• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

24. októbra 2016 
to klidne prijd :wink:
22. feb 2009 o 20:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
uz sa toho ujala mamka takze som stale tu,vcera mi na teme pribinak jedna mamina radila dat aj strukoviny davate aj vy a co vase deti???Chcem to skusit,len sa stale trochu toho bojim :confounded: tak to skusim asi v pidi malom mnozstve najprv ze viac kase zemiakovej a len trosku sosovice :confused:
22. feb 2009 o 20:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no ja nevim jak ta susena, ta se myslim dava az dyl, od roku myslim ale hrasek mrazeny davam i ja, do prikrmu ale ne moc a jsou to pak strelby ale aspon si poprdi :grinning:
22. feb 2009 o 20:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
beru :grinning: tak my s prdenim nemame problem :grinning: ten striela jak dospely chlap niekedy trpnem ci zzas nevystreli ke dsme niekde medzi ludmi a je ticho :grinning: aby si niekto nemyslel ze to som ja :wink:
22. feb 2009 o 20:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to mame taky tak, posledne prdnul sestricce v poradne na ruku :grinning:

jinak i kukurici davam a taky v poho, nevim jak na tom jste s jidlem at ti neradim neco co davno delate :sweat_smile:
22. feb 2009 o 20:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nic take som vobec neskusala ako kukurica sosovica ci fazula :confused: davam klasicky ze miaky,kalerab,brokolicku karfiol,mrkvu a masko kuracie prsia abo morcacie-tusim ze to je vsetko zo zeleniny :wink:
22. feb 2009 o 20:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja teda to co jsi psala + kralici maso a mel i veprovou panenku, zelene fazolky, kukurici (je sladka maji ji radi), hrasek, ... jako prilohy ryzi, testoviny(bezvajecne a bezlepkove my zatim), brambory, pohanku..
22. feb 2009 o 20:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj, holky nevíte co se dělá z jáhlových vloček? Jestli se to musí vařit?Mám z dm Alnatura a nevím jestli jen tak zamíchat, nebo uvařit a přidat do jídla
22. feb 2009 o 20:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vim ze se dela jahlova kase, stejne jako ryzova, ovesna atd... uvaris mixnes s ovocem nebo presnidavku vmichat ale asi se to da i na slano, taky by me to zajimalo.. :wink:
22. feb 2009 o 20:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak ja vobec ryzu a cestoviny som este neskusila nejak sa na nu nemozem dostat :grinning: masa menit nebudem lebo ja s tym mam dost problem nerada varim ani maso len prsia a podobne ciste masko :wink: a pohanku???To k zeleninke pridavas???fiiha ta na to ze mate este len 6,5mes ta ste uz dost vyskusali :grinning: sikulka :wink: ja neviem ani co su jahlove vlocky :fearful: a to zijem v cr uzz 5rokov :wink:
22. feb 2009 o 20:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
beru tak dnes měl jáhlovu kaši s mrkví a jedl to, ale to bylo instantní, ale nevím co s těma vločkama
22. feb 2009 o 20:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ale to oboje muzou uz od zacatku prikrmu :astonished: a testovky malymu teda chutnaji mocmaso 100% nemen ale pridat muzes :wink: at ma zmenu, pozna jine chute a ma hlavne pestrou stravu
myslim ze je to pro deti dost dulezite, kazde ma jine slozeni a oni to potrebuji...
pohanka se dela s masem a zeleninou nebo s ovocem, to je jedno :wink:
22. feb 2009 o 20:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja bych je uvarila ve vode, mixla s ovoce nebo zeleninou a masikem, nic tim nezkazis :grinning:
22. feb 2009 o 20:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja je koupim, zkusim a pak reknu :slight_smile:
22. feb 2009 o 20:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
angienka, ty vločky ještě nejedl a ta kaše je nemléčná od 4 měsíce, takže si myslím že rozhodně lepší než mléčné s cukrem, vanilinem a příchutěma
22. feb 2009 o 21:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hej hej ja nepisem ze mam daco proti len neviem co su tie jahly :confused: a ak robis kasicky domace tak privitam recept ja len kupujem ale rada by som skusila :dizzy_face:
22. feb 2009 o 21:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jojo ty kase jsou tak kdyz pospichas jednou za cas ale kdo to dava kazdy vecer, to dost nechapu... to mu radsi uvarim ja a vim co tam dam..

angie... to jste toho moc nezkusili... ja chci te od cca 7,5 m dat i lepek uz a pak pomalu od 8,5m jogurtiky zkusime..
22. feb 2009 o 21:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
http://www.probio.cz/recepty/jahly.htm

tady to je zhruba :wink:

a davas uz lepek angie??
22. feb 2009 o 21:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
angie, jáhlová kaše je obilná kaše, ale bez lepku a je to fakt dobrý, dělám si to i pro sebe do obyč mlíka a je to proti krup. kaši krásně jemný a lehký.
Ale domácí kaši jsem ještě nezkoušela, protože nevím jak na to a hlavně nevím jestli se to může uvařit v UM
22. feb 2009 o 21:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
beru a jak děláš teda ty kaše??
22. feb 2009 o 21:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja bych to varila ve vode a ke konci na mixnuti pridas UM.. princip je vsude stejny at delas kasi krupicovou nebo z ovesnych vlocek.. jen je rozdil od kdy ji deti muzou ale zpusob pripravy je totozny... jestli umis udela napr pudink tak to 100% zvladnes :wink:
22. feb 2009 o 21:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aha tak díky :slight_smile: zítra vyzkouším, no jestli se bude u toho zase vztekat, tak mě raní mrtvice :slight_smile:
22. feb 2009 o 21:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja teda davam kazdy vecer teda 2x do dna a este nikdy som nerobila domacu len kupujem,no neskusila ale som rada ze mi papa vsetko aj ovocie aj zeleninku no skusim isto ryzu,spenat a strukoviny v najblizsej dobe ostatne pocka hej aj veprove maso som davala uz :wink: a lepek nie nedavam
22. feb 2009 o 21:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mate alergie nebo proc?? v 9m bych uz dala zase si tim rozsiri jidelnicek o chlebik, ovesne vlocky, ...
22. feb 2009 o 21:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hej mame alergiu nemohla som jest tvaroh smotanu cokoladu orechy vajicka a mlieko ked som kojila :unamused:
22. feb 2009 o 21:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aha... tak to jo, tak zkus tu pohanku a testoviny, ryzi to je neskodny, :wink:
22. feb 2009 o 21:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dik beru uz to luskam,len nejak by som mala ist dnes skor do hajan no nemozem sa odlepit od pc :grinning: zajtra budem varit tak asi skusim ryzu ale mam brokolicu a nejak mi to nereze ryza s brokolicou :unamused: no skuknem co za maso mame a aj tu pohanku by som chcela :wink:
22. feb 2009 o 21:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ryze s brokolici jde, oni mnemaji chute jako my, to dat muzes, taky to davam jen ryzi hodne uvar :wink:
22. feb 2009 o 21:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
teraz uz nekojim tak papam vsetko ale skusila som mu dat tvaroh teda par lyzic ci ma este alergiu a vyzera to ze ma,takze s tymto som opatrna uz zas az o par mesiacov skusime :wink:
22. feb 2009 o 21:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok