Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
17. feb 2009

erika - s chripkou na krku a malou teroristkou pri sebe nemam ani tu najmensiu chut, som rada ze zijem uz by to mohlo odist 😀 😀 😀 takze budu zemle 😎

beruska2x
17. feb 2009

jee krupavy domaci rohlicek bych si dala ty hnusy z kramu uz odpoledne jsou spis jak bumerang 😠

eri tak upec a posly, dam ti do IP adresu 😀 😀 😀 😀 😀

saska.t
17. feb 2009

berus - jj ja to rozporcujem a vykucham a potom jej to dam, do bieleho peciva sa mi moc nechce, ani my ho nejeme a vyzivova hodnota skoro nulova 😉

beruska2x
17. feb 2009

no ja pecivo miluju - jakekoliv 😅 jen ta kvalita pokulhava 😒 ale je pravda ze celozrne jeste docela vydrzi a muluji kaiserky 😉

erika107
17. feb 2009

ja som to pecenie tych rohlickov myslela zo srandy xixi ani ja by som ich nepiekla 🙂 ... uz som hodila do albumu novu frizurku co poviete?

beruska2x
17. feb 2009

no parada jsi prokoukla 😉 a maly je takovy bozan roztomily, ty vlasky 😀 proste dite z reklamy 😵

erika107
17. feb 2009

dakujeme 🙂 heee este mozeme zacat aj "zarabat" na reklame 🙂 xixi ale on je potvorka jeho zachytit na fotke s usmevom je problem nerad sa kameruje a vobec nie foti :(

beruska2x
17. feb 2009

hele holky nerada se loucim ale dneska je dulezita ordinace 😉 tak papa 😀

erika107
17. feb 2009

oky pekny vecer ja tiez idem do postelky uz 🙂 bru nocku a sladke snicky

matysekasasenka
17. feb 2009

ahojte baby, moj syn bude mat zajtra 3 mesiace, zatial ho len kojim. Kedy mozem zacat s nejakym inym jedlom? Mam najprv skusat so stavickami alebo s tuhou potravou ako je popucena mrkvicka...dakujem

saska.t
17. feb 2009

matysekasasenka - jejda neblazni ak sa krasne kojite tak pokracuj az do 6 mes. a potom zacni so zeleninkou atd. ak malemu nebude stacit mliecko mozes zacat s prikrmami po ukoncenom 5 mes. nikam sa neponahlaj mliecko je to naj co mu mozes dat 😀
ziadne stavicky ani nic podobne nedavaj, nastuduj si na nete ako zacat, napr. www.simeshop.sk a ine aby si zbytocne nepretazovala ladvinky 😀

kocky - dobru a berus ordinacia je velmi dolezita xixixix 😀

matysekasasenka
17. feb 2009

saska.t-ked on je taky papos, cez den kazdu hodinu chce jest, lebo sa nevie poriadne napapat a v noci vstavam tiez 6krat v priemere, ale mlieka mam dost, len matko sa nevie poriadne napapat. a dnes som mu len tak dala ja a saska jablcko olizat, tak tak cmukal, ze som zacala rozmyslat o stavickach...

saska.t
17. feb 2009

matysekasasenka- v jeho veku su ladviny este velmi nezrele a len by si mu uskodila, stavicky su prenho maximalne nevhodny variant kedze je to koncentrovana stava nie je tam ziadna vlaknina nic, len by filtroval vela tekutin ale zasytenie ziadne. Plne mliecne obdobie trva do 4-6 ukonc. mes. a potom sa zacina prikrmovat 😉
to, ze papa tak casto je docela normalne a nie si v tom sama, len treba vydrzat 😀

kisska
17. feb 2009

matyseksasenka - stavicka babu nic neda(ziadne ziviny), je len zbytocne sladka a obabre mu brusko, tak nebude poriadne papat mliecko. Babenko ti teraz rychlo rastie, pravdepodobne mate prave 3-mesacnu laktacnu krizu (rastovy spurt) to sa za par dni spravi. A uvidis, ze maly poskoci aj na vahe aj vyske. 😉 Jeho brusko je este velmi nezrele a kojenym detickam dozrieva trosku pomalsie ako nekojenym. Naozaj sa nemas kam ponahlat 😉 Este si musite odbit aj 6-mesacnu krizu a potom sa mozete s chutou pustit do zeleninkovych kasiciek 😉

saskaamiska
17. feb 2009

no ja si mislim zeby mohla davat sinovy tak napriklad za jeden den 9krat obliznut jablcko 😒

kisska
17. feb 2009

?

saska.t
17. feb 2009

kisska - tak nejak 😅 mislim sinovy 😀 😀 😀

matysekasasenka
17. feb 2009

prepacte mi to, ale to moja dcera bola na svojom pc a odpisala......inac to ona mi nasla tuto stranku aj ma zaregistrovala, lebo ja vacsinou nestiham chodit na pc (kedze kazdu hodinu kojim 😀 )

saska.t
17. feb 2009

jaaaj to je v pohode 😉 tak zacni citat temy ktore ta zaujmu a vela sa urcite dozvies, vsetky sme tak zacinali a drzim palce 😀

matysekasasenka
17. feb 2009

a vlastne som sa chcela podakovat kisske aj saske.t za odpovede, hned sa lepsie citim. mozno si myslite, ze som asi blba, lebo mam uz 9r. dceru a pytam sa take otazky, ale ja som uz naozaj nejako zabudla ako som to s nou zacinala s tou stravou.takze este raz diky. este by ste mi mohli poradit ako ste vase babatka uspavali myslim tym priprava na nocny klud, lebo aj dceru a teraz aj syna musim aspon pol hod. nosit na rukach kym zaspi, napr. posledny tyzden zaspava az teraz o takomto case....pol desiatej.

saska.t
17. feb 2009

ked prejdes na forum babätka najdes tam vela navodov na uspavanie deticiek 😀 napr. tema "kazde dieta sa vie naucit spat" atd. urcite si tam najdes sposob, ktory bude vyhovovat vam obom, aj ked tymto obdobim uspavania na rucickach sme presli vsetci 😀

kisska
17. feb 2009

matysekasasenka - to je v pohode, inak ja som dcerke tipovala 12rokov 😉 😀
A s tym uspavanim je to rozne. U nas vecery ritual zacina okolo siedmej - kasou, potom sa Adam chvilu hra s tatinom, kupanie, vecerne kojenie a niekedy aj polhodinovy boj, ci sa spinkat bude alebo nie... dnes zaspal ako aj tvoj - pred chvilou 😒
Ale ked mal 3 mesiace, tak ho velmi trapili vecerne koliky, na ktore nezaberalo nic ine ako poloha "tigra na strome" a to sme nosili aj 2 hodky na striedacku s drahym. Skus ulozit do postielky, ale zostan s nim a hladkaj hlavicku, chrbatik a ked zaspi, tak pomalicky odchadzaj... u nas take obcas zaberalo...

matysekasasenka
17. feb 2009

kisska: ze vraj 12 🙂 este stastie ze uz saska spi, lebo by si hned zacala namyslat-ona je inac velmi sikovna a hlavne na pc. ale naspat k tomu najmensiemu bobakovi. tak to aj my sa striedame s manzelom a aj saska pomaha nosit na rukach, kym nezaspi, ale to ze ho len tak ulozim do postielky, nepomaha, lebo bud sa zacne usmievat, alebo tak mrnci a potom sa poriadne rozplace, darmo ho ja hladkam po hlavicke. jednoducho ho musim vybrat z postielky a hned stichne a zavrie oci, ale to nas len tak skusa, lebo ked ho po chvili dam pomalicky naspat do postielky hned hybe rukami a otvori oci a zase dookola a az na taky 4ty krat uz ocka neotvori a my si vydychneme ze konecne zaspal. nastastie to takto nerobi uprostred noci po kazdom kojeni, ale je to len ten prvy krat ked sa ide spat. inac tiez zaciname kojenim okolo 5 potom kupel o 6 a hned ho potom zase kojim pri postielke a po tme aby vedel ze ma uz spat, ale kym zaspi je aj 7.30 a aj to len na pol hod. a potom najblizsie zaspi az okolo 9, 9.30...boze ale som sa rozpisala

3558
17. feb 2009

no baby to je hroza, kym vas docitam. a ked uz idem nieco napisat, tak vsetky sedite pred telkou. ja tu v anglictine ma vobec nezaujima. 😝
a pisem az ked maly zaspi ,inak nemam kedy. ked sa nahodou priblizim k netu, tak maly reve ze chce na ruky.
no my sme dnes dali organic vlocky, tak uvidim ako zajtra.

maly je trosku mrzuty lebo uz mame par dni prvy zub a ide dalsi....

a dnes som upratala cely dom, lebo muz mal volno, tak sa staral. komplet vsetko mam grunt upratane akurat plynovu ruru nemam vydrhnutu. aj okna, dvere,,,,uplne vsetko mam. tak idem este na ten hnusny sporak. to je pre mna najhorsia vec. dat mi ho pucovat. 😝 😝

aj moj maly mal prve tri mesiace koliky. a este aj silny reflux. tak vdaka bohu ze to je za nami. 🙂

inak vas vsetky zdravim. kisska,junovka,saska,beruska,erika... no proste vsetky.
tak kukajte telku, ja idem na ten sporak. 🙄

saska.t
17. feb 2009

zuzi - aj ku mne mozes prist 😀 tiez ma to caka 😀 inak s tou telkou, my sme to vyriesili tak ze sme si s muzom na satelit kupili SR a CR TV kartu a mozme pozerat nase TV nemcou som nevidela aspon rok 😀

matysekasasenka- tak to poznam ale chvalabohu to uz preslo a v dnesnej dobe uz zaspava krasne sama v postielke 😀 takze treba len vydrzat 😀

saska.t
17. feb 2009

chcela som napisat nemcov samozrejme a nie nemcou 😀

3558
17. feb 2009

ale ja nic nechcem, mne staci sediet na konikovi. aj tak ma uz drahy vyhana, lebo chce ist on. no tak zase zajtra. uz mam volno tak kuknem co pisete 😉

beruska2x
18. feb 2009

matyse... tak mja kojila furt a furt uz ve 3 tydnech ☹ nejdriv porad spal a pak se nemohl dojist, ale v tvem pripade bych rozhodne nedavala zeleninu atd, jestli ma malo tak dej UM a bude spokojenej 😉

beruska2x
18. feb 2009

sas.. je si delaj srandu, bylo to moooc dojemny...

zuzi... vecer jsem tady 😉 i kdyz teda malej ted vstava kolem 6 rano - dnes dokonce v pul 6 ☹ budu muset chodit spat se slepicema 😝

beruska2x
18. feb 2009

kiss a saska... odkdy muzou deti detskou krupicku??? kripicova kase se preci hoodne dela, odkdy ale??