• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

27. decembra 2015 
ta skorica by sa do roka nemala davat, aj tak ju niektore kase obsahuju, ako aj cukor emoticon
5. jan 2008 o 23:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
junovka : maly je moje prve babo a urcite mu nechcem zle a preto sem pisem,tak prosim nekritizuj a radsej porad emoticon
5. jan 2008 o 23:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mipako, ja by som pockala minimalne do 4m.. ak zacnes s prikrmami skor riskujes alergie. tiez traviaca sustava tvojho dietatka este nie je pripravena na komplexnejsiu potravu ako je mrkva. tvoje dietatko by malo vediet sediet s oporou a vediet tiez prehltat z lyzicky nez mu ponuknes ine ako mlieko. neponahlaj sa ved mu tie prikrmy neutecu.
junovka, ja varim a potom to zamrazim. zostane to cerstve ako keby som stale varila. nie je na tom nic zle trosku si ulahcit zivot emoticon niekedy jej dam aj kupenu vyzivu, ked napriklad cestujeme alebo sme v restauracii.
6. jan 2008 o 05:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mipako, tak ked tak chces, tak tu je inspiracia:www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=489276 emoticon
Ja osobne som zacala s prikrmami od 5 mesiaca-zeleninou emoticon Spokojna?Ake mlieko davas?

kili, samozrejme, ze som to tak nemyslela emoticon
6. jan 2008 o 09:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
diky,davam bebu ha
6. jan 2008 o 10:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mipako, ma alergiu?
6. jan 2008 o 10:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak aj my papame bebu HA, sme alergici, a mipako nemyslim ze ta chcel niekto kritizovat, ale ta upozornit na to , ze to co robis asi nie s kostolnym poriadkom
ja mam tiez prve dieta a mame 4 mesiace a este sme nezacali s prikrmami, asi az od piateho mesiaca a nemyslim ze sa mame kam ponahlat,
tak ako napisala mamcat, jedine tym babetku ublizujes emoticon
vsak je tolko dostupnej literatury na nete a urcite aj baby tu ti poradia emoticon
6. jan 2008 o 11:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a ešte jedna asi dosť trápna otázka: čo je to maizena? emoticon
6. jan 2008 o 11:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kili, kukuričný škrob...
6. jan 2008 o 11:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a to je prášok?
6. jan 2008 o 11:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
...no je to vlastne jemná kukuričná múčka, predáva sa to v papierových škatuliach alebo plechovkách zvyčajne 250 alebo 500g.
6. jan 2008 o 12:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
alebo sa to vola Solamyl emoticon
Ale, Kili, ja by som to este nedavala, pokial nezacne Nelka papat pecivo
6. jan 2008 o 12:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
...alebo sa vola Gustin.Je ich dost emoticon
6. jan 2008 o 12:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak solamyl mám doma emoticon
6. jan 2008 o 12:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
MM mi teraz volal z obchodu a že hrášok predávajú len v slanom náleve emoticon , neviete aký mám potom dať? keď sa udáva sterilizovaný hrášok?
6. jan 2008 o 13:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kili, myslim, ze v Terne maju aj mrazeny bio hrasok, alebo aj take rozne mrazene polievkove bio zmesy, tam je tiez hrach.
6. jan 2008 o 15:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kili, mrazeny! aj ja ho idem davat prvy krat nabuduci tyzden emoticon
6. jan 2008 o 17:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja so strukovinami zacnem az po 10mesiaci emoticon
6. jan 2008 o 18:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby ako pripravujete cuketu ako prvy prikrm, zajtra by som chcela podat zemiak s cuketou, ale nemam sajnu, ci ju uvarit, alebo naparit, alebo co .... ??

a stalo sa Vam ze sa babo vyhadzalo z mrkvy, pride mi cudne, ze mrkva je alergen ...
6. jan 2008 o 21:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mne sa nestalo, aby sa mi Nelka vyhadzala po mrkve.Tebe sa vyhadzala? emoticon
Ja som cuketu uvarila, nakolko nemam naparov.prostriedky na to emoticon Ale, pokial som davala so zemiakom, tak som to uvarila spolu a potom zmixovala.
6. jan 2008 o 21:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som varila cuketu s mrkvou a spolu zmixovala, ale pridala som ju neskor, uvari sa rychlo. Malemu to zatial najviac chutilo zo zeleninky, ostatne bieda, zemiak zatial nechce vobec.
6. jan 2008 o 23:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
grety,moja malá sa vyhádzala z mrkvy,líčka,brada emoticon ...ostatné je o.k. ako zemiak,cuketa,brokolica,karfiol,jablko,banán,ba aj bio výživy mrkvové,špenátové,ryžové s kuracinou... emoticon
6. jan 2008 o 23:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
cuketku tiež len povarím,krájam ju na malé kúsky.Obyčajne ju varím so zemiakom,príp.aj s brokoličkou.A dávam ju až po chvíľke,ked sa už zemiaky trochu uvaria... emoticon
6. jan 2008 o 23:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tu cuketu najprv osupete ze?
ja tu mam trochu ine zeleninky, takze tu cuketu ci cukinu ako vasu som este malej nedavala...
ale v mojej mudrej knizke sa pise ze sa da kombinovat s karfiolom, mrkvou, baklazanom, tekvicou...
6. jan 2008 o 23:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte baby. ako casto davate spenat? a neviete niektora kedy sa moze do jedalnicka pridat cvikla a baklazan?
7. jan 2008 o 10:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
junovka: alergiu nemame ale to zacal dostavat v nemocnici tak sme uz neprechadzali na ine mlieko...
7. jan 2008 o 11:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja spenat davam raz za 1-2 tyzdne.cviklu uz davam od 5 mesiaca a baklazan si myslim, ze tiez emoticon ...my ho nepapame.Je to pre mna neznama plodina. emoticon

Uz v porodke davaju HA??? emoticon emoticon To som nevedela.Inak, nechapem preco davaju HA?? emoticon Minule sa alergologicka nad tym rozculovala. emoticon
7. jan 2008 o 11:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mamakat, cuketa a cukina sú dve rozdielne plodiny, alebo o tom vieš? tá veta sa dala pochopiť dvojmo.
7. jan 2008 o 14:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mamacat, teraz som sa docitala v mojich receptoch, ze baklazan sa moze papat uz v 5 mesiaci. emoticon
7. jan 2008 o 15:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš