• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

24. októbra 2016 
no u neho to nezabera :( som z toho na prasky ma si zvykat na tuhu stravu a on stale to mliecko chce :(
18. feb 2009 o 19:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak proste potrebuje vic casu.. nebud nestastna, hlavne ze ji aspon neco.. kdyz to neodmita uplne tak si zvyka... :dizzy_face:
18. feb 2009 o 19:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
berus: mrzi ma to hrozne :( ale hadam sa to spravi
18. feb 2009 o 19:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
prosim te, co by za to jiny mamy daly aby deti papkaly aspon takhle, neco sni, pribira, je spokojenej tak to bude fajn :wink: rizku se jeste naji :grinning: jeeee ten bych si dala :sweat_smile:
18. feb 2009 o 19:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
rizek? bleee nemusim a odkedy viem ze mam zlcnikove kamene tak asi ich tak skoro uz jest nebudem ani nic vysmazane :(
18. feb 2009 o 20:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
erika neboj to sa spravi vsetky deticky zacali papat a tvoje nebude vynimka :grinning:
18. feb 2009 o 20:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aha tak to ja ho mam obcas rada.. :frowning2:

malej ma na zitra uvareno, pak mu udelam kureci s ryzi a se spentem, minule moc uspech nemel tak snad :grinning: a co budujist ja to nevim :unamused:
18. feb 2009 o 20:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
co ty sas??
18. feb 2009 o 20:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby vas citat, som zostala hladnaaaaa. Same mnamkoty ste tu dnes popisali :grinning:
18. feb 2009 o 20:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no my jen cekame kdo dovali neco skutecneho :wink: uvari, upece a posle :grinning:
18. feb 2009 o 20:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jdu si udelat aspon caj :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. feb 2009 o 20:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jaj berus este neviem, mali sme 2 dni s cestovinou tak zajtra nieco so zemiakom,asi mrkva karfiol (kvetak) a morku (kruta) ale vsetko sa rozhodne az ked otvorim mrazak apre nas neviem, asi hladovka :grinning: , kedze som chora jest sa mi moc nechce (aspon schudnem) a manza nech si spravi sam :grinning:
18. feb 2009 o 20:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja si asi udelam chleba ve vajicku :grinning: manza ma svickovou ... to je furt vymejslet neco :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. feb 2009 o 20:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zajtra cestoviny s vajcom -my a mala pohanka s kuracinkou :slight_smile:
18. feb 2009 o 20:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hmmmm takze deti jedi vsude nejlip :wink: a my se odbyvame :grinning: pak nemaj bejt rozmazleny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. feb 2009 o 20:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Vianocka: 1 kg hrubej muky, 150g praskoveho cukru, 150g masla alebo margarinu, 40g drozdia, 3 zltky, 5dl mlieka, sol, hrozienka, mandlove lupienky
Do muky pridame cukor, zltky, maslo, drozdie, vlazne mlieko, namocene hrozienka, sol a vypracujeme cesto, ktore nechame na teplom mieste vykysnut. Vykysnute cesto na pomucenej doske rozdelime na 4 vacsie diely, tri mensi a dva este mensie, z ktorych usulame rovnako dlhe pasy (asi 50cm). Vianocku upletieme takto: zo styroch sulkov upletieme dlhy pletenec, ktory polozime na vymsteny plech. Prostriedok roztlacime, aby druhy pletenec dobre zapadol a potrieme bielkom. Z tensich troch sulkov upletieme dalsi pletenec, ktory polizime na prvy a tiez potrieme bielkom, aby sa pletence dobre spojili. Navrch dame pletenec urobeny z dvoch najtensich sulkov. Konce vianocky spojime, nechame vykysnut, potrieme zltkom, posypeme mandlami a pecieme v stredne teplej rure asi 45 minut.

podla mojich skusenosti by stacila davka z 2/3 surovin, lebo tato vianocka nakysne tak, ze vyteka z plechu aj ked je krizom :wink: Inak je na chut skvela :stuck_out_tongue_closed_eyes: na prvy sviatok vianocny s maslom a teplym kakaom :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. feb 2009 o 20:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
inak berus- uz som asi sisi pohanka pred spapanim vyzerala aj v plienke rovnako (konzistencia) ako keby ju ani nestravila :grinning:
18. feb 2009 o 20:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby v zivote som nerobila kysnute cesto :cry: mne by sa to asi nepodarilo....
18. feb 2009 o 20:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
berus, malej toho pripravim viac a potom dojedam :grinning:
18. feb 2009 o 20:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
fakt? vzdyt je to bez chuti...

je sas to jsem si nevsimla :grinning: podivam se priste :wink:

vanocka, hm ja delala stolu ale vanojdu neee, asi zkusim, vse mam doma :wink:
18. feb 2009 o 20:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no to si len ja asi moc vsimam, uz nebudem :grinning:

kocky mam dilemu dostali sme pre malu choditko a neviem ci ho pouzivat alebo nie, nazory sa velmi roznia a ja netusim co je pravda, ale asi sa priklonim k tomu ze nepouzivat :unamused:
18. feb 2009 o 20:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hele znamy ho meli a jak se deti odstrkujou spickama tak pak holka neumela normalne chodit, jen po spickach, jeste 2 roky potom s ni chcodili na rehabilitace... ja ho nechci ani zadarmo :frowning2: samo nevim jak casto a dlouho v tom byla ale stejne :angry:
18. feb 2009 o 21:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak my sme dnes prvykrat vyvratili po dvoch hodinach po zjedeni komplet cely obedik, neviem co mu nezapasovalo, ci kusok poriku alebo zltok /robila som spenatik so zemiakmi a zeleninkou a zltok do toho/.. tak som sa zlakla, maly zostal ako urieknuty, ja ze co mu je, a zrazu sabla na mojej ruke, no hruza, chuda male...snad nebude chory.. dnes rano ale krasne papal uvarenu hrusku s jablckom a vlockami. veceru som dala pre istotu iba mm...
18. feb 2009 o 21:09  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:frowning2: chudak, neco mu nesedlo, nebo neprejedl se?? odkdy muzou porek??
18. feb 2009 o 21:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no konecne uz som tu. je tu niekto? idem si vas docitat lebo pisete ako o preteky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. feb 2009 o 21:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to si pis :grinning: ahoj
18. feb 2009 o 21:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
berus a ty uz prestan pisat o jedle. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. feb 2009 o 21:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a o cem je tahle diskuse???? :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: mam hlad z diety a nekde se realizovat musim :wink:
18. feb 2009 o 21:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jdu se koupnout za 1 minutu jsem tady zatim to docti :wink:
18. feb 2009 o 21:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
potom som hladna. :angry:
inak ja uz mam vytiahnute bravcove sote, a zajtra bude perkelt ,,nebo li,, paprikas. :grinning: :grinning: :grinning:
jak je libo :grinning: :grinning:
18. feb 2009 o 21:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok