre ,,vola,, 😀

kisska
16. feb 2009

sasi - ako bolo? Kde presne ste boli? To je inak smola, ze ste ochoreli, asi vam je smutno za slovenskom, ze? 😀

3558
16. feb 2009

exipial a balneum aj mne stale predpisoval doktor.su fakt dobre 😉

ja varim bio, ale uz som par krat dala aj hipp a zemiak a ryzu davam obycku. ale sa mi zda, ze ten zemiak mu nerobi dobre a vyhadzuje sa z neho.neiviem ci to je tym ze neni bio. aj dnes ho mal 😒

tiez davam mlieko c. 2.

masko som teraz citala ze iba dva krat do tyzdna a zltko pre alergikov az od roka. takze teraz v tom mam chaos, a davam iba masko a to kazdy druhy den. no ale malemu to jedlo uz bez maska ani nechuti. uz si tak zvykol. 😠

saskat prosim ta ake druhy kasi robis a ako. a ake ovocie do toho davas? ja by som tiez chcela robit a nie kupovat.