Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
18. feb 2009

jaaaak zase, babule toto mi nerobte. Ja vas nechcem miast ☹
Inak krupicova kasa je najlepsia uvarena v mlieku (kravskom), s poriadnou kopou masla a granka, takze by mozno bolo dobre pockat, kym dieta moze toto vsetko, ci nie? 😉 😀 😝 😀 😝

beruska2x
18. feb 2009

mnam ty nadelas chuti jeste ze jsem po obede 😀 😀 😀 😀 😀

kisska
18. feb 2009

😉 😀

beruska2x
18. feb 2009

holky kolik toho prcci snedi na obed??? je mozny ze Sima spraskne cca 230g??

junovka
18. feb 2009

krupica sa moze davat detom uz od 8-9 mesiaca, kedy aj lepok, uvarene vo vode, alebo UM.Mam to napisane aj na sacku 🙂
Inak, k tym margarinom-tie by som nedavala, teda do roka urcite nie, ale najlepsie je davat klasicke maslo s min. 82% tukov 😉

saska.t
18. feb 2009

jedna normalna hippka je 190g tak to porovnaj, ale kedze je to chlapisko preco nie? 😢

beruska2x
18. feb 2009

asi neni margarin jako margarin... tenhle rost. neztuzeny se pry pouziva pri delene strave 😅 tak nevim ale ja ho taky davat nebudu... jen me na masle stve ze je jak beton to nez namazes ....

beruska2x
18. feb 2009

ja vim jen jsem chtela mit srovnani s jinyma detma.. 😉

junovka
18. feb 2009

tak ho Berus vyber z chladnicky aspon polhodiny vopred.Ak mam ja naponahlo, tak ho dam dokonca na radiator 😀

beruska2x
18. feb 2009

a nebojis se ze zlukne??? 😲

junovka
18. feb 2009

neni sanca, ze za taku kratku dobu sa mu nieco stane 🙂 , zase bohviekae horuce radiatory nemame 😀 😀 😉

beruska2x
18. feb 2009

no ma na to malej jeste cas, bez zubu mu stejne chleba nedam, tak na co maslo...

daskak
18. feb 2009

sasi: dik 😉 aj mna tato praca bavi... len jeparadox je som chcela byt od malicka colnicka... hmmmm
berus: no my zjeme od cca 180 - 250g podla to copapkame a aky mame v ten den hlad
kiss: prosim ta mozem ho napiset recept na tu tvoju vianocku?? dakujeeem 😉 😉

no ja maslo vyberiem asi hodku pred jedenim a da sa potom v pohode natierat, na radiator ho nedavam

3558
18. feb 2009

ahojte. tak maly zaspal, mam chvilku cas. no idem sa ,,ppochvalit,,
vcera mi zhoreli ovsenne vlocky. proste som ich dala varit, /chvalabohu ze malemu varim len v teflonovom hrnceku/,a po 30tich mintuach citim smrad. hovorim si susedovi sa cosi pripalilo. a neriesila som to.
sadla som na konika a pisem, a pisem,,,,,
az som pustila moju temu : Julove babetka a tam som im pisala ze ta pohanka je super, tak uz to baby skusaju a bavia sa o nej. no a mna napadlo:POHANKA....VLOCKY...???!!!!!!!! a uz bolo.
hrniec zhoreny na komplet, a vysusene vlocky vnutri. tak som pockala kym sa vychladi a si predstavte ze tomu hrncu nic nieje. parada. tak som sa este vytesovala ze ho nemusim vyhodit. 😀 😀 😀

saska.t
18. feb 2009

zuzi 😀

3558
18. feb 2009

no chvilu mi to nebolo vtipne, ale potom uz hej 😝
dnes som malemu teda dala pohanku s mrkvou a spenatikom, a do toho kocku kuracinky. no a predstavte si nechutilo mu. tak som do toho primiesala hippku a zjedol 250gprikrmu plus celu malu 125g hippku.
krpec nech si nezvyka, lebo potom bude moje varenie uplne zbytocne 😢 😢 😢

daskak
18. feb 2009

zuzi pamatas ako si sa mi chechtala ked som napisala ze mi prihorela brokolica so zemiakmi pre maleho... 😀 😀 😀 😝 😝 ....
nic si z toho nerob aj moj maly jeden cas vobec nechcel co som mu uvarila, len kupene,ale potom sa to zlepsilo a teraz uz zas normalne papka 😉

beruska2x
18. feb 2009

ja pripalila malymu spenat s ryzi je to asi 14 dni ani jsem se vam nepriznala protoze jak jinak na konikovi jsem sedela 😅 no ale kdyz uz to leze ven ze vsech 😀 😀 😀 😀 😀

recept na vanocku prosim taky... jak to ale ze ji peces ted 😉 😉 😉

beruska2x
18. feb 2009

holky ja dorazila z pedikury, to je bajo masaz nehtiky... 😉

3558
18. feb 2009

ja som dnes pre mna a pre muza robila spenatovu polievku. mnam ja ju robim kazdy tyzden.

berus, to si zijes,,,,,,, pedikura..... ja mam zehlenie namiesto pedikury. 😝

beruska2x
18. feb 2009

neboj zehlit jdu ted i s novyma nohama
😀 😉

beruska2x
18. feb 2009

spenatovku miluju, udelam ji pristi tyden, to je napad dik, stenat mam listovy domaci v mrazaku 😉

3558
18. feb 2009

ja som taka polievkova, takze my mame polievku kazdy den.vzdy tak na dva dni navarim, nech mam aspon ten druhy den pokoj. no a stale robim dokola tie iste : spenatova, rajcinova, zeleninova,slep.vyvar a obcas ked ma nejaka napadne. ale tieto su u nas top. 😀 😀
och boze zase sa rozpravame o jedle. ja som stale hladna. 😠

beruska2x
18. feb 2009

😉 😉 😉 co taky jinyho, taky bych si dala neco dobreho, planujeme s manzou veceri ale malej je nastydlej tak tenhle tyden ne, to jsem zvedava kdy na to dojde 😉
mame tady super mexickou restauraci 😀

3558
18. feb 2009

tak to ja mozem na restiku zabudnut. alebo iba s malym a to by som sa nenajedla. ja jem iba ked maly spi, lebo inak chce aj on, a mrnci a place az dokedy si ho nedam na kolena a to potom musim davat pozor na tanier aby nebol na zemi.
😠

beruska2x
18. feb 2009

no neboj nam pohlida mamca 😉 to bych z toho taky mela prd 😖 si chceme dat vinko a celkove tak na romantiku 😀 😝

erika107
18. feb 2009

ahojcek babulky vidim ze ste toho zase veeeeeeeeela popisali 🙂 ... chcem sa vas spytat maly mi nespapa celu hippku iba polku potom mi to vyfluskava... ale pochvilke si vypyta mliecko a vypije 150 je to normalne??

saska.t
18. feb 2009

tak to uz mam za sebou aj s romantikou, moc vam drzim palceky aby vam to vyslo 😀 je to fajn byt aj sami dvaja a venovat sa sami sebe 😉 bez prcka

beruska2x
18. feb 2009

eri to mi maly obcas dela taky, proste ho krmim dal, po par lzickach ho to prejde, proste delaji blbiny, 🙄

beruska2x
18. feb 2009

sas.. to jo 😉 jen aby to uz bylo 😖