Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
18. feb 2009

katun - neboj, to je v pohode, mne sa uz tiez stalo, ked som to prehnala s maslom na zemiackoch. Ale pokial je maly v pohode, nic ho neboli, tak je to v poriadku. Nieco jednoducho nesadlo, pol dna pokoj a zajtra uvidis, bude fit 😉

sasi ja som tiez velmi rozmyslala, ale potom mi jedno "zdedene" doniesli domov. Najprv som ho meisac obchadzala a ked som ho raz skusila a maly v pohode dociahol nohami na zem(celymi slapami), tak som ho tam dala. A dodnes davam, aj ked vzdy len na chvilu (kym vylozim umyvacku) - kym som v kuchyni a maly ma pocit, ze MUSI byt so mnou. Mame tam dlazbu, tak mu je tam lepsie v papuckach, ako keby mal stvornozkovat po studenom. On sa velmi zabava, hlavne ked sa naucil aj kocirovat. Nastastie na spicky sa nestavia, ale vzdy ma vysku nastavenu tak, aby poriadne dociahol na zem. A este - davam ho tam az odvtedy, co sa sam postavil. Kym sa ti len "zruti" do makkeho sedaku, nema to vyznam, len si nici chrbatik.

saska.t
18. feb 2009

berus - no uz si ma presvedcila hned ide odlozit na povalu 😉 ale dnes tam chvilu bola a moc sa jej pacilo ale za toto mi to nestoji 😠

3558
18. feb 2009

vdaka kisska aj mna to zaujimalo.
lebo ja som sa rozhodla ze ho vobec nekupim, lebo skoda penazi a naucit sa chodi aj tak, aj tak. 🙂

beruska2x
18. feb 2009

jsem tu

kisska
18. feb 2009

aj ja, aj ked MHD dnes sluboval romantiku... tak som zvedava 😉

3558
18. feb 2009

to je pravda. aj moj maly by bol bez seba keby ho tam dam, a mam pokoj. nebojim sa ze vypadne, ze sa buchne, a behal by si po kuchyni. ale ja radsej budem na deke s nim lezat cely den a nic nerobit 😀 😀 😀 😀

beruska2x
18. feb 2009

no taky lovim kazdy den v pameti detske pisnicky, malej to miluje 😉 jen aby nemel nasledky z te interpretace 😀 a valec na lezeni 😎

beruska2x
18. feb 2009

kiss ty se maaas manza vstava pred 5 do prace tak nic ☹

3558
18. feb 2009

berus stiahni si ich z netu. ja mam asi 8 cd s detskymi pesnickami. mam to od svokry ona robi v skolke a tam to pustaju detom. moj maly to basti. ja uz viem skoro vsetky na spamat. 😔 😀

3558
18. feb 2009

prepacte to malo byt spolu: naspamat. 🤐

kisska
18. feb 2009

berus - to, ze sa vyhrazal, est enic neznamena... este stale mozem zostat nasucho...lebo tiez vstava pred 6tou 😒

zuzi tak ja to uz ma za jedno, ci nahanam maleho lietajuceho po styroch, alebo v choditku 😉 😉 jaaaj ale zabavala som sa dnes na nom. Vie, ze kvetiny nesmie chytat a dnes mi zase osklbal fikus 😠 , tak som na neho nakricala a obratil sa na mna s takym vyrazom a blabotom akoze "mami uz na mna nekric, uz budem dobryyyyy", jaaaaj no musela som ho vystiskat 😅 ale pritom hned vedel, ze robi zle, mrska jedna (doelzite ale je, ze kvetine da zase aspon dva dni pokoj - ja uz ich vazne nemam kam vykladat 😒 , a je to vazne hlupe hulakat na drobca kvoli hlupej kvetine 😅 )

beruska2x
18. feb 2009

hele ja kdyz hrozim prstem Simovi jako tytyty zlobidlo tak dostava zachvaty smichu 😎 autorita na minusu a musim jit na minutu z mistnosti 😀

3558
18. feb 2009

to mi povedz. moj maly robi len to co nema. ozuzlava papuce, olizuje podlahu, pripadne gumenne kocky na podlahe,natahuje kvetiny,hryzie dialkove a mobily,lize kabel na nocnej lampe.... 🙄

saska.t
18. feb 2009

no ja som na tom podobne, ked malej hrozim ze baci baci tak keby nemala uska tak ma usmev okolo celej hlavy. Kocky dnes mala stala 3x stvornozky ale este nevie co s tym straaasne bola podarena, s muzom sme sa teskali ako male deti 😀

kisska
18. feb 2009

berus - to musim ist casto aj ja, hlavne ked jeden cas na karhanie zacal robit tap-tap-tapusky, lebo za to ho velmi chvalim... ked to spravil prvy krat, skoro som sa neudrzala 😎
a stale dokola to iste - leze psovi do misky s vodou, alebo k nej do brlohu, az pes pride za mnou aby som s nim nieco urobila, vytahuje CDcka, ktore su uz tak vzadu v policke, ze sa k nim ani nedostanem, ked potrebujem... vcera len tak z nicoho nic zapol pocitac (bednu mam na zemi) a to este nema rok...

beruska2x
18. feb 2009

jeee to je pekny, ten nas lenoch se necha od maminky jen bavit 😲 😎

saska.t
18. feb 2009

jaaj zuzi mi tiez mozeme mobily do tych sme zalubeny a do PC tiez tlcie do klavesnice ako blazon ale tatinkovy sa to moc nepaci 😀

beruska2x
18. feb 2009

noo manza simysli ze nas Simonecek to delat nebude 😀 😀 😀 😀 😀 muzi a jejich iluze 😝 to bude rana az spadne z nebe na zem 😀 😀 😀

saska.t
18. feb 2009

to malo byt samoska my - fuj hlavne ze som studovala slovencinu 😠

3558
18. feb 2009

my sme mali od znamych pozicane dvd filmy. a maly ich tak doskriabal ze sa nedaju nacitat. 😠

beruska2x
18. feb 2009

a jak?? cim?? to ja mu vubec nepujcuju.. i mobil ma vlastni - maketu, nebudu ho zaslintanej furt nechavat za 500,- cistit

3558
18. feb 2009

nevies ci maju aj maketu dialkoveho ovladania?

saska.t
18. feb 2009

no dialkace uz skovavam, lebo to je uplne naj hracka, ked uz neviem co s nou, tak jej ho poziciam, ak existuje maketa aj ja si prosim kupit 😀

beruska2x
18. feb 2009

a nemas starej od neceho??

3558
18. feb 2009

nie ☹

saska.t
18. feb 2009

ne e, ale musim zavolat nasim mozno budu mat 😉 berus dobry tip 😀

beruska2x
18. feb 2009

oblbovani mam vychytany 😉

beruska2x
18. feb 2009

zuzi.. poptej se znamych , starou TV nekdo urco ma...

saska.t
18. feb 2009

kocky idem do hajan, dufam ze moje prechladnutie uz bude lepsie, lebo uz mi to lezie krkom, dufam ze sa mala tomu vyhne, hned som jej nasadila homeopatikum osccillo a myslim ze aj zabralo ....
Dobru a opät zajtra pa....... 😀

beruska2x
18. feb 2009

ty jo to je hodin, padam taky papa 😉