Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
18. feb 2009

od roku berus 😉

beruska2x
18. feb 2009

a ja vedela ze ty budes vedet 😀 😀 😀 to je super, ...

saska.t
18. feb 2009

studujem ako blazon aby som nieco nepos..... 😀 mala prave zuzle celozrnny chlebik a ma ho aj za usami 😅

beruska2x
18. feb 2009

hele nam se od vcera o 75% ztratil ten flek .... no chelbik tak vyluxujete holky no 😀 😀 😀

saska.t
18. feb 2009

to musim aj tak 😒 luxovat cely barak ale moc sa mi nechce este sa citim dost zle ☹ no ale co uz, inak len neviem ci jej na ten chleba mozem dat margarin, to som nikde nenasla 🙄

beruska2x
18. feb 2009

v te kucharce co mam pisou maslo nebo neztuzeny rostlinny margarin od 5m 😕

saska.t
18. feb 2009

asi som blba ale co je to neztuzeny margarin? nie klasicke margariny ako rama atd?

bianca
18. feb 2009

ahojky

varim 1x zemiaky dnes na obed tak mi drzte palceky.Vcerajcia mrkva mala viac uspechu.Sice s placom ale spapana a stastilovo dorazila az do plienky

beruska2x
18. feb 2009

tak hodne uspech ja jsem ted obed mixovala 😉

saska to nevim , musis kouknou na krabicku co je tam napsane.. koknunu net 😉

daskak
18. feb 2009

ahojki babenky 😉 ..

saska.t
18. feb 2009

ahoj dasi 😀

beruska2x
18. feb 2009

rostlinné margaríny neztužené (palmové, kokosové a řepkové oleje a tuky) tak koukni na net hoodne o tom mluvi v delene starave a tady je taky takove tema - tak se zeptat tam...

beruska2x
18. feb 2009

ahoj das... 😎

bianca
18. feb 2009

decka mam dat do toho aj trosku Beby?

beruska2x
18. feb 2009

jako mlika?? ta jsem nikdy do prikrmu nedaval, jen vim ze se to muze dat kdyz dite prikrm vylozene odmita, to bych nedelala at si zvyka na chut... pak ji muzes dat mlika napit nornalne stejne toho moc nesni 😉

bianca
18. feb 2009

berus dik.Ja jej davam za kazdym prikrmom flasku.No som zvedava aky to bude mat uspech dnes. 😀 Idem mixovat.

saska.t
18. feb 2009

bianca - nedavaj ma si zvykat na nemliecnu stravu iba ak by vylozene nechcela ...

daskak
18. feb 2009

co sne dobre varite? my mame dnes zeleninku 😉 brokolicka, mrkva, zemiacik.... kocky ako sa mi mate? ja vobec nestiham...je plesova sezona, tak kazdy den makam ako fredka.... opatrovatelka mala povodne chodit 2 krat do tyzdna, ale musi chodit kazdy den... 🙂 🙂 🙂 co je zas na druhej strane dobre 😉 😉 ...
ani nestiham pisat... ale citam Vas poctivo 😉 😉
inak moj drobec dovcera len stal a tak vsetko sledoval... vcera sa nam podarili urobit prve krocky 😀 😀 😀 ....
Baby a tu pohanku davate ako casto? Inak nam vobec ale vobec nechutia cestoviny 😒 😒

saska.t
18. feb 2009

dasi ja mam zo vcera navarene 😀
a co robis za pracu ked sa ta tyka plesova sezona? 🙂 , pohanku som vcera davala 1x ale urcite tak 2x a mozno aj viac ju zaradim do jedalnicka...
opatrovatelka si aspon trosku zarobi 😀 a maly ma aspon zmenu tvari, tiez by som to potrebovala 😕

beruska2x
18. feb 2009

gratulujme 😉 😉 😉 pohanku dam tak 1 za 14 dni.. stridam to s bramborem, testovkami, ryzi, tak jak se to povede 😀

saska.t
18. feb 2009

kocky, my sme zacali 2 tyz. 8 mesiaca co mozem od malej ocakavat? este sama nesedka ked ju posadim, plazi sa trosku smerom vzad a chce sa stavat aj na stvornozky ale su to iba pokusy .... 😀

beruska2x
18. feb 2009

neboj a uzivej klidu az vse dohoni tak nebudes stihat to si nesedneme ke konikovi 😉

bianca
18. feb 2009

tak zemiak uspesne spapany a dokonca bez placu.Dnes iba na skusku a zahtra jej dam viac.Ale musimpovedat za sa z toho po mixovani sprvila hnusna mazlava hmota.Bleeeee

daskak
18. feb 2009

sasi: ja robim licenia 🙂 ..je to pravda, maly si tu babu velmi oblubil a ja si od neho trosicku oddychnem...
sasi je to individualne, napr. nas David sa am posadi od 7 mes., teraz uz zacina spekulovat ako by sa sam aj postavil...je pri tom podareny, nasmejeme sa cela rodina... ale napr. vobec sa neplazi a ani nestvornozkuje.... amam pocit ze pravratil sa z bruska na chrbatik tiezmoc nema rad.... 🙂 .. takze tak...

otazocka uz davate milacikom obyc. piskoty?

beruska2x
18. feb 2009

das.... ja to teda ani neplanuju, Nestle a jine firmy delaji primo detske susenky a pak po roce radsi koupim cerealni bebe susenky ale piskot krome mouky a cukru diteti nic neda, prijde mi to zbytecny 😝

kisska
18. feb 2009

ahojte babulky-
daska - oby maju cele vajicka aj so zltkom, tak zatial nie, ale aj deske treba strazit, lebo sunarky su tiez ovajcovane 😒
sasi - kludne aj kvalitny margarin, ja malemu striedam maslo a floru, ale aj to len "zatrem dierky" 😉
bianca - gratulujem, nas Adam to "lepidlo" bez mrkvy ani nezjedol 😉 , ste sikulky

ja si to uz napametam presne kedy, ale viem, ze Adamca sa dlho len plazil (ale veeelmi rychlo - ako namornik 😉 ), sedel len s oporou, niekedy okolo 8. mesiaca sa prvy krat postavil v postielke a az potom si zacal sadat sam, az ked uz v pohode sedel, tak zacal stvornozkovat (asi na konci 9. mes) a vcera urobil PRVY krok, ale neviem, ci mu to mam pocitat, lebo bol len jeden 😀 😉

daskak
18. feb 2009

ja si tiez myslim, ja som objavila nejake probioticke babatkovske susienky.. su fajne, ja ich davam drobcovi do duseneho jablcka pomrvene a je to mnam 😀 😀 ... dievcata tak sa vytesujem ze sa vam idem pochvalit... robila som domacu vianocku a taaak sa mi podarila...tesim sa ako mala.. uz dve som totiz pokazila 😒 ..a moji starsi chlapi vianocku mikuju... 🙂 🙂 😀

saska.t
18. feb 2009

jaaaj babulky, tak to este nemusim moc cakat 😉 to v zasade vsetko robime aj my aj ked dnes 1x stala na styroch ale este nevie ist dopredu, sedime tiez len s oporou, pretacame sa na brusko uz velmi davno ale z bruska na chrbat este nie 😀

dasi to mas pekne povolanie bol to moj detsky sen 😀 robit vizazistku 😀 a kadernicku tiez 😉

kisska
18. feb 2009

dasi gratulujeeeeem, ja ju peciem pravidelne na vianoce (zvysok roka kupujem), mam taky recept, ze mi vzdy vyjde velka jak krava, pol baraku by sa najedlo, ale moj drahy ju zvlada za dva dni aj sam 😉

berus pytala si sa na krupicu - asi az od troch rokov, myslim, ze nejaky vyrobca dokonca stiahol z nazvu "detska" a zostala len krupica, ale asi zalezi od babenka, ked mu neni tazka...

beruska2x
18. feb 2009

ted jsi me zase pekne zmatla 😅